Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Może marzenia się spełniają ;)
Autor Wiadomość
herrkam 


Model: Ford Fiesta Mk1`78
Wersja: Ghia
Silnik: 1.1/53KM
Wiek: 50
Dołączył: 24 Sie 2004
Posty: 76
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 21 Lis 2005, 09:44   

trenowałem to z essim.. można esiiego np 1,6 zabudować 2,0 dołożyć mu spoilery i strtować jako rs 2000 muszą być wymiary zgodne wygląd spoilery waga i inne ..baza i co jest w dowodzie jest obojętne często carisma jeździła jako lancer hehe
_________________
FIESTA MY FIRST RALLY CAR.....
impreza?? chętnie zwłaszcza WR BLUE
MK1 rulessss
 
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 21 Lis 2005, 09:57   

Dziekuje bardzo, a mam taki chytry plan zrobić w zwykłej budzie 1,6 cvh złączyć ze skrzynią od 1,1 (ciekawe jak długo wytrzyma), i jeździć nia po KJS-ach itp zbierac punkty w miare umiejetności :D a potem kto wie?? A tu dupa jak zrobie taki wynalazek to zostane na poziomie amatorskim, to może lepiej nie zbierac punktów do licencji zeby być klasyfikowanym na imprezach amatorskich??

Pewnie zadacie pytanie czemu uparłem sie na "zwyklaka", ponieważ mam silnik cvh w domu jak również zawias i chamulce z mojej RST (tam bedą osd RS2000), i tym zykłym autem chce jeżdizć też na codzień wiec chodzi mi opotencjalną mine kierowców jak ich taka zwykła fiesta na stalówkach odjedzie ze świateł - (tyczy sie to dresów i innych wozidup).

Tak czy inaczej dzieki za wyjaśnie tej kwesti,

pozdrawiam

PS: Tom jak Hamulce w subarynie??
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 21 Lis 2005, 10:05   

A wiec tak:
Jeszcze raz wielkie dzieki za wszystkei cieple slowa :)
Co do przerobek to jest mniej wiecej tak jak Pablonas pisal - musialbys zmienic motor, skrzynie, zderzaki, zalozyc progi i poszerzenia nadkoli (sa wyszczegolnine w szkicach w homologacji). Ja kupowalem nowa klatke w IRECO w bielsku bialej. Jest mocna i kosztowala 2000zl. Kol nie musialbys zmieniac o ile jezdzilbyss w grupie A - ona daje dosyc duza dowolnosc. Niestety homologacja fiesciny jest okrutnie skromna i skrzynia musi zostac seryjna, mozesz jedynie zmienic przelozenie glowne z 4,06 na 4,29. Poszzcegolne biegi musza zostac.
Oki to chyba na tyle na razie ;) Jakby jeszcze cos to dawajcie kolejne pytania hehehe
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
Darekmk3 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Darek
Wiek: 39
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 917
Skąd: Żory
Wysłany: 21 Lis 2005, 10:53   

Qzyn napisał/a:
A wiec tak:
Jeszcze raz wielkie dzieki za wszystkei cieple slowa :)
Co do przerobek to jest mniej wiecej tak jak Pablonas pisal - musialbys zmienic motor, skrzynie, zderzaki, zalozyc progi i poszerzenia nadkoli (sa wyszczegolnine w szkicach w homologacji). Ja kupowalem nowa klatke w IRECO w bielsku bialej. Jest mocna i kosztowala 2000zl. Kol nie musialbys zmieniac o ile jezdzilbyss w grupie A - ona daje dosyc duza dowolnosc. Niestety homologacja fiesciny jest okrutnie skromna i skrzynia musi zostac seryjna, mozesz jedynie zmienic przelozenie glowne z 4,06 na 4,29. Poszzcegolne biegi musza zostac.
Oki to chyba na tyle na razie ;) Jakby jeszcze cos to dawajcie kolejne pytania hehehe

to sorki za małe ot -ale to tez pytanie:
-kiedy pojawisz sie na spocie?fajnie by bylo pogadac hehe pozdro 3m sie i wiecej tak udanych startow ;-)
 
 
 
Debek
[Usunięty]

Wysłany: 21 Lis 2005, 22:36   

Fiescinke buduje pod PPZM.
O klatke zapytałem juz w ak polskim.
Ciekawe co mi powiedzą :he: . Osobiście pasuje mi opcja, zebym zlecił jej zrobienie znajomym, ale musze sie upewnić ze to, co muwiłes Pablonas, obowiązuje nadal.
Dzięki i POzdrawiam
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 22 Lis 2005, 11:16   

Darek kurcze sam nie wiem :/ Cholera ostatnio byl taki zajob ze wogole nie mialem czasu nawet pomyslec o spotach :( Jakos to nadrobimy ;)
A co do klatki to moga ja zrobic znajomi pod jednym warunkiem - ze posiadaja odpowiednie papiery i ze dadza ci papiery na zakup rur. Muszisz umiec udowodnic ze sa beszwowe, o odpowiednim przekroju itd....
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 22 Lis 2005, 12:06   

Qzyn napisał/a:
Darek kurcze sam nie wiem :/ Cholera ostatnio byl taki zajob ze wogole nie mialem czasu nawet pomyslec o spotach :( Jakos to nadrobimy ;)


Ale na zlocie 2006 sie pojawisz??
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
adi08
[Usunięty]

Wysłany: 22 Lis 2005, 16:26   

Qzyn: na ostatnię eliminacje MT już musisz przyjechać!!! Będe miał do cibie mała prośbe... ale to już na GG :D pozdro
 
 
Debek
[Usunięty]

Wysłany: 28 Lis 2005, 14:09   

Witam. Mam jeszcze pytanie o układ wydechowy. A więc co w nim musi być, i czego moze nie być, zeby był on zgodny z homologacją? Najchętniej bym wszystko wyrzucił i od kolektora poprowadził rure, ale tak chyba nie wolno...
O, i jeszcze jedno. Jak juz zbubuje moją rajdówke, to czy na starcie do ppzm bede potrzebował takiego druczku z FIA o homologacji Fieściny?
No i skąd zdobyć przełożenie główne 4.29?
Pozdrawiam
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 28 Lis 2005, 22:21   

Zakladam nowy temat w zweiazku z coraz szerzej poruszanym tematem przygotwania fiesty do sportu i homologacji. Prosze wiec kontynuowac rozmowe tam ;)
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 29 Lis 2005, 10:25   

Quzyn zapraszam z tym tematem do działu "tuning mechaniczny"
pozdro
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 29 Lis 2005, 11:24   

Puma wybacz ale nie chce laczyc sportu z tuningiem ;) Wole zeby nowy temat zostal w dziale sport...
Pozdro
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 29 Lis 2005, 11:32   

ok, rozumiem,
ale swoją drogą to Tuning czerpie ze sportu wiec taki Post byłby przydatny również dla fanów tuningu;)
Pozdrawiam i bede pilnie śledził ten temat
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
herrkam 


Model: Ford Fiesta Mk1`78
Wersja: Ghia
Silnik: 1.1/53KM
Wiek: 50
Dołączył: 24 Sie 2004
Posty: 76
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 29 Lis 2005, 11:34   

Puma co ty mi tu podbierasz posty z foruma :2xf:
hamuje dobrze ale coś ma bicie koła ważone więc sprawdzam jeszcze ich tak "zasadniczo' nie ukladalem ;/
_________________
FIESTA MY FIRST RALLY CAR.....
impreza?? chętnie zwłaszcza WR BLUE
MK1 rulessss
 
 
 
PumaRST 
Princessa of Ułęż





Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączyła: 09 Cze 2004
Posty: 3192
Skąd: OBR Niestachów
Wysłany: 29 Lis 2005, 11:44   

Witam Tom,
wcale ci nie podbieram postów :cojest:
hmmm ciekawe czemu biją?? nie powinny!!
Pozdrawiam
_________________
Ford Fiesta RS ZetecTurbo 207KM 250Nm ET: 13:85 RiP
 
 
 
doogi
[Usunięty]

Wysłany: 5 Gru 2005, 22:48   

ostatnio przegladalem zdjecia z BC i sciagnalem sobie na dysk 2 foty fiesty :)
nie myslalem ze ja tu znajde :D

gratuluje i podziwiam ambicji ;]
a ten formularz to skądś znam :D
chyba juz nie raz wypelniałęm podobny :D
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 5 Gru 2005, 23:14   

OOO wielkie dzieki :) i witamy kolejnego rajdomaniaka hehehehe
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
Debek
[Usunięty]

Wysłany: 29 Gru 2005, 12:41   

Dzisiaj jade na rallysprint. http://www.ak-centrum.pl To moje pierwsze w życiu zawody... To juz nie sciganie sie po lesie, pustych placach, działce czy innych drogach.
Trzęse sie od rana, jestem bladszy niz zwykle, słabo mi, chce mi sie wymiotować i jeszcze ta dynka(główa). Ze strachu nawet dostałem gorączki 37C.
Nie wiem co to będzie... Nie wiem czy wytrzymam, kurcze, nic nie wiem
 
 
adi08
[Usunięty]

Wysłany: 29 Gru 2005, 13:57   

hehehe... powodzenia i daj znać jak Ci poszło... pozdro
 
 
Debek
[Usunięty]

Wysłany: 30 Gru 2005, 01:01   

Jak mi poszło? Krutko mówiąc, nie poszło. Były tylko 3 próby. Każdą w jakiś bardzo wymyślny sposób udało mi sie sknocić, choć nie, raczej srutututu! Pruby rozgrywały sie na śniegu i lodzie.
Pierwsza pruba, pierwszy nawrót a na nim... Matko :( brak mi słów. Nawierzchnia w tym miejscu była oblodzona. Podjechałem do nawrotu, jak do każdego innego, ujmuje gazuskręcam kierownicą i łapie ręczny(wtedy juz wiedziałem ze coś jest nie tak). Jakie było moje zdziwienie kiedy moja Fiesta brumbrum zamiast ładnie lecieć bokiem pojechała zupełnie prosto. Tak z 10 metrów... Mugł bym to zwalić na moje o 10 lat młodsze o de mnie zimówki, ale niestety... Inni jechali podobno nawet naletniej gumie i jakoś dali rade.
Następna pruba, zaczołem nawet w miare, ąż byłem z siebie zadowolony, aż myślałem że wreszcie chamowanie lewą zaczeło mi wchodzić... Gucio prawda. Po jakiś 400m moja lewa zablokowała mi koła a razem z kołami(przednimi) zatrzymałe sie silnik. Następniebłyskawiczna pruba odpalenia zakączona na szczęście sukcesem i dalej. Chyba pokusze sie o odłączenie wspomagania hamulców, podobno daje to więkrze czucie. Oglólnie nie zwracając uwagi na ten sastój pracy silnika było tak w miare...
Trzecia , ostatnia pruba. Na niej chciałem sobie po prostu udowodnić że nie jest ze mną tak źle... I w sumie podbudowałem sie nawet. Taki podbudowany pokonuje ostatni zakręt 90. CHciałem go pojechać ciasno, bo 15 m za nim była meta. Zamiast tego, pojechałem prosto. Przyczyna to znowu ta głupia lewa noga. I znowu mi zgas, tak 20m przed metą. Odpalanie już nie poszło tak pomyślnie. I to przed wszystkimi na placu... Nie znam jeszcze klasyfikacji, ale na stówe jestem ostatni. Najsłabszym samochodem była Łada, chyba samara, mimo ze mocy w niej jakoś nie widać, coś tak czuje ze objeżdzała mie jak chciała. Przyczyna - nie popełniająca błędów załoga. Inni tez nie przydażały sie jakieś przygody (jedna z 205 zgasła na starcie to tyle) A więc nie całe 3 godziny po wszystkim jestem na siebie niewyobrażalnie wściekły i zarazem wstrząśnięty moją jazdą. Chciał bym wmuwić sobie jakąś przyczyne tego wyniku,jakomkolwiek inna niż ja, jednak nie moge. Kurcze no, cięki jestem i tyle. taka zapałka. Przepraszam za to gadanie bez sensu i składu, o tej porze i w tym stanie nie umiem inaczej. Wyniki powinny byćza niedługo na stronie
www.ak-centrum.pl Jechałem 16. Ide spać... może znowu mi sie przyśni że jestem mistrzem świata :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: NASZE OSIĄGNIĘCIA - czyli chwalimy się :)
PUCIO Frakcja wielkopolska 8 5 Gru 2008, 21:51
PUCIO
Brak nowych postów Przyklejony: Chciałem/chciałam się przywitać....
Gość Hyde-Park 2067 19 Sie 2023, 15:14
bosscarpl
Brak nowych postów Przyklejony: CZYM SIĘ WOZI TEAM ZACHÓD
:) czyli nasza galeria i przywitalnia ;)
sowa Team Zachód 38 1 Maj 2013, 18:37
Howser
Brak nowych postów 1.4 TDCi się poci. Co to może być?
DeXteR... Mechanika silnika 1 20 Mar 2018, 14:50
maru
Brak nowych postów Silnik nie może się dogrzać
jurek Mechanika silnika 12 21 Sty 2009, 10:36
jurek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.