Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Ustawienie Rozrządu Zetec 1.6 może ktoś już robił???????
Autor Wiadomość
Gregor3
[Usunięty]

Wysłany: 26 Lut 2006, 19:49   Ustawienie Rozrządu Zetec 1.6 może ktoś już robił???????

Witam może ktoś już miał styczność z ustawieniem rozrządu lub ma jakieś instrukcje na ten temat.
Jest to fiesta sport 2001r. 1.6 16V Zetec wymieniam rozrząd i okazało się że na kole pasowym nie ma żadnych znaków co jest trochę dziwne bo na osłonie rozrządu są oznaczenia porobiłem sobie własne znaki więc nie ma wielkiego dramatu ale ciekawi mnie patent tego ustawienia może ktoś miał styczność będę wdzięczny za szybką odpowiedź. :P
 
 
domin1
[Usunięty]

Wysłany: 1 Mar 2006, 23:12   

ha patent to jest dlatego pateta sie ie zdradza bardzo prosta sprawa z ustawieniem koła pasowego a jeszcze prostsza z wałkami rozrządu :devil:
 
 
Rycho 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: S
Silnik: 1.8i16V/105KM
Wiek: 49
Dołączył: 26 Maj 2004
Posty: 203
Skąd: Trzebnica
Wysłany: 2 Mar 2006, 10:51   

domin1 napisał/a:
ha patent to jest dlatego pateta sie ie zdradza bardzo prosta sprawa z ustawieniem koła pasowego a jeszcze prostsza z wałkami rozrządu


No temu panu to już dziękujemy ;-|
Zastanów sięDomin co Twój post wniósł do tematu oprócz tego, że pokazałeś koledze, że jesteśmy nieuprzejmi i mu nie pomożemy ??

Wałki rorządu w zetecach ustawia się kawałkiem płaskownika wkładanym w wycięcia w wałkach widoczne po zdjęciu pokrywy rozrządu.
Wał korbowy możesz ustawic w ten sposób, że obracasz nim aż klin blokujący małe koło rozrządu i koło pasowe będzie pionowo do góry. Jest też możliwośc włożenia specjalnego narzędzia (którym w ostateczności może by długi cienki śrubokręt) w otwór nad miską olejową (widoczny po wykręceniu śruby). Przekręcasz wówczas wał tak, aż ten bolec wejdzie Ci jak najgłębiej.
Pamiętaj aby zawsze po zmontowaniu wszytstkiego ręcznie pokręcic wałem tak by zrobił 2 pełne obroty zanim spróbujesz odpali z rozrusznika.

Pozdrawiam
Rycho

P.S.
domin1 napisał/a:
Znam kody błedów do wszystkich marek pojazdów.Służę pomocą!!!

Jesteś niekonsekwentny "patetów" przecież się nie zdradza, chyba że masz jakieś 0-700 :lol: :lol: :lol:
_________________
JetCar XR2

I,i,i ja mówię ci, że ci, co władzę mają
Robią syf i w tym syfie się tarzają
I mówię ci, że ten, kto ma władzę
Niech zawsze, zawsze budzi w tobie odrazę
 
 
 
domin1
[Usunięty]

Wysłany: 2 Mar 2006, 23:30   

Rycho napisał/a:
domin1 napisał/a:
ha patent to jest dlatego pateta sie ie zdradza bardzo prosta sprawa z ustawieniem koła pasowego a jeszcze prostsza z wałkami rozrządu


No temu panu to już dziękujemy ;-|
Zastanów sięDomin co Twój post wniósł do tematu oprócz tego, że pokazałeś koledze, że jesteśmy nieuprzejmi i mu nie pomożemy ??

Wałki rorządu w zetecach ustawia się kawałkiem płaskownika wkładanym w wycięcia w wałkach widoczne po zdjęciu pokrywy rozrządu.
Wał korbowy możesz ustawic w ten sposób, że obracasz nim aż klin blokujący małe koło rozrządu i koło pasowe będzie pionowo do góry. Jest też możliwośc włożenia specjalnego narzędzia (którym w ostateczności może by długi cienki śrubokręt) w otwór nad miską olejową (widoczny po wykręceniu śruby). Przekręcasz wówczas wał tak, aż ten bolec wejdzie Ci jak najgłębiej.
Pamiętaj aby zawsze po zmontowaniu wszytstkiego ręcznie pokręcic wałem tak by zrobił 2 pełne obroty zanim spróbujesz odpali z rozrusznika.

Pozdrawiam
Rycho

P.S.
domin1 napisał/a:
Znam kody błedów do wszystkich marek pojazdów.Służę pomocą!!!

Jesteś niekonsekwentny "patetów" przecież się nie zdradza, chyba że masz jakieś 0-700 :lol: :lol: :lol:


a czy ja zdradziłem patent on tytał sie czy ma ktos jakis patent a nie pisał nic o jego podaniu więc mu za duzo nie pisałem o patencie
 
 
Maciej MK4
[Usunięty]

Wysłany: 5 Mar 2006, 20:03   

Cytat:
Witam może ktoś już miał styczność z ustawieniem rozrządu lub ma jakieś instrukcje na ten temat.
Jest to fiesta sport 2001r. 1.6 16V Zetec wymieniam rozrząd i okazało się że na kole pasowym nie ma żadnych znaków co jest trochę dziwne bo na osłonie rozrządu są oznaczenia porobiłem sobie własne znaki więc nie ma wielkiego dramatu ale ciekawi mnie patent tego ustawienia może ktoś miał styczność będę wdzięczny za szybką odpowiedź

Też mam 1.25 ZETEC i wymianę paska rozrządu robił mi kuzyn który jest mechanikiem, też miał z tym troche roboty. Patent polega na tym, że do wymiany paska rozrządu jet potrzebna specjalna blokada. Jest to zrobione pewnie po to żeby serwisy mialy na czym zarabiać.
 
 
Gregor3
[Usunięty]

Wysłany: 6 Mar 2006, 00:11   

Panowie nie popadajmy w paranoje dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi co do wałków to wiem jak je ustawić z wałem też dałem sobie radę a post napisałem po to żeby inni mogli skorzystać bo taka jest chyba idea tego forum nie jestem w bucie kołysany i nie takie rzeczy sie ustawiało :-P :D :P co do ustawienia wg. klina na wale to zabije wam ćwieka na wale nie ma klina mało tego koło zębate rozrządu ani pasowe nie jest nawet na stożku co wy na to ;-) :lol: :he: może ktoś się już spotkał z tym patentem z czystej ciekawości przekonał bym się gdzie są znaki bo gdzieś być muszą pozdro. :-/ typ silnika w mojej Fiestce to L1T to samo co Focus 1.6 :-P
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 44
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Wrz 2008, 21:03   

Przyrządy potrzebne do ustawienia rozrządu w silnikach zetec, niby nic specjalnie skomplikowanego ale przydają się.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - Zetec i 4 przepustnice
Piesek Tuning mechaniczny 24 19 Sty 2009, 14:53
Gość
Brak nowych postów Przyklejony: Zetec 1.6/1.8/2.0 Silver Top N/A
Ad@mus Tuning mechaniczny 24 18 Lis 2013, 21:23
Peedro
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: FAQ - przepływka z Mondeo 2.0 w Zetec-u 1.8
TomeX500 Tuning mechaniczny 4 12 Lip 2011, 07:55
PumaRST
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - Zetec N/A & TURBO
podnoszenie mocy!!!!!!!!
Faza Tuning mechaniczny 8 20 Gru 2007, 18:51
PumaRST
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - Kolektor z RS2000 w ZETEC-u
TomeX500 Tuning mechaniczny 5 12 Lut 2011, 11:11
scooooter


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.