Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

elektrycznie otwierany bagaznik i elektryczne szyby, problem
Autor Wiadomość
bobo32
[Usunięty]

Wysłany: 28 Paź 2006, 00:06   elektrycznie otwierany bagaznik i elektryczne szyby, problem

Witam
Kilka dni temu kupiłem sobie fieste mk3 91' z silnikiem 1,4 miałem wniej juz elektryczne szyby i elektrycznie otwieraną kalpe bagaznika. Szyby nie działały od poczatku a gdy wkłądam bezpiecznik w odrazu robi się w na nim spięcie. co moze byc tego powodem i jak to rozwiazac
Kolejną sprawa jest otwieranie bagaznika, które działał jak kupiłem fieste a wczoraj pzrestało działac i bagaznik nawet nie chce mi się zamknąć, jest jakies awaryjne zamykanie sprawdzałem ale nie miałem go czym pomiezyc czy dochodzi prąd do siłownika z tyłu.
Czekam na wszystkie rady moze któras mi pomoze
Pozdrawiam
 
 
Danielo
[Usunięty]

Wysłany: 29 Paź 2006, 19:20   

bobo32,
Hmm co do szyb to chyba nie pomożemy ci.. Po prostu musisz zobaczyc czy gdzies cos nie zwiera zaczynajac od skrzynki bezpiecznikowej az do silniczka szyb. A klapa? Sprawdz może czy masz dobra masę w klapie bo ja tez tak mialem ze dzialalo tylko jak bylo wilgotno na dworze ;)
 
 
bobo32
[Usunięty]

Wysłany: 29 Paź 2006, 22:26   

a zeby mieć dobra mase to do czego najlepiej podpiąć i jak ten kabel musial by byc podpiety moze jakis prosty opis bo ja za bardzo nie znam sie na tych elektrycznych sprawach.
Moze opisze jak to u mnie wygląda i nie działa
W bagażniku jes siłownik podpięty do 2 przwwodów potem idzie przez auto bez zandego zwarcia i jest podłączoby do zasilanaio jeden kabel a drugi był luzny(domyslam sie ze to masa ) do czego by go najlepiej podpiąć?? aha i jeszcze idzie tan kabel do przełącznika
 
 
Kamil 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kami
Wiek: 39
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 182
Skąd: Grójec
Wysłany: 30 Paź 2006, 09:21   

co do szyb to ten temat przerobiłem od podstawy odedzwij sie do mnie na pw lub gg to postaram się Ci pomuc
_________________
..::Zawsze warto spróbować aby nie żałować::..
..::Rzeczy trudne można zrobić od razu , dopiero niemożliwe wymagają trochę czasu::..

WAWA Team
 
 
 
Danielo
[Usunięty]

Wysłany: 1 Lis 2006, 18:17   

bobo32,
bobo32 napisał/a:
W bagażniku jes siłownik podpięty do 2 przwwodów potem idzie przez auto bez zandego zwarcia i jest podłączoby do zasilanaio jeden kabel a drugi był luzny(domyslam sie ze to masa ) do czego by go najlepiej podpiąć?? aha i jeszcze idzie tan kabel do przełącznika

czyli masz 3 przewody od siłownika? A którędy idzie ten przewód? gumowym przepustem u góry klapy czy przez te styki na dole klapy?
 
 
bobo32
[Usunięty]

Wysłany: 1 Lis 2006, 18:46   .

od siłownika ida 2 przewody z tego co widziałem boze jeden sie gdzies urwał a przewód idzie wp tylnej klapie, potem koło pułki i dołem koło sziedzen az do stacyjki i przełącznika
 
 
Danielo
[Usunięty]

Wysłany: 1 Lis 2006, 18:55   

bobo32,
Nie napisałes tylko czy jest to przewod jedno czy dwu zyłowy. Jezeli jedno to jeden który idzie jak mowisz do przełacznika do przodu auta to plus. Drugi z silownika powinien byc zwarty do masy. Poszukaj w samochodzie jakiegos nie pomalowanego miejsca blisko klapy i dołacz do tego drugiego ten drugi przweod. Zreszta dokladny schemat podłączania silownika znajduje sie w faq tego dzialu. Poczytaj moze cos ci pomoze.
 
 
bobo32
[Usunięty]

Wysłany: 3 Lis 2006, 16:16   

wiązka jest 2zyłowa i idzie az do stacyjki, gdzie jest dobre uziemienie kolo stacyjki i gdzie tam najlepiej podłączyc zasilanie bo u mnie było tylko lekko przyczepione do kaiegos przewodu
 
 
Danielo
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lis 2006, 20:09   

bobo32 napisał/a:
gdzie jest dobre uziemienie kolo stacyjki i gdzie tam najlepiej podłączyc zasilanie

Bobo generalnie wez miernik do reki i sprawdz. Ja podłaczylem sie pod kostke fordowska od radia bo tam najprosciej jest sie dostac. Ten luzny przewod na chwile mozesz dotknac do stacyjki tam na pewno jest masa. Trzymajac ten przewod wcisnij przycisk od klapy i zobacz czy to cos da.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [MK3] Elektrycznie otwierany bagażnik
Gość Porady eksploatacyjne 99 29 Lis 2011, 20:54
Albercik
Brak nowych postów [MK3] Elektrycznie otwierany bagażnik
mihor Elektryka 5 10 Mar 2011, 21:30
mihor
Brak nowych postów [MK4] PORADNIK - jak zrobić elektrycznie otwierany bagażnik
...troche na raty, różnymi środkami ale działa :)
Marcin Elektryka 27 30 Sty 2012, 23:48
peugeot40619tdi
Brak nowych postów Elektryczne szyby, problem z instalacją
PawelBW62 Elektryka ogólna 1 29 Mar 2014, 13:12
Speszaq
Brak nowych postów [MK3] elektryczne szyby montaż i problem
Gość Elektryka 1 7 Wrz 2009, 09:34
JoeMix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.