Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: molu
25 Sty 2009, 20:48
jaki zestaw
Autor Wiadomość
zablos1
[Usunięty]

Wysłany: 8 Sie 2006, 09:27   jaki zestaw

witam!
Nie jestem jakims wielkim melomanem ale potrzebuje fachowej porady i pomocy w doborze glosnikow!!! Nadmienie jedynie ze mam radyjko na 4x 40. pozdro
 
 
Aero
[Usunięty]

Wysłany: 8 Sie 2006, 10:38   

http://www.allegro.pl/ite...hit_od_ss_.html

osobiscie mam je z przodu w aucie, dodatkowo graja z glosnikami wysokotonowymi (umieszczonymi na laczeniu przednich slupkow z dachem) co tworzy fajna scene,
niestety nie wiem, jak graja modele o sr.13cm :|
jednak ten model 17cm, majac 35Wsin jest odpowiedni do radia, ktore ma ok 23W na wyjsciu max (i to przy duzych znieksztalceniach)
zycze powodzenia w poszukiwaniach :)
 
 
kratek 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Michał
Wiek: 41
Dołączył: 14 Sie 2005
Posty: 146
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 8 Sie 2006, 11:45   

troche bardziej sprecyzuj swoje pytanie - jakie to mają byc glosniki? moze jakis wymiar? przod/tył? - bo w chwili obecnej mozna wiele ciekawych propozycji polecic - a oferta cenowa i modelowa jest naprawde szeroka wiec napewno cos ciekawego ludziska Ci doradzą ;)

ja ze swej strony moge polecic Ci zestaw odeparowany Hertz'a DSK 165 pracują pod wzmakiem i sprawują sie swietnie :-)

dlatego tez okresl dokladnie o jakie Ci chodzilo - pozdro
_________________
..:::Projekt Futura:::.
..:::Diesel TEAM:::...
..:::Fabka TDI:::.....
..::WIELKOPOLSKI SQUAD FKP::..
 
 
 
zablos1
[Usunięty]

Wysłany: 8 Sie 2006, 11:52   odp

......... z tego co sie orientuje to w drzwiach sa 13 natomiast z tylu chcialbym umiescic glosniki w polce ........ mam blade pojecie i prosze o konstruktywne porady . Na pewno zadnych wzmacniaczy....... pozdro
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 8 Sie 2006, 11:57   

Cytat:
Na pewno zadnych wzmacniaczy.
czemu? Poczytaj bo sporo tutaj jest na forum o tym. W dziale caraudio jest masa propozycji.
 
 
pieslaw
[Usunięty]

Wysłany: 8 Sie 2006, 17:26   

Witam! Zaczynam dopiero przygode z fiestą ;) i zaczynam od wymiany radia.

Nie chciałem zakładać nowego tematu bo ten w sumie jest odpowiedni :)

mam zamiar kupić na dobry początek radio z mp3: SONY CDX GT 200, 4x50 W, Aux, jedno wyj. na przedwzmacniacz, sterowanie subem, - cena ok 400 zł
lub
Pioneer DEH-30 MP , 4x50 W,Aux, 2 wyj. przedwzmacniacza, niestety chyba brak sterowania subem - cena 444 zł
lub
Pioneer DEH 2800 MP - 4x50 W, 1 wyj. przedwzmacniacza.

do tego jakies głośniki, jak narazie to znalazłem tylko

JBL GT-O 936 E - 6`x9` 3 drożne, 70W/210W, 4 Ohmy, cena 259 zł.

w sumie to na 90% jestem zdecydowany na SONY, największy problem z głośnikami, jak ktoś ma jakies propozycje co do innych modeli głośników czekam ;)

w przyszłośći zamierzam się zaopatrzyć w jakiś wzmachol i tubę, no i wymiane głośników przednich.
 
 
Bazyss
[Usunięty]

Wysłany: 8 Sie 2006, 20:40   

pieslaw a do przodu nic nie bedzie??

a moze bys jakis piecyk wstawil odrazu? choc najpier musimy wiedziec ile masz na to funduszy.
 
 
pieslaw
[Usunięty]

Wysłany: 8 Sie 2006, 20:50   

funduszy to tak ok 900 zł na dobry początek, ale to dopiero w okoliach 10 września ;)

najpierw zabieram sie za tył, do przodu wsadze jakieś okragłe głośniczki w drzwi, no i tweeterki również.

ale troche czasu to zajmie. nad wzmacholem jeszcze sie nie zastanawiałem, ale będzie bankowo ;)

w przodzie na razie standardowe głośniki zostaną, az do ich usmiercenia :)


i jeszcze jedno pytanko, czy jest duży problem z wyciąganiem seryjnego radyjka, i jak wygląda kostka?? będą potrzebne jakieś przejściówki??

fieste posiadam dopiero od niedzieli tak więc dopiero wszystko przedemną :)
 
 
Laskosz 


Model: Ford Fiesta Mk1`79
Wersja: RS
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Piotr
Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2005
Posty: 2321
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 8 Sie 2006, 22:04   

pieslaw napisał/a:
Pioneer DEH 2800 MP - 4x50 W, 1 wyj. przedwzmacniacza.

mam i sobie chwale :) a co do sony to gt to podobno nie udana seria
_________________
" zanim zadasz pytanie - poszukaj może jest już gotowa odpowiedź "
 
 
 
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 8 Sie 2006, 22:46   

pieslaw napisał/a:
funduszy to tak ok 900 zł na dobry początek, ale to dopiero w okoliach 10 września ;)

najpierw zabieram sie za tył, do przodu wsadze jakieś okragłe głośniczki w drzwi, no i tweeterki również.

ale troche czasu to zajmie. nad wzmacholem jeszcze sie nie zastanawiałem, ale będzie bankowo ;)

w przodzie na razie standardowe głośniki zostaną, az do ich usmiercenia :)


i jeszcze jedno pytanko, czy jest duży problem z wyciąganiem seryjnego radyjka, i jak wygląda kostka?? będą potrzebne jakieś przejściówki??

fieste posiadam dopiero od niedzieli tak więc dopiero wszystko przedemną :)

Nie rozumiem takiego podejscia do audio w aucie. NAJWAZNIEJSZY JEST PRZÓD, a z tyłu jest miejsce na wzmacniacz i skrzynie (NIE tube!), nic więcej! Druga sprawa - kwestia radia jest mniej wazna niz glosnikow. Głośniki montujemy z przodu auta i ma to byc zestaw dwudrozny ODSEPAROWANY, mozliwie jak najlepszy (w miare mozliwosci finansowych). Koniecznie wygłuszamy drzwi, bez tego nawet glosniki za 1000 zł nie zagraja tak jak powinny. Radio - wiadomo ze moc napisana na przednim panelu to wartosc daleka od rzeczywistej, dlatego nie tym sie kierujemy. W rzeczywistosci radio ma jakies 4x20-25W, i rzadko kiedy wiecej. Docelowo i tak powinnismy kupic wzmacniacz, a ten oczywiscie powinien dawac zapas mocy w stosunku do glosnikow, zeby nie wykorzystywac go w 100%.

Majac 900 zł kupujemy sobie jakies fajne radyjko, niech to bedzie Clarion/Kenwood/Pioneer ew. JVC za ok 400zł z allegro. Sony sobie odpusc. Glosniki to w zaleznosci od tego czego sie słucha, wiec ciezko doradzic. W kazdym razie tu takze zostawimy ok. 300-400 zł. Za reszte wygłuszamy drzwi. Nastepnie cieszymy sie ladnym dzwiekiem i dokładamy troszke kasy na wzmacniacz zeby zagrało to jeszcze ładniej i glosniej. Z czasem dokładamy skrzynke do bagaznika. Tyle ode mnie...

I polecam czasami poczytac FAQ, wbrew pozorom mozna sie dowiedziec ciekawych rzeczy ;)
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
pieslaw
[Usunięty]

Wysłany: 8 Sie 2006, 23:39   

no i na taką konstruktywną poradę liczyłem ;)

zmienie nieco kierunek modernizacji wnętrza i posłucham dobrej rady ;)


tak więc z tyłu do przodu.

nic trzeba zaglądnoć do FAQ-a
 
 
semek711 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 15 Maj 2006
Posty: 230
Skąd: xxx
Wysłany: 9 Sie 2006, 14:53   

pieslaw napisał/a:
i jak wygląda kostka?? będą potrzebne jakieś przejściówki??


niestey przejsciowka bedzie potrzebna ale latwo ja dostac w kazdym sklepie car audio. koszt okolo 10 zl
jednakze ja propnuje najlepsze i niezawodne rozwiazanie. uciac ta plaska kostke co byla przy orginalnym radio i kupic za dwa zlote kostke ISO zinstalowac i masz solidne polaczenie
 
 
hors_e
[Usunięty]

Wysłany: 16 Sie 2006, 08:13   

Witam!
dołączę się do tematu i będę bardziej rzeczowy, a więc:
chciałbym zmienić cały sprzęt w swojej mkIV(seryjny) i zdam się na kolegów co do propozycji. dydponuję kwotą 1500-1600zł i chciałbym zrobić przód(najlepiej z dystansami na 16),radyjko, wzmacniacz i soobofeek.
co polecacie drodzy koledzy?
dodam iż lubię i techno i hip hop więc jestem zwolennikiem basu.
napiszcie jaki zestawik najlepiej kupić.jak jest mozliwość to poprosze linki.
o kablach i wygłuszeniu wiem-chodzi tylko o sprzęt.
pozdrawiam!!
 
 
pieslaw
[Usunięty]

Wysłany: 25 Sie 2006, 02:01   

radyjko zakupione - pioneer deh-2820 - we wrześniu głośniczki do przodu JBL GTO 507 - najprawdopodobniej.

powoli do przodu ;)
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 26 Sie 2006, 23:41   

hors_e napisał/a:
Witam!
dołączę się do tematu i będę bardziej rzeczowy, a więc:
chciałbym zmienić cały sprzęt w swojej mkIV(seryjny) i zdam się na kolegów co do propozycji. dydponuję kwotą 1500-1600zł i chciałbym zrobić przód(najlepiej z dystansami na 16),radyjko, wzmacniacz i soobofeek.
co polecacie drodzy koledzy?
dodam iż lubię i techno i hip hop więc jestem zwolennikiem basu.
napiszcie jaki zestawik najlepiej kupić.jak jest mozliwość to poprosze linki.
o kablach i wygłuszeniu wiem-chodzi tylko o sprzęt.
pozdrawiam!!

Kup jakis wyzszy modelik Pioneera do tego woofer Pioneera The Pump (ma wlasny wzmacniacz) odseparowany zestawik Hertza na przod i jest gitarra :) :V: :yes:
_________________

 
 
 
maciek85ty 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 38
Dołączył: 16 Sty 2006
Posty: 57
Skąd: !!!WAWA!!!
Wysłany: 11 Wrz 2006, 13:49   

A w MK5 jakie są potrzebne przeróbki żeby z seryjnych 13-tek zmienić na 16-tki??
_________________
http://i5.photobucket.com...mini_podpis.jpg
 
 
 
pieslaw
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lis 2006, 19:44   

to znowu ja ;)

w radiu, które zakupiłem jest jedno wyjście na głośniki (przód) i wyjście na wzmacniacz/głośniki - jak to zrobic, zeby grały dwie pary głośników + tuba?

do produ podłączone sa juz głośniki, a do wyjścia drugiego podłączyc mam zamiar wzmacniacz 2-kanałowy który napędzi głośnik basowy?

czy 4 głosniki moga być podłączone do wyjscia na którym teraz sa głośniki z przodu?

mam andzieje ze zrozumiale to napisałem ;)
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 22 Lis 2006, 20:04   

:he:
Cos namotales -sa 4 wyjscia na glosniki z kostki (przód/tył) a z wyjscia na wzmak (chinch) puscisz sobie na suba w mostku 8)

pozdro
 
 
 
pieslaw
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lis 2006, 20:09   

molu napisał/a:
:he:
Cos namotales -sa 4 wyjscia na glosniki z kostki (przód/tył) a z wyjscia na wzmak (chinch) puscisz sobie na suba w mostku 8)

pozdro


no faktycznie :)

sa poprowadzone przewody głośnikowe do tyłu od kostki (oryginalne) jak tak to które to ;)

fiestka była z oryginalnym radiem i głosnikami tylko z prozdu...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK4] jaki zestaw cb wybrać do 200zł
czy to sens za taką kase
dida Car Audio i CB 23 24 Lut 2009, 19:06
dida
Brak nowych postów [MK6] Tarcze i klocki, jaki zestaw ? ATE BREMBO co polecaci
odys21 Tuning mechaniczny 13 23 Sie 2015, 00:10
BasteKCe
Brak nowych postów JH1 1.25 75KM. Wymiana tarcz i klocków. Jaki zestaw wybrać?
Porada dotycząca wyboru części
Zmk Mechanika ogólna 6 11 Cze 2020, 01:36
Zmk
Brak nowych postów Jaki czynnik, jaki olej w klimie?
Huk Mechanika ogólna 11 14 Lip 2016, 10:01
tomek_zgr
Brak nowych postów Zestaw CB
Do 500 zł
Gość Car Audio i CB 40 5 Paź 2010, 18:01
afi


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.