Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Oklejanie deski rozdzielczej.
Autor Wiadomość
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 6 Lip 2006, 15:47   Oklejanie deski rozdzielczej.

Taki mam plan, dostalem deske rozdzielcza (dzieki wielkie..... :* ) do fofi. Jest troszke poniszczona i teraz jest taki plan. Chce ja troszke polatac i obkleic czyms. Z gory zakladam ze flokowanie odpada ze wzgledu na koszty no i... zero satysfakcji bo sam tego nie bede robil. Jaki material najlepiej zastosowac zeby sie to w miare latwo obklejalo? Ja myslalem nad welurem. Aha, skora czy jakastam ekoskora odpada. Nie podoba mi sie to nijak :\

Jak juz byl taki temat (a chyba nie) to prosze moda o zamkniecie i podanie mi linku (nie znalazlem w wyszukiwarce).
 
 
djpleban
[Usunięty]

Wysłany: 6 Lip 2006, 15:58   

tak więc mówię ci że był taki temat.
niczym się nie obkleja deski; chyba ze gustujesz w tandecie :!:
a wyobraź sobie kokpit oklejony welurem... raczej nie bardzo...
moja sugestia jest taka- polakierój ją :!: będzie o 100% ładniej :ok:
 
 
Darekmk3 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Darek
Wiek: 39
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 917
Skąd: Żory
Wysłany: 6 Lip 2006, 16:07   

djpleban napisał/a:
tak więc mówię ci że był taki temat.
niczym się nie obkleja deski; chyba ze gustujesz w tandecie :!:
a wyobraź sobie kokpit oklejony welurem... raczej nie bardzo...
moja sugestia jest taka- polakierój ją :!: będzie o 100% ładniej :ok:


ziomek Fordon robi z deską więc sie może wypowiedziec :D :P ,idzie obic deske tylko trzeba to wszystko najpierw przygotowac...
_________________
mk3 rs1.3&futro 1.6 16v>ess1.6 16v>r19>mk3 1.4klima>a6 1.8t & mietek207d cdn?
www.fiesta-squad.prv.pl
www.fiesta-squad.forum.prv.pl
cos dla grupy jebax teoretix
fiesta rs 1300 w akcji
 
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 6 Lip 2006, 16:09   

djpleban To moze moglbys mi pomoc znalezc skoro ja sobie nie poradzilem. To jest sprawa pierwsza. Druga sprawa to jesli to bedzie jakos wygladac i komus sie to podoba to czemu nie? LOY mi kiedys napisal ze nawracacie bezgustnych... owszem, ale najpierw pokazcie mi jak ktos to zrobil i jak to wyglada. Wtedy moze powiem ze brzydko...

[ Dodano: Czw Lip 06, 2006 15:11 ]
Darekmk3 dzieks, zagadam :)
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 6 Lip 2006, 22:10   

Tak robie deske od MK3 i sprawa wyglada tak ze nie da sie zalac tego ni jak zywica bo bedzie paskuda to raz a dwa ze to skwiercz strasznie po zaschniecu... :(
Ale znalazlem patent na to... porzeba nam plytki MDF grubosci 5mm, wkrety , szpachlowka , papier scierny i bardzo krotki wkretak... jak dorwe cyfraka to pokarze jak to wyglada teraz... pozniej potrzeba bedzie material jaki :he: zobaczymy co doradza ... ;)

Pozdrawiam
_________________

 
 
 
lehu8 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Inna
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Leszek
Wiek: 47
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 329
Skąd: Wałbrzych
Wysłany: 6 Lip 2006, 22:41   

Ja bym widział ładną matową skórkę :he: coś w tym stylu:
http://www.fiestaturbo.com/featurecars/davew/
pięknie :P ale to kwestia gustu ;)
_________________
-L E H U- ID#49
Fiesta Mk2 1.1-była

http://smg.photobucket.co...ent=Nowy-45.jpg -lehofiesta mk1
http://photobucket.com/albums/v418/lehu8/fiesta2/ -lehofiesta mk2
http://smg.photobucket.co.../lehu8/fiesta3/ -lehofiesta mk3
 
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 7 Lip 2006, 09:12   

Probowalem wczoraj wieczorem plastiki niektore pomalowac czarnym matem. No i najpierw poscieralem troszke papierem sciernym, pozniej odtluscilem, walnalem podklad do plastikow, a na koncu 3 warstwy delikatnie napylanego sprayu. Rano dzisiaj przejechalem butem niechcacy po plastiku i nie widzialem sladu zeby cos sie zdarlo :) Zobaczymy jak bedzie dalej :)
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 8 Lip 2006, 18:04   

dalej.. to bedzie słoneczko i kawałki lakieru odprysną..
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 10 Lip 2006, 09:11   

Jak narazie nakladam cieniutka warstwe zeby nie odlazilo. Narazie jest bardzo dobrze.
 
 
Mafios 
Junior Admin




Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/130KM
Imię: Patryk
Wiek: 41
Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 2809
Skąd: Łódź
Wysłany: 10 Lip 2006, 09:42   

ale wy kombinujecie nie prosciej uzbierac troche kasy niz wydac na wielkie G ktore tylko zwiesniaczy auto nie lepiej felgi jakies fajne zalozyc ?
_________________
RS TURBO
Profil Facebook
 
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 10 Lip 2006, 10:08   

Ale co mnie to kosztowalo bedzie jak bede mial pol darmo.... Zdjecia miales podac :P
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 11 Lip 2006, 23:53   ....G

Mafios napisał/a:
ale wy kombinujecie nie prosciej uzbierac troche kasy niz wydac na wielkie G ktore tylko zwiesniaczy auto nie lepiej felgi jakies fajne zalozyc ?


ejjjjj artysta :!: nie tak dawno sam wszystkie duperele do XR kolekcjonowałeś ...wiec proszę na temat koledze odpowidać -cwaniakować pod blokiem ;-)
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 12 Lip 2006, 00:43   

Doszedlem do tego ze bede malowal. poradzilem sie lakiernika no i mi doradzil. W tej chwili... maluje caly kokpit :yyy: jestem w szoku bo:
- kazal odtluscic (normalna rzecz)
- przetrzec papierem sciernym dosyc grubym
- zostawic ten pyl co zostal 8|
- lakierowac miesiac bez zadnego podkladu na plastik tylko czarna matowa farba :?
- lakier codziennie po jednej warstwie ale tylko napylic...

Wogole nie pytalem o co biega, al domyslam sie ze jest tak ze ten caly pyl ktory zostal ze scierania to skladnik ktory zwiaze z deska lakier :he: Wogole to kosmos jakis. No ale co. Jestem po trzecim dniu napylania farby i probowalem zedrzec w rogu troszke zeby zobaczyc jak to sie trzyma no i przejechalem kluczykiem z dosc duza sila. Ku mojemu zdziwieniu... leciutko widac slad przerysowania. J\Dzisiaj mialem porobic foty ale kolega nie zostawil mi baterii w aparacie :-P
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 13 Lip 2006, 19:03   lakierowanie

jaczylibodzio napisał/a:
Doszedlem do tego ze bede malowal. poradzilem sie lakiernika no i mi doradzil. W tej chwili... maluje caly kokpit :yyy: jestem w szoku bo:
- kazal odtluscic (normalna rzecz)
- przetrzec papierem sciernym dosyc grubym
- zostawic ten pyl co zostal 8|
- lakierowac miesiac bez zadnego podkladu na plastik tylko czarna matowa farba :?
- lakier codziennie po jednej warstwie ale tylko napylic...



...nie wiem co to za koleś ..ale metody ma co najmniej ciekawe...po odtłuszczeniu większość lakierników poleciła by podkład do plastików, potem szpachla natryskowa co by "dupcia niemowlaka wyszła" , potem jak karoserie- wygłaskać na mokro , odtłuścić ponownie i lakier-baza, ewentualnie na górę bezbarwny ...

zobaczymy co wyjdzie z Twojej receptury.. :ok:
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
Mafios 
Junior Admin




Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/130KM
Imię: Patryk
Wiek: 41
Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 2809
Skąd: Łódź
Wysłany: 13 Lip 2006, 21:18   Re: ....G

LOY napisał/a:
Mafios napisał/a:
ale wy kombinujecie nie prosciej uzbierac troche kasy niz wydac na wielkie G ktore tylko zwiesniaczy auto nie lepiej felgi jakies fajne zalozyc ?


ejjjjj artysta :!: nie tak dawno sam wszystkie duperele do XR kolekcjonowałeś ...wiec proszę na temat koledze odpowidać -cwaniakować pod blokiem ;-)


ejj jakos cie nie kumam co ma wiesniaczenie z seryjnymi czesciami do xrki ?
_________________
RS TURBO
Profil Facebook
 
 
 
marcel20 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 29 Maj 2004
Posty: 215
Skąd: Koszalin
Wysłany: 14 Lip 2006, 09:26   

Cytat:
LOY napisał/a:
Mafios napisał/a:
ale wy kombinujecie nie prosciej uzbierac troche kasy niz wydac na wielkie G ktore tylko zwiesniaczy auto nie lepiej felgi jakies fajne zalozyc ?


ejjjjj artysta :!: nie tak dawno sam wszystkie duperele do XR kolekcjonowałeś ...wiec proszę na temat koledze odpowidać -cwaniakować pod blokiem ;-)


ejj jakos cie nie kumam co ma wiesniaczenie z seryjnymi czesciami do xrki ?


Ja też nie czaje, no ale LOY wie najlepiej...
Co do tematu dla mnie wieś, jak nie macie co obklejać to .... ;-)
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 14 Lip 2006, 09:32   

No narazie polozylem 3 warstwy ale jeszcze nie przykrylo calkiem koloru deski. Poki co pojawil sie maly problem bo zauwazylem ze deska jest troszke krzywa i musze zrobic jakis stelaz zeby ja naprostowac lekko. Lakieru bezbarwnego nie bede dawal bo decha zacznie sie swiecic i mi sie w szybie zacznie odbijac. Najwazniejsze jest to zeby byla matowa... Wieczorem fotki :)

No dobra, oto i one. Tak wyglada deska po trzech warstwach:



 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 18 Lip 2006, 21:57   Re: ....G

Mafios napisał/a:
LOY napisał/a:
Mafios napisał/a:
ale wy kombinujecie nie prosciej uzbierac troche kasy niz wydac na wielkie G ktore tylko zwiesniaczy auto nie lepiej felgi jakies fajne zalozyc ?


ejjjjj artysta :!: nie tak dawno sam wszystkie duperele do XR kolekcjonowałeś ...wiec proszę na temat koledze odpowiadać -cwaniakować pod blokiem ;-)


ejj jakos cie nie kumam co ma wiesniaczenie z seryjnymi czesciami do xrki ?


..a no kurna chodziło o to że dla jednego pacjenta liczą się tylko oryginalne , ciekawsze niż podstawowa seria zabawki .., drugi natomiast stawia sobie za punkt honoru zrobić coś własnoręcznie - czy dobrze czy źle to już inna sprawa , czas i koledzy zapewne to ocenią .......więc "łaciaty" nieco więcej szacunku dla innego spojrzenia na sprawę bo ktoś w odwecie może powiedzieć ; " Eeeeeeee ten to tylko gotowce szczepi..co to za tuning " ...itd

więc proszę mnie za słowa nie łapać - to proste :każdy patrzy po swojemu, czy to od razu wieśniaczenie :he: ...ja powiem tak : daj panie Stwórco żeby kolega zrobił sobie od podstaw ładniutką deskę , będzie na pewno mocno "osobiście" , z większym szacunkiem do pracy i za pewne co nie co doświadczenia zostanie.....inni będą mieli serie :ok:
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 19 Lip 2006, 00:12   

Skonczylem nieo wczesniej malowac plastiki, wygladaja tak mnie wiecej. Zero odblasku, czysty mat...
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 19 Lip 2006, 06:34   

To i ja cos wtroce a propos przerabiania deski rozdzelczej... plytki MDF-u :ok: spowodowaly ze nic nie skrzeczy oraz ze jest ciszej... ale no wlasnie... spachlowka wykonczeniowa z jakimias tam wloknami czy czyms tam takim nie zdaje egzaminu np u mnie ze wzgledu na przenoszone wibracje silnika na bude oraz twarde zawieszenie co powoduje pekniecia szpachlowki... ale sie nie poddaje i mam juz pomysl na nastepny test i najprawdopodobniej to wyjdzie juz w 100% ;)

Pozdrawiam
_________________

 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Oświetlenie deski rozdzielczej
ZygaChajzer Elektryka ogólna 20 24 Lip 2020, 10:48
slawomirro
Brak nowych postów Demontaż deski rozdzielczej
Robkoo Mechanika ogólna 1 12 Sty 2020, 20:13
Puff
Brak nowych postów [MK7] Podświetlenie deski rozdzielczej...
fordshu Elektryka ogólna 3 14 Wrz 2013, 00:05
Kruszon
Brak nowych postów spinki kokpitu,deski rozdzielczej
Robert Mechanika ogólna 4 7 Sty 2015, 23:55
Puff
Brak nowych postów [Kosmetyka] Naprawa deski rozdzielczej
Bartosz Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 8 24 Mar 2013, 14:12
jaacek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.