Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Aluski a mocowanie ;)
Autor Wiadomość
Toooommmmi 

Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 41
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 91
Wysłany: 2 Kwi 2006, 12:16   Aluski a mocowanie ;)

Witam. Sprawa dotyczy alusków do fiestki czyli jakby nie było sprawa podchodzi pod tuning stylistyczny :) Ale rzecz w tym, że mam taki problem. Mam nakretki przelotowe i jak montowałem kółeczka to zauważyłem, że te moje szpileczki chyba sa zdeczko za krótkie do alusków :( Nakrętki sie wkręciły tylko mniej więcej do połowy (może nawet jeszcze minimalnie mniej) a są gdzieś 2 cm długości. No i teraz sie nasuwa moje pytanie. Czy Może to tak być? Czy nie jest to niebezpieczne i czy czasem nie bede musiał zmieniac szpilek na nowe, dłuższe :( Powiedzcie jak to wygląda u was, u tych co maja zamontowane aluski. Bo nie chciałbym przykładowao przy 100 km na godzine lub na zakręcie, żeby mi sie urwało kółko :( (tfu tfu). Pomóżcie prosze. Pozdrawiam
 
 
 
malek 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2 Kwi 2006, 12:32   

Muszę powiedzieć, że mam to samo pytanie. We wtorek założyłem aluski i nakrętka wkręciła się na jakieś 5 obrotów klucza. Wczoraj zmieniałem tarcze i klocki i było trochę lepiej (5.5 - 6 obrotów), ale też się zastanawiam jak jest u Was
 
 
 
djpleban
[Usunięty]

Wysłany: 2 Kwi 2006, 13:03   

no identyczny problem jest u mnie
wczoraj założyłem nowe alu i śruby wkręcają się do połowy nakrętek, dodatkowo muszę założyc dystanse, więc będzie jeszcze gorzej
muj staruszek twierdzi, że śruby trzeba natychmiast zmienic na dłuższe, bo nie mogą byc za krótkie.
tak jak Toooommmmi napisałeś... lepiej żeby w czasie jazdy była pewnośc że koła zostaną na swoim miejscu.
i zadam poraz kolejny moje pytanie- czy może ktoś podac długośc oryginalnych szpilek we Fieście MK3 :?:
tak więc Panowie- zmieniajta śrubki czym prędzej :!: :!: :!:
 
 
Jackxtor
[Usunięty]

Wysłany: 2 Kwi 2006, 13:15   

ja niemam takiego problemu szpilki są gługości ok 2 cm zakrywają cały gwint na alusach orginalnych fordowskich moze dlatego pasują
 
 
Toooommmmi 

Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 41
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 91
Wysłany: 2 Kwi 2006, 14:20   

A nawiązując jeszcze do tematu szpilek, to jakie sa w naszych fiestach? wkręcane czy wciskane? Odpowiedzcie mi :)

[ Dodano: Nie Kwi 02, 2006 14:08 ]
No i ile takie szpilki moga kosztować i gdzie najlepiej kupić:)
 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 2 Kwi 2006, 21:23   

w mk4 młotkiem wbijalem - na forum gdzieś jest fotorelacja, bo sam zamieszczałem hehe.
sruby(szpilki) kupiłem od focusa, były chyba 5mm dłuższe albo cośtakiego ale mi tyle wystarczyło, bo ja potrzebowałem dystanse wrzucic ma tył (alusy ocierały)
 
 
juniorszogun
Gość
Wysłany: 2 Kwi 2006, 22:11   

kacper ma racje
 
 
djpleban
[Usunięty]

Wysłany: 3 Kwi 2006, 22:22   

ze 2h temu rozebrałem zawieszenie i.....
śrubki w MK3 są wciskane, a ich rozmiary (bynajmniej u mnie):
12 (standard); a długości:
46mm - przód (razem z główką i częścią niegwintowaną)
41mm - tył
 
 
Toooommmmi 

Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: CL
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 41
Dołączył: 21 Sie 2005
Posty: 91
Wysłany: 7 Kwi 2006, 19:59   

Witam ponownie :) No ja już jestem po wymianie szpileczek z przodu :) Sztuka kosztowała mnie w salonie Forda 3,67 i były długości 47 mm (całość, razem z łbem) Czyli o jakieś 5 mm dłuższa od standardowej :) Z Tyłu nie wymieniałem, bo z tyłu trzyma na 1,5 cm nakrętka (niecałe 8 obrotów) a nakrętki maja 22 mm czyli więcej niż połowa jest wkręcona :) Z przodu było tylko na 1 cm wkręcone (niecałe 6 obrotów) to dlatego wymieniłem tylko przód. Jak myślicie, teraz chyba powinno być chyba wszystko OK :) Pozdrawiam. Tylko nie dajcie się naciągnąć fordowcom, bo chciał mi wcisnąć najdroższe szpilki. Nie wzioł tytlko pod uwage tego, że dziń wcześniej dzwoniłem i mi podali ta tańszą :) Pozdrawiam wszystkich.
 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 7 Kwi 2006, 22:55   

Toooommmmi napisał/a:
Witam ponownie :) No ja już jestem po wymianie szpileczek z przodu :) Sztuka kosztowała mnie w salonie Forda 3,67 i były długości 47 mm (całość, razem z łbem) Czyli o jakieś 5 mm dłuższa od standardowej :) Z Tyłu nie wymieniałem, bo z tyłu trzyma na 1,5 cm nakrętka (niecałe 8 obrotów) a nakrętki maja 22 mm czyli więcej niż połowa jest wkręcona :) Z przodu było tylko na 1 cm wkręcone (niecałe 6 obrotów) to dlatego wymieniłem tylko przód. Jak myślicie, teraz chyba powinno być chyba wszystko OK :) Pozdrawiam. Tylko nie dajcie się naciągnąć fordowcom, bo chciał mi wcisnąć najdroższe szpilki. Nie wzioł tytlko pod uwage tego, że dziń wcześniej dzwoniłem i mi podali ta tańszą :) Pozdrawiam wszystkich.


ja mialem odwrotnie ! podali przez telefon chyba z 6-8zł cene... przyjezdzam, kurde okazuje sie ze tylko 5-7mm dłuższa szpilka cholercia...pytam sie ile to łacznie kosztowac bedize, a on jakąś cene wymienił, szybko obliczylem soibe chyba 3,5zł za szpilke i odrazu biore :ok:
Od czego kupiłeś ? ja od focusa :devil:
 
 
Artone^
[Usunięty]

Wysłany: 8 Kwi 2006, 00:07   

nigdy w zyciu nie jezdzijcie na krotszych szpilkach ani na niedokreconych nakretkach bo moze zleciec/urwac kolo, a wtedy skutki beda opłakane ...
 
 
djpleban
[Usunięty]

Wysłany: 8 Kwi 2006, 16:03   

Fajnie macie. Kacper- te co ty kupiłeś to ja miałem do tej pory, a potrzebuje minimum 60mm ;-| i od poniedziałku auto stoi na klockach w garażu bo nie moge tanio dostac takich śrubek. Są na Allegro 70mm za 14PLN/szt ;-(
dostałem 4szt (podobno są do Transita)- jakieś zamienniki; kolo miał dowieśc, ale w hurtowini się skończyły i nie wiadomo kiedy będą. dzwoniłem do serwisów Forda, ale oni muszą miec podany rok auta, bo podobno były różne
Ma może ktoś Transita :?: To miałbym prośbę- zdejmij koło -> zmierz ile szpilka wystaje -> napisz mi to wraz z rocznikiem auta :he: byłbym wdzięczny :he:
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 8 Kwi 2006, 19:54   

no te co ja miałęm seryjnie były krótsze od tych z focusa. a od transita, tak tez o tym czytalem, ale obejrzyj dokładnie - bo mi w ASO powiedzieli ze wogóle inaczej mają mocowania czy cos i ze niby nie podejdą...ale nie zdziwie sie jak mnie zmyć chcieli, bo juz im sie fakt pokazywania szpilek od focusa nie podobał (pewnie nie chciało mu sie isc po te od transita).
KACPER
 
 
djpleban
[Usunięty]

Wysłany: 9 Kwi 2006, 20:01   

TAAA :!: To Ci w ogóle jakieś pokazali :?: :!: :?: :!: Mnie nie kopnął taki zaszczyt. Także... i tak miałeś cudowną obsługę :D
 
 
malek 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: 15 Kwi 2006, 15:43   

Znacie może nr katalogowy szpilek które kupiliście? Bo ja tez będę musiał zmienić, a wolałbym najpierw kupić :)
 
 
 
Mackoooo 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Classic
Silnik: 1.1/53KM
Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2005
Posty: 40
Skąd: KRAKÓW -RUCZAJ-
Wysłany: 18 Kwi 2006, 14:08   

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=98587207

chlopaki tutaj macie szpileczki 60mm :) po 6zł za sztuke :) wciskane i wkrecane

Pozdrawiam
 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 18 Kwi 2006, 20:44   

no ja musze zerknac czy nie mam spisanego nr z tych focusa, i tak - mi je pokazali hehe, bo powiedzialem ze chce od focusa ...i koles powiedział ze nie, musze w jakichs sklepach poaszukac, a jado niego ze chce od focusa, tylko zobaczyc, bo wiem ze one sądłuzsze i idealnie podejda, a mam oryginalne Fordowskie felgi tylko za duze :D :D moze te felgi zadziałały, ale pokazał i szpilki mi by wystarczyły....ale nie zdazyłem na nich za duzo pojezdzic :-(
 
 
AeRJot
[Usunięty]

Wysłany: 20 Kwi 2006, 14:46   

6 zł za szpilkę 70mm? od razu biore komplet .. niestety ja dostałem taką odpowiedz
"WITAM,
CENA 1 SZTUKI TO 14,90 ZŁ.
DLUGOŚĆ CAŁKOWITA : 70 MM
"

wiec ... jak macie namiar na tańsze szpilki to chetnie skozytam
 
 
Mackoooo 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Classic
Silnik: 1.1/53KM
Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2005
Posty: 40
Skąd: KRAKÓW -RUCZAJ-
Wysłany: 20 Kwi 2006, 21:28   

AeRJot napisał/a:
6 zł za szpilkę 70mm? od razu biore komplet .. niestety ja dostałem taką odpowiedz
"WITAM,
CENA 1 SZTUKI TO 14,90 ZŁ.
DLUGOŚĆ CAŁKOWITA : 70 MM
"

wiec ... jak macie namiar na tańsze szpilki to chetnie skozytam


Dzis gadlaem z kumplem co ma wujka TOKARZA i jutor bede znam cene takie wciskanej sruby do fiesty :) mam nadzieje ze bedzie mniej niz 14.99 :) bo musze kupic tego az 16 sztuk :D jak bede cos wiedzialto dam Wam znac :D
 
 
 
djpleban
[Usunięty]

Wysłany: 22 Kwi 2006, 18:04   

Panowie. Jak nie wiecie to do wujka Plebana :D
fakt- te śruby po 14PLN to trochę drogo...
Mackoooo- zobaczyłeś na aukcji cenę 6PLN to nie znaczy, że tyle kosztują te szpilki co potrzebujesz :!: czytajcie dokładniej opisy aukcji na Allegro
"OPCJA "KUP TERAZ" ODNOSI SIĘ DO 1 NAKRĘTKI PRZELOTOWEJ M12 O GWINCIE 1,25 LUB 1,5"
ja pytałem tego kolesia o cenę szpilek, które potrzebujemy- 14.50PLN mi powiedział, o ile dobrze pamiętam...
a teraz uwaga
jeśli potrzebujecie dłuższych szpilek... 70mm...
idealnie paują od Forda Transita (ja takie kupiłem w Poznaniu za8PLN/komplet- szpilka +nakrętka do felg stalowych) :!: :!: :!:
poszukam, czy nie mam kontaktu do tej firmy jeszcze...

[ Dodano: Sob Kwi 22, 2006 17:05 ]
został mi tylko mail do jednego człowieka z tej firmy:
krzysztof_simiela@poczta.onet.pl

[ Dodano: Sob Kwi 22, 2006 17:07 ]
OOO :!: mam jeszcze numerek do sklepu:
0618650044

[ Dodano: Sob Kwi 22, 2006 17:10 ]
tylko jeszcze dodam, że będzie drobny problem z załorzeniem felg stalowych na te szpilki...
za mało jest gwintu, przy czym sporo długości śruby niegwintowanej.
ale ja wymyśliłem taki patent, że na felgę przed nakręceniem nakrętki założy się jakieś grubsze podkładki. sądzę, że to jusz nie będzie duży problem

[ Dodano: Sob Kwi 22, 2006 17:13 ]
Mackoooo napisał/a:
Dzis gadlaem z kumplem co ma wujka TOKARZA i jutor bede znam cene takie wciskanej sruby do fiesty :)

jeśli chodzi o to, aby ten tokarz zrobił takie śruby- szczerze odradzam :!:
nie będą miały wystarczającej twardości :!:
najprawdopodobniej musiałby po prostu przerobic zwykłe śruby wkręcane :!: a wtym celu musi je rozchartowac :!: nawet jak później je spowrotem zachartuje- nie będą tak wytrzymałe jak powinny :!: :!: :!:
zastanówcie się czy wasze życie jest warte te kilka złotych oszczędności :!: :!: :!:

[ Dodano: Sob Kwi 22, 2006 17:17 ]
Kacper napisał/a:
ale nie zdazyłem na nich za duzo pojezdzic :-(

dlaczego :?: ;-|
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Nowe ALUSKI
KOWAL FIESTA PROJECT XR
Gość Tuning stylistyczny 16 1 Sie 2006, 14:56
osimek1
Brak nowych postów czy takie aluski podejdą do mk3
Piesek Tuning stylistyczny 11 16 Sie 2007, 06:41
odyniec
Brak nowych postów Mocowanie silnika
mati120120120 Kupię 1 21 Wrz 2017, 18:42
luk-90
Brak nowych postów Mocowanie karoserii do...
no właśnie.. dziwny sprzęcior do obracania karoserii
Krzysiek Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 17 7 Sie 2012, 23:59
vegetagt
Brak nowych postów mocowanie głośników
Matis Car Audio i CB 6 8 Lip 2007, 13:09
osimek1


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.