Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:14
żarówki LED
Autor Wiadomość
kaczoro 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Bartosz
Wiek: 39
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 391
Skąd: Jastrzębie/Krk
Wysłany: 23 Wrz 2005, 16:31   żarówki LED

Jak pewnie zauwazyliście na allegro pełno jest wynalazków typu żarówki LED, które można stosować jako zamienniki zwykłych żarówek do podświetlania zegarów i całej reszty wskaźników i pokręteł w fiestce (i nie tylko :-) ). Cena nie jest wygórowana bo kosztuje to około 3zł za sztuke :he: W związku z tym mam pytanie czy jest jakas różnica pomiędzy podswietalniem takimi LEDami, a zwykłymi żarówkami??? Chodzi mi głównie o jasność ponieważ po zamontowaniu aluminiowych ringów wokół zegarów mam troche zacieniony ;-) obrotomierz w nocy :D i chciałbym to jakoś naprawić. Tak więc czekam na opinie użytkowników tych żaróweczek.
Pozdrawiam!

tu jest przykładowa aukcja http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=64196589
 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 23 Wrz 2005, 17:33   

Po pierwsze to te zarówki nie pasuje do podświetlania w mk4 - tam są takie ciekawe oprawki heh.
A po drugie to polecam Ci takie podświetlanie:

Ok 19-22 diód z allegro za 80gr, rezystory (Gratis) oraz troche kabla, lutownica, cyna i termoklej.
Ostatnio zamontowalem sobie potencjometr, i mam jeszcze regulacje jasnosci - zeby w nocy za jasno nie było :devil:
 
 
kaczoro 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Bartosz
Wiek: 39
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 391
Skąd: Jastrzębie/Krk
Wysłany: 23 Wrz 2005, 17:48   

Pasują, pasują bo żarówke z tej oprawki sie wyjmuje :-) . Wiem bo juz wymieniałem bo mi sie przepaliła jedna od pokrętła nawiewu. A pozatym nie chce robic dyskoteki z auta (bez obrazy ;-) ). Chodzi mi tylko o poprawienie fabrycznego podswietlenia (swoją drogą to podoba mi sie zielone podświetlenie :-) ) , głównie intensywnosci swiecenia na bardziej jaskrawy.
 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 23 Wrz 2005, 17:58   

kaczoro napisał/a:
Pasują, pasują bo żarówke z tej oprawki sie wyjmuje :-) . Wiem bo juz wymieniałem bo mi sie przepaliła jedna od pokrętła nawiewu. A pozatym nie chce robic dyskoteki z auta (bez obrazy ;-) ). Chodzi mi tylko o poprawienie fabrycznego podswietlenia (swoją drogą to podoba mi sie zielone podświetlenie :-) ) , głównie intensywnosci swiecenia na bardziej jaskrawy.


Ale ja Ci nie narzucam kolorów oraz podświetlania nóg - ale np zrobiłbyś sobie cyfry świecące na zielono ;-)
A co do tych oprawek...cholera, ja wyjac nie umialem tej żarówki :-( ...i wlutowalem diode.
Ps odpowiadajac na twoje pierwsze pytanie, uważam ze nawet ciemniej bedzie po wsadzeniu diód.
W miejsce oryginalnych żarówek dałe mdiody 10mm i ... ciemniej sie zrobiło. Ale mam teraz podświetlane od dołu, wiec podświetlenie od góry akurat pasuje takie lekkie - w sam raz zeby wskazówki było widać :cojest:
 
 
kaczoro 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Bartosz
Wiek: 39
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 391
Skąd: Jastrzębie/Krk
Wysłany: 23 Wrz 2005, 18:09   

Z podświetleniem zegarów od tyłu to za dużo roboty. Co do żarówki to nie mialem problemow z wyjeciem jej z oprawki :-) . Planowalem kupic białe diody w miejsce zarówek zeby nie zmienila sie barwa podswietlania tylko zyskala na jasnosci. Ale chyba kupie te diodki bo potrzebne sa 4 (dwie na zegary i dwie na pokretła od wentylacji), a to nie jest jakis wydatek olbrzymi i sprawdze jak to bedzie funkcjonowało :he: Według sprzedawcy te diody swieca swiatlem rozproszonym, a nie punktowym wiec powinno to zdac egzamin... :he:
Pozdrawiam!
 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 24 Wrz 2005, 00:40   

kaczoro napisał/a:
Z podświetleniem zegarów od tyłu to za dużo roboty. Co do żarówki to nie mialem problemow z wyjeciem jej z oprawki :-) . Planowalem kupic białe diody w miejsce zarówek zeby nie zmienila sie barwa podswietlania tylko zyskala na jasnosci. Ale chyba kupie te diodki bo potrzebne sa 4 (dwie na zegary i dwie na pokretła od wentylacji), a to nie jest jakis wydatek olbrzymi i sprawdze jak to bedzie funkcjonowało :he: Według sprzedawcy te diody swieca swiatlem rozproszonym, a nie punktowym wiec powinno to zdac egzamin... :he:
Pozdrawiam!


Daj znac jaki efekt - bo ja sam bym musiał przerobic jeszcze pokrętła na niebieski...i wiem ze zwykła dioda, nawet zeszlifowana nie umiała tych pokreteł fajnie podświetlic - z reszta w oryginalne one ledwo na zielono świecą.... póki co zostawiłem jak jest, ledwo sie w oczy rzuca
 
 
xeper
[Usunięty]

Wysłany: 24 Wrz 2005, 08:59   

ja bym w courierze sobie robil zielone podswietlenie szfaji zeby pasowało do zegarów sa takie postojówki?? ja tam ledom nie ufam
 
 
Wojtass 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 270
Skąd: Lublin
Wysłany: 24 Wrz 2005, 09:33   

Cholernie drogie te diody, jak ma się płacić 3zł za 1 diodę + kawałek plastiku to dziękuję.

Poza tym wszystkie świecąco na szeroko LEDy jakie widziałem mają krótką 'główkę' a te wyglądają jak zwykłe wąskokątne. Z resztą jak się wpatrzeć na te oświetlone wskaźniki to też efekt nie najlepszy.

Najlepiej pasują do tego takie diody jak te http://republika.pl/sende...ly_flux0099.jpg


Wąskie można sobie zaadoptować do czegoś, co nic nie oświetla z bliska, jak np światła tylne.

Powiedzmy, że takiej Fieście, bardzo z resztą mi znajomej ;)

 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 24 Wrz 2005, 09:52   

Wojtass napisał/a:
Poza tym wszystkie świecąco na szeroko LEDy jakie widziałem mają krótką 'główkę' a te wyglądają jak zwykłe wąskokątne. Z resztą jak się wpatrzeć na te oświetlone wskaźniki to też efekt nie najlepszy.

Najlepiej pasują do tego takie diody jak te http://republika.pl/sende...ly_flux0099.jpg


Co do wskazników (bo chyba o moich piszesz) - te zdjecie jest lekko rozmazane,bo moj aparat bez lampy błyskowej jest bardzo czuły - a znowu nie chcialem robic zdjęcia podświetlania z lampą błyskową bo by mało bylo widać (tak jak na twoim zdjęciu przedstawiajacym lampe z diodami led- radze zrobic jescze jedno bez lampy ;) )

Co do ceny diód - ja pisalem, zwykle za 80gr, zmatowione papierem sciernym - do podświetlania zegarów, przycisków wystarczają :yes:
 
 
Wojtass 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 270
Skąd: Lublin
Wysłany: 24 Wrz 2005, 09:55   

U Ciebie całkiem OK.

Chodziło mi o niektóre z przykładowych z aukcji.

z LEDami

zwykła żarówka
 
 
 
kaczoro 

Model: Ford Fiesta Mk4`97
Wersja: Flair
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Bartosz
Wiek: 39
Dołączył: 17 Mar 2005
Posty: 391
Skąd: Jastrzębie/Krk
Wysłany: 24 Wrz 2005, 13:15   

A jak by zamontować w miejsce zarowek od zegarów diody UV to teoretycznie efekt powinien byc taki ze wygladalo by to jakby zegary byly podswietlane od tylu bo cyferki sa białe :-) Dobrze myśle??? :he:
Pozdro!
 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 24 Wrz 2005, 13:46   

kaczoro napisał/a:
A jak by zamontować w miejsce zarowek od zegarów diody UV to teoretycznie efekt powinien byc taki ze wygladalo by to jakby zegary byly podswietlane od tylu bo cyferki sa białe :-) Dobrze myśle??? :he:
Pozdro!


Minimalnie - po zamontowaniu niebieskich 10mm tez sie wydawało ze one jakby się lekko świecą... ale to ledwo widać, musiałbyś się nieźle wpatrywać i wmawiac sobie ze się świeca :twisted:
 
 
Bongo 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: C
Silnik: 1.1/55KM
Imię: Mateusz
Wiek: 37
Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 467
Skąd: Lubin
Wysłany: 28 Wrz 2005, 23:42   

Wojtass te fotki ktore pokazywqałes to jest zamiast zarówki zwykłej włozona zarówka led ?? czy wyciety odblask i wsadzona płytka z diodami ??
_________________
Silnik 1.1 gaźnik 35kkm przebiegu - 200 pln
FULL CZESCI MK3
Jest: Fiesta mk3 1.1 CTX
Fiesta mk3 2.0 Zetec +
C-Max mk1 2.0 TDCI +
Profil Facebook
 
 
 
Wojtass 


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 27 Lut 2005
Posty: 270
Skąd: Lublin
Wysłany: 29 Wrz 2005, 00:09   

Wyciachany odbłyśnik (w sumie to tylko jego niewielki kawałek, żeby można było włożyć ten patencik http://img390.imageshack....p90903246iq.jpg pozycja i stop na zasadzie żarówki 2-włóknowej )

Będe niedługo to ustrojstwo sprzedawał, bo zrobiłem to sobie z nudów a nie jestem fanem tego typu przeróbek, a może znów mi odwali i zrobie coś fajniejszego... :)
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 29 Wrz 2005, 06:48   

Kacper napisał/a:
Minimalnie - po zamontowaniu niebieskich 10mm tez sie wydawało ze one jakby się lekko świecą...

Taka maleńka uwaga - wielkośc LEDa ma się nijak do siły jego świecenia...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Bongo 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: C
Silnik: 1.1/55KM
Imię: Mateusz
Wiek: 37
Dołączył: 18 Maj 2005
Posty: 467
Skąd: Lubin
Wysłany: 29 Wrz 2005, 09:09   

swieta racja JoeMix ...Wojtass ja mam plan cos podobnego zrobic a gdzie kupowałes diody i w jakiej cenie i jakie to sa diody ?? bo chce zrobic to samo i jeszcze do tego kierunki machnac tez z diód a i jeszcze ptytanie jak to przymocowales ?? na klej jakis czy jak ??
_________________
Silnik 1.1 gaźnik 35kkm przebiegu - 200 pln
FULL CZESCI MK3
Jest: Fiesta mk3 1.1 CTX
Fiesta mk3 2.0 Zetec +
C-Max mk1 2.0 TDCI +
Profil Facebook
 
 
 
Kacper
[Usunięty]

Wysłany: 29 Wrz 2005, 10:07   

JoeMix napisał/a:
Kacper napisał/a:
Minimalnie - po zamontowaniu niebieskich 10mm tez sie wydawało ze one jakby się lekko świecą...

Taka maleńka uwaga - wielkośc LEDa ma się nijak do siły jego świecenia...


Tak - ja o tym wiem, wielkosc ma ...hm, jakby to wyjaśnic - większy kąt świecenia.
A o sile decyduje jasność-światłość czy jakoś tak, wyrażana w Candelach ;-)
 
 
SzeryfPawel 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 38
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: 16 Paź 2005, 23:42   

czy te diodowe żarówki pasują do fiesty mk3 ,ile bym mósiał zakupić na jak bym chciał podświtlić zegary zegarek i pokretła od nawiewów
_________________
DonCorleone...
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 17 Paź 2005, 06:29   

Tyle ile jest oryginalnych zarówek...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
SzeryfPawel 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: CLX
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 38
Dołączył: 11 Lip 2005
Posty: 27
Skąd: Poznań
Wysłany: 19 Paź 2005, 00:21   

a ile jest w sumie ogrinalnych żarówek liczac żarówki od nawiewu i zegarkaa ponieważ sie nieorientuje
_________________
DonCorleone...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - żarówki w Fiestach
Czyli jakie i gdzie
Parzych Porady eksploatacyjne 99 26 Paź 2020, 09:56
slawomirro
Brak nowych postów Żarówki LED
Bart Elektryka ogólna 7 15 Mar 2015, 23:13
Puff
Brak nowych postów Żarówki Diodowane Led
Nesor Elektryka 13 16 Mar 2009, 18:59
szogoon
Brak nowych postów [MK4] Pytanie o żarówki LED
szerszen Elektryka ogólna 11 5 Sty 2015, 17:06
szerszen
Brak nowych postów Żarówki LED w przednich lampach
Michal8 Elektryka ogólna 9 19 Sty 2022, 13:51
Darekptr


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.