Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:16
Fiesta i totalny chaos z elektryka
Autor Wiadomość
maciaz
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lis 2005, 13:49   Fiesta i totalny chaos z elektryka

Witam
Moze zaczne od poczatku:
Tydzien temu zarowka w przednim prawym swietle mijania przygasla, co sprawilo ze rowniez prawy przedni migacz przestal dzialac. Wydawalo mi sie ze to wina zarowki mijania wiec wymienilem ja. Problem ustal... Do wczoraj. Wczoraj problem wystapil znowu, z tym ze znacznie sie nasilil, bo procz migacza nie dzialaly rowniez wycieraczki, obroty silnika zaczely falowac.
Pogrzebalem troche, przeczyscilem styki w kostce i dziala, ale obroty nadal faluja. Objawia sie to tym, ze gdy puszcze gaz i nacisne hamulec, silnik wyje jeszcze przez dobre kilka sekund.
Czy te i poprzednie usterki sa jakos powiazane? Zapomnialem jeszcze dodac ze wczoraj wyladowal mi sie akumlator, po nocy ladowania znow jest sprawny.
Gdzie szukac przyczyny? Silnik krokowy? Regulator obrotow?
pozdrawiam :)
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Lis 2005, 16:14   

Skoro padł ci akumulator to znaczy ze wyczyściła się pamięc steronika... i znając życie auto już nie bedzie chodzic tak jak wczesniej, albo bedzie to trudne do uzyskania...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
maciaz
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lis 2005, 17:46   

czyli co, juz do konca zycia (samochodu albo mojego) bede mial takie falujace obroty? :)
 
 
Darekmk3 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Darek
Wiek: 39
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 917
Skąd: Żory
Wysłany: 21 Lis 2005, 17:50   

JoeMix napisał/a:
Skoro padł ci akumulator to znaczy ze wyczyściła się pamięc steronika... i znając życie auto już nie bedzie chodzic tak jak wczesniej, albo bedzie to trudne do uzyskania...

nie wiem bo ja ostatnio ładowałem aku całą noc przyszedłem rano zapaliłem przejechałem chyba z 20km i wszystko normalnie chodzi ;-)
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 21 Lis 2005, 20:00   

nic nie kombinuj. zrób jak darek pisał. przejedz sie ze 20 km i ma byc. na temat resetu kompa było tysiace opisów. w opcji szukaj wszystko znajdziesz
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
maciaz
[Usunięty]

Wysłany: 27 Lis 2005, 16:14   

Faktycznie falowanie ustalo ale... ponownie zaczely sie problemy z elektryka. Jest to samo co wczesniej (prawe mijania ledwo co swieci, prawy kierunek nie dziala, wycieraczki ledwo co sie podnosza). Jednym slowem zwara, ktora zlokalizowalem na kablach dochodzacych do (jak mniemam) silniczka regulacji swiatel. Kiedy poruszam tymi kabelkami wszystko wraca do normy.
Pytanie:
Jesli to problem stykow w kostce tego silniczka to istnieje jakas mozliwosc zeby wyczyscic je bez demontazu calej lampy? Nie moge cos odlaczyc tej kostki.
PS. Nie jestem pewien czy to jest faktycznie silniczek regulacji swiatel, znajduje sie on na reflektorze, nieco z lewej strony od kostki reflektora, w razie czego zrobie zdjecie.
 
 
Darekmk3 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Darek
Wiek: 39
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 917
Skąd: Żory
Wysłany: 27 Lis 2005, 16:30   

maciaz napisał/a:
Faktycznie falowanie ustalo ale... ponownie zaczely sie problemy z elektryka. Jest to samo co wczesniej (prawe mijania ledwo co swieci, prawy kierunek nie dziala, wycieraczki ledwo co sie podnosza). Jednym slowem zwara, ktora zlokalizowalem na kablach dochodzacych do (jak mniemam) silniczka regulacji swiatel. Kiedy poruszam tymi kabelkami wszystko wraca do normy.
Pytanie:
Jesli to problem stykow w kostce tego silniczka to istnieje jakas mozliwosc zeby wyczyscic je bez demontazu calej lampy? Nie moge cos odlaczyc tej kostki.
PS. Nie jestem pewien czy to jest faktycznie silniczek regulacji swiatel, znajduje sie on na reflektorze, nieco z lewej strony od kostki reflektora, w razie czego zrobie zdjecie.

walnij jakies fajne zdjecie i postaraj sie tą kostke odłączyc -troche cierpliwosci i musi pojsc innego wyjscia nie ma hehe ;-)
 
 
 
mikul
[Usunięty]

Wysłany: 16 Gru 2005, 17:08   

Najprawdopodobniej upaliła się/obluzowała masa na silniku lub budzie lub w lampie.
Sprawdź przewody masowe- brązowe. A akumulator wyładował się właśnie od tego że nie ma gdzieś masy i prąd ucieka. Jak chcesz zlokalizować usterkę odłącz kolejno wtyczki od świateł przednich i tylnych potem sprawdź czy wszystko działa. Jak działa podłączaj po jednym zestawie np prawy przód i patrz co się dzieje. Jak podłączysz coś co spowoduje, że np. wycieraczki zdechną to masz przyczynę.
Jakby co to jestem do dyspozycji.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Regulamin Forum Fiesta Klub Polska
Ważne-przeczytaj koniecznie!
Rasta Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 22 Lut 2006, 23:34
Rasta
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Polityka cookies na stronie i forum Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 24 Mar 2013, 16:04
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: Statut Stowarzyszenia Fiesta Klub Polska
trzeci Niezbędne informacje o Klubie i Forum 0 15 Sty 2009, 12:44
trzeci
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ELEKTRYKA FAQ - lista zebranych instrukcji i fotorelacji
ZAJRZYJ TUTAJ ZANIM ZAPYTASZ
bidżej Porady eksploatacyjne 0 20 Mar 2010, 20:43
bidżej
Brak nowych postów Przyklejony: ELEKTRYKA FAQ - lista zebranych instrukcji i fotorelacji
-- ZAJRZYJ TUTAJ ZANIM ZAPYTASZ --
trzeci Porady eksploatacyjne 0 13 Lis 2011, 12:59
trzeci


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.