Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Polerowanie felg
Autor Wiadomość
cebula
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lis 2005, 20:59   Polerowanie felg

Witam, nie wiem czy w dorym miescu umieszczam posta, szukam firmy zajmującej sie polerowaniem alusków na lustro, najlepiej z okolic małopolski lub podkarpaci, jesli kts ma takowy kontak - numer telefonu do kogos kto sie tym zajmuje i moze go polecić z czystym sumieniem, prosiłbym o wpis ,
Pozdro-->
 
 
Jareczek
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lis 2005, 21:56   

W ropczycach jest jeden bardzo dobry gośc. Ul. Zielona, nie pamiętam numeru, ale tel mam: (o17) 222 78 42


I to powinno być w dziale "Serwis/Mechanicy/Sklepy" :)
 
 
Wojtass 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 270
Skąd: Lublin
Wysłany: 13 Lis 2005, 22:09   

Zawsze można spróbować samemu.
W sumie odciski na palcach jak kobyły, rękami ruszać nie mogę, pylica płuc i rak się zbliża ale jak kończę kolejny etap uznaję że było warto. Jeszcze troche a będzie lustereczko :mad:
po piaskowanku
po godzinach polerki

Pozdro
 
 
 
cebula
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lis 2005, 22:29   

"Jareczek" serdeczne dzieki, własnie o kogoś z ropczyć mi chodzio, ale w poście nie chciałem sugerowa no i nie miałem zadnego kontaktu, tylko słyszałem ze wasnie tam ktoś sie tym zajmuje, napewno zadzwonie jak naszybciej serdeczne dzięki
Pozdro-->
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 13 Lis 2005, 22:35   

Wojtass napisał/a:
Zawsze można spróbować samemu.
W sumie odciski na palcach jak kobyły, rękami ruszać nie mogę, pylica płuc i rak się zbliża ale jak kończę kolejny etap uznaję że było warto. Jeszcze troche a będzie lustereczko :mad:
po piaskowanku [url=http://img32.imagesh....th.jpg]Obrazek[/URL]
po godzinach polerki[url=http://img32.imagesh....th.jpg]Obrazek[/URL]

Pozdro



coś pieknego !! w swojej mk3 tez mialem te felgi od capri ale nigdy nie znalazlem czasu ochoty badz pieniedzy aby zrobic z nich cos takiego jak u ciebie.Piękny efekt
 
 
cebula
[Usunięty]

Wysłany: 15 Lis 2005, 19:05   

No tak efekt polerowanych na lustro felg jest naprawe imponującym , bede sie starł chyba raczej sam to zrobic, bo tam gdzie udało mi sie zdobyc kontakt to albo robia same ranty i kosztuje to ok 300 - 400 zea a srodków felg nie robią wcale - nie podejmują sie??, lub cena całego kompletu kosztuje 600 - 700 zeta troksze wygurowan e jak na ta usuge
Pozdro-->
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 15 Lis 2005, 22:39   

cebula napisał/a:
No tak efekt polerowanych na lustro felg jest naprawe imponującym , bede sie starł chyba raczej sam to zrobic, bo tam gdzie udało mi sie zdobyc kontakt to albo robia same ranty i kosztuje to ok 300 - 400 zea a srodków felg nie robią wcale - nie podejmują sie??, lub cena całego kompletu kosztuje 600 - 700 zeta troksze wygurowan e jak na ta usuge
Pozdro-->


bo polerowanie rantow to banał ;D


sam mozesz to zrobic,sciagasz opone lub tez nie,samochod dajesz na 2 dobre lewarki +ewentualne zabezpieczenia (przod samochodu)

odpalasz silnik,wrzucasz bieg i kolo sie kreci,robisz odpowiedni klocek z odpowiednim papierem na nim i samo sie robi ty tylko przykladasz :-)
 
 
Wojtass 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 270
Skąd: Lublin
Wysłany: 15 Lis 2005, 23:09   

A po co 2? Wystarczy 1.
Zapinasz piątkę, odpalasz i jazda! (tylko trzeba na wnęki uważać, żeby palców nie pourywało, parę razy machnęło mi całą ręką, takie uroki 'profesjonalnych' metod)
 
 
 
Piesek 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16 Lis 2005, 09:01   

Ty się dobrze czujesz? Piątke wrzucić ! Na pierwszym biegu najbezpieczniej i dokładniej... A na piątym biegu to łapy Ci pourywa i na tym się skończy.
 
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 16 Lis 2005, 13:24   

Wojtass napisał/a:
A po co 2? Wystarczy 1.
Zapinasz piątkę, odpalasz i jazda! (tylko trzeba na wnęki uważać, żeby palców nie pourywało, parę razy machnęło mi całą ręką, takie uroki 'profesjonalnych' metod)


5ty bieg ?:)


wrzuca sie jedynke lub 2jke maxymalnie ;D
 
 
Wojtass 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 270
Skąd: Lublin
Wysłany: 16 Lis 2005, 15:27   

Na jedynce owszem można, ale będzie to trwało jakieś 8x dłużej (V na jedynce ok 5km/h, na piątce 40km/h)
Ja preferuję tą drugą opcję, ale nikomu oficjalnie nie polecam, jeszcze na mnie bedzie :)
 
 
 
Laskosz 


Model: Ford Fiesta Mk1`79
Wersja: RS
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Piotr
Wiek: 37
Dołączył: 04 Kwi 2005
Posty: 2321
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 16 Lis 2005, 16:19   

Wojtass napisał/a:
Na jedynce owszem można, ale będzie to trwało jakieś 8x dłużej (V na jedynce ok 5km/h, na piątce 40km/h)
Ja preferuję tą drugą opcję, ale nikomu oficjalnie nie polecam, jeszcze na mnie bedzie :)


kozak jesteś ? :rotfl: ja tam wole bezpieczne prędkości przy takiej robocie :)
_________________
" zanim zadasz pytanie - poszukaj może jest już gotowa odpowiedź "
 
 
 
Piesek 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 16 Lis 2005, 19:50   

Wojtas na 5 biegu będzie więcej niż 40km/h.... ty chyba niewyobrażasz co by się stało gdyby np papier ścierny wkręcił by się w obręcze felgi... palce to na miejscu masz połamane! Mówie poważnie wrzucić jedynke i spokojnie polerować. Ja swoje ranty polerowałem ręcznie i wsumie zajeło mi to ponad 30 godzin i jeszcze niebyło to coś specjalnego, było bardzo dobrze, ale nie super. A z tego co mi kumpel opowiadał to jak wrzuci się jedynyneczne to rant na lustro jest spolerowany w 30minut. Czyli 2 godzinki i masz lusterko. A kto mówi tu że tuning to szybka sprawa! Lepiej dłużej, dokładniej i napewno z efektu będziemy zadowoleni.
A teraz jakieś info zapodam co i jak:
Koniecznie musi to być papier ścierny wodny, powiedzmy zaczynamy od 600 to na sam początek aby zdrapać farbę, potem 1000 żeby z grupsza ściągnąć rysy, potem możemy przejśc na 1500, a potem 2000.... i aż dojśc do 0 rysek, na sam koniec bierzemy paste polerską (Ale taką do ręcznego ścierania, bo jak weźmiecie G3, to się zajebiecie a niespolerujecie ;)) i rozprowadzacie po całym rancie czekacie aż lekko przeschnie i ścieracie szmateczką, tą czynność będzie trzeba powtórzyć kilkakrotnie i jest lusterko.
Co do kwoty jaką potrzebujecie to:
papiery: 10zł
pasta polerska mini tubka, 3 razy większa od kleju po super glu to wydatek: 4zł
2 piwka: 5-6zł ;)
zużyte paliwo: to zależnie.... ale naprawde mało bo przecierz oporu praktycznie żadnego niema.
No i wiadomo koniecznie lewarek będzie potrzebny aby podnieść na czymś samochód.
Czas na to wszystko to jakieś 4 godzinki: gdyż koła tylnie będzie trzeba po spolerowaniu przednich zamienić miejscami ;) Spolerowanie jakieś 2-3 godzinki i sama dokładna poleracja pastą polerską zajmnie jakieś 30minut
No i najważniejsze, zawsze po myciu autka, wypadało by przypolerować (ale tym razem tylko jedną warstwą samą pastą polerską) czyli mniej więcej raz na 2 tygodnie, aby ranty nieześniedziały. Myśle że to na tyle jak jakieś niejasności to pisać :)
 
 
 
Wojtass 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 270
Skąd: Lublin
Wysłany: 16 Lis 2005, 21:04   

Prędkościomierz na piątce na wolnych obrotach pokazywał mi 40km/h, nawet troszke mniej. O przekłamaniach należy zapomnieć bo to za małą prędkośc na jakieś odchylenia.

Niestety moje kółka wymagały 'wydajnego' sposobu polerki, były piaskowane zbyt grubym ścierniwem i wżery były konkretne. Co do papieru to musiałem zaczynać od 200-tki. Ogólnie przewalona u mnie sprawa, ale uparłem sie i jakoś powoli daję radę, ranty we wszystkich już ładnie błyszczą, najgorzej ze środkami bo tam już wiele możłiwości ułatwień nie ma.
Pozdro
 
 
 
Daras84 
King of Bednary 2011





Model: Ford Fiesta Mk3`90
Wersja: RST
Silnik: 2.0 16V
Dołączyła: 05 Maj 2005
Posty: 2563
Skąd: Gliwice
Wysłany: 17 Lis 2005, 15:01   

Piesek napisał/a:
Wojtas na 5 biegu będzie więcej niż 40km/h.... ty chyba niewyobrażasz co by się stało gdyby np papier ścierny wkręcił by się w obręcze felgi... palce to na miejscu masz połamane! Mówie poważnie wrzucić jedynke i spokojnie polerować. Ja swoje ranty polerowałem ręcznie i wsumie zajeło mi to ponad 30 godzin i jeszcze niebyło to coś specjalnego, było bardzo dobrze, ale nie super. A z tego co mi kumpel opowiadał to jak wrzuci się jedynyneczne to rant na lustro jest spolerowany w 30minut. Czyli 2 godzinki i masz lusterko. A kto mówi tu że tuning to szybka sprawa! Lepiej dłużej, dokładniej i napewno z efektu będziemy zadowoleni.
A teraz jakieś info zapodam co i jak:
Koniecznie musi to być papier ścierny wodny, powiedzmy zaczynamy od 600 to na sam początek aby zdrapać farbę, potem 1000 żeby z grupsza ściągnąć rysy, potem możemy przejśc na 1500, a potem 2000.... i aż dojśc do 0 rysek, na sam koniec bierzemy paste polerską (Ale taką do ręcznego ścierania, bo jak weźmiecie G3, to się zajebiecie a niespolerujecie ;)) i rozprowadzacie po całym rancie czekacie aż lekko przeschnie i ścieracie szmateczką, tą czynność będzie trzeba powtórzyć kilkakrotnie i jest lusterko.
Co do kwoty jaką potrzebujecie to:
papiery: 10zł
pasta polerska mini tubka, 3 razy większa od kleju po super glu to wydatek: 4zł
2 piwka: 5-6zł ;)
zużyte paliwo: to zależnie.... ale naprawde mało bo przecierz oporu praktycznie żadnego niema.
No i wiadomo koniecznie lewarek będzie potrzebny aby podnieść na czymś samochód.
Czas na to wszystko to jakieś 4 godzinki: gdyż koła tylnie będzie trzeba po spolerowaniu przednich zamienić miejscami ;) Spolerowanie jakieś 2-3 godzinki i sama dokładna poleracja pastą polerską zajmnie jakieś 30minut
No i najważniejsze, zawsze po myciu autka, wypadało by przypolerować (ale tym razem tylko jedną warstwą samą pastą polerską) czyli mniej więcej raz na 2 tygodnie, aby ranty nieześniedziały. Myśle że to na tyle jak jakieś niejasności to pisać :)


mozesz wrzucci zdjecia tych felg??? bo zainteresowałes mnie tym co napisałes... chciałem sprzedac swoje 15 ale moze je sobie spoleruje :D
_________________
AUTO LAWETA 24H
SKUP AUT całych i powypadkowych 883-255-991
 
 
 
Piesek 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 17 Lis 2005, 19:50   

ja akurat ręcznie swoje polerowałem ale fotki mogę zapodać:
1. Tak wyglądałem po 6godzinach polerowania :P już konkretnie wykończnony....;)

2. A tak wygląda ranik po poleracji (wiem rewelacji niema, powiem szceże że już mi się niechcialo machać...)

3. A tak się prezentują na moim aucie, sorki prezentowały bo sprzedałem je... i teraz obkuta w nie jest fiesta mk2 :P :
Niestety i niepokaże fotki jak zawsze niechce się już wrzucić... limity pierdzielone...
 
 
 
cebula
[Usunięty]

Wysłany: 25 Lis 2005, 22:28   

Dzieki, za te rady - nie wiem czy sa one serio z tym ze zapinasz 5 - tke , przykłądasz papier i poleruje sie samo, hehe moze, jak dla mnei to desperacki pomysł, wiec postanowiem wziaśc sie sam za polerowanie moich Ats - ów, RECZNIE, lub gdzie sie da - wiertarka z odpowiednia tarcza - jak skoncze napewno powklejam foty
Pozdro-->
 
 
Intruder
[Usunięty]

Wysłany: 3 Gru 2005, 18:29   

Mam pytanko... Czy każdą aluminiową felgę można polerować ??? Ja mam Borbety na swojej Fiescie i zastanawiałem się czy też mogę je spokerować. Przez zimę bym się akurat z nimi uporał.
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 45
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 3 Gru 2005, 20:07   

[ Dodano: Sob Gru 03, 2005 8:10 pm ]
cebula napisał/a:
Witam , wzioem sie za za polerownaie swoich felg Ats 7x13 i spoko wszystko ładnie piknie tylko mam maianowice jedne mały proble, a chodiz o to ze koncówka filcowa mi strasznie rysuje = zmianiał i dalje ejst to samo a dowiedzialem sie ze inni macherzy nie poleruja filcem tylko jakimś innym płótnem i jaka pasta - bo powstaja mi takie małe minimalne ryski , wiec jesli ktos to robił i udało mu sie poradzić z tym probleme niech sie podzieli wiedza i napoisze jakiej pasty uzywał i jakiego materiału, pozdro
p.s. wkleje wkrótce foty swoich wypolerownyhc felg - w polerce wygladaja obłednie!!!


poniewaz temat uważam za dubel poprzedniego cebuli łącze je!
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
cebula
[Usunięty]

Wysłany: 3 Gru 2005, 23:47   

Spoko połacznie tematów jets ok, czekam na jakies wskazówki , pozdro
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Kosmetyka] Polerowanie reflektorów
ratunek dla zniszczonysz/ zmatowionych/ wyblakłych/ porysowanych reflektorów
uri90 Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 7 18 Kwi 2012, 09:30
ElGrey
Brak nowych postów Przyklejony: Renowacja powłoki lakierniczej felg stalowych
szyszunia1514 Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 1 23 Paź 2011, 22:36
uri90
Brak nowych postów Polerowanie felg
stafcio Tuning stylistyczny 9 4 Kwi 2009, 17:35
Gość
Brak nowych postów Polerowanie/odnawianie
Opole
TomeX500 Firmy współpracujące z FKP 0 21 Lut 2010, 19:34
TomeX500
Brak nowych postów Polerowanie reflektorów
PacMan Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa 9 17 Paź 2012, 03:14
Parzych


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.