Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:17
POMOCY
Autor Wiadomość
tomek
[Usunięty]

Wysłany: 23 Kwi 2006, 00:07   POMOCY

witam wszystkich goraco i serdecznie.mam do was prosbe o pomoc z wyjasnieniem mojej usterki.posiadam fieste 1,1i rok 90.posiadam autko od 2lat.jak go kupiłem po ok 3 miesiacach mialem usterke autko jezdzilo i nagle bez przyczyny gasło a nastepnie po kilku minutach lub godzinach a czasami po 1 dniu znowu odpalał.zawiozłem do serwisu elektryk pokopał sam niewiedzial co i auto jezdzilo do tej pory.teraz niewazne czy jezdze na gazie czy na benzynie...czy jestem na trasie czy dopiero autko odpaliłem...czy jest na biegu czy na luzie....auto gasnie i nieidzie go odpalic.czysciłem styki nawet z kompa i dalej to samo.niema zasady kiedy i na czym jezdze (gaz,benzyna) autko poprostu gasnie i mam beret :-( .prosze was o jakies podpowiedzi co sprawdzic moze to gdzies masa(chociaz niewiem gdzie szukac).to moj 1 ford i obawiam sie ze chyba ostatni.dzieki czekam na wasza pomoc.pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez szynszyl 23 Kwi 2006, 08:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
diodalodz 


Model: Ford Fiesta Mk1`82
Wersja: C
Silnik: 1.0/45KM
Imię: Krzysztof
Wiek: 39
Dołączył: 19 Cze 2004
Posty: 5649
Skąd: Łódź
Wysłany: 23 Kwi 2006, 01:16   

Po pierwsze primo to nie pisz dużymi LITERAMI .
Po drugie to weź do łapy miernik odpal auto jeśli złapie wogóle weź miernik na woltomierz do 20 V i podłącz pod mase akkusa i pod blok silnika . Jeśli wartość mierzona nie przekroczy 1 V to jest ok . Ja osobiście na wstępie dowalił bym sie do przewodów i czujnika położenia wału korbowego . Umieszony jest nad rozrusznikiem jeśli masz monowtrysk . Prawdopodbnie on nie daje sygnału bo upaliły sie tranzystowy albo pękła płytka . Najpierw sprawdź czy przewody od czujnika maja przejście do Edisa . patrzysz na kolor przewodu podłączasz końcówke od miernika pod kostke i sprawdzasz czy na edisie pojawi sie sygnał . Np może do tego posłuzyć omomierz na zakresie 200 OHM . Jeśli bedzie poniżej 1.7 oma góra 3 i po brąchaniu przewodami nie bedzie gineło przejście to znaczy że wiązka jest ok . Wtedy podmień czujnik położenia wału od kogoś roboty na 3 minuty . Zobacz czy nie odpali jeśli zagada to masz przyczyne . Jeśli nie zagada to znaczy że uwalił sie E dis albo przewody cewka edis . Które też w sumie możesz sprawdzić w analogiczny sposób .
 
 
 
Bonus 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 64
Skąd: Lublin
Wysłany: 19 Maj 2006, 21:22   

kmina moze być jeszcze jedna zbyt szczelne zamknięcie baku - pompa pompuje i pompuje aż w zbiorniku zrobi się takie podciśnienie że pompa nie da rady pompować - brak paliwa i silnik staje
_________________
nr gadu 5593077
 
 
pawloplus 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: SuperS
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 39
Dołączył: 24 Kwi 2006
Posty: 297
Skąd: Lublin
Wysłany: 20 Maj 2006, 22:07   

Bonus czytaj troche. Pisane było że na benzynie i na gazie ma to samo.. Wiec to nie to... Ja miałem podobnie tomek. Umnie poprostu poluzowała sie wtyka. Wszystko było ale nie chodziły elektro zawory i nie było prądu na przewodach WN.. Zobacz czy jak przekrecach kluczyk na zapłon to pykają Ci elektro zawoty. Jak nie to może tp samo co umnie. Mianowicie. masz taką kostke pod EDISEM. Spróbuj ją przeczyścić i dobrze zczepić...
_________________
Kochaj i nie słuchaj innych..
Umieraj szybko by inni nie cierpieli....

THE END
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów POMOCY
pablon Mechanika 6 15 Cze 2008, 23:58
tomcio1600
Brak nowych postów Pomocy!!!
Lookas0001 Elektryka 4 26 Lis 2006, 21:47
marcus_87
Brak nowych postów Pomocy ;))
mateusz22081987 Tuning mechaniczny 0 22 Kwi 2007, 21:19
mateusz22081987
Brak nowych postów Pomocy :D
stir Car Audio i CB 11 3 Cze 2008, 10:13
Gość
Brak nowych postów Pomocy! Stacyjka...
Gość Elektryka 3 20 Paź 2005, 11:10
Wojtek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.