Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Pojedyńcza wycieraczka....
Autor Wiadomość
Gumis
[Usunięty]

Wysłany: 1 Lip 2006, 02:02   Pojedyńcza wycieraczka....

.. jak w temacie "maerik" jak to zrobiłeś..? co zmieniałeś silniczek..? Gdzie mocowanie jest..? od czego wycieraczki użyłeś..? Jka zroibłeś ża lata z prawego końca na lewy i odwrotnie a nie tylko do połowy szyby mniej-więcej tak jak to jest przy dwóch wycieraczkach...?? kaput
 
 
doogi
[Usunięty]

Wysłany: 1 Lip 2006, 09:25   

znajdujesz sobie fiata Uno, lb nowego mercedesa :D i tam masz cały silniczek z 1 wycieraczką. przekładasz go całego (trzeba powiercić) i masz gotowa 1 wycieraczke...
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Lip 2006, 10:54   

Ja mam takie coś - http://www.hm-tuning.de/(...w.aspx?id=25850
Gotowy zestaw do fiesty, zakładał poprzedni właściciel :)
 
 
 
Danio 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 391
Skąd: Tychy
Wysłany: 1 Lip 2006, 11:14   

nie wiem jak to u Łukasza działa ale w unie to jest porażka normalnie..ma bardzo małą skuteczność
_________________
Dobra Fiesta nie jest zła ;)

 
 
 
Gumis
[Usunięty]

Wysłany: 1 Lip 2006, 12:13   

maerik -> a nie wiesz \czy w polsce da sie takie cośnabyć gdzies.. :) i za nieco mniejszą ceną bo 122 euro to kuuuuuuuuuuuuuuuupa kasy...:)
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Lip 2006, 14:35   

Danio napisał/a:
nie wiem jak to u Łukasza działa ale w unie to jest porażka normalnie..ma bardzo małą skuteczność


To co ja mam ma podwyzszona predkosc zapinkalania wiec nie jest zle. Widocznosc tylko w rogu mniejsza (wiadomo dlaczego), no i chlapie na boki strasznie... hehe dobre w dyngusa albo jak ktos Cie wkurzy to mu na swiatlach posmarkac mozna :P

Gumis napisał/a:
maerik -> a nie wiesz \czy w polsce da sie takie cośnabyć gdzies.. :) i za nieco mniejszą ceną bo 122 euro to kuuuuuuuuuuuuuuuupa kasy...:)


W Polce to raczej nie do dostania. Ew. samorobka/przekladka tak jak mowia z uno ale ciezko Ci bedzie tak to zlozyc zeby ladnie chodzilo. Mozesz poszukac na ebayu w niemczech - pewnie kiedys ktos bedzie sprzedawal.
 
 
 
easy
[Usunięty]

Wysłany: 1 Lip 2006, 15:22   

Nie wiem jak ale zwykły silniczek tez można przerobić, Psiak tak ma.
 
 
doogi
[Usunięty]

Wysłany: 1 Lip 2006, 15:25   

wystarczy przesunąć nieco kąt jednej wycieraczki i powiększyć korbe na której kręci się ta wycieraczka.
 
 
Gumis
[Usunięty]

Wysłany: 2 Lip 2006, 01:44   

Czemu z tymi silniczkami z Merca lub Uno jest taki problem? Na czym ten problem polega? Drążę ten temat ponieważ pomysł jednej wycieraczki jest ciekawy i chciał bym się dowiedzieć wszystkiego zamin się za to zabiorę (lub i nie)... :-)
 
 
Piesek 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2 Lip 2006, 02:00   

fakt ja takie coś mam :P i dokładnie przeszukajcie forum bo właśnie dzięki Trzeciemu takie coś mam to jego patent był o ile pamiętam :)
Za miesiąć będę mieć czystą komorę silnika i mechanizm też wyciągam wtedy mogę zrobić foto relacje co i jak
 
 
 
doogi
[Usunięty]

Wysłany: 2 Lip 2006, 11:00   

Gumis napisał/a:
Czemu z tymi silniczkami z Merca lub Uno jest taki problem?


to tak jakbyś chciał włożyć rurę od odkurzacza do lodówki. i niech jeszcze działa ;]
tak samo jest tutaj. to 2 różne auta i 2 różne mechanizmy...
wydaje się ze wycieraczki te same, jednak nie :)
 
 
Gumis
[Usunięty]

Wysłany: 2 Lip 2006, 12:04   

Hmm czyli w takim azie na r ten czas sobie chyba odpuszczę... bo jak zdemnotuję wszystko, kupię nowe graty.. powiercę dziury i to nie będize działać raczej to chyba szkoda nerwów i czasu.. do momentu aż się mnije więcej taki projekt u kogoś chodzącu zobaczy..:) :?
 
 
kc
Gość
Wysłany: 2 Lip 2006, 17:39   

wystarczy zdjąć lewą wycieraczkę a prawą założyć dłuższą,która znajduje się na środku,proste
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 2 Lip 2006, 23:16   

Buehehehehehe i dojedzie do polowy, co nie?
 
 
Gumis
[Usunięty]

Wysłany: 2 Lip 2006, 23:30   

Jak komuś będize śmigać jak należy to będe wtedy sie zastanawiał czy robić.. na razie nie mam do tego siły..:)czasu i funduszy..:)( teraz wymieniam wnętrze autka.. jak skończę to czas na stylistykę zewnętrzą.... i tu boli mnie lakiernik..:) ;-) a jak to zrobię to dopiero wykończenia jak wycieraczki (przód i tył) .. się wezmę za nie... tymczasem.. ździeram podsufitkę.. wycieraczka musi poczekać.. chybaze gotowy zestaw n ebay'u znajdę..:)
 
 
KoRcZuS
[Usunięty]

Wysłany: 4 Lip 2006, 20:10   

Nie koniecznie trzeba zakladac mechanizm od Uno czy Merca. Wystarczy dospawac kawalek blaszki do tej co wychodzi od silniczka. Dodatkowo dluzsze pioro zeby dawala rade na cala szybe. Ja tak mam i jest ok.

Co innego jakby sie chcialo zeby wycieraczka stala pionowo na srodku szyby, wtedy chyba trzeba by przerabiac caly mechanizm...
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 4 Lip 2006, 23:58   

Do tego skutecznosc nie powinna spasc gdy bedzie dluzsze ramie, wtedy i szybciej wycieraczka bedzie chodzic.
 
 
RKRman 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 50
Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 454
Skąd: z podkarpacia
Wysłany: 5 Lip 2006, 08:17   pojedyncza wycieraczka

Gumis napisał/a:
maerik -> a nie wiesz \czy w polsce da sie takie cośnabyć gdzies.. :) i za nieco mniejszą ceną bo 122 euro to kuuuuuuuuuuuuuuuupa kasy...:)



cześć ... :P

no to zapraszam do GIEŁDY FKP ..właśnie umieszczam ogłoszenie - mam do sprzedania taki oryginalny, dedykowany do Fiesty mechanizm + silnik :ok:

POZDRAWIAM ;-)
_________________
fajnie było ją mieć
 
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 5 Lip 2006, 08:51   Re: pojedyncza wycieraczka

Gumiś bierz to - lepszej i tańszej nie dostaniesz :ok:
 
 
 
Gumis
[Usunięty]

Wysłany: 5 Lip 2006, 16:41   

Biorę..:) tylko siędowiem czy RKRman może się wstrzymać aż wyłatę dostanę..:) Bo jak mzoę to juz ma ją sprzedaną..:) .. znaczy już jest moja..:) hehe..:)

PS: A tak wogle to dziś maila dostałem że mnie do frakcji małopolska przydzialili..:) dzięki..:) teraz muszę fieścinę poskładać..:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Tylnia wycieraczka...
virus2 Elektryka 13 31 Sty 2005, 11:46
Gość
Brak nowych postów tylna wycieraczka
Gość Elektryka 10 17 Kwi 2008, 11:44
chianti_girl
Brak nowych postów tylnia wycieraczka
kenczorf Elektryka 10 23 Gru 2007, 23:36
kenczorf
Brak nowych postów tylnia wycieraczka
padła?
jez733 Mechanika 18 17 Cze 2008, 01:13
kamilocha1
Brak nowych postów wycieraczka tylna
seth1958 Mechanika ogólna 3 15 Wrz 2016, 11:10
szagrad


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.