Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:53
kondensator
Autor Wiadomość
KacpeRS
[Usunięty]

Wysłany: 1 Wrz 2004, 10:31   kondensator

witam czy ktoś ma zainstalowany specjalny kondensator 1f podpięty pod wzmacniacz bo ja mam dwa wzmacniacze i tak jakby mi trochę brakuje prądu jak podkręce głośność
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 1 Wrz 2004, 11:41   

A ile masz tam RMSu?
Moze aku,alternator lub kabelki do wzmaka ?
 
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 1 Wrz 2004, 11:42   

na allegro mozna dorwac kondensatorki,ostatnio widzialem DLS'a :) za 250 zl uzywanego o wartosci 1F , z kondensatorkiem jadac na dlugich swiatłach nie robisz dyskoteki na drodze :) w innym przypadku przy duzych wzmacniaczach swiatełka łądnie mrygaja
 
 
KacpeRS
[Usunięty]

Wysłany: 1 Wrz 2004, 12:38   

Kurtus napisał/a:
na allegro mozna dorwac kondensatorki,ostatnio widzialem DLS'a :) za 250 zl uzywanego o wartosci 1F , z kondensatorkiem jadac na dlugich swiatłach nie robisz dyskoteki na drodze :) w innym przypadku przy duzych wzmacniaczach swiatełka łądnie mrygaja


no właśnie o to mi chodzi żeby nic mi nie przygasało no a z kabelkami mam wszystko dobrze mam jeden wzmacniacz mac-audio nie wiem ile ma w rms ale ma niby 8oo watt a drugi alphard nie ważne co na nim jest napisane ale gra wystarczająco i z pewnością jest lebszy od magnata 360classic
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 1 Wrz 2004, 12:45   

No tak ale przygasanie moze byc wlasnie od tego co pisalem :)
Ponoc przyjmuje sie ze 1F powienien byc od 500 RMSu w gore a to juz troche poweru jest 8)
 
 
 
KacpeRS
[Usunięty]

Wysłany: 1 Wrz 2004, 13:22   

właśnie myślałem już nawet nad wyminą alternatora lub przeróbką regulatora napięcia tylko nie wiem gdzie on jest i czy jest elektroniczny czy mechaniczny?? i ciekawy jestem czy można by było wogule zainstalować mocniejszy alternator tylko od czego?
 
 
Kurtus
[Usunięty]

Wysłany: 2 Wrz 2004, 00:24   

no właśnie o to mi chodzi żeby nic mi nie przygasało no a z kabelkami mam wszystko dobrze mam jeden wzmacniacz mac-audio nie wiem ile ma w rms ale ma niby 8oo watt a drugi alphard nie ważne co na nim jest napisane ale gra wystarczająco i z pewnością jest lebszy od magnata 360classic[/quote]

podaj mi co to jest za model alpharda ktory jest rzekomo glosniejszy od classica 360 ,nie mowie ze tak nei jest jednak chcialbym zobaczec parametry tego modelu
 
 
KacpeRS
[Usunięty]

Wysłany: 2 Wrz 2004, 08:11   

przedewszystkim NIE twierdze że jest głośniejszy ogulnie lecz w zakresie niskich tonów ma o wiele mocniejszy bas.
:arrow: Alphard-weier mf-2s 2x300
 
 
Astilla
[Usunięty]

Wysłany: 9 Wrz 2004, 16:30   

... ja tez polecam kondensatorek. Kazdy kto ma odrobinę słuchu usłyszy różnicę w dźwięku...
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 9 Wrz 2004, 17:04   

Kasperaz21 napisał/a:
właśnie myślałem już nawet nad wyminą alternatora lub przeróbką regulatora napięcia

Więc jeśli ciągniesz zasilanie do muzyki to bierzu na poprawkę ze pobur prądu jest bardzo impulsowy... jak swieci żarówka to pobiera w miarę liniowo, ale wzmacniacz.. ciągnie duże dawki w chwili basu czy innego głośniejszego dzwięku, normniej ciągnie mniej.. tak wiec zródło zasilania powinno mieć swoja pojemnośc czyli powinno dysponować pewną dawką energi, z maeginesem na den Bass...
Dlatego kondesatorek tak poprawia brzmienie... Akus posiada pewną pojemność ale jest dużó wolnijeszy od kondesatora (wolniej się ładuje i wolniej sie wyładowywuje)...
Wymiana alternatora ci niepomoże, ten nie ma wogóle pojemności... w chwili badsu musiał byś dać wyższe obroty silnika czy coś... jeśli tylko alternator wyrabia z łądowaniem akusa to jest wystarczający...
TRegulator napięcia i tak utrzymuje napięcie wyższe niż 12V jak chcesz go przerobić... nie mozesz zwiekszyc napiecia bo poleci instalacja w aucie i moiże sam wzamcniacz...
Więc tylko kondestaorek ratuje, lub inny model wzmacniacza (z lepciejszym blokiem zasilania - inna przetwornicą i tak daley)...

Sory za mało techniczne podejscie.. ;-)
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Aksag
[Usunięty]

Wysłany: 19 Wrz 2004, 12:07   

JoeMix napisał/a:

TRegulator napięcia i tak utrzymuje napięcie wyższe niż 12V jak chcesz go przerobić... nie mozesz zwiekszyc napiecia bo poleci instalacja w aucie i moiże sam wzamcniacz...



no niejest to prawdą do końca alternator daje normalnie 14,4 V aby wogóle ładować aku jeżeli bedzie większe napięcie np. 16V to może uszkodzić żarówki i akumulator z instalacją nic się raczej nie stanie miałem kiedyś klienta który jeżdził z zepsutym regulatorem i alternator dawał mu 18V jak twierdził dobre miał swiatła ale aku misiał wyżucić po 3 miesiącach :!:
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 19 Wrz 2004, 18:58   

Aksag napisał/a:
alternator daje normalnie 14,4 V

Alternator daje tyle ile regulator napięca pozwala... niekoniecznie musi być to 14,4... w swojej miałem Bosha 13,8V skończyły się szczotki... i teraz mam Helli 14V2
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Aksag
[Usunięty]

Wysłany: 20 Wrz 2004, 22:17   

JoeMix napisał/a:
Alternator daje tyle ile regulator napięca pozwala... niekoniecznie musi być to 14,4... w swojej miałem Bosha 13,8V skończyły się szczotki... i teraz mam Helli 14V2


ale alternator żeby było poprawne ładowanie winien dawać 14,4 V
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 21 Wrz 2004, 15:28   

13,7 - 14,6
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Astilla
[Usunięty]

Wysłany: 28 Wrz 2004, 23:19   

...ja przy kondensatorze mam 14,6...
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 29 Wrz 2004, 14:55   

mf-2s ma 2x300??? :boje:

przykro mi ale ma:
2x35W(przy 4ohm) lub 1x100W(przy 4ohm mostek)

kondzioła daje sie jak już ktos zauwazył dopiero od miejwiecej 500W w gore.

lepiej zainwestuj w GRUBE kable do zasilania wzmacniaczy a nie pakuj kondziołów bo to bezsens przy takiej mocy ktorą dysponujesz. a najlepiej zrob test. stan przy jakiejs scianie lampami do niej, włącz mijania i zapusc muze na max. jak ci swiatła gasną w rytm muzy to pomysl o kondziku. ale w pierwszej kolejnosci KABLE!!!
 
 
KacpeRS
[Usunięty]

Wysłany: 29 Wrz 2004, 14:59   

a co ty wiesz jaki ja mam tam jeszcze drugi wzmacnicz co ?? widze że jesteś tu nowy a już się troszke za mocno wozisz pochwal się co ty masz a co do kabli to mam wystarczające
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 29 Wrz 2004, 15:09   

napisaleś ze masz mf-2s + jakis mac-audio 800W( :D ) więc twoj system ma co najwyzej 300-350W rmsu... takie realia synu :?

kable=wystarczające? tzn. ile mm przekroju? 10? 15? mowa o żyle nie o całym kablu.
 
 
KacpeRS
[Usunięty]

Wysłany: 29 Wrz 2004, 17:08   

kable mają 10 kwadrat i nie mów do mnie sunu dupku
 
 
Grze
[Usunięty]

Wysłany: 29 Wrz 2004, 19:51   

to zrob ten test o ktorym napisalem.

PS: nie mowie do Ciebie "sunu" dupku :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Kondensator...
Kacper Car Audio i CB 22 31 Paź 2004, 07:58
Gość
Brak nowych postów Jaki kondensator?
Qzyn Car Audio i CB 3 13 Mar 2009, 23:23
kubasan
Brak nowych postów [MK4] Kondensator
kuna9 Car Audio i CB 6 8 Gru 2009, 09:06
Marcin
Brak nowych postów Nowy wzmak + kondensator:)?
nicos Car Audio i CB 45 24 Lis 2005, 00:22
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.