Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
13 Kwi 2009, 15:54
instalacja gazowa do ponownego uzytku
Autor Wiadomość
RAJ
[Usunięty]

Wysłany: 7 Gru 2005, 17:20   instalacja gazowa do ponownego uzytku

Witam
Niestety ostatnio furgonetka zajechala mi droge a ze bylo mokro to rownie dobrze moglem nie wciskac hamulca. Tak czy siak fiestka najpewniej do kasacji. Sam jej jeszcze nie widzialem (z samochodu mnie karetkowicze wyciagali i nic nie widzialem, a jeszcze nie bylo mozliwosci sie wybrac na ogledziny) ale policjant i lawetowy (rozmawial z zona) byli dosc zgodni.
Trzeba bedzie zafundowac sobie nowy pojazd (mozliwe ze tez fiestke :) ) i w zwiazku z tym zastanawiam sie nad mozliwoscia przelozenia instalacji gazowej (w koncu to kawal grosza).
Tyle ze cos mi sie obilo ze teraz na to juz nie pozwalaja. Jak to dokladnie z tym jest?
 
 
_-MoKrY-_ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 211
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 7 Gru 2005, 17:29   

nasze prawo tego zabrania :)

ale przecież nikt nie musi wiedzieć :) przecież nie odliczasz sobie tego od podatku więc nie sprawdzą kiedy było zakładane.... nie da się :!: tego sprawdzić
auto już miało gaz i luz :)

tylko musi ci to ktoś zaufany robić/ albo samodzielnie.... może być problem z homologacją
_________________
 
 
 
Jareczek
[Usunięty]

Wysłany: 7 Gru 2005, 19:20   

Musisz miec dokumenty z zakładu który Ci montował gaz - homologację, bo inaczej nie wbiją Ci gazu w dowodzie rejestracyjnym i przy kontroli będzie niezłe kuku, a od tamtego miesiąca (chyba) nie wolno montowac używanych częsci (niewszystkich, ale instalacja się do tego zalicza) do innego samochodu
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 7 Gru 2005, 19:31   

Ewentualnie montuj, ale wlew ukryj (za tablicą rejestracyjną, za zaślepką progu jak masz Xr2i itd itp), a w srodku butle pozakrywaj deskami - tzn taki prostokąt nałóz, przykrec glośnik z allegro za 40-50zł i wpieraj ze subwofer :D ,,głośnik przykrec koszem na zewnątrz, bo w "skrzyni" miejsca w srodku nie bedzie hehe.
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 7 Gru 2005, 19:40   

a w komorze silnika parownik przykryć nibystożkiem? :|
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 7 Gru 2005, 20:14   

bash napisał/a:
a w komorze silnika parownik przykryć nibystożkiem? :|


myślisz ze policja bedzie aż tak dokładnie obszukiwać auto ? wiadomo ze wiąże sie to z pewnym ryzykiem :he: ... jak ma znajomego i mu przełozy to i da dokumenty do zarejestrowania to super, ale jezeli nie, a nadal chce przełozyć... to pomysł z skrzynią jest niezły :-D
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 7 Gru 2005, 20:56   

Nie ba bata - zimą instalacji LPG nie ukryjesz a i latem jest trudno - lepiej już sie gdzieś dogadac z zakłądem montującym (najlepiej tym samum by przłożyli/podpisali_
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 7 Gru 2005, 21:00   

JoeMix napisał/a:
Nie ba bata - zimą instalacji LPG nie ukryjesz a i latem jest trudno - lepiej już sie gdzieś dogadac z zakłądem montującym (najlepiej tym samum by przłożyli/podpisali_


Moge wiedziec czemu sie nie da ukryc ??
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 7 Gru 2005, 21:25   

np. auta zasilane gazem w chłodne dni a zimą to już zawsze i wszedzie zostawiają za sobą kłeby białego dymu... czyli muwiąc fachowo pary wodnej która jest efektem spalania mieszanki propanu z butanem w powietrzu,,, np. w korku auta z LPG widac z daleka
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 7 Gru 2005, 21:52   

JoeMix napisał/a:
np. auta zasilane gazem w chłodne dni a zimą to już zawsze i wszedzie zostawiają za sobą kłeby białego dymu... czyli muwiąc fachowo pary wodnej która jest efektem spalania mieszanki propanu z butanem w powietrzu,,, np. w korku auta z LPG widac z daleka


E, moja fiesta dymiła tak samo jak ascona z gazem kumpla... i tylko dlatego ze jezdzila na krotkich dystansach ciagle, co pewnie bylo zabojcze dla tlumików zimą :-D
Pozatym policji sie nie chce sprawdzac nr Vin na samochodzie, a co dopiero obserwowac dym z ukladu wydechowego....
Pozostal by klopot przegladow...no ale cos za cos.
Jednak warto pojezdzic i popytać sie, moze ktos wystawi odpowiednie papier za odpowiednia kwote i bedzie sie dalo LEGAL mieć :ok:
 
 
RAJ
[Usunięty]

Wysłany: 7 Gru 2005, 22:35   

Kacper napisał/a:
Jednak warto pojezdzic i popytać sie, moze ktos wystawi odpowiednie papier za odpowiednia kwote i bedzie sie dalo LEGAL mieć :ok:

I to chyba bedzie standard w najblizszych dniach dla wszystkich w mojej sytuacji... :)
 
 
dday 


Model: Ford Fiesta Mk3`96
Wersja: Classic
Silnik: 1.3i/60KM
Wiek: 42
Dołączył: 29 Gru 2004
Posty: 390
Skąd: wawa-anin
Wysłany: 8 Gru 2005, 00:09   

Kacper napisał/a:

Pozostal by klopot przegladow...no ale cos za cos.

jak masz znajomego to po kłopocie :-P
ale.......teraz to nawet nie sprawdzają numerow silnika (wiec do niego nie zagladają) a do bagaznika to tylko po gasnice i trójkąt (a tych gratów to nie trzeba w bagazniku trzymać) wiec jesli wlew paliwa byłby schowany to moze by siem udało/udawało :ra: tzn. ciekawy jestem czy by przeszło cos takiego ;)
z drugiej strony Polska to kraj nieskończonych możliwosci - za odpowiednią sumkę da się szwystko załatwić :devil:
_________________
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 8 Gru 2005, 12:23   

Jareczek napisał/a:
od tamtego miesiąca (chyba) nie wolno montowac używanych częsci (niewszystkich, ale instalacja się do tego zalicza) do innego samochodu
możez podać źródło tych rewelacji? z tego co wiem każda częśc instalacji ma homolaogację i na każda cześć jest faktura. skoro ma legalną instalacje, to kwestia montazu zamyka sie w nowych rurkach i wężach, bo te na pewno nie sa do przełożenia. ja bym jechał do tych co zakłądali ta instalacje , a teraz beda montować w nowym bolidzie. powinno być wszystko bez problemów
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
BIGL
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2005, 16:13   

Wiem że można przekładać instalacje ale tylko te nowsze, tzn jak skasowałem swoją skodawke to miałemroczną instalke i na autoszrocie koleś sprawdzał tam jakiś numer i powiedział że może być jeszcze odsprzedana,.pamiętaj że musisz kupić auto z silnikiem dostosowanym dokładnie do twojej instalki (prościej kupić auto z LPG),bo jak masz kombinować i składać instalacje ze starej i nowej to zysk jest znikomy. Nie ukrywaj instalacji bo to nie ma sensu i pamiętaj że wszystko wszystko kiedyś wychodzi (np. przy kolizji).
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 8 Gru 2005, 19:23   

szynszyl napisał/a:
Jareczek napisał/a:
od tamtego miesiąca (chyba) nie wolno montowac używanych częsci (niewszystkich, ale instalacja się do tego zalicza) do innego samochodu
możez podać źródło tych rewelacji


ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 28 września 2005 r. w sprawie wykazu przedmiotów wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko

Kod:
14 Instalacje zasilania gazem silników


I wszystko w tej sprawie - legalnie nie można i tyle...

[ Dodano: Czw Gru 08, 2005 19:27 ]
BIGL napisał/a:
Wiem że można przekładać instalacje ale tylko te nowsze, tzn jak skasowałem swoją skodawke to miałemroczną instalke i na autoszrocie koleś sprawdzał tam jakiś numer i powiedział że może być jeszcze odsprzedana

szynszyl napisał/a:
z tego co wiem każda częśc instalacji ma homolaogację i na każda cześć jest faktura. skoro ma legalną instalacje, to kwestia montazu zamyka sie w nowych rurkach i wężach, bo te na pewno nie sa do przełożenia


W dokumenciew potwierdzajacym montaż zakład montujący pisze do jakego samochodu instalacja zostało włozona (nr. rejstracyjny i numer VIN) i przy przeglądzie diagnosta poprosi cię o ten papierek a potem bedziesz go musiał oddac w okienku biorąc wpis do dowodu, równiez poprosi cie o homologacje od butli - gdyż ta ma ją tylko na 10 lat i po tym okresie musi być wymieniona - i tam tez jest napisane gdzie ta butla jest zamontowana...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Jareczek
[Usunięty]

Wysłany: 10 Gru 2005, 19:35   

JoeMix napisał/a:
szynszyl napisał/a:
Jareczek napisał/a:
od tamtego miesiąca (chyba) nie wolno montowac używanych częsci (niewszystkich, ale instalacja się do tego zalicza) do innego samochodu
możez podać źródło tych rewelacji


ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 28 września 2005 r. w sprawie wykazu przedmiotów wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko


Dzieki Joe - nie chciało mi sie szukać :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Instalacja gazowa?
zcw Mechanika ogólna 5 3 Lut 2016, 12:25
kaczkoryj
Brak nowych postów [MK7] Instalacja gazowa
Czy da radę zalożyć lpg?
Gość LPG 43 8 Lip 2015, 13:08
franek_dolas
Brak nowych postów instalacja gazowa Warszawa?
kibooOO LPG 3 4 Paź 2018, 15:12
Bujakowski
Brak nowych postów [MK5] Instalacja gazowa do fiesty 1,3(60)
Bocian1995 LPG 0 2 Wrz 2015, 11:46
Bocian1995
Brak nowych postów [MK7] Instalacja gazowa a pobieranie paliwa
kogucik76 LPG 2 10 Sty 2022, 11:51
murgrabia


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.