Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:14
regulacja świateł
Autor Wiadomość
yara 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 44
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 40
Skąd: kraków
Wysłany: 10 Lis 2005, 22:29   regulacja świateł

Witam!
Dziś miałem delikatny dzwon z słupkiem na parkingu :ups: (delikatny tzn.puknąłem przy parkowaniu i troszeczkę maskę wgniotłem) i coś się stało z elektryczną regulacją świateł tzn. nie działa.
Nic nie sprawdzałem bo to było wieczorem.Powiedzcie co może być i od czego zacząć???
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 10 Lis 2005, 23:31   

Trzeba zacząc od podniesienia maski i zobaczenia jakie szkody narobił słupek...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Bazyli
[Usunięty]

Wysłany: 11 Lis 2005, 00:08   

...i czy slupkowi sie nic nie stalo.



:hahaha:


PS. przepraszam :devil:
 
 
Jaroslaw82
[Usunięty]

Wysłany: 11 Lis 2005, 08:31   

Cytat:
...i czy slupkowi sie nic nie stalo.


Biedactwo... a jest to juz wymierajacy gatunek!! Bo chyba kazdemu zdazylo sie potracic slupka (ja akurat potracilem slup- trafilem w telekomunikacje jak jeszcze jezdzilem malczanem)
Ale co do twojego problemu- wszystko zalezy od sily pukniecia. Zobacz czy nic nie cieknie, nie wiem jaka masz fiestke, ale z tego co sie orientuje (bardziej jestem "szpecjalista" od dzwieku niz od mechaniki- ale cos tam wiem) regulacja swiatel jest hydrauliczna (jesli sie myle prosze mnie poprawci- hydrauliczna na 100% jest w Fiacie uno mojej Pani, podejzewam ze podobnie jest w Fiestce) Sprawdz czy plyn nie wyciekl. Sprawdz stan silownikow, oraz co najwazniejsze (a nie zwiazane ze swiatlami) SPRAWDZ CHLODNICE!!!
Znam przypadki ludzi ktorzy po "lekkim" puknieciu olali prawe i po pewnym czasie okazalo sie ze przegrzali silniczki :(
Pozdro
 
 
bash
[Usunięty]

Wysłany: 11 Lis 2005, 08:50   

regulacja w fiescie jest elektryczna, kazda lampa ma wlasny silniczek z przekladnia slimakową i ukladem sterujacym
swiatlo przestawiane jest popychaczem-byc moze jest zblokowany przy mocowaniu do swiatla, druga mozliwosc ze uderzenie spowodowalo zblokowanie slimacznicy wewnatrz mechanizmu / uszkodzenie elektroniki, mniej prawdopodobne jest uszkodzenie wiazki
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 11 Lis 2005, 10:26   

bash napisał/a:
regulacja w fiescie jest elektryczna, kazda lampa ma wlasny silniczek z przekladnia slimakową i ukladem sterujacym
swiatlo przestawiane jest popychaczem-byc moze jest zblokowany przy mocowaniu do swiatla, druga mozliwosc ze uderzenie spowodowalo zblokowanie slimacznicy wewnatrz mechanizmu / uszkodzenie elektroniki, mniej prawdopodobne jest uszkodzenie wiazki


Jest jeszcze jedna możliwośc - mogły popękac lub wyskoczyc poza blache zatrzaski na ramce od reflektora. Wtedy też regulacja świateł nie działa. Wiem bo sam tak miałem.
Profil Facebook
 
 
yara 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 44
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 40
Skąd: kraków
Wysłany: 11 Lis 2005, 11:22   

Hehe!
Słupkowi nic sie nie stało :lol:Był to naprawde lekki dzwon podczas parkowania. Pod maską też spoko tylko reflektor prawy jest nie halo tzn. popękały mocowania do karoseri i się rusza góra-dół. A czy nie będę miał problemu ze zlokalizowaniem silniczka i gdzie się znajduję? Mam mk3 "91 1,1i.
Pozdro!
 
 
jackrzec 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk7`12
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Jacek
Wiek: 50
Dołączył: 30 Cze 2005
Posty: 2573
Skąd: Stargard
Wysłany: 11 Lis 2005, 11:27   

yara napisał/a:
Hehe!
Słupkowi nic sie nie stało :lol:Był to naprawde lekki dzwon podczas parkowania. Pod maską też spoko tylko reflektor prawy jest nie halo tzn. popękały mocowania do karoseri i się rusza góra-dół. A czy nie będę miał problemu ze zlokalizowaniem silniczka i gdzie się znajduję? Mam mk3 "91 1,1i.
Pozdro!


Właśnie o te mocowania mi chodziło. Silniczek jest pod żarówką - taka prostokątna kostka - jakieś 5 * 4 cm
Profil Facebook
 
 
yara 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 44
Dołączył: 15 Lis 2004
Posty: 40
Skąd: kraków
Wysłany: 11 Lis 2005, 11:36   

Zaraz idę to obejrzeć. Tylko jak przekręcam pokrętło od regulacji to nic nie słychać; żadnego dzwięku. Może jakiś bezpiecznik walnięty czy cuś :D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - regulacja instalacji gazowej
Lokmen LPG 0 15 Cze 2008, 22:32
Lokmen
Brak nowych postów Przyklejony: Gaźniki - dane techniczne i regulacja
Laskosz Mechanika silnika 2 13 Paź 2011, 18:50
diodalodz
Brak nowych postów Przyklejony: LPG w mk1/2 , Eksploatacja,naprawa,regulacja i opłacalność
Hm czyli LPG z różnych perspektyw .
diodalodz Mechanika ogólna 5 31 Sty 2006, 09:10
Gość
Brak nowych postów elektryczna regulacja świateł
jeden reflektor działa drugi nie
hors_e Elektryka 5 27 Wrz 2006, 14:16
Gość
Brak nowych postów Regulacja wysokości świateł
jak działa regulacja wysokości świecenia świateł przednich?
_KRis_ Elektryka ogólna 3 17 Lut 2015, 21:57
Parzych


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.