Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:04
Przeniesienie napędu : ślizganie sprzęgła
Autor Wiadomość
FG
[Usunięty]

Wysłany: 7 Lis 2005, 23:55   Przeniesienie napędu : ślizganie sprzęgła

Szukalem na Forum i nieznalazlem podobnego problemu do mojego, a jesli taki post juz jest wybaczcie :)

Od pewnego czasu zauwazylem ze jak wcisne gaz zeby przyspieszyc, obroty wchodza mi na wyzsze i to slychac po pracy silnika, jako ze niemam obrotomierza w liczniku, natomiast po paru sekundach spadaja do pierwotnego stanu dalej wkrecajac silnik juz normalnie lub czasem zostaja i musze spuscic noge z gazu, o tyle jest to niebezpieczne ze podczas wyprzedzania juz nieraz musialem uciekac przed rozpedzonymi autami z naprzeciwka.

To strasznie irytujace falowanie obrotow bo czasem oprocz tego ze wyskoczy na wyzsze obroty to pracuja nierownomiernie po tym jak spadną

Moze ktos z was ma jakies pomysly w czym szukac mam przyczyny, dodam ze silnik jest na Gaźniku
Ostatnio zmieniony przez Żółwik Tuptuś 11 Kwi 2009, 17:02, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Jaroslaw82
[Usunięty]

Wysłany: 8 Lis 2005, 06:48   

szczerze mowiac to troche dziwne.... wskazuje na problemy z przepustnica. Najpierw sprawdzilbym linke od gazu (nie do konca wiem jak to jest rozwiazane w MK3) czy o cos nie chaczy.
A jaka benzyne lejesz? Na dobrej stacji czy "taniej"? Moze w gazniku sa jakies swinstwa? Chc wtedy objawy bylyby inne.
Moze sonda lambda? (jesli ja masz- bo szczerze mowiac nie wiem) Jesli masz to jej uszkodzenie jest bardzo prawdopodobne- falujace obroty i podwyzszone spalanie, takie sa tego objawy, czyli calkiem podobne do twoich.
Poza tym to nie mam wiecej pomyslow, ale spytam sie kumpla ktory jest mechanikiem- i dam Ci znac.
Pozdro
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Lis 2005, 08:40   

Rozumiem, że obroty wzrastają podczas jazdy kiedy przyśpieszasz (dodajesz gazu) a auto nie rozpędza sie proporcjonalnie do obrotów. Jeśli tak to masz problem ze sprzęgłem, ślizga się.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
FG
[Usunięty]

Wysłany: 8 Lis 2005, 09:34   

Tak, obroty wzrastaja tylko kiedy przyspieszam, najpierw autko rozpedza, potem wchodzi na wysokie obroty, chwilke faluja, auto wtedy nieidzie proporcjonalnie z obrotami bo jak skoczy na wysokie niema mocy, potem spada do odpowiednich i auto znowu dostaje moc.

Leje na Orlenie i w sumie nigdy niemialem problemu z ich benzyna, wymienialem ostatnio swiece, olej wraz z filtrem i akumulator, a jeszcze wczesniej filtr powietrza,

Najgorsze jest to ze czasem dzieje sie to na kazdym biegu od 2go wzwyż a czasem objade sporo kilometrow zanim obroty wzrosną przy przyspieszaniu, nastepnie faluja i normują się, naprawde opadaja mi rece bo bylem juz o 2 mechanikow i kazdy rozklada rece, mowiac zebym wymienil mase czesci, tylko po co jak prawdopodobnie jedna z nich odpowiada za usterke
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 8 Lis 2005, 09:58   

Sprzęgło na bank do wymiany - zrób sobie taki test jak masz porządny ręczny to go zaciągnij wrzuć 1 bieg i na ręcznym spróbuj ruszyć. Jam masz słąbawe sprzęgło to bedzie widać ze na początku bedzie sie slizgać a pod koniec wysprzęglania samochód może bedzie próbował jechać.
_________________
 
 
 
kazi 

Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: Inny
Imię: Rafał
Wiek: 40
Dołączył: 14 Lip 2005
Posty: 474
Skąd: Łódź/GW
Wysłany: 8 Lis 2005, 12:32   

Na bank sprzeglo tez tak mialem po wymianie gut powiem lepiej niz gut :D
_________________
PzMot - Polski Związek Motorowy w Gorzowie.
New Wozidło : Citroen Xantia 1,8 Turbo
 
 
 
FG
[Usunięty]

Wysłany: 8 Lis 2005, 13:19   

Łokmen dzieki! Sprawdzilem, faktycznie objawy sprzegla, przy okazji znalazlem usterke kolektora ssacego ktory lapal mi lewe powietrze.

Zmienilem linke gazu przy okazji i auto niedopoznania, juz niemusze cisnac do dechy zeby cos z niego wydusic :-/

Zrobilem ten test jak pisał Łokmen, faktycznie ślizga sie jak cholera, dojezdze go do konca, a pod koniec miesiaca kupie nowa tarcze, bo nadkladac niema sensu

Dziekuje wszystkim za pomoc

[ Dodano: Wto Lis 08, 2005 14:35 ]
Kurcze pol auta musze rozebrac zeby wymienic tarcze sprzegla Eszz.... wrrrr

Panowie wystarczy wymiana samej tarczy czy cale sprzeglo musze zmieniac :( ?
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 8 Lis 2005, 18:06   

FG napisał/a:
..... faktycznie ślizga sie jak cholera, dojezdze go do konca, a pod koniec miesiaca kupie nowa tarcze, bo nadkladac niema sensu
.............
....Panowie wystarczy wymiana samej tarczy czy cale sprzeglo musze zmieniac :( ?

Ja bym odrazu wymieniał a nie dojeżdzał do końca bo tak zaraz załatwi sie docisk oraz koło zamachowe...
_________________
 
 
 
FG
[Usunięty]

Wysłany: 8 Lis 2005, 20:56   

Ekhm sorrki ze tak natretnie, ale wlasnie jechalem na niedalekim dystansie i od samego poczatku eskapady do powrotu w chwili obecnej kazde mocniejsze przycisniecie gazu skutkowalo wejsciem na wysokie obroty, natomiast delikatnie rozpedzajac i wciskajac gaz powoli sie rozpedza

Nadal Twierdzicie po tych objawach ze to sprzeglo na 100% ?
Chce miec poprostu pewnosc zanim skrzynie sciagne zeby dobrac sie do wymiany na nowe lub nadlozenia na tarcze nowych okladzin :(

Dodam ze dzieje sie to tylko i wylacznie podczas jazdy na jakims biegu, bo na luzie jak cisne gaz to pieknie wchodzi i spada z obrotow

Co do wymiany Łokmen, odstawilem dzisiaj juz fieste i musze przesiasc sie do mazdy, wiec spokojnie docisku nierozwale (o ile juz moze byc niesprawne ;) )
 
 
Lokmen 
Zeus


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 23 Maj 2004
Posty: 1723
Skąd: ___
Wysłany: 8 Lis 2005, 22:06   

Tak to na 100% tarcza sprzęgła
_________________
 
 
 
odyniec 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: B.
Wiek: 38
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 1610
Skąd: Merzdorf
Wysłany: 9 Lis 2005, 01:32   

sprzeglo bo kiedys jak jechalem mondeo to podobnie bylo. obroty wysokie a jakos mocy malo przy 1.6 16V :S
_________________
Model: Ford Fiesta mk6 `05 Wersja: ST Silnik: 2.0i (5) (150kkm)
Model: BMW 3 e46 `01 Wersja: ? Silnik: 2.2i (5) (270kkm)
 
 
 
pawlooo
[Usunięty]

Wysłany: 10 Lis 2005, 17:22   

mam takie pytanie...czy mozna kupic przewody te ktore ida od silnika krokowego, nie mam wogole na nich izolacji...??[/quote]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : regulacja sprzęgła
Pietrek Mechanika 7 10 Paź 2004, 00:25
Gość
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : sprzęgło
PUCIO Mechanika 2 4 Lis 2005, 16:22
Gość
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : półosie wyciek
Gość Mechanika 2 22 Gru 2004, 22:00
diodalodz
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : sprzęgło , samoregulator
coś mi stuka
Gość Mechanika 4 18 Paź 2005, 12:56
JoeMix
Brak nowych postów Przeniesienie napędu : wyciek ze skrzyni
Gość Mechanika 16 22 Gru 2005, 22:40
Bongo


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.