Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

dodatkowe zegary...
Autor Wiadomość
doogi
[Usunięty]

Wysłany: 7 Lut 2006, 18:41   dodatkowe zegary...

witam.
myślałem o kupnie dodatkowych zegarów i właśnie tutaj jest moje pytanie.
co z czujnikami ?? czy w zestawie sa czujniki i gdzie je podłączyć ??

Chodzi mi np o temp oleju, woltomierz i takie tam...
 
 
xr2fun 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Dołączył: 18 Sie 2005
Posty: 625
Wysłany: 7 Lut 2006, 19:11   


Powyżej zegar ciśnienia oleju i temp. wody
Najdokładniejsze są zegary mechaniczne - ciśnienie oleju oraz temperatury na kapilarach tych nie musisz wpinać do inst. elektryczne ( oprócz podświetlenia ) Ciśnienie oleju podpinasz do magistrali olejowej ( np. dorabiasz trójnik w miejsce czujnika oleju i masz dwie rzeczy i kontrolkę i zegar ) kapilarę wkręcasz w miejsce gdzie chcesz mierzyć temp. oleju. Voltomierz i amperomierz wpinasz odpowiednio do instalacji.
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 7 Lut 2006, 21:24   

to ja dodam od siebie:
mam takie i w zestwie były z instrukcja istalacji elektrycznej oraz z czujnikiem. gdzie je podłączyć to już zależy co bedziesz miał za czujniki.



pozdrawiam i jak bedziesz miał już konkretne zegarki to ci powiem gdzie ja montowałem swoje jeśli bedą sie pokrywac
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
djpleban
[Usunięty]

Wysłany: 8 Lut 2006, 20:05   

też kupiłem auto gauga. w zestawie miałem wszystki czujniki i instrukcje montarzu, jak wspomniał PUMA. ww trójnik również był w zestawie.
ww wypowiedź tyczy się jednak zegarów NOWYCH. Jeśli zdecydujesz się na kupno używanych- koniecznie pytaj sprzedającego, co dorzuca w zestawie; bo jak sobie szukałem to się często okazywało, że czegoś tam brakowało. Nie wiem jak z czujnikami, trójnik można kupic (ok 50PLN), aha przewodów do zasilania w zestawie chyba NIGDY nie ma, ale to już żaden problem.

a przy okazji... PUMA, mam taki sam wskaźnik ciśnienia oleju jak Ty, tylko, że z tarczą silver.
Powiedz mi... bo ciśnienie mi wskakuje na początku na maxa; z czasem rozgrzania się oleju troche spada. mój wujo, który jest mechanikiem powiedział, że to normalne, że olej ma większe ciśnienie jak jest zimny.
nie wiem jak się zachowa w bardzo wysokiej temp bo montowałem zegarki przed zimą i jeszcze olejek mi się nie zagrzał pożądnie.

czy jest to do przyjęcia :?: bo zastanawia mnie czy to nie przez dystans, który dorabialiśmy z wujem (bo trójnik z czujnikami miał przy silniku za ciasno). nie no, kurde... to by ciśnienie jeszcze było zaniżane gdyby np przelot w dystansie miał zbyt małą średnicę...
wypowiesz się coś............... :?: :?: :?:

[ Dodano: Sro Lut 08, 2006 19:06 ]
sorry LOY, że tak średnio na tym forum, ale skoro został już podięty temat zegarków.................
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 8 Lut 2006, 20:45   

jest to normalne że na początku olej ma wieksze ciśnienie, a później spada w dolne granice i podnosi sie wraz ze wzrostem ciśnienia w silniku czyli wraz ze wzrostem prędkości obrotowej.

Mnie po rozgrzani pracuje w okolicach 1,4 na wolnych obrotach, a na początku w okolicach 5 chyba.

Nie przejmuj sie wszystko wporządku jest.

Sorry za OT.
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
djpleban
[Usunięty]

Wysłany: 10 Lut 2006, 13:59   

tylko, że mnie na początku wchodzi na ok 6.5 a później najniżej zeszło mi na ok 4..... ale poczekamy do końca zimy.... wtedy się pomartwie o to......
 
 
Intruder
[Usunięty]

Wysłany: 12 Lut 2006, 23:54   

djpleban napisał/a:
tylko, że mnie na początku wchodzi na ok 6.5 a później najniżej zeszło mi na ok 4..... ale poczekamy do końca zimy.... wtedy się pomartwie o to......


MICHAŁ !!!!!!!! czujnik masz nieorginalny i to sprawia problem !!!!!!!!!!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK3] dodatkowe zegary
jak je podłączyć
olo_2026 Elektryka 14 10 Lis 2009, 21:35
Pawełos666
Brak nowych postów [Ogólny] Dodatkowe zegary
szynszyl Tuning stylistyczny 0 24 Wrz 2022, 16:02
szynszyl
Brak nowych postów Dodatkowe oświetlenie, a przepisy
daro_zory Tuning stylistyczny 6 1 Kwi 2010, 06:19
Miły
Brak nowych postów Dodatkowe ubezpizeczenie AC, zniżka z OC
michal77 Ubezpieczenia i rejestracja aut 12 28 Mar 2012, 20:33
szynszyl
Brak nowych postów [MK6] Dodatkowe oświetlenie
pawel182 Tuning stylistyczny 30 15 Cze 2014, 18:22
pawel182


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.