Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: Żółwik Tuptuś
1 Maj 2006, 19:55
Płyta pod silnik , Nitro
Autor Wiadomość
c@n
[Usunięty]

Wysłany: 3 Paź 2005, 18:25   Płyta pod silnik , Nitro

Witam. właśnie zakładam płyte pod silnik własnej konstrukcji. Ma ktoś doświadczenie w tym temacie-problem z zamocowanie frontu płyty.
...No i mam zamiar powalczyć z NITRO:) Czy ktos może sie podzielić jakimis opiniami w temacie??
Ostatnio zmieniony przez Żółwik Tuptuś 23 Cze 2006, 19:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wojtass 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 270
Skąd: Lublin
Wysłany: 4 Paź 2005, 13:17   

Tak z ciekawości - co to za blacha (materiał) i jaka jej grubość?

Dajesz ją pod całą komorę czy tylko do poziomu skrzyni?
 
 
 
c@n
[Usunięty]

Wysłany: 4 Paź 2005, 15:27   

Wojtass napisał/a:
Tak z ciekawości - co to za blacha (materiał) i jaka jej grubość?

Dajesz ją pod całą komorę czy tylko do poziomu skrzyni?


Aluminium 4-5mm. daje ją 140cm wgłąb od zderzaka czyli aż na sam koniec belki przedniej.
taki format 2x2metry to koszt ok.200pln.
mam dosyc dobijania o studzienki i koleiny
pozdr
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 4 Paź 2005, 21:38   

A wiec koncepcja plyty wziela sie ze sportu samochodowego - glownie z rajdow. Jesli chodzi o miasto to wg mnie zupelnie wystarczy ok 2mm plyta - np taka ryflowana. Spokojnie wystarczy przy sporadycznych spotkaniach z przeszkodami. W sporcie daje sie czesto, a nawet przewaznie plyty o grubosci ok 8mm z duraluminium, ktore sluza ochronie miski i ewentualnie skrzyni podczas ciecia zakretow. Po prostu gdy ciecie jest glebokie auto przeslizguje sie na plycie a ze ciec takich jest bardzo duzo to plyta musi byc odpowiednio gruba zeby nie trzebabylo zakladac nowej co sterefe serwisowa. Plastikowe plyty to raczej rozwiazanie chroniace glownie przed woda czy brudem - w spotkaniu z nieprzewidziana studzienka zbyt wiele nie pomoga.
Acha i Joe - nie wiem skad wziales te sprawy z przegrzewaniem. Nie spotkalem sie jeszcze z autem ktore by mialo takie problemy ze wzgledu na zastosowanie plyty pod silnikiem. A co do fordow to sam mialem dobrze "podkuta" mk II, teraz mam mk III, w pucharze PZM jezdzi kolejna mk III, Herrkam mial mk III i takich przykladow mozna by mnozyc. Zaden nie mial problemow z przegrzewaniem. No chyba ze wentylator byl uszkodzony hehehe.
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 5 Paź 2005, 22:17   

Co do tematu nitro... bezpieczne podbijanie mocy na nito to okolo 50% przyrostu mocy... powyzej 70% robisz to na wlasne ryzyko... aha i jak inwestowac to w mokre nitro bo suche to lipa... :-/ czemu... suche jest sux bo odcinane jest paliwo i doprawadzany sam N2O... a na mokrym i jedno i drugie... :) ale czy jest sens umieszczac nitro w silniku 1,25 :?: Odpowiesz sobie sam na to pytanie...

Pozdrawiam
_________________

 
 
 
c@n
[Usunięty]

Wysłany: 7 Paź 2005, 13:55   

Qzyn napisał/a:
A wiec koncepcja plyty wziela sie ze sportu samochodowego - glownie z rajdow. Jesli chodzi o miasto to wg mnie zupelnie wystarczy ok 2mm plyta - np taka ryflowana. Spokojnie wystarczy przy sporadycznych spotkaniach z przeszkodami. W sporcie daje sie czesto, a nawet przewaznie plyty o grubosci ok 8mm z duraluminium, ktore sluza ochronie miski i ewentualnie skrzyni podczas ciecia zakretow. Po prostu gdy ciecie jest glebokie auto przeslizguje sie na plycie a ze ciec takich jest bardzo duzo to plyta musi byc odpowiednio gruba zeby nie trzebabylo zakladac nowej co sterefe serwisowa. Plastikowe plyty to raczej rozwiazanie chroniace glownie przed woda czy brudem - w spotkaniu z nieprzewidziana studzienka zbyt wiele nie pomoga.
Acha i Joe - nie wiem skad wziales te sprawy z przegrzewaniem. Nie spotkalem sie jeszcze z autem ktore by mialo takie problemy ze wzgledu na zastosowanie plyty pod silnikiem. A co do fordow to sam mialem dobrze "podkuta" mk II, teraz mam mk III, w pucharze PZM jezdzi kolejna mk III, Herrkam mial mk III i takich przykladow mozna by mnozyc. Zaden nie mial problemow z przegrzewaniem. No chyba ze wentylator byl uszkodzony hehehe.

No właśnie...byłem oglądac jeszcze raz te płyty i dochodze do wniosku ze grubość 3mm w zupelności mi wystarczy. poza tym drogie są na maxa,kazdy mm na grubości robi potężną różnice w cenie. Ryflowana nie wiem czy to dobry pomysl bo chyba lepiej zeby była idealnie sliska. A takich cięć o ktorych mówisz ze pełno ich na oesach właśnie wykonuje dosyć wiele a po wymianie belki na skutek spotkania ze studzienką każde sciecie powoduje chwilowe zatrzymanie akcji serca. Płyta finalnie wyjdzie 300pln. Mysle o jakims KJSie ale boje sie podzenki ze mi seiczaki wdupią bo na 15' mam godzine do setki z moim monstrualnym silnikiem. A tak wogole to właśnie next weekend jest Sławków rally. Wybiera sie ktoś?
 
 
NOWITEK 


Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 46
Dołączył: 21 Cze 2004
Posty: 188
Skąd: Małopolska
Wysłany: 7 Paź 2005, 14:11   

Wydaje mi się ze 3 milimetrowa blacha aluminiowa to kiepski pomysł. jak na aluminium to 5-6 mm to minimum. Polecałbym Ci blachę 3mm ale stalową (sam taką miałem i super się sprawdzała - to juz jest jakaś tam ochrona)Np. Wszystkie pucharowe Peugoty 106 miały właśnie taką stalową płytę. Nie ważyłem ale na na oko to jej waga bedzie porównywalna z 6 milimetrową ALU
_________________
 
 
c@n
[Usunięty]

Wysłany: 7 Paź 2005, 17:37   

Paszczak napisał/a:
Wydaje mi się ze 3 milimetrowa blacha aluminiowa to kiepski pomysł. jak na aluminium to 5-6 mm to minimum. Polecałbym Ci blachę 3mm ale stalową (sam taką miałem i super się sprawdzała - to juz jest jakaś tam ochrona)Np. Wszystkie pucharowe Peugoty 106 miały właśnie taką stalową płytę. Nie ważyłem ale na na oko to jej waga bedzie porównywalna z 6 milimetrową ALU

rozważe to jeszcze...ale nie pomogłeś mi teraz:):)

[ Dodano: Pią Paź 07, 2005 16:41 ]
[quote="Fordon"]Co do tematu nitro... bezpieczne podbijanie mocy na nito to okolo 50% przyrostu mocy... powyzej 70% robisz to na wlasne ryzyko... aha i jak inwestowac to w mokre nitro bo suche to lipa... :-/ czemu... suche jest sux bo odcinane jest paliwo i doprawadzany sam N2O... a na mokrym i jedno i drugie... :) ale czy jest sens umieszczac nitro w silniku 1,25 :?: Odpowiesz sobie sam na to pytanie...

Pozdrawiam[/quote
...czyli trzeba kupić type-r
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 7 Paź 2005, 21:15   

Paszczak nei do konca sie z toba moge zgodzic z dwoch wzgledow. Po pierwsze ciagle mowimy o plycie pod cywilny samochod. Po drugie fiesta ma jeden duzy plus. Ma bardzo szeroka kolyske pod skrzynia co daje solidne oparcie pod plyte. Jesli sie cos podobnego zamontuje z drugiej strony (mialem tak w mkII) to daje to idealne mocowanie plyty a pozatym robi to plyte cholertnie stabilna. Ja na takich dwoch kolyskach mialem przykrecona plute 3mm alu i dala rade przez dobry rok upalania po kjsach, treningach i na codzien. Takze 3mm jest wyprobowane i wg mnie do cywila spokojnie wystarczy. Ale to jak zwykle jest sprawa subiektywna.
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
tommirs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 614
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 13 Lip 2010, 17:14   

jej wymiary i sposób montażu zależy do czego jest Ci ona potrzebna...
_________________
...były XR2i i RS1800

__________________

"Life is racing, everything else is just waiting" - Steve McQueen
 
 
 
bosaq 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 16
Skąd: Wuwua
Wysłany: 13 Lip 2010, 17:22   

potrzebna jest mi coby uchronić newralgiczne punkty z miską olejową na czele przed kontaktem z krawężnikami, progami zwalniającymi i innymi niebezpieczeństwami jakie czyhają w mieście.
 
 
tommirs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 12 Sty 2008
Posty: 614
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 13 Lip 2010, 22:22   

na niebezpieczeństwa miasta lepsze jest Autocasco :)
Wg mnie nie ma najmniejszego sensu taki zabieg.
Nawet jak masz auto super zglebione to i tak płyta dodatkowo zmniejsza prześwit i nie przejedziesz przez żadnego bumpera.
Wrzuć na luz....
_________________
...były XR2i i RS1800

__________________

"Life is racing, everything else is just waiting" - Steve McQueen
 
 
 
bosaq 


Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 26 Mar 2010
Posty: 16
Skąd: Wuwua
Wysłany: 13 Lip 2010, 22:32   

pracuje jako kurier, wiec siłą rzeczy jeżdżę dużo i po różnych drogach. teraz poszła mi miska olejowa i mam przynajmniej dwa dni w plecy, stad pomysł żeby się w ten sposób zabezpieczyć na przyszłość.
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 14 Lip 2010, 09:32   

Nie wiem jak u Ciebie auto wyglada pod spodem. W MK III ja montowalem do przedniej belki ( mocowania zrobilem z ceownika). Przyspawalem 3 kawalki ceownika od spodu do przedniego pasa do nich w srodku nakretki a z tylu plyte zlapalem o dolna rozporke wachaczy ktora XR2i ma seryjnie. To nawet niezla pomusl na miasto i 3mm aluminium spokojnie ci wastarczy - w koncu to nie rajdy i nie ciecie po pol metrowych rowach ;)
Powodzenia.
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 21:17
Mizer 59
Brak nowych postów Temp. oleju vs płyta pod silnik
Żółwik Tuptuś Tuning mechaniczny 35 2 Wrz 2004, 09:29
Qzyn
Brak nowych postów [MK2] Płyta aluminiowa pod silnik
Pyros Mechanika ogólna 10 24 Mar 2011, 21:01
Żółwik Tuptuś
Brak nowych postów [MK3] Jaką rolę pełni płyta pod wałem korbowym
zetec
luk-90 Mechanika ogólna 3 11 Sie 2013, 13:06
Bongo
Brak nowych postów Diesel , Turbodiesel , IC , Nitro
kangurczak Tuning mechaniczny 29 12 Lip 2004, 18:39
Gość


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.