Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: van
22 Cze 2014, 13:23
1.6D kopci na biało i kontrolka oleju świeci się za długo
Autor Wiadomość
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Wrz 2006, 09:03   1.6D kopci na biało i kontrolka oleju świeci się za długo

Hej.
Jako, że mam MK3 z silnikiem MK2 postuje tutaj. Ktoś ma jeszcze poza mną ten cudowny silniczek 1.6 diesel?
Wczoraj wymieniłem olej na fordowski 15W40 ale nic nie pomogło - gdy jest zimny (stoi trochę) po odpaleniu kontrolka ciśnienia oleju gaśnie dopiero po 5 sekundach. Gdy jest ciepły (stoi krótko) kontrolka gaśnie od razu.
Z rury po odpaleniu rano leci trochę (im zimniej na polu tym wiecej) białego dymu a zaraz potem czarny dym - czy to normalne? Poza tym silnik chyba nie bierze oleju i jeździ zadziwiająco dobrze jak na budę MK3 (przyśpieszenie poniżej 20s/100kmh, prędkość max 140kmh na równej prostej).
Mechanik powiedział żebym się nie martwił i jeździł bo tego silnika tak łatwo nie zajeżdżę ale mimo tego chciałem zasięgnąć opinii praktyków bo przecież silnik bez smarowania to jak anal bez lubrykantu.
Ostatnio zmieniony przez maerik 8 Lis 2006, 15:37, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Presto 


Model: Ford Fiesta Mk2`89
Wersja: CL
Silnik: 1.6D/54KM
Imię: Jacek
Wiek: 43
Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 203
Skąd: Rybnik
Wysłany: 21 Wrz 2006, 09:50   

Jeżeli chodzi o świiecenie kontrolki oleju to jest to raczej normalny objaw w 1.6D (przeważnie związane to już jest z pompą oleju)......
co do kopcenia to zalezy czy masz system dopalania spalin w tym silniku czy nie...jezeli masz to nie powinien Ci zbytnio zakopcić....
jeżeli nie masz tego systemu to zakopcenie na czarno przy zapalaniu to jest normalne czyba, że kopci Ci cały czas na czarno, to może świadczyć o zbyt wysokiej dawce paliwa lub lejących wtryskach............jedyne martwi mnie trochę ten biały dym na początku...z tego co kiedyś obiło mi się o uszy to jest to spowodowane kroplami wody i niespalonym do końca paliwem....czyli coś z uszczelką pod głowicą........

pozdro
_________________
Model:Ford Mondeo MK2 '98 liftback Silnik: 1.8 16V 115KM + LPG IV gen.

Model:Ford Mondeo MK4 '07 kombi Silnik: 2,5T R5 220KM
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Wrz 2006, 10:00   

Jeśli mówisz ze kopci na siwo to domyślam sie ze odrazu po odpaleniu . Jeśli dobrze myśle zobacz czy grzeja swiece żarowe (najlepiej amperomierzem ) . A dwa to można wtryski wyjąć i sprawdzić przy ilu sie otwieraja (potrzebny sprzęt) . Chyba ze poszła uszczelka pod głowica ale wtedy by kopcił cały czas .
 
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 21 Wrz 2006, 10:16   

Presto napisał/a:
Jeżeli chodzi o świiecenie kontrolki oleju to jest to raczej normalny objaw w 1.6D (przeważnie związane to już jest z pompą oleju)......


Czyli co pompe sprawdzić trzeba? Jak pompa nie działa dobrze to chyba kupa, nie? Gdzie jest czujnik ciśnienia oleju? W głowicy? Może olej ścieka na dół podczas postoju?
Jeszcze chyba znika trochę płynu chłodniczego - muszę to sprawdzić.
Uszczelka pod głowicą to duży wydatek w tym silniku?
 
 
 
Presto 


Model: Ford Fiesta Mk2`89
Wersja: CL
Silnik: 1.6D/54KM
Imię: Jacek
Wiek: 43
Dołączył: 28 Paź 2005
Posty: 203
Skąd: Rybnik
Wysłany: 21 Wrz 2006, 10:23   

maerik napisał/a:
Czyli co pompe sprawdzić trzeba? Jak pompa nie działa dobrze to chyba kupa, nie?

tą pompą bym się nie przejmował tak zbytnio...pochodzi i to jeszcze spro..wiem w końcu 4 szt. mk2 1.6D stoją u mnie :)
maerik napisał/a:
Jeszcze chyba znika trochę płynu chłodniczego - muszę to sprawdzić.
Uszczelka pod głowicą to duży wydatek w tym silniku?

jeżeli Ci znika płyn to masz odpowiedź na białe kopcenie....

co do uszczelki to polecam Ci orginalną GOETZ'a a koszt to około 70-80zł ....poźniej są troche tańsze około 50 ale w dieslu bym się na nie nie skusił.............a i przy zakupie uszczelki musisz zwrócić uwagę na jej grubość......są 4 grubości....muszisz kupic taka samą jak masz w silniku......lub o jeden rozmiar mniejszą (tak mi doradził silnikowiec dieselman) w celu zwiększenia sprężania....
_________________
Model:Ford Mondeo MK2 '98 liftback Silnik: 1.8 16V 115KM + LPG IV gen.

Model:Ford Mondeo MK4 '07 kombi Silnik: 2,5T R5 220KM
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 21 Wrz 2006, 15:28   

jeśli masz problemy z odpaleniem i wtedy kopci to masz coś ze świecami żarowymi . Jeśli pierwszy obrót rozrusznika idzie z oporami a potem juz duzo latwiej to moze byc to wina uszczelki . Ale osobiście nigdy nie widziałem zeby 1.6 jadło wode . Dmucha do plaszcza wodnego ale nie zjada . Czujnik ciśniania oleju masz w głowicy wkręcony jak stoisz przed silnikiem to po prawej stronie . idzie do niego jede przewód i pewno olej z niego leci .
 
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Paź 2006, 14:35   

Oki dzięki chłopaki pomogliście mi poznać trochę lepiej moje nowe serducho.
Teraz pytanie prawie OT - czy wszystkie 1.6D są takie głośne czy to kwestia wydechu? Słyszałem już 2 takie silniki i to samo - normalnie Nash Bridges z budzie fiesty :-P
 
 
 
JanuszKu
[Usunięty]

Wysłany: 2 Paź 2006, 15:49   

..."Te typy tak mają"...1.6D to chyba wszystkie takie...bo w moim tak samo głośno chodzi jak u paru znajomych... :) ...można to tak nazwać Tunning wydechu... ;-) ;-) ;-)
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Paź 2006, 17:04   

jabłka za kolekorem nie trzymaja szczelności i dlatego jest taki głośny wydech .
 
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Paź 2006, 08:15   

diodalodz napisał/a:
jabłka za kolekorem nie trzymaja szczelności i dlatego jest taki głośny wydech .


A co to są jabłka? Więc można wymienić na nowe?
 
 
 
kratek 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Michał
Wiek: 41
Dołączył: 14 Sie 2005
Posty: 146
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 3 Paź 2006, 09:41   

jesli dobrze kojarzę to jest to polaczenie ruchome miedzy kolektorem wydechowym a katalizatorem ( w 1.8D ) i wygladają jak jabłka...to glownie na nich caly wydech pracuje i z biegiem czasu wyrabiają sie i przepuszczają - stad takie klimatyczne tykanie, pierdzenie slychac ;) czy idzie wymienic...hmmm idzie tylko pytanie czy to sie oplaca - pytalem o to w kolesia, ktory zajmuje sie wydechami - oryginal forda wystepyje razem z katalizatorem i kosztuje cos w okolicach 2700 zł....a zamiennik...nie wystepuje w podrobkach, bynajmniej ja nie spotkałem - a jednym z zamieników byl Bosal za 700 zł :mad: - pozostaje kupienie
elastycznego polaczenia z siatki stalowej kosztuje ok 30 zł i wspawanie w miejsce ów jablek...ja tak zrobilem i chwale sobie - gdzies w archiwum powinno to byc opisane - sa tez fotki - rozwiazanie sprawdzilo sie w 100% - przejechalem z 60 tys km i nic sie nie dzieje.
pozdro ;)
_________________
..:::Projekt Futura:::.
..:::Diesel TEAM:::...
..:::Fabka TDI:::.....
..::WIELKOPOLSKI SQUAD FKP::..
 
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Paź 2006, 10:02   

Dziękuję!
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 3 Paź 2006, 18:03   

Dokładnie to mialem na myśli . Ale nie znałem sposobu na obejście tego tematu .
 
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 4 Paź 2006, 07:41   

Ja takie jabłko spasowałem na uszczelce która wyglądała jak sznurówka ale była z włukien metalowych , a pochodziła z jakiegoś renaulta ( albo puga ) po prosu poszedłem do sklepy z wydechami i podałem jakąśrednicę uszczelki potrzebuję .
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 2 Lis 2006, 09:21   

Znika mi wciąż woda i to dość szybko aczkolwiek kopci na biało tylko przy odpalaniu. Później już kopci na czarno. Chyba mnie czeka robota głowicy. W dieslu się jej nie planuje, tak?
 
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 2 Lis 2006, 12:33   

raczej nie - moża ją tylko liznąć, jeśli jest krzywa to lepiej poszukać nowej
_________________
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5647
Skąd: Łódź
Wysłany: 2 Lis 2006, 18:50   

jak jest krzywa to jaknajbardziej sie planuje . Tylko trzeba wyliczyć ile została zebrana i odpowiednio dobrać uszczelke . Na uszczelkach sa cechy zazwyczaj powycinane otworki . Po nich wiadomo ze ma sie taka uszczelke a trzeba założyć inna . Jeśli mam być szczery to jak sie spodziewasz ze to uszczelka to cie musze zmartwić i powiedzieć ze w 50 % w tych silnikach głowica pęka a nie puszcza uszczelka . Ale to wiadomo dopiero po rozebraniu .
 
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 3 Lis 2006, 21:50   

W tych silnikach głowic się nie planuje ( takie jest zalecenie forda - oraz opinia wszystkich dobrych warsztatów obróbki głowic w okolicy )
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 13 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Lis 2006, 22:46   

Wczoraj sprawdziłem płyn chłodniczy - to czysta woda banghead
Zalałem konkretnym do -25 stopni ale martwi mnie, że stan oleju się podniósł... Spuścić do kreski i modlić się?
Jak było -5 ostatnio na zewnątrz to strasznie się rzucał na prawo i lewo zanim się ustabilizował. W planach mam kupno świec żarowych i filtrów paliwa oraz powietrza. Po nagrzaniu chodzi OK.
Aha - jeszcze jedno - w ogóle nie leci ciepło z nawiewów, dopiero po 10 minutach ;/ Termostat też wymienić? Matko boska... :cry: Kupiłem klekota żeby pooszczędzać notw

[ Dodano: Pią Lis 03, 2006 11:43 ]
Fordon napisał/a:
Ewidentnie masz walnieta uszczelke pod glowica...jak znika ci plyn a zwieksza sie stan oleju...termostat sprawdz czy nie jest zablokowany... i zaslon 1/2 chlodnicy... swiece zostaw puki odpala dobrze...filtr paliwa jak bys mial zawalony to przy jezdzie szarpal by silnik....


To co z uszczelką - zlać oleju troche i jeździć czy robić teraz przed mrozami? Chlapie mi też coraz bardziej spod korka oleju na zewnątrz :sad:
Termostat to gdzie jest?



Co do filtru paliwa to miałem raz akcje, że mi auto zgasło podczas jazdy i dopiero po chwili odpaliło i mogłem jechać dalej. Dlatego podejrzewam, że jest przytkany.
Ostatnio zmieniony przez maerik 8 Lis 2006, 11:44, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 01 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 3 Lis 2006, 11:31   

Ewidentnie masz walnieta uszczelke pod glowica...jak znika ci plyn a zwieksza sie stan oleju...termostat sprawdz czy nie jest zablokowany... i zaslon 1/2 chlodnicy... swiece zostaw puki odpala dobrze...filtr paliwa jak bys mial zawalony to przy jezdzie szarpal by silnik....
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: NASZE OSIĄGNIĘCIA - czyli chwalimy się :)
PUCIO Frakcja wielkopolska 8 5 Gru 2008, 21:51
PUCIO
Brak nowych postów Przyklejony: Chciałem/chciałam się przywitać....
Gość Hyde-Park 2067 19 Sie 2023, 14:14
bosscarpl
Brak nowych postów Przyklejony: CZYM SIĘ WOZI TEAM ZACHÓD
:) czyli nasza galeria i przywitalnia ;)
sowa Team Zachód 38 1 Maj 2013, 17:37
Howser
Brak nowych postów Kontrolka oleju się nie świeci.
MARIUSZ.B Elektryka 18 16 Wrz 2005, 08:17
MARIUSZ.B
Brak nowych postów 1.4 TDCi - kopci na biało
tsara Silniki diesla 7 11 Maj 2019, 14:38
vegetagt


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.