Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 10:06
Układ hamulcowy : korektor siły hamowania
Autor Wiadomość
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 3 Lis 2005, 21:53   Układ hamulcowy : korektor siły hamowania

wymieniłem go gdyż jedno ramie całkiem urwane, brak hamulca recznego i nożnego w prawym tylnym kole. mam za chwilę pytanie. po zakreceniu na szybko przewodów hamulcowych, naciskając pedał lekko sie uginał. no 1cm.. 1,5? nawet chyba nie 1,5cm... tylko te 1cm. po drugim wciśnieciu hamulca na wyłączonym silniku cały czas pisze, twardy jak skała. odkręcając przewody za tłoczkami korektora wypuściłem nieco powioetrza z jednego, a z drugiego płynął płyn. nie zmieniło to położenia i twardości hamulca. pompniecie było powtarzane ledwie kilka razy. brak czasu troche. :ups: jasda próbna - spoko. zadnej różnicy jak przed wymiana korektora. wszak brak mi jednej linki do zaczepu dźwigni, czyli brak jednego tylnego hamulca. mam teraz pytanie, cos chyba kiepsko odpowietrzyłem ukłąd? do tej pory robiłem to przy kole, teraz na korektorze. przyjąłęm że przeewód nie został zapowietrzony ze względu na spad i zakrecony odpowietrznik w kole. dlatego mam obawy.

poniewaz mam butle LPG w kole, to strasznie mało miejsca miałem na manewry kluczem. obnizyłem nieco zaczep butli, ale to nie ból, tylko to ze jedną śrube musiałem chwilowo wyrzucic. w korektorze nie był nawierconbej dziury. nie jestem bojaźliwy, ale jak teraz wiercic na żywym organizmie? pociagne wierłem i klops. pzrecież gaz jednak mimo szystko nieco sie ulatnia..

cvzy mnie to nie zabije.. :ups: wpadła mi centralnie w oko kropla starego płynu do hamulców.
_________________
1% dla mojego syna
Ostatnio zmieniony przez Żółwik Tuptuś 11 Kwi 2009, 09:29, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
RKRman 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 50
Dołączył: 06 Cze 2004
Posty: 454
Skąd: z podkarpacia
Wysłany: 4 Lis 2005, 02:05   hehhehe

Luzzzzzzz Wojtek ...złego diabli nie biorą :D hehe - podjedziesz kiedyś to na spokojnie sprawdzimy....a tak na marginesie...zbiegło sie pewno dwa defekty ..bo ręczny nijak sie ma do zasadniczego hampla jeśli chodzi o sposób "zadziałania"...

HEJ ;-)
_________________
fajnie było ją mieć
 
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 4 Lis 2005, 06:50   

No dokladnie, a wracajac do wymiany korektora - wiesz jesli chcoc jedna kropalka powietrza ci sie z robila gdzies w ukladzie to to kolo juz nie bedzie dobrze hamowac. Sorki ale musisz przy kole opdpowietrzyc
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 4 Lis 2005, 07:11   

przemyśłałęm sprawę i rozbiorę koło. moze faktycznie zapiekł sie cylinderek. a z tym odpowietrzaniem, to chyba za twardy jest hamulec, zeby cos było nie tak - tak sobie wydumałem.. ale nie pali sie .. na 3 hamulcach jeżdźę od dawna. lenistwo albo brak czasu, albo brak kasy lub ... a co będę wymyślał :ups:
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Jareczek
[Usunięty]

Wysłany: 4 Lis 2005, 11:22   

Wojtek radziłbym Ci jednak zrobić to przed zima, bo chyba pamietasz co było ostatniej zimy i ja ciężko jest dostac zderzak od XRki. A jazda na 3 hamulcach w zimie jest bardzo ryzykowna
 
 
odyniec 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: B.
Wiek: 38
Dołączył: 07 Sie 2005
Posty: 1610
Skąd: Merzdorf
Wysłany: 4 Lis 2005, 15:09   Re: korektor siły hamowania

szynszyl napisał/a:
brak hamulca recznego (i nożnego) w prawym tylnym kole.



linka mogla sie juz zaciac na maxa, albo wtrykac do niej (wyginajac caly czas koncowke do ktorej wpryskujesz do gory) WD40 badz inny badziew. i potem sprobowac rozruszac, jak nie idzie to jeszcze sprawdzic czy na rozejscu linki (pod wydechem) sie gdzies nie zaklinowala i tam tez wszystko nawilzyc WD40. jesli to nie pojdzie to lepiej zmienic linke... ale to juz kosztuje. Oczywiscie porozkrecaj bebny przy calej tej operacji, najlepiej dwa naraz.

pozdro i powodzenia;]
_________________
Model: Ford Fiesta mk6 `05 Wersja: ST Silnik: 2.0i (5) (150kkm)
Model: BMW 3 e46 `01 Wersja: ? Silnik: 2.2i (5) (270kkm)
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 5 Lis 2005, 18:30   

rozebrałem koło, wyminiłem jedna szczękę na nowa, druga zostawiłem bo okładzina nie rózniła sie praktycznie wcale od nowej. prtzestawiłem regulator tak, że ledwo wcisnąłem bęben. nawet progu włąściwie nie ma, ledwie widoczny. przez 6 lat nie toczyłem bebnów i nie sadze zeby ktos to przede mną robił. ale po złózeniu całóści na wcisniętym do oporu hamulcu kołó da sie przekrecic. odpowietrzyłem nawet to kołó bo cylinderek prawie nowy. zostało mi drugie po tej wymianie korektora. nie dałem rady bo urwał sie odpoweitrznik.lekko go tylko ruszyłem!!!! teraz to juz mechanik. recznego tez nie ruszyłem, bo brakło czasu. koło auta moge zrobic tylko wtedy kiedy mała spi w południe (a wtedy w pracy) lub jak któraś z babc przyjedzie do wnuczki. zatem mechnik...
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów korektor siły hamowania mk2
pytanie robocze
Presto Mechanika ogólna 1 26 Sty 2007, 23:46
diodalodz
Brak nowych postów [MK2] Korektor siły hamowania
Szpila Mechanika ogólna 1 30 Paź 2011, 09:20
Żółwik Tuptuś
Brak nowych postów [MK3] Korektor siły hamowania do XR2i 1.8
Markz Tuning mechaniczny 6 9 Lut 2019, 15:49
Markz
Brak nowych postów [MK3] Korektor siły hamowania Mk3.
adamaranth Kupię 0 29 Maj 2018, 10:28
adamaranth
Brak nowych postów Ogranicznik siły hamowania.
murgrabia Mechanika ogólna 7 10 Paź 2021, 21:03
FIESTA Moondust


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.