Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Kontynuacja jaki samochodzik - odchudzanie, hamulce itd
Autor Wiadomość
xr2fun 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Dołączył: 18 Sie 2005
Posty: 625
Wysłany: 30 Wrz 2005, 19:43   Kontynuacja jaki samochodzik - odchudzanie, hamulce itd

Adi008 napisał -
Pytanie tylko czy po wsadzeniu klatki też będe dochodził do takiej prędkości... chyba nie tak więc klatki nie będzie ale za to możliwe że będą szyby z pleksi i maska z tworzywa ...a co do bezpieczeństwa to trzeba tak jeździć żeby nic sie nie stało.

Moje pytanie brzmi - jak założyć w sporcie motorowym, że nic się nie stanie? W KJS jest to możliwe jednak na OS już nie bo trzeba by było pojechać pasywnie a to nie o to chodzi.
Pamiętajcie na bezpieczeństwie się nie oszczędza!!!

Odchudzanie auta tak ale w granicach rozsądku ma znaczenie w wyścigach na torze, w rajdach zdecydowanie mniejsze.
Lepiej jest mieć mocny silnik i prawidłowo zestrojone zawieszenie na dobrych oponach np. Markgum ( robią bieżnikowane na bazie mieszanki AVON ) i wtedy morzecie mi wierzyć lub nie 50kg nie robi żadnej różnicy.
Podniecanie się mocą ma sens ale ważny jest również moment obrotowy ( przy jakich obrotach jest osiągalny ). Najlepiej pojechać na hamownię i wszystko jasne.
Hamulce to podstawa. Ja zmieniłem tylko klocki standart na EBC i różnica jest kolosalna.
 
 
pablonas
[Usunięty]

Wysłany: 30 Wrz 2005, 23:39   

No to kontynuujmy.

Adi masa masą ale nie wkładaj szyb z plexi... przynajmniej w drzwiach. Po pierwsze mogą Cie nie dopuścić do startu - znam taki przypadek. Kumpel w olsztynie miał spore problemy właśnie przez plexi w drzwiach (autko to pug 205 gti 1.9 :) ). jak jest plexi to powinna być w drzwiach siatka (jak w rallycrosie). w końcu go dopuscili (po kilku odwołaniach) ale szyby zmienił. A po drugie ważniejsze - plexi jak pęknie to zamienia sie w ostre kawałki. lepiej więc mieć w drzwiach szyby coby nie mieć plexi w szyi. tylne boczne + tylna szyba jak najbardziej tak.

Dalej to tak jak pisze xr2fun. na bezpieczeństwie sie nie powinno oszczędzać. Jeśli te kilkanascie metrów rurek może uratować życie to warto je wsadzić.
Nie zgodze sie tylko z jednym. Opony Margum - faktycznie robią niezłe, ale... znam kilka przypadków kiedy wystrzeliły na rajdzie... pamietajmy że to ciągle nalewki. ja bym sie bał na tym jechać na czymś innym niż KJS. pozdrawiam :)
 
 
adi08
[Usunięty]

Wysłany: 1 Paź 2005, 20:09   Re: Kontynuacja jaki samochodzik - odchudzanie, hamulce itd

xr2fun napisał/a:


Hamulce to podstawa. Ja zmieniłem tylko klocki standart na EBC i różnica jest kolosalna.


hehehe...aktualnie mam wsadzone klocki GreenStuff-y :)
a tak swoją drogą to skąd jesteś??? .. bo widze że śląskie i kulasz się mk2 :ok:

[ Dodano: Sob Paź 01, 2005 8:11 pm ]
pablonas napisał/a:
No to kontynuujmy.

Adi masa masą ale nie wkładaj szyb z plexi... przynajmniej w drzwiach. Po pierwsze mogą Cie nie dopuścić do startu - znam taki przypadek. Kumpel w olsztynie miał spore problemy właśnie przez plexi w drzwiach (autko to pug 205 gti 1.9 :) ). jak jest plexi to powinna być w drzwiach siatka (jak w rallycrosie). w końcu go dopuscili (po kilku odwołaniach) ale szyby zmienił. A po drugie ważniejsze - plexi jak pęknie to zamienia sie w ostre kawałki. lepiej więc mieć w drzwiach szyby coby nie mieć plexi w szyi. tylne boczne + tylna szyba jak najbardziej tak.



no właśnie myśle o bocznych, tylnych szybach... drzwi wogóle nie ruszam...nawet tapicerke mam bo niekiedy sędziowie na BK za bardzo wczuwają się w swoją role i robią wielkie problemy ;)
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 3 Paź 2005, 11:34   

Markgumy sa kompromisem miedzy seria a wyczynowym slickiem np Michelina. Ja bym na nich spokojnie jezdzil pzm i chyba nie bede mial wyboru :D Maja jedna nawet zalete nad Michelinem - sa bardziej wyczuwalne. Poprze miekcijsze boki ( w koncu powstaja na bazie seryjnych opon) latwiej wyczuc moment kiedy puszcza. Virnik (Slawek Jarek) wygrywal na nich generalke PZM.
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
xr2fun 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Dołączył: 18 Sie 2005
Posty: 625
Wysłany: 3 Paź 2005, 21:21   

Kulam się XR2 Mk2 jak na razie powoli. Z tego co widzę na forum to ADI masz problem z silnikiem. Ja ten problem też miałem, że nie jechał - okazało się, że jest do remontu i właśnie go robię. Części trochę z GB, D i PL. Po dotarciu silnika pierwszy krok na hamownię
a potem do boju. Po cichu mam nadzieję na 110 koni na kołach i w tym momencie by było dobrze, bo zawieszenie i reszta są już prawie gotowe.
PS
Na razie kulam się 1,4 na gaźniku i jest za słabo bo skrzynia nie ta !
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 3 Paź 2005, 21:37   

Hehehe, kazdy chyba przechodzi problemy z CVH + te popzchacye i wzcierajace walki to masakra. Ja czekam juz wieki na mechaniczne popychacze z glowicy RSi. Mam nadzieje ze to skonczymoje mordegi. Moze kiedys zapodam jakis bardzo ostry walek a wtedy bedzie jazda :D Glowica zrobiona dosc dobrze wiec zobaczymy. Na razie nahamownie sie wybieram po wlozeniu zrobionej glowicy, walka i popychaczy z RSi, twardych sprezyn zaworowych i nowego komputera.
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
pablonas
[Usunięty]

Wysłany: 4 Paź 2005, 17:29   

Qzyn napisał/a:
Markgumy sa kompromisem miedzy seria a wyczynowym slickiem np Michelina. Ja bym na nich spokojnie jezdzil pzm i chyba nie bede mial wyboru :D Maja jedna nawet zalete nad Michelinem - sa bardziej wyczuwalne. Poprze miekcijsze boki ( w koncu powstaja na bazie seryjnych opon) latwiej wyczuc moment kiedy puszcza. Virnik (Slawek Jarek) wygrywal na nich generalke PZM.


ja sie zgadzam co do kompromisu. mało tego podjerzewam, że mój kierowca jak w końcu zbierze budżet na sezon w astrze gsi w PPZM to też na markgumach bedziemy jedzic. ja tylko mówie, że potrafią pęknąć. znam takie przypadki. hej
 
 
adi08
[Usunięty]

Wysłany: 4 Paź 2005, 18:38   

a zdradźcie gdzie można się zaopatrzyć w takie markgumy (oczywiście mowa o slickach)... bo ja taki nie doinformowany :)

[ Dodano: Wto Paź 04, 2005 6:39 pm ]
xr2fun napisał/a:
Kulam się XR2 Mk2 jak na razie powoli. Z tego co widzę na forum to ADI masz problem z silnikiem. Ja ten problem też miałem, że nie jechał - okazało się, że jest do remontu i właśnie go robię. Części trochę z GB, D i PL. Po dotarciu silnika pierwszy krok na hamownię
a potem do boju. Po cichu mam nadzieję na 110 koni na kołach i w tym momencie by było dobrze, bo zawieszenie i reszta są już prawie gotowe.
PS
Na razie kulam się 1,4 na gaźniku i jest za słabo bo skrzynia nie ta !


wpadnij na jakiegoś spota na śląsku bo bardzo chętnie zobaczyłbym co tam dłubnołeś :)

jak narazie to bawie sie w budowlańca żeby w zime mieć gdzie dłubać przy aucie :) no i pieniążki :) , pieniążki :) , pieniążki zbieram...
 
 
pablonas
[Usunięty]

Wysłany: 4 Paź 2005, 18:45   

adi08 napisał/a:
a zdradźcie gdzie można się zaopatrzyć w takie markgumy (oczywiście mowa o slickach)... bo ja taki nie doinformowany :)


Proszę :)
 
 
xr2fun 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Dołączył: 18 Sie 2005
Posty: 625
Wysłany: 4 Paź 2005, 18:49   

Jak zrobię wszystko ( chyba w tym roku mi się uda ) to wpadnę na pewno. Markgumy możesz kupić wysyłkowo. Zadzwoń do nich to dobiorą mieszankę jaką potrzebujesz. Wielka szkoda, że w Polsce nie można kupić Yokohamy A048 lub A032, rewelacyjne semislicki z dopuszczeniem do jazdy po drogach.
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 4 Paź 2005, 19:32   

Mam dojscie do 4 sztuk Pirelli P Zero wygladaja jak deszczowki i maja dopuszczenie do ruchu. Niestety nie dla mnie bo za twarda mieszanka ale jak ktos chce zebu mu gumy dosc dlugo wytrzymaly to moze sie zainteresuje. Powinny byc np bardzo fajne na tor Tychach hehehehehe. Uzywki sa za 100/szt.
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Koło zamachowe , Planowanie , Odchudzanie
Gość Tuning mechaniczny 1 17 Paź 2004, 11:22
GienekWichura
Brak nowych postów Szzarpanie, wirbracje itp itd...
Gość Mechanika 4 23 Wrz 2008, 10:01
BlackJack
Brak nowych postów imprezy zloty wystawy itp itd :)
diablo189 Hyde-Park 0 17 Wrz 2015, 17:12
diablo189
Brak nowych postów [MK7] Ekran z DVD/GPS/BT itd
shikaka Elektryka ogólna 2 27 Lis 2013, 09:27
shikaka
Brak nowych postów [MK3] Ogromne spalanie, problemy z obrotami itd.
Wielkie problemy
berek Mechanika 15 7 Lut 2013, 16:13
berek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.