Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:17
Rozrusznik?
Autor Wiadomość
endriu
[Usunięty]

Wysłany: 20 Maj 2006, 15:51   Rozrusznik?

Wiec zaczne od tego ze pewnegfo razu bardzo sie gdzies spieszylem ale rozrusznik mi zdechł,ani nie krecil ani nie wyskakiwal,slychac bylo tylko bardzo cichy szum,przy otwartej masce.... zapalilem furke na pych po rozgrzaniu sie silnika rozrusznik pracowal bez zarzutu.... wymienilem szczotki...krecil ale nei zawsze wyskakiwal....wymienilem bendix....krecil ale tez zadko wyskakiwal.....wymienilem automat.....to samo....ponownie wymienilem bendix na nowy i dalej to samo....co to moze byc?
kolo zamachowe jest w dobrym stanie.Bendix byl wymieniany 2 razy a jednak nie wyskakuje,czy to jego wina?chyba nie mam az takiego pecha zeby 2x pod zad kupic uszkodzony bendix ;p.
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 43
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 20 Maj 2006, 17:55   

niewyskakiwaniu jest winny elektromagnes - przynajmniej według mnie ;)
_________________
 
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 20 Maj 2006, 19:20   

nie może nie wyskakiwać i kręcić chyba że pękły widełki . Co widać odrazu i po przeskoczeniu widełek nie da sie już odpalić bez rozbierania . Poprostu padł ci bendiks który ma w sobie rodzaj sprzęgła i puszcza w jedna strone a w druga blokuje . Palcem tego nie sprawdzisz dopiero pod obciążeniem siada . zmień i zapomnisz o sprawie .
 
 
 
silvercar 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: CL
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 43
Dołączył: 12 Mar 2006
Posty: 85
Skąd: Rybnik
Wysłany: 21 Maj 2006, 11:03   

Zobacz czy sprężyna automatu jest dobra, może troszeczkę rozciągnij. Nasmaruj ośkę po której porusza się bendix.
_________________
~~~~~~~~~~~~~~~~
 
 
 
endriu
[Usunięty]

Wysłany: 22 Maj 2006, 00:15   

jeszcze raz napisze ze automat jest nowy,bendix takze jest nowy a nawet dwa bendixy,obecnie juz nie wiem czy mam 3 dobre bendixy czy 3 zepsute? czasami jest tak ze zrobi juz te dwa obroty silnikiem a pozniej nagle tak jakb bendix. Mam kupic 3 bendix zeby sie upewnic?
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 22 Maj 2006, 07:04   

dday i diodalodz dobrze piszą. Z tym że teorie diody mozna odrzucić, bo tak jak sam napisał, byłoby to od razu widać. Jak dla mnie to elektromagnes lub coś z kablami które dochodzą do niego. Sprawdź przewody, skoro twierdzisz, że wszystko jest nowe - może coś gdzieś po drodze nie łączy. Może stacyjka pada - z opisu widzę że masz gaźnik, to masz zwore zamiast przekaźnika, tak że przekaźnik w skrzynce odpada. (chyba że coś przerobione)
_________________
Mk3,5 '95 Classic 1.1i/50KM + Mk3,5 '95 Fun 1.3i/60KM,-->
Fiesta Mk4 '99 Ghia 1.25/75KM
,--> Fiesta Mk7 '12 Titanium 1.25/82KM + Focus Mk3 '12 Titanium 1.6 EB/150KM
Profil Facebook
 
 
endriu
[Usunięty]

Wysłany: 22 Maj 2006, 08:47   

mam wtrysk, stacyjka jest wpozadku bo jak silnik jest dosyc rozgrzany to pali mi bez problemu.Kable tak samo sa dobrze podokrecane,Podpinalem nawet dwa akumulatory naraz zeby sprawdzic czy napiecie nie jest za slabe ale problem nie ustepowal.
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Maj 2006, 09:03   

zdejmij rozusznik i zobacz w jakim stanie masz wieniec. Może ktoś katował silnik rozwalonym rozusznikiem i teraz masz wywalony wieniec (pościnane zęby) i wypada z nich zębatka . Jeśli tak to musisz podmienić koło zamahowe bo tak bedzie najtaniej .
 
 
 
endriu
[Usunięty]

Wysłany: 22 Maj 2006, 09:13   

sprawdza
    em, kolo jest ok.
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5648
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Maj 2006, 14:17   

hm to jeszcze dwie rzeczy można sprawdzić . Weź przewody rozruchowe i podłącz sie pod mase na akkusie i pod rozusznik . Zobacz czy nie ożyje . A dwa to moze być popalone uzwojenie i rozrusznik moze pobierać za dużo prądu . Jedyna metoda diagnozy to wykołować amperowmierz do duzych prądów i zobaczyć jaki bedzie pobór jak za duzy to przyczyne już znasz .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Rozrusznik Mk IV
ElGrey Elektryka 5 22 Sie 2006, 21:27
ElGrey
Brak nowych postów rozrusznik?
developkappa Mechanika silnika 10 30 Maj 2015, 20:37
blind227
Brak nowych postów rozrusznik?
Gość Elektryka 3 30 Lip 2006, 01:30
diodalodz
Brak nowych postów rozrusznik
Gość Elektryka 3 6 Lip 2005, 21:56
JoeMix
Brak nowych postów rozrusznik
kenczorf Mechanika 6 27 Cze 2008, 13:11
kllimek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.