Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

MK3 poczatek modyfikacji
Autor Wiadomość
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 18 Maj 2006, 19:40   

Wlasnie zaczynacie mnie przekonywac... :-P

[ Dodano: Czw Maj 18, 2006 22:58 ]
No wlasnie widzialem raz tak fieste zrobiona po czesci po mojemu i po czesci po waszemu... Kierownica napewno bedzie zmieniona bo osobiscie tez mi sie nie podoba. Kasa sie sklada, a jak juz wnetrze dojdzie to tego stopnia ze bedzie mi pasowalo to wtedy moze jakis SWAP zrobie na 1.6 + hamulce i zawieszenie. Kurde jeszcze twardego dowodu nie mam a juz kombinuje :lol:
 
 
cinot
[Usunięty]

Wysłany: 19 Maj 2006, 11:40   

jESLI CHCESZ RPOBIĆ SWAP TO ZRÓB TO TERAZ BO POTEM NIE ZROBISZ ;-)

odkładaj kase, dzwoń do PUMY i gadaj o cenach, skoro chcesz zrobic swap to szkoda kaski na styling, bo władujesz w nią kupę kasy a i tak będzie wolna, za 3000 możesz mieć super-swap ze zdrowym silnikiem
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 19 Maj 2006, 12:53   

cinot napisał/a:
jESLI CHCESZ RPOBIĆ SWAP TO ZRÓB TO TERAZ BO POTEM NIE ZROBISZ ;-)

odkładaj kase, dzwoń do PUMY i gadaj o cenach, skoro chcesz zrobic swap to szkoda kaski na styling, bo władujesz w nią kupę kasy a i tak będzie wolna, za 3000 możesz mieć super-swap ze zdrowym silnikiem

A to czemu?
 
 
cinot
[Usunięty]

Wysłany: 19 Maj 2006, 13:56   

Bo to się tak kończy :-)
Wiem z doświadczeniaq po sobie i po kilku innych osobach, władowałem w styling, car audio, zawireszenie, blacharke, lampy, koła itd kuuuuuuupe kasy i nie zmieniłem z 1.3 na 1.6 lub 1.8 bo cóz kasa poszła się jeb..... ( choc fiestka była śliczna, zadbana) a mnie wyschło jedno ze żródełek finansowania fiesty :ok:


Proponowałbym ci swap, alufelgi i na razie tyle.
Wiele osóbpewnie poprze moje słowa, nie rób tego błedu co ja.
Skoro planujesz tak wczesnie swap to rób go jak najszybciej.
A ze stylingiem będziesz bawił się później. A zaręczam ci że swap sprawi ci wiele więcej radości niż kolorowa deska rozdzielcza itd.

Ps: :brawo: za pomyslowe wkomponowanie tweetera.
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 19 Maj 2006, 14:12   

Tylko ze ja mam dwa silniki pod domem u brata :D 1,6 z XRki i 1,4 :D

[ Dodano: Pią Maj 19, 2006 13:14 ]
Wlasnie tak myslalem zeby wsadzic 1,8 jakis no ale to sie zobaczy. Wlasciwie tak jak mowiles planuje tylko felgi dolozyc i delikatnie z zewnatrz porobic zeby sie niczym nie wyrozniala poza tym co jest pod maska devil i w srodku.
 
 
cinot
[Usunięty]

Wysłany: 19 Maj 2006, 15:06   

To masz silnik to wkładaj szybko :-D masz na tacy i marudzisz :-D

Zazdrościć zazdrościć ;-)
 
 
Darekmk3 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Darek
Wiek: 39
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 917
Skąd: Żory
Wysłany: 19 Maj 2006, 20:34   

cinot napisał/a:
Bo to się tak kończy :-)
Wiem z doświadczeniaq po sobie i po kilku innych osobach, władowałem w styling, car audio, zawireszenie, blacharke, lampy, koła itd kuuuuuuupe kasy i nie zmieniłem z 1.3 na 1.6 lub 1.8 bo cóz kasa poszła się jeb..... ( choc fiestka była śliczna, zadbana) a mnie wyschło jedno ze żródełek finansowania fiesty :ok:


Proponowałbym ci swap, alufelgi i na razie tyle.
Wiele osóbpewnie poprze moje słowa, nie rób tego błedu co ja.
Skoro planujesz tak wczesnie swap to rób go jak najszybciej.
A ze stylingiem będziesz bawił się później. A zaręczam ci że swap sprawi ci wiele więcej radości niż kolorowa deska rozdzielcza itd.

Ps: :brawo: za pomyslowe wkomponowanie tweetera.

tak właśnie polać Cinotowi bo dobrze gada,wsadz silnik i hample mocniejsze + zawiasik i bedzie cacy,bo ja zrobiłem jeden błąd wsadzilem gaz do 1.3 zamiast swapowac a potem gazowac a teraz kombinuje jak koń pod gorke ;-)
pozdro
_________________
mk3 rs1.3&futro 1.6 16v>ess1.6 16v>r19>mk3 1.4klima>a6 1.8t & mietek207d cdn?
www.fiesta-squad.prv.pl
www.fiesta-squad.forum.prv.pl
cos dla grupy jebax teoretix
fiesta rs 1300 w akcji
 
 
 
xr2fun 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Dołączył: 18 Sie 2005
Posty: 625
Wysłany: 19 Maj 2006, 22:16   

jaczylibodzio napisał/a:
Tylko ze ja mam dwa silniki pod domem u brata :D 1,6 z XRki i 1,4 :D

[ Dodano: Pią Maj 19, 2006 13:14 ]
Wlasnie tak myslalem zeby wsadzic 1,8 jakis no ale to sie zobaczy. Wlasciwie tak jak mowiles planuje tylko felgi dolozyc i delikatnie z zewnatrz porobic zeby sie niczym nie wyrozniala poza tym co jest pod maska devil i w srodku.

Trochę za mało na takiego swapa bo zostaje jeszcze dużo innych rzeczy (zawieszenie, hamulce) chyba, że będziesz jeździł tak jak na poprzednim motorze. W przeciwnym wypadku "dzwona" możesz zaliczyć naprawdę szybko czego oczywiście nie życzę!
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 19 Maj 2006, 23:57   

Specjalnie zbieram kase zeby zajac sie odrazu wszystkim. Silnik mi nie zginie a przerobki wnetrza sa dosyc tanim kosztem i tez nie mam zamiaru tu szalec. Zreszta wyzej napisalem ze tez hamulce, zawieszenie i kola beda zmienione :) Chce to tak zrobic zeby sie nie rozsypalo bo prawa noge mam ciezka. Myslalem nawet o wzmocnieniu calj konstrukcji tylko nie wiem jak to zrobic. Zageszczenie spawow?
 
 
djpleban
[Usunięty]

Wysłany: 20 Maj 2006, 17:35   

jaczylibodzio napisał/a:
Zageszczenie spawow?

maniac
jak ci do głowy przychodzą takie pomysły to chociaż na głos tego nie mów ;)
 
 
doogi
[Usunięty]

Wysłany: 20 Maj 2006, 17:44   

zagęszczenie spawów ? :)
mozesz przespawać całą karoserie, ale tylko wtedy gdy chcesz jeździć w profesionalnych zawodach. To koszt większy niz twoja fiesta. oczywiście u profesionalisty a nie u pana zdziska spod 10 :)

ja na twoim miejscu bym doprowadził auto do super stanu (chodzi mi tu o blacharke i silnik). uszczelki, filtry, miejsca zerdzawione a potem pakuj w stylistyke. bo ze swojego doświadczenia powiem ci ze auto ktore "jeździ" i tylko jeździ moze w kazdym momencie wywalić ci takiego psikusa jak chociaż mi :) czego ci oczywiście nie rzycze :)

ja najpierw myśle zeby auto było w świetnym stanie, potem dopiero przychodzi czas na przeróbki :)
 
 
cinot
Gość
Wysłany: 20 Maj 2006, 20:08   

:brawo: :brawo: :brawo: bardzo madre slowa
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 21 Maj 2006, 11:05   

Nawet jak na 1.1 to mi dobrze jedzie ale wyprzedzanie to niemaly klopot... Silnik juz czeka ale wloze go pewnie kolo wakacji jak juz bedzie kasa na hamulce i zawieszenie.
 
 
doogi
[Usunięty]

Wysłany: 21 Maj 2006, 11:33   

pamietaj jeszcze jeśli chodzi o silnik, to im większa pojemność, tym wiecej problemów... i tym droższe części.
 
 
djpleban
[Usunięty]

Wysłany: 23 Maj 2006, 11:51   

EEE tam Gebal... Ja tam nie miałem żadnych problemów z 1.8 ;)
 
 
jaczylibodzio
[Usunięty]

Wysłany: 23 Maj 2006, 12:01   

Cytat:
pamietaj jeszcze jeśli chodzi o silnik, to im większa pojemność, tym wiecej problemów... i tym droższe części.

Nie byl bym taki pewien w sumie bo ostatnio czesci stanialy na szczescie :-P Prawie uskladalem na zawieszenie, jeszcze tylko na hamulce jakies. Narazie nie wkladam silnika bo za bardzo by mnie kusilo :D Tarcze tez przelozone ale mam jeszcze jeden plan co do zegarow.
Pamietacie jak wygladaja zegary w alfie? Chce je zrobic tak zeby byly w glebi. I nawet wiem juz jak, tylko troche czasu trzeba bedzie poswiecic :)

[ Dodano: Wto Maj 30, 2006 13:04 ]
No i git, mowilem ze tanim kosztem zrobie no i jak narazie tak mi idzie :) Zeby nie bylo niejasnosci...
http://www.allegro.pl/ite...ord_fiesta.html
Nie moge dozbierac na hamulce i zawiasy :( Poczekam do wakacji bo wtedy nie bede musial za szkole placic :) A poki co do srodka kupilem zegareczek i zmienilem tarcze zegarow. Jak sie uda to pozycze aparat od kumpla i porobie foty. Aha, no i skrzynka w bagazniku juz jest. Dwa glosniki JAMO i wzmacniacz SONY :) Ladnie smiga, z tym ze wytlumic musze cala tylna klape :( Podswietlenie na desce mialem przez chwile na czernowo ale zmienilem na niebieskie bo tamto okropnie mnie meczylo przy dluzszej jezdzie :/ Zreszta wszystko na niebiesko staram sie podswietlic teraz.

[ Dodano: Pią Lip 14, 2006 18:06 ]
Krotka chwila czasu na forum, nawrot w druga strone... Teraz sie moge zgodzic ze nawracaie bezgustnych, po swoim przykladzie. Ale jakbym sie nie przekonal to dalej szedlbym zla droga... No to z klamek polecialy diody w cholere, tarcze zegarow nie beda biale, bedzie tylko obwodka dookola koloru srebrnego. Po fotele z XRki pojade bycmoze za tydzien. Pare elementow (slupki, plastiki na prog) zostaly pomalowane na czarno, tak samo jak zajmuje sie deska rozdzielcza.
Znaczek forda ktory mi odpadl po zamknieciu klapy... Sam go tak zrobilem bo draznil mnie juz ten niebieski kolorek... Zdarlem lakier drobnym papierem sciernym Jako ze sam napis jest wglebiony, papierem dalo sie zetrzec samo tlo i pozniej pomalowac na czarno:


To jest kawalek mojego auta po polerce... :D 4 godziny jechania pasta tempo :/


Tutaj polaczylem linie szyb...


No i tak zolwim tempem brne do przodu...
Sorka za jakosc zdjec...

[ Dodano: Pią Lip 21, 2006 21:44 ]
Dzisiaj moje auto pokazalo klase... :sad:



No i niestety jutro zasuwam po nowy zamek ;-(
 
 
Piter 
Ninja TEAM




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: RS2000/150KM
Dołączył: 07 Gru 2005
Posty: 3843
Skąd: Wrocław
Wysłany: 3 Sie 2006, 20:56   

Ważne że się nie poddajesz.
Walcz dalej i cykaj zdjęcia.
Ja osobiście każdą kasę lokuję w stan techniczny auta. Wolę mieć pewność, że jak potrzebuję to wsiadam i jadę ( to nasze jedyne auto ) a nie petrzę się na piękne auto unieruchomione na parkingu.
Eh. Ale marzą mi się fele i zdzerzaczki od futurki.

Powodzenia.
_________________
MK3 XR2i Czarna Curva 1.6 CVH --- RSCurva 2.0 N7a + SZPERA :V:
MK4 1.25 ZETEC Ghia
MK6 1.4 TDCI w automacie - coraz gorzej ze mną ...
 
 
 
malek 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Sie 2006, 21:07   

czym malowałeś słupki na czarno? też bym sobie tak zrobił ala fiesta S, ale nie chcę oddawać do lakiernika, a sprayem to będzie do pupy
 
 
 
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 5 Sie 2006, 22:18   

malek napisał/a:
czym malowałeś słupki na czarno? też bym sobie tak zrobił ala fiesta S, ale nie chcę oddawać do lakiernika, a sprayem to będzie do pupy

to sie robi folią ;)
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
Bad_Boy__Zabrze 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Adrian
Wiek: 38
Dołączył: 25 Gru 2005
Posty: 81
Skąd: Zabrze
Wysłany: 6 Sie 2006, 10:24   

hehe nom ;) :ra: http://www.allegro.pl/ite...wa_sprawdz.html
_________________
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=42523 Ford Fiesta mk4 1.4 Zetec-S (była)
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=43628 VW Polo Classic 1.6 (jest)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK3] Fiesta MK3
Fordy Fiesta III generacji (1989-1996)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:36
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Shortshifter
Szybsza zmiana biegów
TomeX500 Tuning mechaniczny 39 25 Cze 2013, 22:37
rybek121
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta MK3 - 3D Project
Longer_007 Hyde-Park 205 2 Wrz 2015, 14:13
szagrad
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] Swap na RS2000..co potrzeba?
bigel Tuning mechaniczny 21 20 Maj 2013, 14:32
Daras84
Brak nowych postów Przyklejony: Ford Fiesta MK3 rebuild
czyli działamy w 1.1 i 1.3
Ad@mus Tuning stylistyczny 3 1 Sie 2009, 17:27
LOY


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.