Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
30 Sty 2009, 21:54
Walek od Swiatka
Autor Wiadomość
xr2fun 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Dołączył: 18 Sie 2005
Posty: 625
Wysłany: 12 Lut 2006, 17:35   Re: Wałki od Świątka

Gregor3 napisał/a:
Panowie nie macie racji co do wałków od świątka albo informacje macie nie aktualne u świątka nie napawają wałków tylko toczą nowe zamawiałem do mojego sporta wysłałem swoje tylko na wzór i przyszły z powrotem moje i nowe zrobione poza tym świątek daje roczną gwarancje na swoje wałki jeżeli ktoś jest zainteresowany zmianami mocy to mogę się podzielić info w przyszłym tygodniu w środę biore się za rozkopywanie silnika pozdro. :twisted:

Przeczytaj następnym razem dokładnie cały wątek o jakim silniku jest mowa a potem pisz odpowiedź. Świątek do CVH nie dorobi ani nie naprawi wałka!!! Jeżeli masz Fiestę z silnikiem Zetec to nie jest to to samo co CVH! i do tych silników robi.
 
 
Papa
[Usunięty]

Wysłany: 17 Lut 2006, 18:04   

Nie zgodzę się z tym że wałków nie da się regenerować. Jakieś 4 lata temu pękła mi szklanka w 1.3 OHV przez co zjechała się krzywka i silnik zaczął terkotać. Oddałem wtedy wałek do Pana Świątka wraz se szklankami. Metodą napawania usupełnił ściachaną krzywkę i przerobił cały wałek (na drogę nie do ścigania), do tego dorobił 4 swoje szklanki. Od jakiś 80-ciu tysięcy wałek się świetnie sprawuje a ja jestem bardzo zadowolony bo kosztowało mnie to 600PLN a nie tak jak piszecie 1500. Oczywiście to było te 4 lata temu, ale dlaczego miało by to niby tak bardzo zdrożeć.
Moje auto miało również splanowaną głowicę, powiększone zawory ssące i odciążone koło zamachowe i robi 11s do 100-ki, co może nie jest czymś niesamowitym, ale nie zrobiłem z silnikiem ani z elektroniką nic więcej.
 
 
virus2 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: CLX
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 39
Dołączył: 26 Maj 2004
Posty: 75
Skąd: Kraków
Wysłany: 18 Lut 2006, 18:14   

Tylko ze silniki CVH maja walki z jaks powloka utardzalna czy cus takiego i na nich nieda sie napwac przynajmnej tak mowia spece z Krk w OHV mozliwe ze sie da
_________________
Fiesta 1,4 gaźnik + lpg:) bylo jest 1,6EFi :) ))
http://streetracers.krakow.pl/
 
 
 
xr2fun 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Dołączył: 18 Sie 2005
Posty: 625
Wysłany: 18 Lut 2006, 19:09   

Na temat wałków do CVH lepiej zakończyć dyskusję. Bardzo proszę kolegów o sprawdzanie bezpośrednio u Świątka co regeneruje lub robi, a potem wstawianie wiadomości na forum. Ja powtarzam jeszcze raz do CVH
nie robi i nie regeneruje wałków a dlaczego tego nie wiem bo mi w jego zakładzie nie powiedziano.
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 18 Lut 2006, 22:59   

xr2fun napisał/a:
Na temat wałków do CVH lepiej zakończyć dyskusję. Bardzo proszę kolegów o sprawdzanie bezpośrednio u Świątka co regeneruje lub robi, a potem wstawianie wiadomości na forum. Ja powtarzam jeszcze raz do CVH
nie robi i nie regeneruje wałków a dlaczego tego nie wiem bo mi w jego zakładzie nie powiedziano.


a mnie udzielono odpowiedzi czemu nie robią:
nie umieją sobie poradzić ze stopem na te wałki i albo szybko końcyz sie wałek albo popychacze. wiec po kilku próbach dali sobie spokój. Informacja uzyskana dzieki zaprzyjażnionej firmie która współpracuje z Świątkiem.

Nie do końca rozumiem czemu Zachodnie firmy sobie poradziły ale świątek nie bardzo.
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 19 Lut 2006, 10:10   

Puma odnosnie oproblemow dokladnie to samo napisalem ciutke wyzej ;) mi informacji udzielil jakis inzynier od Swiatka calkiem oficjalnie przez telefon. Dlatego Gregor prosze Cie nie zarzucaj mi nieaktualnosci moich informacji. Co do ceny, to podalem ja rowniez po rozmowie z kims od Swiatka. Ty masz zupelnie inny model fiesty a wiec to ty jestes ciutke Offtopic raczej.
Uwazam ze na temat walkow sz. p. Swiatka i silnikow CVH powiedziano tutaj wystarczajaco. Prosze moderatora o zamkniecie tematu bo dyskusja robi sie jalowa.
Pozdrawiam
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Walek,przepustnica,komp
Czy beda pasowac?
Kolin Tuning mechaniczny 2 18 Cze 2006, 22:24
Żółwik Tuptuś
Brak nowych postów Silnik : walek i popychacze CVH
Gość Mechanika 5 23 Sie 2005, 11:43
xr2fun
Brak nowych postów [MK3] Walek rozrządu od 15.01.1994
Potrzebuje szczegółowych informacji - pytanie dla wyjadaczy
maerik Mechanika 3 14 Sty 2006, 09:13
PumaRST
Brak nowych postów [MK3] Czarna Perła by walek
walek Nasze auta 36 5 Gru 2011, 00:35
Witek1992


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.