Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: molu
27 Wrz 2008, 17:49
Domowe kolumny do Fiesty?
Autor Wiadomość
rabies
[Usunięty]

Wysłany: 1 Sie 2006, 15:18   Domowe kolumny do Fiesty?

Witam, nie jestem audiofilem, i za bardzo sie na tym nie znam, a chce poprawic troche brzmienie w samochodzie (mam 13` glosniki w drzwiach), kieruje sie z zapytaniem do was. Czy mozna bezpiecznie podlaczyc domowe kolumny do radia samochodowego mam radio Panasonic - kolumny firmy sony 6 ohm. Dzieki i pozdrawiam...
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 1 Sie 2006, 16:09   

nie szalej, nie podpinaj, nie oplaca sie...
 
 
Bit1 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Błażej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 506
Skąd: Chorzów
Wysłany: 1 Sie 2006, 16:24   

Podpiać sie da no ale czy warto? Po pierwsze będzie to brzydko wyglądać, po drugie musiał byś to jakoś umocować, po trzecie zestawy domowe są mniej wytrzymałe na zmiany temperatur, wilgotność i wstrząsy.

Polecam raczej kupić jakies 10 do tyłu te 13 zostawić albo zmienić na jakieś firmowe i to wszystko do jakiegoś wzmacniacza podpiąć ewentualnie wytłumić drzwi jeszcze i powinno być wporządku
_________________

Niebieska 1,3i 1992 27.08.2005-20.05.2012
Czerwona 1,3 LPG 1990 8.01.2010-8.11.2010
Srebrna RS1800 LPG 1995 od 21.02.2012
 
 
 
rabies
[Usunięty]

Wysłany: 1 Sie 2006, 18:48   

Dzieki... Juz sobie poradzilem... Dzwi i bagarznik mam juz wytlumiony. Kolumny schowalem w bagazniku. Moim zdaniem oplacala sie taka podpinka :jupi: Dzwiek o niebo lepszy no i w koncu slychac niskie tony :) W sumie kosztowalo mnie to tylko troche checi... Pozdrawiam...
 
 
marcus_87 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 464
Skąd: Lublin
Wysłany: 1 Sie 2006, 23:47   

mimo wszystko radzilbym wyjac je na zime z samochodu..a z tylu tez mozesz 13 wsadzic tylko trzeba pokombinowac
_________________
Dołącz do Lublin Squad!

Fiesta calypso RS1300 sprzedana...
 
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 2 Sie 2006, 09:40   

Poczekaj az spalisz koncowke na radiu od tego niebo lepszego dzwieku. Przeciez radio jest przystosowane na 4 ohm, a nie na 6. Nie dosc ze wieksze obciazenie czy cos... Ja nie powiem, bo tez tak mialem, z tym ze moje kolumny to byly solidne podlogowce z mozliwoscia spiecia na 4 ohmy i ciagnalem to wzmacniaczem.
 
 
Bart_Skrzyszow 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Bartek
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 300
Skąd: RRS / RZE / RDE
Wysłany: 2 Sie 2006, 10:09   

ZAleży jakie ma radio ale wg mnie nie powinien go tak od razu spalić - jak sie będzie grzało to wycią szybko te kolumny stamtąd.
I tak jak radzi marcus_87 w zimie sobie nie pograsz tym :rotfl: na zime przenieś je do pokoju :rotfl:
_________________
CZĘŚCI KOMPUTEROWE TANIO!!!
RABAT dla FKP
Kontakt gg: 6012945 lub PW.
Tel. 692 063 773, lub 017 745 15 75
Gwarancja, faktury VAT.
 
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 2 Sie 2006, 10:10   

a pamietasz co mialem na spocie? ;-)
 
 
Bart_Skrzyszow 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Bartek
Wiek: 39
Dołączył: 22 Kwi 2006
Posty: 300
Skąd: RRS / RZE / RDE
Wysłany: 2 Sie 2006, 10:17   



TO :?: :?: :?: :?: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Ale miałeś to przez wzmacniacz a nie bezpośrednio
_________________
CZĘŚCI KOMPUTEROWE TANIO!!!
RABAT dla FKP
Kontakt gg: 6012945 lub PW.
Tel. 692 063 773, lub 017 745 15 75
Gwarancja, faktury VAT.
 
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 2 Sie 2006, 10:22   

No to dlatego napisalem wyzej ze dolozony byl wzmacniacz :)
 
 
kratek 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Michał
Wiek: 41
Dołączył: 14 Sie 2005
Posty: 146
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2 Sie 2006, 11:41   

tak czytam i przypominają mi sie moje poczatki audio we fiescie... :-P tez przerabialem proby z kolumną :D chcialem wpakowac 2 ale tylko jedna weszla - i takie byly początki car audio heheh lasns na miescie z kolumną tonsila 120W podpietą pod starego pionka deh 1300 czy jakies taki byl hehe...ale to stare dzieje ;) Pozdro
_________________
..:::Projekt Futura:::.
..:::Diesel TEAM:::...
..:::Fabka TDI:::.....
..::WIELKOPOLSKI SQUAD FKP::..
 
 
 
rabies
[Usunięty]

Wysłany: 2 Sie 2006, 19:28   

Na radiu napisane jest od 4 do 8 ohm. Jak dotej pory nic sie nie grzeje ani nic sie nie spalilo :jupi: Nie chodzi mi o zaden lans, a tym bardziej szpan, chcialem miec lepszy dzwiek i tak tez jest...
Nie wiem dlaczego sie przyjelo ze jak ktos glosniej sobie posci muzyke w samochodzie to poto tylko zeby "sie pokazac", teraz spotykam sie z taka reakcja innych kierowcow, ze chca mi koniecznie pokazac ze sa lepsi i pokazuja jakie maja szybkie samochody ass .
Pozdrawiam...
 
 
goku 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Sylwester
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 226
Skąd: Makowisko/J-aw
Wysłany: 3 Sie 2006, 18:40   

:ok:
Skoro fajnie ci gra to spoko. bigok Ale jak chcesz mieć lepszy dźwięk to polecam głośniki 6' 9' Blaupunkta na tył 3-drożne , a do przodu 13' rówież Blaupunkt o radiu naraźie nie wspomne bo komuś może się wydać śmieszne to co mam he he ( ale powiem First na mp3 4x60 w RMS ) Jak dla mnie to gra znakomicie.
Czysciutki dżwięk a i jak trzeba to bassssik płynie :-)

P.S Zestaw mam zamiar wzmocnić tubą pod wzmacniaczem. Możecie coś polecić.??

Pozdro :ok:
_________________
http://img193.imageshack....36/ninjauhd.gif
[/quote]
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 3 Sie 2006, 19:57   

goku napisał/a:
:ok:
Skoro fajnie ci gra to spoko. bigok Ale jak chcesz mieć lepszy dźwięk to polecam głośniki 6' 9' Blaupunkta na tył 3-drożne , a do przodu 13' rówież Blaupunkt o radiu naraźie nie wspomne bo komuś może się wydać śmieszne to co mam he he ( ale powiem First na mp3 4x60 w RMS ) Jak dla mnie to gra znakomicie.
Czysciutki dżwięk a i jak trzeba to bassssik płynie :-)

P.S Zestaw mam zamiar wzmocnić tubą pod wzmacniaczem. Możecie coś polecić.??

Pozdro :ok:

Wstawianie jajek 6x9" pozniej proby zakladanie "tuby" i wzmaka sa bezsensowne... zaloz konkretne mid basy w drzwi dobre glosniki wysokotonowe podepnij pod 4 kanalowy wzmacniacz do tego subwoofer i drugi wzmak... jesli chodzi o radio to ono nie ma 4x60rms chociaz by piekarnik wystawal z tylu... jak bedziesz mial kiedys okazje to posluchaj jak gra np Alpine z seri CDA w jakims demo car ;) i to dopiero gra... a wlasnie woofer domyslam sie zeby byl dobry i tani to kup Magnata i do tego tez wzmak Magnata i bedziesz w pelni zadowolony ;)

Pozdrawiam
_________________

 
 
 
goku 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Sylwester
Wiek: 43
Dołączył: 20 Lip 2006
Posty: 226
Skąd: Makowisko/J-aw
Wysłany: 3 Sie 2006, 20:11   

:ok:
Nie bende wnikał czy to radio ma 4x60 czy nie ma bo zabardzo mi na tym nie zalezy, no i czy głośniki dobre " bo tanie :brawo: " . A z drugiej strony jednemu włączysz głośniki 40 W i powie że super gra a innemu 400 W włączysz i on powie że gra jak radio domowe :devil: .

Ale wezme sobie twoje rady pod rozwagę bo właśnie mam zamiar kupić coś innego w drzwi jakieś 13' i jeszcze nie wiem jakie. Znajomy polecił mi Magnat nie pamietam teraz oznaczeń ale nie wiem jakie kupić. Tzn. 2-drożne czy średniotonowe a osobnp wysoko tonowe.
Ale jeszcze się zastanawiam :ok:
_________________
http://img193.imageshack....36/ninjauhd.gif
[/quote]
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 3 Sie 2006, 20:32   

Zalezy ile chcesz wydac na glosniki i ile na wzmacniacze do tego okablowanie...natomiast czy odseparowany system czy 2 drozny... :he: wg. mojej opini lepiej gra system odseparowany ale zdania sa podzielone...do tego zalezy kto czego slucha... ;)

Pozdrawiam
_________________

 
 
 
mikolaj_r 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Mikołaj
Wiek: 36
Dołączył: 25 Paź 2005
Posty: 397
Skąd: Tychy
Wysłany: 3 Sie 2006, 23:39   

goku napisał/a:
:ok:
Nie bende wnikał czy to radio ma 4x60 czy nie ma bo zabardzo mi na tym nie zalezy,

Jak ma 4x15W RMS to jest dobrze, ale moc to jeszcze nie wszystko
goku napisał/a:

... właśnie mam zamiar kupić coś innego w drzwi jakieś 13' i jeszcze nie wiem jakie. Znajomy polecił mi Magnat nie pamietam teraz oznaczeń ale nie wiem jakie kupić. Tzn. 2-drożne czy średniotonowe a osobnp wysoko tonowe.
Ale jeszcze się zastanawiam :ok:

Zdecydowanie zestaw odseparowany. Zgadzam sie z Fordonem że jajka z tyłu są w tym wypadku zupełnie niepotrzebne. Z car audio jest tak że nie chodzi o ilość tylko o jakość(głosników,montażu). Poszperaj troche na forum, były juz podobne tematy
 
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 4 Sie 2006, 09:21   

Jak dla mnie to 6x9 niema jakiegokolwiek sensu w aucie, wogole glosniki sredniowysokotonowe z tylu to jakas pomylka. Scena ma byc ukladana z przodu pojazdu. Pozatym wsadzenie glosnikow w tylnia polke nie da takiego dzwieku jak chociazby mala skrzyneczka niskotonowa. A przod popieram: zestaw odseparowany.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Internetowe sklepy z częściami do Fiesty
Gość Serwisy / Mechanicy / Sklepy 14 7 Paź 2018, 10:52
Parzych
Brak nowych postów Dym z kolumny kierownicy
FAREN Elektryka ogólna 1 5 Wrz 2014, 02:44
brewa7
Brak nowych postów [MK2] Wymiana krzyżaka kolumny
oski981 Mechanika ogólna 9 23 Lip 2011, 15:13
JoeMix
Brak nowych postów [MK3] Krzyżak kolumny kierowniczej
PINISLAV Mechanika ogólna 10 7 Cze 2007, 15:30
diodalodz
Brak nowych postów [MK4] Krzyżak kolumny kierowniczej
max777 Silniki diesla 0 23 Maj 2012, 12:17
max777


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.