Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:53
mk4- tylne glosniki, nie standardowe radio - kilka pytan
Autor Wiadomość
Bartek
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sie 2004, 13:44   mk4- tylne glosniki, nie standardowe radio - kilka pytan

Hej.
mam kilka pyan... stralem sie preszukac forum, ale ciezko przeczytac wszystko co zostalo napisane a potematach wiele nie znalazlem.
Jaki rozmiar glosnikow wchodzi typowo do mk4 na tylnie standardowe miejsca?
ktos mi mowil ze 5x9 \cala, czy to prawda? czy da sie je zamontowac \bez inwazyjnie\ czyli bez przerabiamia, kupowania przejsciowek itp?

radio - dylemat.
dostalem od kolegi, radio sony, na cd... calkiem sympatyczne, nawet ladnie wyglada... ogolnie - dosc ciekawa propozycja, za grosze... no i nie kradzione...
Pomyslalem sobie, by zmnienic mojego fordowskiego staruszka, na wlasnie to radio. mam jednak pytania. czy ktos z was, montowal takie radio w otwor fordowski? Jak prezentuje sie takie radio w tej "kieszeni - redukcji?" czy te wstawki sa robione jakos ciekawie, i wyglada to znosnie?
Co sadzicie o takiej zamianie?
Wolal bym oczywiscie miec orginalne fordowskie radio na cd... jednak cena takiego radyjka to okolo 600 zl, a tyle niemam... [chyba ze wiecie gdzie kupic taniej mozna] chetnie sprzedam mojego kaseciaka i zamienie na radio z CD.
Boje sie tez ze przy tej przejsciowce, radio standardowe bedzie bardzo widoczne, i ktorejs nocy ktos pozbawi mnie szyby....
Najgorsze jest to ze niemam na ytyle kasy by inwestowac n.p. w nowe radio za 600 zl - no moze powiedzmy za 400 bo jak bym mojego sprzedal, to tyle bym musial dolozyc...
w tylnich orginalnych miejscach za grosze wstawilem glosniki 10 cm, na przejsciowkach, ale sami wiecie jak one graja, z tad jestem ciekaw jakie mozna wstawic orginalnie pasujace glosniki do tyliu... ale sie rozpisalem.... piszcie co myslicie i co radzicie.
dzieki.


p.s. a moze ktos ma kontakt z niemcami?:) tam podobno radia forda na cd mozna dosc tanio kupic... i to calkiem legalne....
 
 
Garfield
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sie 2004, 13:52   

witam
te przejscówki na radio są takie sobie coprawda wyglądac to nawet jakos ale pasować to za grosz nie pasują!! u mnie było tak ze z trzech stron odstawało na krawedzisch! od deski! co do widocznosci to tak samo je widac jak fordowskie a nawet mniej bo jest głebiej niz fordowskie własnie dzieki tej przejsciówce!! co do samego radia! to niestety uwazam ze sony robi straszne badziewne radia! to juz chyba kenwood jest lepsiawszy! ale to ty sam ocenisz jak bedzie grało! Co do tylniej półki to mozna zamontowac tam głośniczki bez przejscówek w te otwory które sa od spodu! w ASO mozesz kupisz takie srubki z nakretkami rozporowymi które wchodza w te miejsca!
 
 
serwus
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sie 2004, 13:53   Re: mk4- tylne glosniki, nie standardowe radio - kilka pytan

Bartek napisał/a:



Wolal bym oczywiscie miec orginalne fordowskie radio na cd... jednak cena takiego radyjka to okolo 600 zl, a tyle niemam... [chyba ze wiecie gdzie kupic taniej mozna] chetnie sprzedam mojego kaseciaka i zamienie na radio z CD.
Boje sie tez ze przy tej przejsciowce, radio standardowe bedzie bardzo widoczne, i ktorejs nocy ktos pozbawi mnie szyby....


I z tego powodu ja wybrałem zamianę fordowskiego kaseciaka na fordowski cd. Jakiś rok temu dorwałem na allegro radio 6000 CD (z papierami, wszystko legalnie), kupiłem je chyba za 500 zł, swoje stare 3000 traffic sprzedałem też na allegro za 200 zł. Teraz mam radio na plyty, które ładnie mi się komponuje w desce i przede wszystkim nie martwie się o szybe. Ale wszystko zależy od tego, co chce się mieć. Wiadomo, że takie radio do jakiś większych modyfikacji systemu audio się nie nadaje. Jeśli tego nie planujesz, to szczerze polecam kupno fordowskiego cd.

A jeśli chodzi o tylne głośniki, to też chętnie posłucham porad :D
 
 
Garfield
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sie 2004, 13:55   

sorki ale myślisz ze fordowskich CD nie wyjmuja!!??? to ja raczej nie byłbym taki pewnien!! z moich informacji to jest to bardzo poszukiwany towar! 8) :lol:
 
 
serwus
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sie 2004, 14:04   

Garfield napisał/a:
sorki ale myślisz ze fordowskich CD nie wyjmuja!!??? to ja raczej nie byłbym taki pewnien!! z moich informacji to jest to bardzo poszukiwany towar! 8) :lol:


Moze sie pol swiadomie oszukuje :D
Ale tak na serio to rzeczywiscie nie martwie sie o to radio. Niby jest tam ten maly panel, ale jak zyje go nie wyjalem. Moze to ze wzgledu na przyzwyczajenie po kaseciaku. Majac tamto radio nigdy przez mysl mi nie przeszlo, ze ktos chcialby je sobie ukrasc :D
 
 
Garfield
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sie 2004, 14:10   

tak informacyjnie ostatnio (z miesiac temu) kumple mi proponowali własnie Sony Traffic 6000 EON (czy jakoś tak) za 350-400 zeta! tylko bez papierów! powiedziałem im zeby nawet sie z tym do mnie nie zblizali! kradzionych nie biore! powiedziałóem ze za taka kwote z papierami to wezme to sie zaczął glosnio smiac! no coz nie mozna miec wszystkiego :-) aha zapomnaiłem kolo od tego radio napewno mysla ze jak firmowe Fordowskie to nikt nie weżmie! no cóz.... teraz juz wie ze jednak ktos sie połaszczy! i na fordowskie!
jak byłem w listopadzie na słomczynie to były wszystkie radia do wyboru do koloru fordowiskie ! w drewnie w plastku kazdy model i Cd także...
 
 
Bartek
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sie 2004, 14:30   

Garfield: eh. przypuszczalnie to raydjko sony na cd i tak bedzie gralo lepiej niz fordowski kaseciak rds 5000:) ja sie nim zainteresowalem tylko dlatego ze od kolegi za doslowne grosze!:) boon wymienil auto razem za radiem... i tylko dlatego sioe tym interesuje... niewidzialem do kpienia jakiegos ciekawego cd w cenie okolo 200 zl, wiec...:) najlepiej bym wlozyl radio forda... ale jesli mowisz ze te standardowe nawet slabiej widac niz fordowskie to sie zastanowie... tylko trzeba by jakas dobra przejsciowke znalesc, by nie odstawala tak jak napisales....:) czekam na dalsze pomysly w razie czego... aha, co do glosnikow do tylu, to wiem e mozna kupic specjalne sroby, ale sa tylko 2 mocowania, a z drugiej strony trzerba by je bylo jakos podeprzec by nielataly itp:))) moze kiedys zrobie polke z deski i sie bede bawil...
 
 
Garfield
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sie 2004, 14:44   

drugie dwie wkrecasz w plastik! tam juz jest taki kąt ze z zewnatrz napweno ich nie bedzie widac!
 
 
Bartek
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sie 2004, 16:02   

kurde,no musial bym sprawdzic... to co, 13 cm chyba sie tam zmieszcza?:) a co do radia to kurde sam niewiem1:) :) thx Garfield:)
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sie 2004, 16:13   

Bartek napisał/a:
kurde,no musial bym sprawdzic... to co, 13 cm chyba sie tam zmieszcza?:) a co do radia to kurde sam niewiem1:) :) thx Garfield:)


W przednich drzwiach mieszczą się 13cm ;)
jakby ktos znał patent na załozenie 16cm, a przy okazji nie cięcie tapicerki to dajcie znac
(przypominam iz mam mk4 a nie mk3)
 
 
Garfield
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sie 2004, 19:29   

Kacper napisał/a:
Bartek napisał/a:
kurde,no musial bym sprawdzic... to co, 13 cm chyba sie tam zmieszcza?:) a co do radia to kurde sam niewiem1:) :) thx Garfield:)


W przednich drzwiach mieszczą się 13cm ;)
jakby ktos znał patent na załozenie 16cm, a przy okazji nie cięcie tapicerki to dajcie znac
(przypominam iz mam mk4 a nie mk3)


kacper kolega pyta o tyl a nie przod! faktycznie z przodu wchodza 13 ale z tylu to nie wiem mysle ze je tam upchniesz ale wydaje mi sie ze latwiej by ci bylu zalozyc eliptyczne! sprobuj rozmiar wieksze niz podales w poscie wyzej! 8)
Co do radia to moje zdanie jest takie zebys zalozyl tego soniaka napewno jest lepszy niz Fordowskie wiec jezeli masz mozliwosc to wkladaj! mozesz jeszcze pokombinowac z ta przejsciowka! moze ja jakos tam lepiej dopasujesz niz ja mialem! szczerze powiem ze ja nad tym sie jakos zabardzo nie rozwodzilem! bylo to bylo ale mysle ze jak pokombinujesz to cos ci sie uda wymyslic! milej zabawy!
Kacper a nie mozesz zrobic sobie przejscowki z mdfu albo czegos takiego w tych drzwiach!?? natomiast zewnetrznie to wyjmij ta maskawnice fordowska i cos pomysl zeby bylo ladnie lub ta ktora dostaniez razem z 16 lub cos innego! maskownic u nas pod dostatkiem! wiec pokombinuj! wydaje mi sie ze nie masz wyjscia jak chcesz 16 to musisz zrobic glebszy i wiekszy otwor!
pozdro
 
 
Bartek
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sie 2004, 19:46   

Garfield: wielkie thx:) troche mnie przeraziles ze sony strasznie gra, ale dobrze ze napisales ze lepiej niz ford:-) no nic, chyba sproboje to zamontowac, w razie czego bede mial do sprzedania tanio przejsciowke:-) i przejscia z kostek fordowskich na iso:)))... a do tylu faktycznie jakies eliptyczne dam, ale tojak kasa przyjdzie, bo jak zrobie radio to i tak bede na granicy:) a narazie tylnie dupiate 10 cm musza wystarczyc... myslalem by sobie zrobic tylnia polke - niechce niszczyc orginalnej - i tam sobie cos ladnie w budowac, ale to moze... za 2-3 miesiace...
 
 
molu 


Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: 1.8i16V/130KM
Dołączył: 24 Maj 2004
Posty: 693
Skąd: Gorzów Wlkp.
Wysłany: 31 Sie 2004, 19:52   

Bartek napisał/a:
a do tylu faktycznie jakies eliptyczne dam, ale tojak kasa przyjdzie, bo jak zrobie radio to i tak bede na granicy:) a narazie tylnie dupiate 10 cm musza wystarczyc... myslalem by sobie zrobic tylnia polke - niechce niszczyc orginalnej - i tam sobie cos ladnie w budowac, ale to moze... za 2-3 miesiace...


Ale pamietaj ze podstawa to dobry przód 8) 8) 8)
 
 
 
Garfield
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sie 2004, 19:53   

sorki ze wprowadzicie w blad ale porownywalem soniaka do jakiegos lepszego sprzeta dlatego tak wyszlo! sorki rasz jeszcze! jak juz pisalem wkladaj go! jezeli zrezygnujsz to ja wezme od ciebie przejsciowke i kostki! :-) najlepiej zaluz tego soniaka i zobacz jak wyglada! wtedy ocenisz czyzostanie czy wyrzucisz go! aha jeszcze jedno przejsciowke mozesz zalozyc w dwie strony jak dobrze pamietam! radio wyzej i na dole zaslepka lub zaslepka i radio nizej! zalezy ktora opcje wybierzesz wybor nalezy do ciebie! ja mialem na gorze i troszke jak pisalm nie dolegalo jak dasz go nizej to moze bedzie lepiej dolegala przejsciowka do kokpitu!!! milej zabawy! napisz jak skonczysz lub zapodaj foty! :-)
 
 
Bartek
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sie 2004, 21:01   

hej. no, tak zrobie jak piszesz:) ale zeby ci niebylo zbyt nudno bracie, to mam odrazu pytanie... na allegro tak na szybciora znalazlem 2 aukcje ktore mnie interesuja. powiedz mi, ktora ty widziales - ze byly z nia problemy...

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30492187
<--- ta mnie osobiscie wydaje sie bardziej pewna, i chyba ladniejsza- to drugie zdjecia jakies niewyrazne. napisz co sadzisz... albo....
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=30507196
to jakies niewyrazne troche:) ale co sadzisz? zalezy mi by sie to jakos prezentowalo i nie wystawalo jak diabkli z konsoli:) niechce stracic radyjka w 1 noc:)
[oczywiscie sie smieje, bo jak maja ukrasc to i tak ukradna] ale wiez oco chodzi. no i co wy nato, bramka nr 1 czy nr2?:)
aha, i jakie doświadczenia z montowaniem tego? nie wypada? jakos przemyslane? a radyjko mi nie wyjedzie?:))))) na tej 2 aukcji cos pisze o wypadaniu... a pierwsza chyba wpelni orginal, a ta druga jakis zamiennik... czekam na info.
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sie 2004, 21:05   

Garfield napisał/a:
kacper kolega pyta o tyl a nie przod! faktycznie z przodu wchodza 13 ale z tylu to nie wiem mysle ze je tam upchniesz ale wydaje mi sie ze latwiej by ci bylu zalozyc eliptyczne! sprobuj rozmiar wieksze niz podales w poscie wyzej! 8)


Faktycznie :oops:

Garfield napisał/a:

Kacper a nie mozesz zrobic sobie przejscowki z mdfu albo czegos takiego w tych drzwiach!?? natomiast zewnetrznie to wyjmij ta maskawnice fordowska i cos pomysl zeby bylo ladnie lub ta ktora dostaniez razem z 16 lub cos innego! maskownic u nas pod dostatkiem! wiec pokombinuj! wydaje mi sie ze nie masz wyjscia jak chcesz 16 to musisz zrobic glebszy i wiekszy otwor!
pozdro


wlasnie nie chce ruszac tapicerki - i sie pytam, moze ktos to ruszał, i wie czy sie zmiesci.... jak sie nie zmiesci to wole kupic dobre 13stki :wink:
 
 
Garfield
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sie 2004, 21:46   

ntom chyba raczej ie do zrobienia..... 8)
 
 
Artur Z
[Usunięty]

Wysłany: 11 Paź 2004, 13:32   Przejściówki do głośników

Witam!
Fantastyczny temat :) Dołącze się z pytaniem. Akurat próbuje zamontować głośniki. Czy wie ktoś gdzie w Wawie można kupić przejściówki z tych fajnych żółtych kostek które wchodzą w orginalne fordowskie głośniki na zwykłe konektorki które pasują do większości głośników?? W ASO nie ma, w Media również i Norauto podobnie :(
 
 
Garfield
[Usunięty]

Wysłany: 11 Paź 2004, 14:03   Re: Przejściówki do głośników

Artur Z napisał/a:
Witam!
Fantastyczny temat :) Dołącze się z pytaniem. Akurat próbuje zamontować głośniki. Czy wie ktoś gdzie w Wawie można kupić przejściówki z tych fajnych żółtych kostek które wchodzą w orginalne fordowskie głośniki na zwykłe konektorki które pasują do większości głośników?? W ASO nie ma, w Media również i Norauto podobnie :(


nawet nie wiedziałm ze one sa rózne od tych standardowych :-)
moze w norauto na zamówienie...????
 
 
Artur Z
[Usunięty]

Wysłany: 11 Paź 2004, 14:39   

To chyba za mały gadżet żeby tam zamawiać. Chociaż nie sprawdzałem.
A.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [MK4] Fiesta MK4
Fordy Fiesta IV generacji (1996-1999)
Freeman Nasze auta 0 12 Lip 2011, 16:34
Freeman
Brak nowych postów Przyklejony: [MK4] FAQ - Wymiana maglownicy
peugeot40619tdi Mechanika ogólna 1 10 Maj 2019, 22:44
keiner


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.