Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

niebieskie podswietlenie zegarow
Autor Wiadomość
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 9 Maj 2006, 17:55   

Michael ( nie gosc ) napisał/a:
ja dzisiaj bede montowac u siebie takie diody - zrobie foto jak wyszlo - mam nadzieje ze uda mi sie wyciagnac to biale ustrojstwo co trzymaja sie na tym zarowki itd = 3mac kciuki!!


wyciac, wyrwać...ale napewno nie wyciagnąć old
 
 
Michael 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 41
Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 54
Wysłany: 9 Maj 2006, 21:35   

no i jestem juz po - niestety troche sie ulamalo ale cale szczescie tak ze da sie skleic i nie bedzie widac - b.mocno to sie trzymalo ale juz wymienione.

zapomnialem aparatu zabrac na garaz ale jutro sie postaram zrobic foto - najgorsza rzecz to wywalenie wlasnie tego bialego plastiku a potem podlaczenie tego pod prad - nie da rady bez lutownicy
_________________


 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 9 Maj 2006, 22:44   

Michael napisał/a:
no i jestem juz po - niestety troche sie ulamalo ale cale szczescie tak ze da sie skleic i nie bedzie widac - b.mocno to sie trzymalo ale juz wymienione.

zapomnialem aparatu zabrac na garaz ale jutro sie postaram zrobic foto - najgorsza rzecz to wywalenie wlasnie tego bialego plastiku a potem podlaczenie tego pod prad - nie da rady bez lutownicy


plastik wyciac nożykiem, a lutowac to ty musisz wszystko w samochodzie, chyba ze chesz aby co 100km coś przestawało działać bo nie chciało Ci się lutować.... chyba ze kable na mocną skrętke robisz i taśmą izolujesz ale to juz niedaleko do lutowania się robi...
 
 
oley 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Turbo
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 59
Skąd: Głogów
Wysłany: 10 Maj 2006, 00:59   

Mafios napisał/a:
a jak wykonales cos takiego ?

Nie jest to wielce skomplikowana sprawa. Właściwie to proste na maxa wiec na ta dolna cześć licznika (plastikowe białe) naklejasz diody. Oczywiście metoda prób i błędów jak najbardziej wskazana i łączysz je równolegle ze sobą. Nie wiem czy cokolwiek zrozumiałeś ale za kilka dni mam zamiar coś tam jeszcze modyfikować wiec rozbebeszę go specjalnie dla ciebie ;/ i porobię fotki i opisze szczegółowo co i jak. Zrobię poradnik :D
_________________
Tylko zdolność hamowania daje ci prawo do prędkości!!
 
 
opawelq 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Fun
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 42
Dołączył: 11 Lut 2006
Posty: 74
Skąd: Libiąż
Wysłany: 12 Maj 2006, 20:06   

http://www.foto-studio-labor.pl/new_page_2b.htm a jak sie robi niebieskie cyfry bo u mnie sa czarne na zielonym tle i jak wymienie zielona plastik i dam niebieski to bedzie czarne cyfry na niebieskim tle a jak zrobic niebieskie cyfry jak na tym linku?
_________________
hello
 
 
 
marcus_87 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 464
Skąd: Lublin
Wysłany: 12 Maj 2006, 23:14   

sa 2 rodzaje zegarkow z tego co wiem, wlasnie tak jak piszesz w jednych swieci tlo w innych cyferki
 
 
 
Michael 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 41
Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 54
Wysłany: 13 Maj 2006, 01:29   

a to ciekawe ze sa 2 rodzaje - ja mam zrobiony tak ze swieci podswietlenei na niebiesko , cyfry sa czarne ale bardziej mi sie widzi zeby cyferki byly niebieskie
_________________


 
 
 
iang
[Usunięty]

Wysłany: 17 Maj 2006, 08:27   

No to i ja się pochwalę
[img=http://img148.images...gary6oq.th.jpg]
W rzeczywistości nie wygląda to tak jasno, jest w sam raz aby nie przeszkadzało.
 
 
eristoff
[Usunięty]

Wysłany: 4 Cze 2006, 18:56   

Michael napisał/a:
mowisz o tym?

http://allegro.pl/show_it...2+wys%C5%82any.


wyciagam zielona listwe, wkladam to , podpinam pod pradzik i smiga?



tak apropo zobaczcie ile gość ma negatywów na allegro :yyy: old
 
 
oley 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Turbo
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 42
Dołączył: 24 Sie 2005
Posty: 59
Skąd: Głogów
Wysłany: 6 Cze 2006, 01:13   



Obiecałem Mafioskowi opis więc daje :D



diody kleiłem metodą prób i błędów aż podświetliły się ładnie wszystkie literki równo (220 nie wychodziło to diodę wpakowałem na samej tarczy wraz z podświetlaniem wskazówki )

Diody to zwykłe FLUX-y klejone bezbarwnym silikonem


podświetlanie paliwa i temp jeszcze prościej bo tam sa diody standardowe 5mm wkładane pomiędzy plastiki (jak rozkręcicie licznik będzie wiadomo o co chodzi) kilka plastików trzeba było przyciąć
regulacja jasności świecenia wyszarpnięta z BMW.
_________________
Tylko zdolność hamowania daje ci prawo do prędkości!!
 
 
Michael 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 41
Dołączył: 09 Mar 2006
Posty: 54
Wysłany: 6 Cze 2006, 19:46   

slicznie wyglada nie da sie powiedziec ;p

czy mi sie zdaje czy cos wycierales pod cyferkami z predkosciomierza bo jakos tak chocby byly od spodu porysowane. daj znac.

ja na wieczor wkleje moje podswietlenie, ktore zreszta do tego sie nie umywa






nie jest to jakies mistrzostwo swiata ale dla mnie OK, w realu wyglada to znacznie lepiej.
nie sa podswietlone kontrolki z lewej strony licznika i bardzo fajnie to wyglada jak np wlaczy sie kierunek.
_________________


Ostatnio zmieniony przez Michael 7 Cze 2006, 18:45, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Cze 2006, 16:07   

oley - zadżebiście! :brawo: :brawo: :brawo:
 
 
 
hors_e
[Usunięty]

Wysłany: 11 Cze 2006, 13:45   

a może tak ktoś da opis jak ściągnąć zegary w mk4?jestem od niedawna posiadaczem tego autka i nie bardzo wiem jak się zabrać do tego
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 11 Cze 2006, 19:16   

hors_e napisał/a:
a może tak ktoś da opis jak ściągnąć zegary w mk4?jestem od niedawna posiadaczem tego autka i nie bardzo wiem jak się zabrać do tego


było na forum juz nie raz, ale mam dobry humor hehe.

Najpierw 3 srubki od plastiku, dwie przy zegarach na górze, i jedna przy nawiewach pod zaślepką (taki trojkat).
następnie wyjmujesz, odpinasz wszystkie kostki, i teraz pora na liczniki.... najpierw jednak sciagnij obudowe od kolumny kierownicy, pare srubek nie pamietam ile. demontaz awaryjnych (tzn przycisku).
zegary są na 4 srubach...z tyłu lina, która trzeba odczepic oraz dwie kostki. teraz albo dasz rade i signiesz łapą z tyłu, albo odkrecasz linke od skrzyni biegów i masz z 15cm wiecej :)
potem albosie meczysz i wyjmujesz juz rozlaczone zegary, albo rozdwajasz je w samochodzie, tzn 4 zatrzaski, wyciagnij najpierw zarówki od góry bo połąmiesz, i wyjmujesz jedna czesc a potem druga...osobiscie najpierw sie meczyłem, i dwa razy tak wyciagalem zegary, potem rozdwajałem bo juz nie mialem nerwów do tego hehe.
Powodzenia, bo to nie jest takie hej siup
KACPER
 
 
Kamil 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: C
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kami
Wiek: 39
Dołączył: 02 Cze 2006
Posty: 182
Skąd: Grójec
Wysłany: 17 Cze 2006, 08:48   

Witam.Ja troszku sie pobawiłem i w miejsce zielonej szybki nic nie wkładałem.Ten śrobek gdzie świecą żarówki obkleiłem białom folią z torebki.Jak wiadomo biały kolor lepiej odbija światło.W miejsce standardowych żarówek wstawiłem takie większe diody niebieskie ale nie tzw.punktowe i przetarłem je papierkiem 1500 lepiej rospraszają światło.Wskazówki na początku pomalowałem czarnym matem i było fajnie ale wpadły mi w łapki wskazówki od matiza i jest jeszcze fajniej.Jak tylko będe mógł wstawie foto.
_________________
..::Zawsze warto spróbować aby nie żałować::..
..::Rzeczy trudne można zrobić od razu , dopiero niemożliwe wymagają trochę czasu::..

WAWA Team
 
 
 
Mackoooo 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Classic
Silnik: 1.1/53KM
Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2005
Posty: 40
Skąd: KRAKÓW -RUCZAJ-
Wysłany: 31 Sie 2006, 22:44   

ja tez sie musze pochwalić to jeszcz enie jest końcowy efekt ale juz widac roznice :P







Pozdrawiam :)
 
 
 
abla
[Usunięty]

Wysłany: 1 Wrz 2006, 21:05   

No nieźle, nieźle Mackoooo, prawie jak u mnie :-P A jakich diod użyłeś bo dość wyraźnie widać punty podświetlenia. Ja użyłem diod walcowych, umieściłem je w pewnej odległości od tarczy (jakieś 1,5 cm może) i tak że nie świecą czołem w tarczę, tylko bokiem, i dzięki temu prawie nie ma różnicy w podświetleniu poszczególnych cyferek http://www.fiesta.abla.piwko.pl/mod_podswietl/
 
 
marcus_87 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 464
Skąd: Lublin
Wysłany: 2 Wrz 2006, 17:25   

ja robie na bialych fluxach, dzis skoncze moze to wkleje zdjecia
_________________
Dołącz do Lublin Squad!

Fiesta calypso RS1300 sprzedana...
 
 
 
Mackoooo 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Classic
Silnik: 1.1/53KM
Wiek: 39
Dołączył: 28 Sie 2005
Posty: 40
Skąd: KRAKÓW -RUCZAJ-
Wysłany: 2 Wrz 2006, 22:39   

abla napisał/a:
No nieźle, nieźle Mackoooo, prawie jak u mnie :-P A jakich diod użyłeś bo dość wyraźnie widać punty podświetlenia. Ja użyłem diod walcowych, umieściłem je w pewnej odległości od tarczy (jakieś 1,5 cm może) i tak że nie świecą czołem w tarczę, tylko bokiem, i dzięki temu prawie nie ma różnicy w podświetleniu poszczególnych cyferek http://www.fiesta.abla.piwko.pl/mod_podswietl/


tak tak korzystałem z Twojej stornki :) a zamontowalem diody 12V walcowe punktowe tylko nie matowe :( musialem troszke je papierem sciernym przejechac zeby swiecily jak rozproszone ale nadal sa widoczne jasniejsze pkt :( a z tego co pamietam to rowniez bokiem do tarczy je ustawiłem..... lecz chyba blizej :( musze to zmienic jeszcze jak najszybciej :P Ale i tak rożnica z fabrycznym jets o niebo lepsza :D
 
 
 
marcus_87 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Calypso
Silnik: 1.3i/60KM
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 464
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Paź 2006, 14:13   

_________________
Dołącz do Lublin Squad!

Fiesta calypso RS1300 sprzedana...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów PODSWIETLENIE ZEGAROW w MK4
prosze o ocene
Gość Tuning stylistyczny 8 18 Lut 2007, 08:30
jackrzec
Brak nowych postów [MK4] Podswietlenie zegarow i deski rozdzielczej
brak podswietlenia zegarow i wszyskich przyciskow
maly__2005 Elektryka 8 16 Mar 2009, 18:12
Gość
Brak nowych postów [MK3] Niebieskie eibachy
Pablosss Mechanika ogólna 5 6 Lis 2015, 13:16
Pablosss
Brak nowych postów wymiana oswietlenia zegarow
kropka392 Elektryka ogólna 0 10 Mar 2021, 12:09
kropka392
Brak nowych postów [MK3] Problem z wymianą diód na niebieskie
nic teraz nie świeci
puan Elektryka 12 22 Kwi 2010, 14:52
Miły


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.