Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Wielkopolskie
Autor Wiadomość
Jareczek
[Usunięty]

Wysłany: 9 Lis 2005, 17:01   Wielkopolskie

abla napisał/a:
Mogę polecić zakład "Kaliński" w Chybach (trasa na Szamotuły) Szamotulska 40 (tel. 8-142-777). Specjalizują się w układach wydechowych (i chyba w zawieszeniu). Profesjonalne podejście i dość atrakcyjne ceny.
Za montaż uniwersalnego tłumika sportowego (z dospawaniem uchwytu) chcą od 60 do 100 zł. Ja zapłaciłem 80 zł (doszły jeszcze gumowe uchwyty). Dla porównania w firmie gdzie kupiłem tłumik za montaż chcieli 120 zł. Dodatkowo zaoferowali mi dość atrakcyjną cenę za mój katalizator.
Na parkingu przed firmą spotkałem zadowolonych klientów, którzy byli tam nie pierwszy raz (w tym dwóch właścicieli Fiest (z czego jedna trochę dłubnięta), którzy nie wiedzieli nic o FKP, więc nieomieszkałem ich zaprosić do klubu :) )


hhz napisał/a:
W poznaniu funkcjonuje od jakiegos roku szrot ktory sprzedaje skupuje i rozbiera tylko fordy,mozna dostac wiele ciekawych i trudno dostepnych rzeczy.Mi udalo sie tam kupic pakiet rs do esiego.stoi rowniez kilka fiest jakis czas temu stala xr2 ze wszystkim jeszcze przed rozbiorka.
oto namiary na szrot
tel 503798887 504373811 ul.Malwowa 129 Poznań(droga z Junikowa na gielde samochodowa w Przeźmierowie)


LewyG napisał/a:

Szrot
Plac Handlowy
Poznań, Lutycka 123
61-823 98 54

codziennie 9-18
sob,nied 9-15

Powodzenia w poszukiwaniach


abla napisał/a:
NIE POLECAM zakładania gazu w firmie AUTOGAZ Poznań ul. Warszawska 41 mieszczącej się w Stacji Kontroli Pojazdów. Dlaczego? Założyłem tam gaz ale co sie przy tym na wku_wiałem tego nikomu nie życzę. Najpierw cena wynosząca 1650 zł (potwierdzona 2 razy telefonicznie i raz osobiście), kiedy już zostawiłem auto nagle wzrosła do 1700. Nie dużo, ale już kręcą. W końcu jednak odpuścili. Ale odbili to sobie z namiastką bo wieczorem tel. - "Ma pan uszkodzoną sondę lambda" Dodatkowy wydatek 200 zł. Może i była uszkodzona, nie wiem. Odbiór auta - wszystko OK, tylko nie wiedzieć czemu na fakturze cena założenia 244 zł no i nie mają jednego kwitu - świadectwa homologacji. Mam sie zgłosić w poniedziałek. Przyjeżdzam w pon. - nie ma. Proszę przyjechać w piątek. W pt. nie pojechałem, pojechałem kilka dni później - nadal nie ma. Zagubili kilka świadectw, wśród nich moje. Potem byłem jeszcze raz za kilka dni - to samo. Mówię, że jutro mija 30 dni od założenia i akurat jadę do domu, 100 km od Poznania, tam gdzie auto jest zarejestrowane więc chciałbym zrobić wpis do dowodu (bywam tam raz w m-cu). Proszę - dosłownie. Panowie zapewniają mnie, że jutro rano skoczą po te papiery na Starołękę. Przyjeżdżam. Dupa! Pan kierownik mówi "No niestety, nie ma". Ostatecznie sprawa została jakoś załatwiona ale o tym nie będe już pisał, bo już dość tu wklepałem.
Co do samej instalacji - auto na gazie chodzi bez problemów, nie mam zastrzeżeń. Jedynie jakość zamontowanie instalacji raczej nie jest najlepsza. Wygląda to tak jakby niedługo to miało się rozlecieć. Musiałem sam wzmocnić parę rzeczy. Aha! I najlepsze! Ostatnio, przy operacji wymontowania krokowca, ściągam obudowę filtru powietrza, patrze na ten cały niby gaźnik (jestem lajkonikiem w tych sprawach, wiem, że nie mam gaźnika tylko układ wtryskowy) i nie wierze: jedna z czterch śrub mocujących ten niby gaźnik jest niewkręcona - wystaje na ok. 2 cm. Chwytam palcami pozostałe - LUŹNE. Szok, że to auto w ogóle jeźdźiło.


Zaznaczę jeszcze, że na tej samej ulicy Warszawskiej ale pod nr 39 jest druga firma, też nazywa się AUTOGAZ, w tym samym budynku ale z drugiej strony. Nie zakładałem tam gazu bo mieli już dużo klientów i późniejsze terminy, a mi szykował się wyjazd, ale panowie zrobili na mnie dobre wrażenie i gdzieś na necie czytałem pochlebną opinię o zakładzie z ul. Warszawskiej - myślę, że chodziło o ten zakład. Ceny mają tam przystępne, zakład wyglądał dość profesjonalnie a duża liczba klientów też o czymś świadczy.


AeRJot napisał/a:

Mechanik
Poznań Os. Kwiatowe, ulicy nei pamietam. Dobry stosunkowo tani i da sie dogadac, tel:510-235-280 (powoływac sie na Artura z Głuszyny i czarną XR'ke)


picio_18 napisał/a:
Elektryka "Mat Auto"
Poznań ul Bukowska 82/84 (vis-a-vis konsulatu Rosji) tel. 861-61-28

Mi zakładał siłowniki od centralnego (bo sam nie mogłem) oczywiście podłączone są do zamków (nie do klamek) no i wszystko działa jak powinno. Cena tej usługi 40zł (strona!)
Oczywiście innymi sprawami elektrycznymi też sie zajmuje :)
Ja przynajmiej polecam!!


Marcus napisał/a:
polecam wulkanizatora:
Poznań ul. Kopczyńskiego 3 (wjazd na przeciwko SKODA na ul. Obornickiej)
Ja kupiłem tam 4 nowe oponki w rozmiarze 145/70/13 za 480 zł. Cena wraz z założeniem i wyważeniem.!!!!
POLECAM !!!


Rafał32 napisał/a:
polecam sklep w Smochowicach nie jestem pewien nazwy ulicy ale chyba Leśniowolska ,jadąc Sianowską w stronę Słupskiej pierwsza za światłami z tablicą cytuję"Dziękujemy żeś zwolnił" w lewo). Facet ma dobre ceny,sprzedaje raczej nie-oryginały ale dobrej jakości, potrafi doradzić i można zwrócić/wymienić częsci.
Drugi sklep jest niedaleko, w Przeźmierowie przy głównej ulicy, duży dom z napisem Aligator, ale tam jest drożej i sprzedawca jakiś burakowaty


AeRJot napisał/a:
Jeśli potrzebujecie jakiejkolwiek naprawy elektromechanicznej to zapraszam do nowootwieranego „zakładu” w postaci Pucia, wreszcie ma czas na naprawy, odpłatności będą na pewno mniejsze niż u „fachowców” a i gwarancja większa, reanimował moja zdechniętą fiestę i nie ma żadnych kłopotów. Możliwość dojazdu !! Dla zainteresowanych możliwość wystawienia rachunku.


KONTAKT
608-022-129
 
 
shadow_06
[Usunięty]

Wysłany: 4 Lut 2007, 03:39   

Przepraszam jeśli piszę nie w tym miejscu co trzeba,ale:zgodnie z tym co napisał hhz to szczerze odradzam szrot na ul.Malwowej 129 chyba, że ktoś ma dużo kasy.Przykład: za zderzak do MK4 (bardzo cienki wybór) krzyczą 120 - 130 zł, a kawałek dalej na giełdzie w Przeźmierowie można go kupić za 70 zł (w karzdym kolorze).
 
 
Zhang 

Wersja: Gold
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 38
Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 20
Skąd: Poznań
Wysłany: 25 Cze 2007, 21:02   

Na Koscielnej 28 jest chyba calkiem niezly sklep dedykowany do forda. Co do cen - korek wlewu paliwa do mk4 - 65 zl (pierwszy sklep, gdzie mieli takowy :) ), filtr kabinowy 40 zl. Nie wiem na ile te ceny sa korzystne, grunt, ze mial to, co potrzebowalem.
"Fordmot" tel 61 - 847 97 75
 
 
tommirs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 614
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2 Lut 2008, 11:10   

shadow_06 napisał/a:
Przepraszam jeśli piszę nie w tym miejscu co trzeba,ale:zgodnie z tym co napisał hhz to szczerze odradzam szrot na ul.Malwowej 129 chyba, że ktoś ma dużo kasy.Przykład: za zderzak do MK4 (bardzo cienki wybór) krzyczą 120 - 130 zł, a kawałek dalej na giełdzie w Przeźmierowie można go kupić za 70 zł (w karzdym kolorze).


Kolega ma rację.
Szczerze ODRADZAM ten szrot. Byłem tam w sprawie felg. Beznadziejna i chamska obsługa (z wyjątkiem jednego mechanika z którym pogaliśmy o przygotowaniu XRki do rajdów) Gość krzyknął za komplet felg 200zł, jak spytałem o mały rabacik powiedział żebym zapomniał i podwyższył cenę do 240zł !!!
Własciciel to palant z kasą który ma w du..ie klientów (zobaczymy na jak długo)
_________________
...były XR2i i RS1800

__________________

"Life is racing, everything else is just waiting" - Steve McQueen
 
 
 
capote
[Usunięty]

Wysłany: 23 Lut 2008, 08:46   

Czytalem polecane przez Was miejsca, a mozecie polecic naprawde dobrego i uczciwego mechanika, ktory bedzie znal sie na Fiescie 92' ? Oraz drugie pytanie, gdzie oprocz niepolecanego przez Was szrotu na Malwowej moglbym dostac silnik do Fiesty? Pozdrawiam!
 
 
tommirs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 614
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 23 Lut 2008, 17:24   

ok 2-3km dalej w strone giełdy, tuz przed rondem bukowskim, po lewej stronie w podwórzu jest szrocik forda. Tam mają silniczki i inne graty, zapytaj.
_________________
...były XR2i i RS1800

__________________

"Life is racing, everything else is just waiting" - Steve McQueen
 
 
 
Orzeszex 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Marcin
Wiek: 37
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 22
Skąd: Poznan
Wysłany: 4 Kwi 2008, 15:01   

Czy znacie mechanika ktory zna sie na rozrzadzie w Poznaniu i zrobi go dobrze i za uczciwa cene??
 
 
tommirs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 614
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 5 Kwi 2008, 00:43   

każdy mechanik zrobi rozrząd, zwłaszcza w tak prostych silnikach jakie mają fiesty inaczej jest debilem;)
Pytaj najbliższego Tobie i porównaj ceny.
Albo podaj osiedle jakie Cię interesuje to może znam kogoś.
_________________
...były XR2i i RS1800

__________________

"Life is racing, everything else is just waiting" - Steve McQueen
 
 
 
Orzeszex 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Imię: Marcin
Wiek: 37
Dołączył: 19 Lis 2007
Posty: 22
Skąd: Poznan
Wysłany: 6 Kwi 2008, 08:40   

ja mieszkam w centrum Poznania takze do kazdego miejsca mam blisko:)Mozesz podac namiar na najlepszego wedlug ciebie.Pozdrawiam
 
 
tommirs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 614
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 14 Kwi 2008, 17:51   

np na osiedlu kwiatowym, ul Kaliowa (po prawej, drugi lub trzeci dom od strony Malwowej), robili mi 2 autka(focusa i bravo), mogę polecić z czystym sumieniem
_________________
...były XR2i i RS1800

__________________

"Life is racing, everything else is just waiting" - Steve McQueen
 
 
 
LukaszW 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 41
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 35
Skąd: Biedrusko
Wysłany: 14 Kwi 2009, 10:19   

Witam, byłem ostatnio w sprawie opon i się okazało, że mam do wymiany klocki, tuleje od wachaczy, oraz z tyłu tuleje, właściwie cała belka z tyłu. Pewna firma na Obornickiej woła za to 1100zł (przód + tylne zawieszenie+geometria+robocizna), drogo czy tanio? Ktoś się orientuje czy gdzieś taniej wyjdzie? Najlepiej piątkowo lub śródka

edit:
Ktoś gdzieś tanio napełnia klime+odgrzybianie? :)
 
 
Krzysiekkk 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 38
Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 94
Skąd: Poznań
Wysłany: 27 Sie 2009, 19:24   

Kto poleci dobrego (i taniego) elektryka w Poznaniu, chodzi o diagnozę komputerową sterownika ABS.
 
 
Bloew
[Usunięty]

Wysłany: 19 Gru 2009, 23:04   

Mam Fieste 3- dzwiową 2000 r odpadła mi listwa od strony pasażera ze względu na kosmiczną prędkość rozwiniętą podczas jazdy , czy ktokolwiek jest wstanie podać mi miejsce w którym mógłbym zakupić owy element !! Z góry dziękuje ...
 
 
PacMan 


Model: Inne auto
Wersja: Trend
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Mikołaj
Wiek: 40
Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 48
Skąd: Lubuskie
Wysłany: 18 Maj 2010, 21:48   

Witam.
Chciałbym wam przedstawić ciekawy sklep z częściami- sprzedają w większości wysyłkowo.
Części do Fordzików jak i innych marek

"VMAX Łukasz Gara"
ul. Poplińskich 2/12
61-574 Poznań

tel. 660 790 352
tel. 792 352 354
E-mail: info@vmax-poznan.pl

Zamówienia można składać u nich meilowo lub SMS'em, na sms odpowiadają praktycznie od razu.

Transport na terenie Poznania jest darmowy, a przesyłki krajowe wysyłają za pobraniem.
Kontakt z nimi jest bardzo dobry.
Ceny części wyszły mi taniej niż w hurtowni.
_________________

 
 
 
josedasilva 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Basic
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Marcin
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 6
Skąd: poznan
Wysłany: 5 Lip 2010, 21:29   

mam pytanko, bo na forum nie znalazłem, czy możecie polecic jakoś gazownika w poznaniu? :)
 
 
wujtom 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: Gold
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 4
Skąd: luboń
Wysłany: 10 Kwi 2011, 22:28   

Panowie gdzie najlepiej sprawdzić Fieste przed zakupem (Poznań) ???
 
 
luk-90 
Prince of Tor Kielce 2014





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: SuperS
Silnik: ST 170
Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 2595
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Kwi 2011, 21:56   

na stacji diagnostycznej?
_________________
==> Co dwa wałki rozrządu, to nie jeden :D
Cytat:
Skąd wiesz, że masz 7,5s/100? Bo BMW 320i oraz 525i zostają w tyle
Tekst roku
 
 
Malina 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Fun
Silnik: 1.1/50KM
Dołączył: 01 Wrz 2011
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 1 Wrz 2011, 09:14   

Witam !

Chciałbym polecić jeden z serwisów w Plewiskach. Co prawda to nie Poznań ale może ktoś w okolicy szuka czegoś dobrego.

Na ul. Tęczowej przy Kościele jest Stacja Obsługi Pojazdów.

Bardzo dobrze znają się na swoim fachu, dobrze wyposażony warsztat, czysto, miło i co też ważne mają normalne ceny za robotę.

Opinia wyrobiona na podstawie napraw Galaxy 2.3, Mondeo 2.0 aut. a teraz Fiesty MK3 1.1

Pozdrawiam !
 
 
LukaszW 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 41
Dołączył: 04 Cze 2007
Posty: 35
Skąd: Biedrusko
Wysłany: 18 Sty 2012, 15:27   

Ten szrot na Malwowej to naprawde kaszana, keidys tam bylem po komplet nawiewow bocznych to wolali 3 razy tyle co na aledrogo, obsluga rowniez z wiecznym fochem ze gdzies po cos musza isc,

Ale mam pytanie czy ktos wie gdzie tanio dorobie klucz do Fiesty? Na razie tak od 150 w gore z immo, bez za 30, no i tez mam pytanie bo nie dosc ze mi sie zjechal kluczyk to przy setnej probie otwierania wlewu po prsotu wykrecil mi sie grot z plastiku, immo rozumiem jest w tym plastiku to czy dorobia mi sam grot do tego gdzies?
 
 
luk-90 
Prince of Tor Kielce 2014





Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: SuperS
Silnik: ST 170
Wiek: 33
Dołączył: 08 Lut 2009
Posty: 2595
Skąd: Poznań
Wysłany: 18 Sty 2012, 19:03   

Co do dorabiania klucza to nei wiem jak z immo, ja swój dorobiłem na jeżycach. szybko i w miarę tanio 40zl. Jeżeli chodzi o immo to kupujesz kluczyk gładki do zrobienia, robisz grot, przekładasz pastylkę i tyle
Co do wlewu, to są dwie opcje, albo masz już na maxa zajechany kluczyk, albo wkładki we wlewie. Ja poszedłem po namniejszej linii oporu i kupiłem korek z nowymi kluczykami za 29 zł w norauto

Szrot malwowa not accepted. Ceny z kosmosu, same gbury

Stacja diagnostyczna na plewiskach, dojazd wąską uliczką z na przeciwka stacji Poztell. Robię tam przeglądy od 2 lat i jestem zadowolony
_________________
==> Co dwa wałki rozrządu, to nie jeden :D
Cytat:
Skąd wiesz, że masz 7,5s/100? Bo BMW 320i oraz 525i zostają w tyle
Tekst roku
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.