Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:15
niepełne świecenie reflektora przedniego
Autor Wiadomość
hors_e
[Usunięty]

Wysłany: 5 Wrz 2006, 23:24   niepełne świecenie reflektora przedniego

Witam!
wydaje mi się że dobrze umieściłem temat bo światła należą do elektryki
mam następujący problemik, otóż gdy włączę światła to lampa od strony kierowcy świeci cała zaś od strony pasażera nie świeci na całem powierzchnii(to na czarno zaznaczone nie świeci)

, długie święcą normalnie.już dwa razy rozbierałem lampe i składałem i za cholibe nie moge dojść co jest
może ktoś wie jak rozwiązać ten problemik bo troche kiepskie światło mam od strony pasażera i nie można dokładnie ustawić
dzięki za pomoc
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 6 Wrz 2006, 14:51   

Sprawdź żarówkę od postojówek
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Profil Facebook
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Wrz 2006, 18:36   

Jak dla mnie to może być skrzywione włókno w żarówce. Wymień żarówki albo zamień stronami.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
daro 


Model: Ford Fiesta Mk4`96
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 42
Dołączył: 25 Wrz 2005
Posty: 76
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 6 Wrz 2006, 18:39   

zobacz czy odbłysnik reflektora nie jest zabrudzony lub lekko skorodowany bo to moze oslabiac odbicie swiatla
_________________
daro
 
 
 
hors_e
[Usunięty]

Wysłany: 6 Wrz 2006, 23:03   

żarówka dzisiaj wymieniona na nową, lustro czyste jak łaza(czyszczone trzy dni temu z tego powodu lecz nic nie pomogło)!
a ma może ktoś założony reflektor firmy djauto?dzisaj zauważyłem że inaczej jest rzeźbione szkło(te rowki na szkle),może to jest przyczyną?
a czy ten plastik co jes w środku(ten z okrągłą główką na końcu co zasłania czubek żarówki) ma jakiś wpływ na to jak oświetlane jest lusto?
 
 
Rafal1504
[Usunięty]

Wysłany: 10 Wrz 2006, 11:50   

Witam
Słabo świeci tzn. jak czy ma jasną barwę czy zółtawą, jeśli żarówka nie świeci na biało to nie ma pełnego napięcia, możne gdzieś na połączeniach przewodów coś nie łączy. Sprawdź napięcie na kostce czy jest 12 V bo rozumien że problem dotyczy świateł krótkich H7 długie H1 świeci ok.

Jeszcze jedno żarówki masz tej samej firmy i mocy bo też może być widoczna różnica.

Pozdrawiam
 
 
hors_e
[Usunięty]

Wysłany: 10 Wrz 2006, 12:37   

żrówki w środe wymieniłem obie na nowe(w końcu trzeba zmieniać poaramni)i nic nie pomogło, napięcie dochodzi takie jak powinno.
dzisiaj dorwałem cyfrówke i zrobiłem odbicie świateł w szybie,za dobrze nie wyszło ale widać o co chodzi

 
 
Rafal1504
[Usunięty]

Wysłany: 11 Wrz 2006, 11:00   

Obie lampy masz jednej firmy, u mnie są Bosha, podejrzewam że nic z tym nie zrobisz, wydaje się że to wina lampy może była wymieniona na jakiś tani zamiennik, poszukaj na allegro jest sporo lamp używanych w niezłej cenie, tylko żeby była oryginalna.
Pozdrawiam

ps. polecam żarówki philips blue vision swiatła są bielutkie zbliżone do dziennego troche drogie, na allegro kupiłem komplet za około 90 zł ale nie żałuje
 
 
hors_e
[Usunięty]

Wysłany: 11 Wrz 2006, 14:28   

wcześniej już pisałem że lampa z którą mam problem jest firmy djauto ale z tego co pamiętam to świeciła pełnym światłem a nie z takim paskiem.zaraz idę ją wymontować bo siedł w niej silniczek od elektrycznej regulacji i muszę sprawdzić co jest grane(może się zablokował na 5)
 
 
Rafal1504
[Usunięty]

Wysłany: 12 Wrz 2006, 08:54   

Czasem się zdarza że lustro odczepia się z zacisków i nie ma regulacji, dostęp jest nieciekawy trochę się z tym męczyłem
 
 
hors_e
[Usunięty]

Wysłany: 12 Wrz 2006, 14:17   

już sprawdziłem lustro i silniczek(musze dojść czemu nie dostaje napięcia bo przełączałem go na strone kierowcy i działa) co do zacisków to wszystkie są zaczepione tak jak powinny.zaraz jade na regulacje świateł - zobaczymy może on ma tak fabrycznie ale to chyba mało realne!
co do poprawiania zacisków to najlepiej ściągnąć cały reflektor(tylko 3śrubki),ściągnąć klosz i je docisnąć- całość ok 10min bez męczrni a przy okazji można klosz porządnie wymyć

[ Dodano: Wto Wrz 12, 2006 16:52 ]
a czy jest różnica w tym w jaki sposób włożę żarówke?tzn wycięciem na dół lub w bok a nie do góry?
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 12 Wrz 2006, 23:16   

hors_e napisał/a:
a czy jest różnica w tym w jaki sposób włożę żarówke?tzn wycięciem na dół lub w bok a nie do góry?
Bardzo wielka! Właśnie dlatego możesz mieć problem z tym reflektorem. Patrzą na żarówkę z przodu - powinna być ustawiona tak, żeby przesłonka od żąrnika świateł mijania była od spodu żarnika.
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Profil Facebook
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK4] Wymiana klosza reflektora przedniego
Roni71 Elektryka 6 4 Kwi 2012, 00:34
diodalodz
Brak nowych postów [MK6] Świecenie świateł któtkich i długich jednoczesnie
Rozwiazanie problemu dotyczącego świecenie jednoczesnego świateł mijania i drogowych
TrustKomp Elektryka 58 4 Lut 2013, 14:34
Wisni@
Brak nowych postów Silnik reflektora
Gość Elektryka 6 5 Kwi 2008, 18:01
Seb0l
Brak nowych postów Zabrudzony odbłyśnik reflektora
ManiekN7 Elektryka ogólna 4 30 Sty 2018, 14:54
Puff
Brak nowych postów [MK3] Parowanie reflektora
kovalek Elektryka 9 7 Lut 2011, 19:01
Miły


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.