Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:14
Zautomatyzowanie świateł
Autor Wiadomość
counterpart
[Usunięty]

Wysłany: 16 Paź 2005, 12:44   Zautomatyzowanie świateł

Witam. Ostatno zapomniałem zgasić światła w moim autku i efekt był taki, że akumulator się rozładował a centralny zamek automatycznie otworzył drzwi kierowcy (elektryczny słiownik). Trochę mnie to przestrszyło ponieważ następnym razem ktoś może zauważyć, że auto jest otwarte i wolę nie myśleć co byłoby dalej :sad:

Mam więc pytanie. Co trzeba zrobić aby światła zapalały się automatycznie gdy przekręcam kluczyk i aby gasły gdy go wyciągam, zakładajac, że przełącznik świateł będzie stale na pozycji ON? Czy jest to skomplikowana zabawa ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam
 
 
Pablo 


Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Paweł
Wiek: 43
Dołączył: 22 Lut 2005
Posty: 133
Skąd: Brzoza
Wysłany: 16 Paź 2005, 13:04   

Lepiej załóż sobie bzyczek. gdy włączysz zapłon bedzie bzyczał że masz zapalić światła a gdy wyjmiesz kluczyki i otworzysz dzwi to wtedy będzie bzyczał że masz je zgasić. Ja tak mam i nie mam już problemu że jadę bez świateł lub zapomne zgasić.


Pozdrawiam Pablo
_________________

 
 
 
counterpart
[Usunięty]

Wysłany: 16 Paź 2005, 13:09   

Dzięku Pablo za odpowiedź, ale twoje rozwiązanie to dla mnie jedynie półśrodek. Wolałbym jednak wprowadzić w zycie mój plan gdyż do mojego załącznika w drzwiach nie prowadzą żadne kable. Chyba po prostu wpadły mi do słupka i nie bardzo wiem jak je z tamtąd wydostać...

Pozdrawiam
 
 
Bit1 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: CLX
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Błażej
Wiek: 37
Dołączył: 27 Sie 2005
Posty: 506
Skąd: Chorzów
Wysłany: 16 Paź 2005, 13:22   

Możesz zainstalować automatyczny włącznik świateł na allegro jet tego pełno i ceny zaczynają się chyba od 24 zl więc w sumei nie dużo biorąc pod uwagę że większość z nich ma jeszcze bajer że światła w zimę włączają się za każdym razem jak odpalasz furę (a potem jak zgasisz się wyłączają) a w lato tylko po jakiejś ustalonej godzinie.
http://www.allegro.pl/sea...e%C5%82&order=p
 
 
 
Zhang 

Wersja: Gold
Silnik: 1.25i/75KM
Wiek: 38
Dołączył: 27 Wrz 2005
Posty: 20
Skąd: Poznań
Wysłany: 9 Lis 2005, 20:24   

Czy montaz takiego urzadzonka, o ktorym pisal Bit1 w mk4 to skomplikowana sprawa?

Chcialbym kupic takie cos do swojej fiestki, ale nie wiem jak to sie montuje (czy jest z tym duzo roboty)
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 9 Lis 2005, 21:17   

a ja mam pytanie? czy w mk4 jest takie samo rozwiązanie zamków jak w mk3? mam orginalne siłowniki i nie raz w życiu wypinałem akumulator! nigdy nie udało mi sie otworzyc drzwi inaczej jak za pomoca kluczyka.
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
_-MoKrY-_ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 211
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 10 Lis 2005, 16:48   

układzik o jaki ci chodzi nie jest tak trudno zrobić...trzeba tylko trochę pomyśleć i cos by się wymyśliło... trzeba mięć tylko trochę wiedzy żeby najpierw to zaprojektować, a potem wykonać..

odsyłam do :ra: www.elektroda.pl :ra: na pewno ci pomogą ... a może tam juz ktoś rozwiązał twój problem

Pozdrawiam
 
 
 
Matis 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 47
Dołączył: 19 Paź 2005
Posty: 89
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 11 Lis 2005, 20:34   

Kup bzyczek za 5 zł np. w tesco, podłącz kabelki pod bezpieczniki świateł postojowych (jeden kabelek pod pierwszy bezpiecznik drugi kabelek pod drugi bezpiecznik)proste . Jak wyłączysz stacyjke przy włączonych światłach będzie piszczał.
 
 
picio_18 

Model: Inne auto
Wersja: Ghia
Silnik: Inny
Imię: Piotr
Wiek: 40
Dołączył: 28 Sie 2004
Posty: 172
Skąd: Poznań
Wysłany: 11 Lis 2005, 22:53   

na mój gust to nie zadziała bo z tego co wiem to brzeczek musi mieć "+" i "-"
_________________
MONDEO 2.0 TDCI 115KM GHIA CZARNY

MOJE HOBBY
 
 
 
_-MoKrY-_ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 211
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11 Lis 2005, 23:01   

counterpart'a nie obchodzą pół środki... żadnych bzyczków tylko układ który będzie załączał światła po przekręceniu kluczyka w stacyjce...


patrzałeś na www.elektroda.pl :?:


szynszyl napisał/a:
a ja mam pytanie? czy w mk4 jest takie samo rozwiązanie zamków jak w mk3? mam orginalne siłowniki i nie raz w życiu wypinałem akumulator! nigdy nie udało mi sie otworzyc drzwi inaczej jak za pomoca kluczyka.


prawdopodobnie centralny zamek zarejestrował stały spadek napięcia poniżej jakiejś ustalonej wartości X, i otworzył drzwi....
natomiast kiedy ty wypinałeś akumulator zmiana była bardzo szybka, no i jak centralka miała otworzyć drzwi skoro nie było źródła zasilania... przecież nie jest wyposażona w oddzielne źródło napięcia :la: :la: :la: domysły
_________________
 
 
 
szynszyl 
EKSTERMINATOR

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 50
Dołączył: 17 Lip 2004
Posty: 3784
Skąd: jasło
Wysłany: 11 Lis 2005, 23:21   

Matis napisał/a:
podłącz kabelki pod bezpieczniki świateł postojowych (jeden kabelek pod pierwszy bezpiecznik drugi kabelek pod drugi bezpiecznik)proste . Jak wyłączysz stacyjke przy włączonych światłach będzie piszczał.

załączysz stacyjkę masz + , załączysz światła tez +. wyłaczysz stacyjke różnica potencjałów i masz napiecie na bzyku. wyłączasz swiatłą, wyłaczasz bzyka... za dwa dnijedziesz włączasz swiatłą a zapomniałes bzyka...
_________________
1% dla mojego syna
 
 
 
_-MoKrY-_ 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 01 Lis 2005
Posty: 211
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 11 Lis 2005, 23:26   

jak juz tak podłączać tego bzyka...to dobrze podłączyć go przez bezpiecznik, przezornego Pan Bóg strzeże :)
_________________
 
 
 
Matis 


Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 47
Dołączył: 19 Paź 2005
Posty: 89
Skąd: Kłodzko
Wysłany: 11 Lis 2005, 23:35   

po wyłączeniu stacyjki światła pozycyjne przechodzą w postojowe i wtedy włącza się bzyczek.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK6] brzęczek świateł - sygnalizator włączonych świateł
tomi_1 Elektryka 4 4 Lip 2011, 17:27
tomi_1
Brak nowych postów BRZĘCZYK OD ŚWIATEŁ..
spiotrek Elektryka 19 20 Sty 2006, 17:47
Gość
Brak nowych postów regulacja świateł
yara Elektryka 8 11 Lis 2005, 11:36
yara
Brak nowych postów Ustawienie świateł
Karamba2014 Elektryka ogólna 1 23 Wrz 2019, 08:02
JoeMix
Brak nowych postów Wymiana świateł
Archie Elektryka ogólna 1 3 Lut 2023, 22:41
JoeMix


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.