Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Zamknięty przez: Żółwik Tuptuś
8 Sty 2007, 19:48
Montaż LPG: do Zetec'a, czy to mozliwe ??
Autor Wiadomość
zefir 





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Piotruś
Wiek: 38
Dołączyła: 30 Wrz 2004
Posty: 1562
Skąd: Łódź/Ozorków
Wysłany: 1 Paź 2004, 13:23   Montaż LPG: do Zetec'a, czy to mozliwe ??

czesc,
mam silnik 1,25 zetec w swojej MK4 .
gdy chcialem zalozyc gaz powiedziano mi ze do plastikowych kolektorow, nie zakladaja takowej instalacji, ewntulanie moga zalozyc gaz sekwencyjny za 4500 zł. To troche duzo, jak na kieszen studenta :((

Tak wiec czy mozna zalatwic skads kolektor metalowy??
Czy macie jakies pomysly na ten temat by moj Zetec byl zasilany gazem??
_________________
Cific TypeS r18a2 140KM 180NM
...drin team....
 
 
 
pvzon 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 43
Dołączył: 06 Sie 2004
Posty: 311
Skąd: szczecin
Wysłany: 1 Paź 2004, 15:25   

kolektor metalowy odradzam bo najczesciej sa one beznadziejnie wykonane
_________________
1.1 clx rally
www.flmg.pl
 
 
 
funes
[Usunięty]

Wysłany: 1 Paź 2004, 15:28   

niestety pozostaje tylko sekwencja , ja sie tez jakisczas temu rozgladalem za instalacja gazowa i jedynie instalacja sekwencyjna wchodzi w gre prz silnikach zetec , jak sie dowidzialem to tak wogole to te silniki nie zabardzo lubia gaz , wiec pozniej moze byc nieciekawie, ale cos za cos
 
 
DŻEJKU
[Usunięty]

Wysłany: 1 Paź 2004, 16:10   

ja też mam zeteca i widziałem takie silniki z gazem. nie dają metalowego kolektora tylko wkładają między w lączenie plastikowego. nie znam się na tym ale Mellow ma w zetecu i właśnie takim sposobem. ja się kiedyś pytałem to powiedzieli mi 1800zł...
ale nie będzie to taka instalacja jak powinna być ale wiekszość robi właśnie tak bo kogo stać na instalację kosztującą połowę auta?
 
 
muzz
[Usunięty]

Wysłany: 1 Paź 2004, 16:58   

hmm...odnosnie metalowych kolektorow to w wawie w sklepie z czesciami do forda(w wiekszosci oryginaly) mieli takie cuda...
 
 
NOWITEK 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 46
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 188
Skąd: Małopolska
Wysłany: 1 Paź 2004, 16:59   

DŻEJKU napisał/a:
ja też mam zeteca i widziałem takie silniki z gazem. nie dają metalowego kolektora tylko wkładają między w lączenie plastikowego. nie znam się na tym ale Mellow ma w zetecu i właśnie takim sposobem. ja się kiedyś pytałem to powiedzieli mi 1800zł...
ale nie będzie to taka instalacja jak powinna być ale wiekszość robi właśnie tak bo kogo stać na instalację kosztującą połowę auta?
Zacznijmy od tego że nie wszystkie Zeteki maj ą plastikowy kolektor. w fiestach 1.8 16v jest aluminiowy. A poza tym mój kolega ma zamontowany gaz w mondeo z plastikowym kolektorem Instalacja była droższa parę stówek (chyba okolo1800 zł) bo zamontowali jakieś dodatkowe zabezpieczenia ( chyba jakieś zaworki na każdym dolocie) i jak narazie jeżdzi już od kilku miesięcy i wszystko jest OK
_________________
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 1 Paź 2004, 18:06   

Witam, poza wtryskiem gazu masz jeszcze dużo innych opcji... np. zwykła instalacja za około 1200 złotych (do pierwszego strzału w kolektor)... pozatym mozna ta co koledzy za 1800 złotych z zaworkami... bedzie dobrze do pierwszego strzału w kolektor, kiedy jeden z zaworków sie nie domknie czy coś innego... mam gaz kilka lat i w kolektor mi nigdy auto nie strzeliło... ale ty płacisz ty ruzykujesz...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Jareczek
[Usunięty]

Wysłany: 1 Paź 2004, 20:53   

Przypomniał mi się stary topic...

http://www.fiestaklubpols...0&highlight=gaz
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 2 Paź 2004, 15:47   

tak, mi tez...
zefir zastanów sie czy sie opłaca... benzyna póki co stoji w miejscu, jeszcze niedawno wrecz staniała !!
a gaz robi sie coraz drozszy... a coś słyszalem o podatku drogowym do gazu. Ci co mają instalke to im sie opłaca, a zanim sie zwróci 2tys ... a niedajboze wystąpi jakiś problem... policzyć jeszcze nieuczciwych gazowników, drozszy przeglad... myśle ze TERAZ w autach gdzie sie nie da wsadzic instalki do 1,5k pln lepiej nie zakładać gazu, chyba ze bardzo duzo jezdzisz.
 
 
raferi
[Usunięty]

Wysłany: 7 Sty 2007, 19:13   

JoeMix, :-( Jeśli zawsze masz Kolego takie dobre filozofie, to nie dziwi mnie ilość Twoich postów. Taka straganiara z Ciebie - klepać, co popadnie...Do zeteca - np zwykła instalka za 1200 zł? Przypadkiem nie były do gaźnikowych i tylko tam?
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 7 Sty 2007, 19:21   

raferi, joemix to persona non grata na tym forum..po raz kolejny patrz na daty wysłania postów
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
zefir 





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Piotruś
Wiek: 38
Dołączyła: 30 Wrz 2004
Posty: 1562
Skąd: Łódź/Ozorków
Wysłany: 7 Sty 2007, 19:32   

po za tym gaz mnie nie interesuje ;)
_________________
Cific TypeS r18a2 140KM 180NM
...drin team....
 
 
 
raferi
[Usunięty]

Wysłany: 8 Sty 2007, 14:00   

szynszyl, Fakt, na daty popatrzyłem po ostatnim poście...Dzięki za wskazówkę!Pozdrawiam.

[ Dodano: Pon Sty 08, 2007 14:03 ]
zefir, Pogratulować refleksu...Ale jako student - masz prawo być "zakręcony". Tyle dziewuch wkoło i piwencja po dostatkiem...
 
 
zefir 





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Piotruś
Wiek: 38
Dołączyła: 30 Wrz 2004
Posty: 1562
Skąd: Łódź/Ozorków
Wysłany: 8 Sty 2007, 15:02   

twoje teksty mnie kolego nie smiesza
jak chcesz byc smieszny to zapisz sie na kurs tanca
a propo reflexu zobacz jak stare tematy odtwarzasz :2xf: :2xf: :2xf:
_________________
Cific TypeS r18a2 140KM 180NM
...drin team....
 
 
 
raferi
[Usunięty]

Wysłany: 8 Sty 2007, 17:26   

zefir, Widzisz, Panie Student: temat gazu jest szeroki, czego dowodem jest twoja tu obecność. Zaistnieć można wszędzie - vide: Pan Premier L. Propozycja dla mnie kursu tańca z twojej strony dowodzi płytkości umysłowej Pana Studenta. Tańce, ot, co cię kręci - te drgawki wśród półnagich cium cium? Żałosne, koleś.
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 8 Sty 2007, 17:31   

O ja ale kwas :hahaha:
 
 
 
zefir 





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Piotruś
Wiek: 38
Dołączyła: 30 Wrz 2004
Posty: 1562
Skąd: Łódź/Ozorków
Wysłany: 8 Sty 2007, 17:40   

witam,
kreci mnie wiele rzeczy :)
a ty poki co robisz odswiezanie forum nic nie znaczacymi postami i kazdemu po kolei robisz jakie wrzuty w innych tematach. ;-( ;/
ale spoko jestes nowy, moze poczuj najpierw zasady panujace na forum i klimacik :P .
bo narazie swoja osoba robisz tzw. pierdniecie w klimatyzator pare dni cos czuc a potem przechodzi. :1xf: :1xf:
statystycznie tacy ludzie jak ty z rownie mocnymi wejsciami na cale forum i tworzacy spam, maja rownie efektowne wyjscia.
pozdrawiam pub2 bat
_________________
Cific TypeS r18a2 140KM 180NM
...drin team....
 
 
 
hbr 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: Hubert
Wiek: 38
Dołączył: 23 Lis 2005
Posty: 114
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Sty 2007, 17:47   

No to chyba jest przykład na to, że głaskanie każdego nowego biszkopta nie jest dobrym sposobem na udane forum. Może by mu tak jednak wstążeczkę w końcu? Ile można...
_________________
--== fkp wawa team ==--


"Fords are magnificent in every word" J. Clarkson
 
 
 
raferi
[Usunięty]

Wysłany: 8 Sty 2007, 18:04   

hbr, Dzięki, Cukiereczku za wsparcie...

[ Dodano: Pon Sty 08, 2007 18:11 ]
zefir, Takich pierdających "w klimatyzację" na forum zwłaszcza gazowym widać sporo. Zwłaszcza, gdy o gazie mają blade pojęcie. Na niektórych stacjach Shell można spotkać darmowe pisemko "...Jazda za grosze". Poczytanie zwykle nic nie kosztuje. Zefir - jesteś Panią, czy Panem? W pierwszym poście o zetecu 1,25 występujesz w rodzaju męskim, w wizytówce "dołączyła" .Zatem? I ten staż na forum - 3 mce. Też coś?
 
 
Paweł F 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 47
Dołączył: 27 Paź 2005
Posty: 71
Skąd: Międzychód
Wysłany: 8 Sty 2007, 18:29   

raferi napisał/a:
hbr, Dzięki, Cukiereczku za wsparcie...

[ Dodano: Pon Sty 08, 2007 18:11 ]
zefir, Takich pierdających "w klimatyzację" na forum zwłaszcza gazowym widać sporo. Zwłaszcza, gdy o gazie mają blade pojęcie. Na niektórych stacjach Shell można spotkać darmowe pisemko "...Jazda za grosze". Poczytanie zwykle nic nie kosztuje. Zefir - jesteś Panią, czy Panem? W pierwszym poście o zetecu 1,25 występujesz w rodzaju męskim, w wizytówce "dołączyła" .Zatem? I ten staż na forum - 3 mce. Też coś?

mam pytanie czy zauważyłeś że 3 miesiące ale w 2004 roku :D więc proszę o trochę pokory
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Pomocne materiały z LPG
Różne marki samochodów, softy, instrukcje, schematy.
Blackknight88 LPG 7 4 Sty 2017, 23:32
cargo
Brak nowych postów Przyklejony: LPG w mk1/2 , Eksploatacja,naprawa,regulacja i opłacalność
Hm czyli LPG z różnych perspektyw .
diodalodz Mechanika ogólna 5 31 Sty 2006, 09:10
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Brak nowych postów Montaż LPG: LPG czy benzyna ?
muzz LPG 35 16 Gru 2004, 22:48
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.