Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

klatka w fieście
Autor Wiadomość
doogi
[Usunięty]

Wysłany: 5 Gru 2005, 22:43   klatka w fieście

z tym pytaniem zwracam sie do ludzi ktorzy sie deko orientuja :)
chodzi o klatke do fiesty mk3.

osobiscie chce taką założyć i niewiem czy potrzebna jest pełna i jakie koszta się wiązą z nowa klatka. jezeli ktoś ma namiary na uzywke to tez bym poprosił :)

a tak btw czy mozna startować w pzm z klatką wlasnej produkcji czy musi mieć homo ??
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 5 Gru 2005, 23:03   

Klatka moze byc "wlasnej roboty" jezeli spelniakilka warunkow. Rodzaje rur jakie trzeba uzyc do jej budowy sa opisane w zalaczniku J i musza byc zachowane i musisz miec papier na ich zakup. Ogolnie mowiac sa to rury cienkoscienne, bezszwowe o odpowiednich srednicach. Pozatym musisz miec papiery spawacza ktory by ja spawal. No i musisz zrobic odpowiednie przymocowanie do nadwozia - też opisane w zalaczniku J. Nowe klatki oscyluja w granicach 2000zl w gore.
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
doogi
[Usunięty]

Wysłany: 6 Gru 2005, 08:26   

to wydaje mi sie ze jeszce chwilke poczekam :D
no chyba klatka to bedzie juz finalny efekt dubowy rajdowki ;]
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 6 Gru 2005, 10:16   

Takie autko sklada sie w penej kolejnosci i dobrze ci radze zaczac od: rozebrania auta do naga, wyczyszzenia karoserii z wszystkich wytlumien, obspawania zgrzewow (czyli tzw wyspawania budy) i zalozenia klatki. Dopiero wtedy robi sie reszte.
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
doogi
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2005, 17:15   

A mozna doczepić sobie do czegoś innego niż do klatki pasy 4-ptk ??
chodzi mi o jakieś zapinki czy coś takiego :)
czy trzeba zrobić rurke którą przyspawa sie do karoserii zeby tam zaczepić pasy.
bo do rozporki z tyłu rozumiem nie mozna doczepić :)
 
 
Wojtass 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 270
Skąd: Lublin
Wysłany: 8 Gru 2005, 21:27   

Widziałem, że niektózy mają pasy przykręcone po prostu do podłogi z tyłu (oczywiście po wywaleniu kanapy). Dalej tak mają, więc pewnie zdaje examin.
 
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 8 Gru 2005, 22:16   

Nie wiem dokladnie jak jest z rozporka. Ale mozna wpinac w seryjne gwinty od tylnych pasow. To nabank. Z tym ze duzo lepiej do poprzeczki klatki.
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
doogi
[Usunięty]

Wysłany: 8 Gru 2005, 22:32   

3ptk da sie do tylnej ale 4ptk pasy chyba raczej nie :)
chyba ze po obu stronach naraz :)
 
 
adi08
[Usunięty]

Wysłany: 9 Gru 2005, 09:14   

tak jak napisał Qzyn mozna w miejsce mocowania tynych seryjnych pasów wkręcić tzn kotwy i do nich podczepić pasy... z tgo co wiem można też w inne miejsca ale muszą one być odpowiednio przygotowane no i kąt pasa bo podłogi chyba musi być mniejszy lub równy 45 stopni (poczytaj sobie załącznik J- tam wszystko jest dokładnie opisane) pozdro

PS. ja mam przymocowane na kotwach do seryjnych mocowań



 
 
doogi
[Usunięty]

Wysłany: 9 Gru 2005, 17:26   

adi mam pytanie gdzie kupiles te zapinki ktore masz do pasow no i czy czyms wzmacniałeś te miejsca na nie ??
 
 
adi08
[Usunięty]

Wysłany: 9 Gru 2005, 22:59   

Mocowania nie są dodatkowo wzmacniabe bo seryje mocowania i tak już są mocne... nie ma takiej potrzeby. Kotwy do których są przymocowane pasy kupiłem w sklepie z częściami do sportu motorowego oraz bajerami do tuningu...taka jedna kotwa kosztowała bagatela 14zł :bad:
 
 
pablonas
[Usunięty]

Wysłany: 10 Gru 2005, 11:27   

co do klatki robionej samemu (w sensie - nie u specjalisty). z bólem serca ale jednak odradzam. robilismy klatke u mojego ojca w firmie do sto dwudziestki siódemki - autko do zabawy (ale nie w PPZM) jednak uparłem się że robimy zgodnie z załącznikiem J (w końcu te wytyczne po coś zostały wymyślone - bezpieczeństwo przede wszystkim). i tak: sam załącznik i wszystkie rusunki były, dodatkowo na kilka dni zabrałem autko mojego kierowcy (ccs który jeździł w PPZM) żeby nasz spawacz miał "namacalny" przykład jak klatka powinna wyglądać z podstawkami itd. i powiem Wam, że nie sądziłem że tyle problemów z tym będzie. nasz spawacz ma talent ale po wszystkim stwierdził, że drugi raz on już nie chce tego robić :) . problem był nawet z kupnem rur wymaganych w załączniku. jakbym miał policzyć koszty to tak: same rury jakieś 350pln. 3 dni pracy spawacza też coś koło tego. ale nie licze juz czasu kiedy była przygotowywana buda - obspawywana, zdrapywane wygłuszenia, spawanie dziur itd. niby sporo taniej, ale zlecając budowe klatki to wiemy za co płacimy. zbudować dobrą klatke to trzeba mieć juz spore doświadczenie i kilka klatek na koncie. ponieważ to autko jednak jest budowane z myślą tylko o śmiganiu po lasach to zdecydowałem się na samoróbke. jeśli miałbym jeździć w PPZM to wolałbym zapłacić. do cienkiego można wsadzić klatke już za 1500 pln... niby. podejrzewam, że cena jest elastyczna i można wynegocjować niższe.

moja klatka:
 
 
xr2fun 


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Xr2
Silnik: 1.6/96KM
Dołączył: 18 Sie 2005
Posty: 625
Wysłany: 10 Gru 2005, 11:48   

I to jest właśnie tak, że czasami drożej trzeba zapłacić a w sumie wychodzi taniej!
 
 
malp 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Wiek: 37
Dołączył: 04 Wrz 2010
Posty: 25
Skąd: Gliwice
Wysłany: 16 Wrz 2010, 05:04   

mam pytanko dotyczące klatki sparco.
czy ktoś ma jakieś doświadczenie z takową? czy są problemy z jej montażem? jak w ogóle wygląda proces jej montażu? plug&play? i przede wszystkim czy ktoś posiada jakieś foty takiej już zamontowanej w mk3 bo szczerze powiem, że na google images nie dużo jest na ten temat.
pozdro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Klatka
yoyo72 Hyde-Park 2 31 Sty 2018, 09:25
yoyo72
Brak nowych postów [MK2] Klatka
szczepan522 Mechanika ogólna 11 26 Cze 2010, 11:28
Żółwik Tuptuś
Brak nowych postów [MK3] klatka bezpieczeństwa
co, gdzie, jak i dlaczego tak drogo?
bobson Tuning mechaniczny 15 13 Sie 2013, 07:11
bobson
Brak nowych postów Fiestaszek a klatka bezpieczeństwa -- przegląd
masska13 Ubezpieczenia i rejestracja aut 9 24 Kwi 2010, 09:00
masska13
Brak nowych postów [MK3] Klatka bezpieczeństwa a pokrętło od szyby
Markz Tuning stylistyczny 7 15 Lip 2014, 14:43
Markz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.