Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: Laskosz
30 Mar 2006, 19:29
30 lat Forever Fiesta Zlot
Autor Wiadomość
trzeci 
Prezes





Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Artur
Wiek: 54
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 7108
Skąd: Szczecin
Wysłany: 16 Mar 2006, 22:49   

Jasne że liczy się zabawa, reszta to detale, z których wiele można ustalić na miejscu.
Ja się takimi szczegółami jak różnica miedzy 1,1 a 1,25 nie przejmuje.
Mogę nawet stanąć na płaskim obok RST Pumy ;-)
A co ? Raz maty radyła hehe
Poza tym jestem pewien, że kolejny raz Organizatorzy czyli Karolina/Szopica i Tomek/Herrkam zapewnią nam świetną zabawę :)
I za to już z góry im dziękuje.
Pozdro ...
_________________
Verba volant, scripta manent
Profil Facebook
 
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 16 Mar 2006, 22:50   

What ever!! Ja tylko chciałem żeby było wmiare sprawiedliwie. zasadzie bez róznicy mi czy bede jechał w parze z 1,4 czy z 2,0. Wiec dla mnie wsio jedno. Tylko chodziło mi o tych co mają teoretycznie mniejsze szanse.

Do tych co bedą organizowac przelot 1/8 mili to proponuje podzielić startujących w pary. Każda para 2 przejazdy, a potem 4 najleprze czasy (jesli to bedzie mierzone w jakiś sposób) idą do półfinału.

A jesli bez pomiarów to system pucharowy.

Tyle odemnie

Pozdrawiam
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
Darekmk3 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Darek
Wiek: 39
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 917
Skąd: Żory
Wysłany: 16 Mar 2006, 22:51   

trzeci napisał/a:
Jasne że liczy się zabawa, reszta to detale, z których wiele można ustalić na miejscu.
Ja się takimi szczegółami jak różnica miedzy 1,1 a 1,25 nie przejmuje.
Mogę nawet stanąć na płaskim obok RST Pumy ;-)
A co ? Raz maty radyła hehe
Poza tym jestem pewien, że kolejny raz Organizatorzy czyli Karolina/Szopica i Tomek/Herrkam zapewnią nam świetną zabawę :)
I za to już z góry im dziękuje.
Pozdro ...

no ja ostanio stanąlem obok zatykacza 1.8 hehe bylo milo i szybko hehehe ;-)
 
 
 
charpia 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Agnieszka
Wiek: 52
Dołączyła: 06 Wrz 2005
Posty: 1573
Skąd: Wrocław/Łódź
Wysłany: 16 Mar 2006, 23:17   

No no, ciekawie się zapowiada. Wielkie :brawo: dla organizatorów. Już się nie mozemy doczekac tego wypadu (ja i Bartek - syn)... normalnie ta Zielona to mi sie po nocach śni :D Mam jednak dwa problemy:
1: nie jade swoją fiestką, wieć nie będę mogła brać udział w konkursach (no chyba, że powkręcam żaróweczki Fofi ;) )
2: też bym sobie powędkowała ale w tym samym czasie mój mąż jedzie z kumplami na ryby i zabiera wędki... heh zostaję bez samochodu, bez wędek i chyba się zadowolę dopingowaniem :yes: Jednak i tak się cieszę bo spędzę ten czas z W A M I !!!!!!!!
_________________
Hej ho :D
 
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 16 Mar 2006, 23:19   

coś masz słaby dar przekonywania :-) ....
_________________
 
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 16 Mar 2006, 23:31   

Fordon napisał/a:
tak samo rzut okiem pod maske np w moim przypadku nie pozwoli ci na weryfikacje mocy silnika...



hmm zgadnęwięc bez rzucania okiem - wg mojej klasyfikacji strtował byś w klasie 4 czyli 110 + zgadłem ??

Szopica napisał/a:
Ciekawe za co kupimy puchary do tylu klas?
No chyba, ze podniesiemy wpisowe do 50 PLN

Ludzie przecież to zabawa!!! A nie Mistrzostwa Polski!!
Najważniejsze ze się znowu spotkamy!!


zgadza sieto zabawa - ale dajmy szanse poczućją wszystkim ( ktośkto startuje do wyścigu na 1/8 mili za sterami 1.1 przeciwko 1.25 ZETEC jedyne o czym myśli to " ile dostanęw dupę " - czy uważasz że dla niego to teżbędzie zabawa ? , z drugiej strony ktośw zetecu poczuje smak zwycięstwa bo dokopał 1.1 czy raczej tylko uczucie bicia słabszego ? )

Skoro to tylko zabawa to może więcej klas z tańszymi pucharami ?
Poza tym dla mnie to są mistrzaostwa polski !!! wśród fiest !!!

a to że sieznowu spodkamy to coś naprawde pięknego artego do dużych poświęceń :)

ps : na tym torze mk1 nawet z najmocniejszym silnikiem nie ma szans z mk3 - po prostu przepaść jeżeli chodzi o konstrukcje zawiasu ( co nie znaczy że polegniemy bez walki )
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
charpia 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Agnieszka
Wiek: 52
Dołączyła: 06 Wrz 2005
Posty: 1573
Skąd: Wrocław/Łódź
Wysłany: 16 Mar 2006, 23:49   

Łokmen napisał/a:
coś masz słaby dar przekonywania :-) ....


a Ty jak zwykle ciężki dowcip :V:
_________________
Hej ho :D
 
 
 
Rasta 





Model: Inne auto
Wersja: Focus
Silnik: Inny
Wiek: 44
Dołączył: 18 Maj 2004
Posty: 523
Skąd: Wawa
Wysłany: 16 Mar 2006, 23:55   

Co do podziału na klasy to powinno być tak jak Szopica zadeklarowała - ja mając 1,3 zająłem 2 miejsce w swojej klasie, a czas miałem o kilka tysięcznych gorszy od Łokmena startującego w wyższej klasie (zajął jak pamiętam 3 miejsce) więc nie ma co kombnować, liczy się styl.
Proponuję jedynie zorganizowanie dodatkowej kategorii dla dawnych posiadaczy fiestek. Ja się muszę koniecznie pościgać.
_________________
Profesjonalne flokowanie
www.flokowanie.com.pl - 501-055-203
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 16 Mar 2006, 23:59   

Cytat:
Fordon napisał/a:
tak samo rzut okiem pod maske np w moim przypadku nie pozwoli ci na weryfikacje mocy silnika...



hmm zgadnęwięc bez rzucania okiem - wg mojej klasyfikacji strtował byś w klasie 4 czyli 110 + zgadłem ??

Zgadles jesli tylko hamownia pokaze wiecej niz 110KM po przyjade specjalnie z wykresem zeby nie bylo ze cos oszukuje... ;) tak samo jesli nie starczy kasy i odzyskam moc 90KM ktora na bank bedzie mniejsza niz seria to tez wpadne z wykresem ;) zeby bylo Fair Play... :D

pozdrawiam
_________________

 
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Mar 2006, 00:24   

Żółwik Tuptuś napisał/a:

Czy nie prościej zrobić podział ze wzgledu na ilość KM pod maska auta ?

Klasa 1 : do 60 KM ( czyli wszystkie 0.9 , 1.0 , 1.1 , 1.3 , 1.6 D )
Klasa 2 : 60 - 90 ( czyli 1.4 , 1.25 Zetec , 1.8 D , isker mk1 )
Klasa 3 : 90 - 110 ( czyli Ikser mk2/3 , 1.8 zetec 105 KM , 1.8 Tdi )
Klasa 4 : + 110 ( czyli reszta psychopatów )

wiem że to nieco gmatwa sprawe ale czy nie było by uczciwsze ?

co do rozróżniania pojemności i mocy to chyba możemy liczyć na uczciwość zlotowiczów ( ewentualnie popartątzw rzutem oka pod maskę )


Moc mozna dłubnąć trochę, pojemność też więc to średni wyznacznik ale mimo wszystko lepszy niż podane wczenśniej klasy bo różnice w osiągach aut w danej klasie byłyby mniejsze.
Popieram tego Pana! :P
 
 
 
Żółwik Tuptuś 
Ninja TEAM





Model: Ford Fiesta Mk1`81
Wersja: Turbo
Silnik: Inny
Dołączyła: 29 Maj 2004
Posty: 4354
Skąd: Z Galapagos
Wysłany: 17 Mar 2006, 00:55   

maerik napisał/a:
Moc mozna dłubnąć trochę, pojemność też więc to średni wyznacznik


:D :D :D

sorry ale mówimy o autach które mają ponad 10 lat i ponad 100 tyś w kościach więc moja " kalsyfikacja " była przykadowa ( nie ma mk1 1.1 które ma katalogowe 55 KM . po prostu nie ma )

maerik napisał/a:
ale mimo wszystko lepszy niż podane wczenśniej klasy bo różnice w osiągach aut w danej klasie byłyby mniejsze.


zacytowałem Cięwcześnej bo podsumowujesz wypowiedzi wcześniejsze - tutaj akurat masz racje .

ps - popatrzmy realnie - jak przyjade fiestą mk1 1.1 to zarówno na torze jak i na 1/8 mili frajdę będe miał z rywalizacji z mk1 ( oprócz xr2 ) z mk2 ( oprócz XR2 ) i z mk3 1.0 , 1.1 lub 1.3 - przypuszczam że podobnie poczuje sie posiadacz mk2 1.1 ( lub diesela ) jak i posiadacz mk3 1.1 ( czyli 60 % stawki ) . Wtedy wskrzesimy ducha rywalizacji - bo jak powiadam siedzieć za sterami 1.1 rywalizując z Zeteciem 1.25 to jak pić wygotowane piwo )

ps2 : Rasta szkoda że nie masz szans zasiąśc za sterami mk1 - zobaczył byś co tzn styl ( albo powiedział - " ja TYM nie potrafiej eździć !!! " )
_________________
Wanna Rallye Team
&
Bad Boys Racing Team

ADHD/Adrenaline
 
 
 
abla
[Usunięty]

Wysłany: 17 Mar 2006, 03:57   

charpia napisał/a:
... nie jade swoją fiestką, wieć nie będę mogła brać udział w konkursach (no chyba, że powkręcam żaróweczki Fofi ;) )...

Kurcze, a ja mam dla Ciebie te dekle, które nabyłaś po tak atrakcyjnej cenie :D Miałem nadzieję, że w ZG zobaczę jak sie prezentują na Twojej Fiestce... A jak byś je założyła to współczynnik oporu powietrza by Ci tak zmalał, że wszystkie konkursy byś wygrała !! Takie fajne są ;)

A to ze stronki tego ośrodka, w którym mamy noclegi:
Cytat:
Cały akwen, jak i tereny przyległe to strefa ciszy.

Wjazd tylko z seryjnym tłumikiem :devil:
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 17 Mar 2006, 06:44   

Jezu nie myslalem ze podczas takiego zlotu najgoretsza walka bedzie o podzial na klasy hehehe. Przeciez sprawa jest prosta - nawet w profesjonalnych rajdach nikt sie nie pyta czy ja mam autko w danej klasie konkurencyjne czy nie - jak mam to moje szczescie a jak nie to moge probowac szczecia. Ja na cieszynce na 99% mialem najgorszy sprzet w klasie i nie plakalem. Przeciez jesli ktos sie chce porownac dokladniej to co za problem na te 1/8 mili najpierw puszczac identyczne modele w danej klasie??? Wtedy macie porownanie do identycznych autek. Natomiast wiadomo ze sama klase beda wygrywaly najlepsze kombinacje sprzetu/kierowcy - tak jest zawsze, tak jest wszedzie. I na tym proponowalbym zakonczyc dyskusje :2xf:
Natomiast co do autek innych niz fiesty to mam rowniez propozycje: wystarczy ustalic ze jezeli takich samochodow bedzie duzo to najpierw (rowniez wg podzialu na klasy) wylonia wsrod siebie zwyciezce a potem beda sie probowac z 3 najlepszymi fiestakmi z tej klasy, oczywiscie poza konkursem.
Czekam na opinie odnosnie takiej propozycji.
Pozdro

[ Dodano: Pią Mar 17, 2006 06:45 ]
Acha Kolego PUMA - ja nie widze innej opcji niz ta ze wpadasz RST - ja chce wiedziec ilke sie od takiego bolida przyjmuje ikserka hehehehe.
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
serwus
[Usunięty]

Wysłany: 17 Mar 2006, 08:08   

A ja się cieszę, że Fiestomaniacy robią kolejne ogólnopolskie spotkanie, tylko nazwa tego zlotu jakoś nie jest poprawna w żadnym języku.... Albo robicie:

- 30 lat na zawsze - polski zlot Fiesty
albo:
- 30 years forever - Polish Fiesta's owners reunion

Bo inaczej to jakiś śmiech na sali wychodzi... Osobiście wybrałbym wersję pierwszą i jej się trzymał, a drugiej używał dla celów międzynarodowych, jeśli takie się pojawią.

Pozdrawiam
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 17 Mar 2006, 08:40   

hasło przewodnie zlotu było ustalone wcześniej - Day`s Gay`s :-) ........Bo inaczej głowny zootechnik (a prywatnie zoofil czy jakoś tak) klubu fiesty nie przyjedzie :-D ....
_________________
 
 
 
Mafios 
Junior Admin




Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/130KM
Imię: Patryk
Wiek: 41
Dołączył: 28 Cze 2004
Posty: 2809
Skąd: Łódź
Wysłany: 17 Mar 2006, 08:42   

a Ty nie zapomnij zabrac naszej siwej przyjaciolki :)
_________________
RS TURBO
Profil Facebook
 
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 17 Mar 2006, 08:43   

Żółwik Tuptuś napisał/a:

sorry ale mówimy o autach które mają ponad 10 lat i ponad 100 tyś w kościach więc moja " kalsyfikacja " była przykadowa ( nie ma mk1 1.1 które ma katalogowe 55 KM . po prostu nie ma )


Są! Nie zgadzam się z Tobą, widziałem auta które dostawały w przysłowiowy piździec i trzymały serie po 15 latach. Śmiem twierdzić, że moja 16 letnia 1.1 też trzymała serie, a nawet więcej (kmpel, profi zrobił nią 13,9s/100kmh).

Qzyn napisał/a:
Natomiast wiadomo ze sama klase beda wygrywaly najlepsze kombinacje sprzetu/kierowcy - tak jest zawsze, tak jest wszedzie.


Zgadzam się. Są ludzie którzy w 1.1 objadą tych w 1.4. Nie mówie o torze tylko na prostej - wszystko zależy jak kto biegi zmienia, bo gaz do dechy każdy "czuje" :P

serwus napisał/a:
nazwa tego zlotu jakoś nie jest poprawna w żadnym języku.... Albo robicie:

- 30 lat na zawsze - polski zlot Fiesty
albo:
- 30 years forever - Polish Fiesta's owners reunion


Dobrze jest - ma byc z jajem :P

Co do klas to przeanalizowałem sobie sprawę i myślę, że Qzyn ma racje - nie ważne jaka jest klasa i tak każdy będzie miał swój czas przejazdu. Klasy decydować będą o nagrodach, a to przecież nie jest takie ważne! :ok:
 
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 17 Mar 2006, 09:18   

Qzyn napisał/a:
Ja na cieszynce na 99% mialem najgorszy sprzet w klasie i nie plakalem. Przeciez jesli ktos sie chce porownac dokladniej to co za problem na te 1/8 mili najpierw puszczac identyczne modele w danej klasie???
Czekam na opinie odnosnie takiej propozycji.

Acha Kolego PUMA - ja nie widze innej opcji niz ta ze wpadasz RST - ja chce wiedziec ilke sie od takiego bolida przyjmuje ikserka hehehehe.


Twoja propozycja jest dobra ale podwarunkiem że bedą jakieś pomiary czasu, bo zakładając ze ustawie sie z Intruderem czyli dwie RST jedna odpada, a z innej pary przechodzi 1,4 to nie bedzie dokońca sprawiedliwe. a według czasów jak najbardziej. Chyba że zrobić losowanie i w tedy komu co los przydzieli tak już zostaje i leprzy przechodzi dalej.

Generalnie moja rozmowa dotyczaca podziąłu na klasy tyczyła sie 1,8 mili bo na torze to ja moge dostac od 1,1 i wcale nie bede sie dziewił bo tu raczej najwieksze znaczenie bedzie miał kierowca :D No chyba że ci którzy bedą ustalać tor to zrobią go pod mocniejsze auta. Ale to już zalezy od organizatorów.

Moim zdaniem jesli chodzi o Tor klasy są spoko, ale na prostą jakoś sie bedzie trzeba bardziej podzielić bo zgadazm sie z wypowiedzią Zółwia, na temat satysfakcji lub jej braku!!

A generalnie dla mnie też są to Mistrzostwa Polski Fiest :devil:
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
WooYownik 
Prince of Rally Land 2010


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: T.
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 1130
Skąd: Pluton
Wysłany: 17 Mar 2006, 09:21   

MAcie problemy .. ja tam moge sie nawet scigac z kims kto ma 130 KM .. jesli tylko bedzie chcial sie sprobowac z 1.3 :) Specjalnie na ta okazje misia na lusterko wsteczne powiesze bede mial wieksza moc :P
_________________

 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 17 Mar 2006, 09:22   

maerik napisał/a:
Zgadzam się. Są ludzie którzy w 1.1 objadą tych w 1.4. Nie mówie o torze tylko na prostej - wszystko zależy jak kto biegi zmienia, bo gaz do dechy każdy "czuje" :P


Po tej wypowiedzi widze że nie miałeś do czynienia z Autami mocniejszymi, bo niestety ale musze cie zmartwić ale operowanie gazem jest równie ważne jak nie ważniejsze na początku takiego wyścigu. (jesli depniesz gaz w mocnej wersi to jedyne co uzyskasz to to że bedziesz stał w miejscu a słabsze auto pojedzie i już nie nadrobisz!)
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Brak nowych postów Ogłoszenie: CZYTAJ TO! - ZLOT!!!
JoeMix Zielona Góra 2005 0 19 Maj 2005, 23:07
JoeMix
Brak nowych postów Ogłoszenie: Zapisy na zlot
trzeci IV Jesienny Zlot FKP - Brenna 2010 / 22-24.10.2010 68 22 Paź 2010, 00:09
Bongo
Brak nowych postów Ogłoszenie: Zapisy na zlot
trzeci VII Wiosenny Zlot FiestaKlubPolska - Lotnisko Bednary 17-19.06.2011 91 16 Cze 2011, 01:42
kamilocha1


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.