Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: LOY
23 Paź 2006, 01:19
[Lakiernictwo] Polerka lakieru.
Autor Wiadomość
doogi
[Usunięty]

Wysłany: 26 Sty 2006, 21:06   [Lakiernictwo] Polerka lakieru.

od niedawna mam autko i niedawno sie dowiedziałem ze kupuje sie jakis preparat do nabłyszczania i łapie się wiertarke na niskie obroty z koncowka ze szmatki (czy gabki) i sie poleruje cale autko.

jakoś to wychodzi i czy w ogole widać rożnice ??
no i czy duzo kosztuje :)
Ostatnio zmieniony przez trzeci 14 Lis 2012, 22:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
xr2fun 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Dołączył: 18 Sie 2005
Posty: 625
Wysłany: 26 Sty 2006, 21:15   

Poleruje się polerką, do niej są odpowiednie tarcze-gąbka, baran, wata wszystko zależy od tego co chcesz zrobić. W sklepach z materiałami ściernymi lub hipermarketach narzędziowych znajdziesz wszystko albo przeszukaj Allegro też pełno ofert.
 
 
mikolaj_r 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Mikołaj
Wiek: 36
Dołączył: 25 Paź 2005
Posty: 397
Skąd: Tychy
Wysłany: 26 Sty 2006, 21:32   

Myśle że lepiej to komuś zlecić kto potrafi to robić gdyż samemu bardzo łatwo zepsuć sobie lakier(trzeba bardzo uważać na krawędziach zeby nie zetrzec całkiem lakieru, cały czas równomiernie naciskać na karoserie zeby nie wyszła różnica w powierzchni).Koszt u speca od 100 zł(znajomości :) ) do 500(to już jak Cie zaczynają w butelkę nabijać ;-( ). Różnice widać od razu. Lakier jest żywy i znikają drobne zarysowania.Sam sie na tym nie znam ale ostatnio kolega przymierzał sie do podobnej operacji ale w końcu wybrał znajomych profesjonalistów i naprawde wyszło super.
 
 
 
Bad_Boy__Zabrze 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Adrian
Wiek: 38
Dołączył: 25 Gru 2005
Posty: 81
Skąd: Zabrze
Wysłany: 26 Sty 2006, 21:40   

no tak spec zawsze lepiej zrobi. a co do maszynki, to najlepiej wosk sie naklada golymi dlonmi, bo sie wtedy czuje jakiekolwiek wady na lakierze. tak w TV gadali :-)
 
 
 
RAF_74
[Usunięty]

Wysłany: 27 Sty 2006, 10:36   

Kupiłem sobie takie coś i w wakacje sie bawiłem (jak miałem kilka dni urlopu) polerowaniem na wiertarce. Wygląda to tak:

- ja kupiłem najańszą nakładkę na wiertarkę jaka była (chyba w Castoramie) takie coś barankowate, trzeba uważać na brzegi tej nakładki są ostre - użądzenie nie nagaje sie do użytku bez lekkiej modyfikacji bo można sobie nieźle porysować lakier, musiałem troche wepchać pod spód tego baranka - flaneli, by nie było ostrych krawedzi.

- ja polerowałem zwykłym woskiem - efekt - ładnie sie błeszczało jednak były miejsca które trzeba było poprawic "recznie" . Jak ktoś ma cierpliwość i krzepę to ręcznie wyszło by podobnie (lub tak samo)

Może inne lepsze użądzenia do tego celu i specjalne pasty polerskie dają ten efekt o którym piszecie.

Wniosek - uwaga na najtańsze nakładki w supermarketach.
 
 
KoRcZuS
[Usunięty]

Wysłany: 27 Sty 2006, 20:21   

Jak zmienilem zderzaki na future, to po zalozeniu za bardzo sie odroznialy kolorem, dalem autko do polerki i sie swieci jak psu jaja ;) Pozniej jeszcze sam sie pobawilem pastami polerujacymi i efekt naprawde swietny, lakier elegancki.

Z tym ze slyszalem ze polerke mozna tylko raz robic.
 
 
djpleban
[Usunięty]

Wysłany: 27 Sty 2006, 23:32   

jeśli chodzi o pastę (z tych tańszych)- tempo ładnie / lekko poleruje i woskuje, albo automax- to już jest bardziej ekstremalne rozwiązanie- mocno ściera (nakładac na polerkę niewielkie ilości i polac trochę wodą)- dokładnie nie wiem- musisz poprubowac; samą pastą- możesz sobie zrobic wlot powietrza :D

[ Dodano: Pią Sty 27, 2006 22:36 ]
a tak w ogóle to są takie polerki do aut za ok 60-70 PLN. Uważam to za dobrą inwestycję- wolne obroty- nie zniszczysz lakieru; nie zrobi ci tak dokładnej polerki jak wiertarką (za 1szym razem), ale powtórzysz czynnośc kilka razy i efekt będzie śliczny :hihihi: ja narazie robiłem to raz i ...... ładnie mi lakier odświerzyło.... na wiosnę... REPETITION AFTER PARTY 8)
 
 
Junior
[Usunięty]

Wysłany: 28 Sty 2006, 14:21   

panowie kupcie sobie paste TEMPO i ręcznie wypolerujcie będzie oki jest scierno nabłyszczajaca jak nigdy nierobiliście mechaniczną polerka to odrazu mówie że niebiezcie sie zato POZDRAWIAM
 
 
djpleban
[Usunięty]

Wysłany: 28 Sty 2006, 16:52   

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=82460909

do tego ww pasta TEMPO- na prawdę ładnie się woskuje (+delkiatna polerka). Tak jak mówiłem- czynnośc będzie trzeba powtórzyc kilka razy aby zrobic ładniutki lśniący lakierek (zależy od jego stanu), ale na pewno jest to bezpieczne (i się nie namachasz; ręcznie tylko zakamrki) :D
 
 
micał1bolo 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 44
Dołączył: 18 Sie 2004
Posty: 48
Skąd: pszczyna
Wysłany: 28 Sty 2006, 17:39   

Jestem LAKIERNIKIEM więc powiem ci tak ! kup sobie paste FARECLA G3 I GĄBKE DO POLERKI TO JEST KOSZT OK.50-60ZŁ wystarczy na kilka razy niekupuj barana!!!!!!!!!!!!!!!! bo spalisz lakier tym trzeba umieć robić dopasuj sobie gwint do tej gąbki i zamontuj ją do wiertarki umyj cały samochód i pokoleji zaczynaj od dachu i schodzimy niżej paiętaj że robi sie to na mokro!! niebądz zdziwiony jak zacznie schodzić lakier to normalne usówa ta powłoke matową sam będzesz widzał różnice to wtedy przestań (BEZ PRZESADY BO SPALISZ LAKIER CHOCIAŻ WIERTARKĄ TO CIĘŻKO JEST SPALIĆ) po przepolerowaniu umyj auto i i dla pewności morzna zabezpieczyć jakimś woskiem!! (nie pastą koloryzującą )!! tylko uwarzaj na kanty żeby nieprzepolerować !!!!!!! POWODZENIA !!!!!!! :yes: :yes: :yes: :yes:

[ Dodano: Sob Sty 28, 2006 4:41 pm ]
a co do tej polerki z alegro to szkoda kasy to jest polerka na mleczkowanie a nie na polerowanie!!!!!!!!! a to RÓŻNICA!!!!
 
 
 
doogi
[Usunięty]

Wysłany: 28 Sty 2006, 18:23   

a ile to kosztuje u specjalisty ?? :)
 
 
micał1bolo 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CLX
Silnik: 1.4/73KM
Wiek: 44
Dołączył: 18 Sie 2004
Posty: 48
Skąd: pszczyna
Wysłany: 28 Sty 2006, 18:40   

JABYM TO ZROBIŁ ZA 80-100 Z PASTA I GĄBKĄ A NA WARSZTACIE TO OK 200-250ZŁ
 
 
 
djpleban
[Usunięty]

Wysłany: 28 Sty 2006, 23:51   

Tak, zgadzam się, że to jest głównie do woskowania- jednak tak jak pisałem- jeśli lakier nie jest w bardzo złym stanie- taki zabieg wystarczy... moim zdaniem... ale z całym szacunkiem Micał... to TY tu jesteś fachowcem. poza tym pytanie do ciebie- ta pasta FARECLA G3 to jest typowo ścierna pasta (do polerki)? tzn- coś w rodzaju automaxa, tylko rozumiem, że lepsze :?:
 
 
Darekmk3 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Darek
Wiek: 39
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 917
Skąd: Żory
Wysłany: 29 Sty 2006, 11:24   

djpleban napisał/a:
Tak, zgadzam się, że to jest głównie do woskowania- jednak tak jak pisałem- jeśli lakier nie jest w bardzo złym stanie- taki zabieg wystarczy... moim zdaniem... ale z całym szacunkiem Micał... to TY tu jesteś fachowcem. poza tym pytanie do ciebie- ta pasta FARECLA G3 to jest typowo ścierna pasta (do polerki)? tzn- coś w rodzaju automaxa, tylko rozumiem, że lepsze :?:

Michała nie ma to ja Ci odpowiem G3 to typowa scierna pasta do polerki i trzeba trzymac sie tych zalecen do uzytkowania co michal napisał wyzej
pozdro
 
 
 
Jareczek
[Usunięty]

Wysłany: 29 Sty 2006, 12:29   

Ja znam lakiernika co zrobi polekre lakieru za 50 - 80 zł
 
 
Leon_SSJ 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i/104KM
Imię: Michał
Wiek: 37
Dołączył: 31 Maj 2005
Posty: 171
Skąd: Przasnysz
Wysłany: 29 Sty 2006, 13:55   

popros jakeigo funfla o pomoc, kup paste tempo, wyposarz sie w kilka miekkich szmatek i jaazdaaaaa :-D we dwie osoby szybko pojdzie tylko poleka to op zimie najlepiej zeby odswierzyc lakierek :ok:
_________________
 
 
 
djpleban
[Usunięty]

Wysłany: 29 Sty 2006, 14:44   

Dzięki Darek. Widze, że jesteś z Żor. Moja dziwczyna ma tam rodzinę, może w przyszłe wakacje pojedziemy tam to się spikniemy. Będę na 100% moją XRką ;)
 
 
Darekmk3 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Darek
Wiek: 39
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 917
Skąd: Żory
Wysłany: 29 Sty 2006, 15:26   

djpleban napisał/a:
Dzięki Darek. Widze, że jesteś z Żor. Moja dziwczyna ma tam rodzinę, może w przyszłe wakacje pojedziemy tam to się spikniemy. Będę na 100% moją XRką ;)
no to spox zrobimy se spota ;) hehe sorki za OT
a tak mysle ze jednak efekt pasta farecla g3 bedzie o wiele lepszy i długotrwalszy niz pasta tempo
pozdro 4all
 
 
 
Junior
[Usunięty]

Wysłany: 30 Sty 2006, 11:15   

panowie tylko zapomnieliscie dodać że mechaniczne polerowanie pasta G3 to maxylane obroty polerki czy wiertarki to ok 2000obr/min oraz odpowiednia ilośc wody do tego a jak macie ciemne kolory jak granat , czarny to samemu narobicie tylko smug i prazków przypalonego lakieru POZDRAWIAM
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 1 Lut 2006, 09:33   

A jak wyglada sprawa z metalikiem? Mozna to polerowac, czy nie robi sie tego?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Kosmetyka] Polerka lakieru
jkk Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 7 29 Maj 2020, 09:24
CarStyle_pl
Brak nowych postów [Lakiernictwo] [Mk4] Lakierowanie - polerka?
maslak555 Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 6 30 Mar 2015, 18:34
ElGrey
Brak nowych postów [Lakiernictwo] Rozpoznanie koloru lakieru
tes5s Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 7 15 Paź 2014, 21:44
Maci3j18
Brak nowych postów [Lakiernictwo] Kod lakieru - Fashionista
Fiesta mk7
grabuss Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 2 5 Sie 2019, 14:18
grabuss
Brak nowych postów [Lakiernictwo] Kod lakieru Fiesta Mk 7 ST
Krystian Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 8 13 Lip 2017, 14:42
barcik


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.