Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
1 Lis 2008, 20:19
Alarm!! Czy dam radę założyć sam?
Autor Wiadomość
KacpeRS
[Usunięty]

Wysłany: 12 Sie 2004, 17:48   

widziałem jak to miał rozwiązane koleś w audi 80 lyle że tam były druty a nie linki jak w fiestach ale coś zawsze można wykombinować
 
 
ic3ek
[Usunięty]

Wysłany: 12 Sie 2004, 17:55   

A jak to koles mial tam wykombinowane ???? Przeciez drzwi sie same nie odchyla od karoserii :) :?:
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 12 Sie 2004, 19:21   

ic3ek napisał/a:
A jak to koles mial tam wykombinowane ???? Przeciez drzwi sie same nie odchyla od karoserii :) :?:

Uszczelka je odepchnie... sprawć sam.. od srodka ciągnij tylko za dzwigienke i ne popuchaj drzwi zobaczysz ze samo sie otworza, otwieranie podłaczas ie wlasnie pod te dzwigienke tak jak siłownik do otwierania tylnej klapy...

Co do kierunków to kolega bardzo dobrze napisał.. z centralek wychądzą zawsze 2 przewody +12V do podłacznie na kierunki 9jedne na lewo 2 na prawo strone) - powinny być na nich stosowne bespieczniki...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
KacpeRS
[Usunięty]

Wysłany: 12 Sie 2004, 19:29   

dokładnie na tej zasadzie drzwi się otwierały i jak to super wyglądało tyle że jest mały z tym proble 1-policja się czepia (jak zwylke tego co jest inne) 2-może nie przejść przeglądu ALE wiem komu tu dać w łapkę :lol:
 
 
KacpeRS
[Usunięty]

Wysłany: 12 Sie 2004, 19:33   

to jeszcze pytanko jakiego koloru są przewody od kierunków przy tym przełączniku zespolonym i jak mam to podłączyć jeden na lewo drugi na prawo od przełącznika kierunków czy pod przycisk awaryjek?????
 
 
ic3ek
[Usunięty]

Wysłany: 12 Sie 2004, 19:52   

Wyciagnij wtyczke od gajgi kierunkow. POdłacz 1 kabel do kabla na samej gorze wtyczki (bezpiecznik jesli centralka nie ma wmontowanego)
a 2 kabelek podłacz do 2 kabelka od gory wtyczki (bezpiecznik) i wsio gra

Prosciej naprawde nie idzie

Do Awaryjek ni uda ci sie podłaczyc (probowalem ale musialyby byc przerobki )

Co do dzwi to ja mialem nadzieje ze beda sie szezej otwierac :)
A nie tylko na tyle ze je uszczelka odephnie (tyle to wiem ze je odepchnie :) Tak gł... nie jestem :) ) :(
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 14 Sie 2004, 11:48   

ic3ek napisał/a:
Co do dzwi to ja mialem nadzieje ze beda sie szezej otwierac :)
A nie tylko na tyle ze je uszczelka odephnie (tyle to wiem ze je odepchnie :) Tak gł... nie jestem :) ) :(

No to na jeden z zawiasów od drzwi musisz założyć spręzyne.. najlepiej od rowerowego bagażnika... Dzwie w maluchu otwiera na 45 stopni...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
KacpeRS
[Usunięty]

Wysłany: 15 Sie 2004, 20:16   

dobry pomysł tylko nie zda to egzaminu na parkingu między samochodami bo można poobijać sobie dżwi
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 15 Sie 2004, 21:23   

To trzeba drzwi łapać... albo się mają otwierać szerzej albo nie...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
machok
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sty 2005, 23:26   

Zamontowałem alarm w MK3 ale pojaiwł się mały problem z czujnikami otwarcia drzwi. Podpiąłem się do kabla idącego od czujnika drzwi kierowcy i myślałem, że to jednocześnie będzie kabel od czujnika drzwi pasażera. A nie jest :-| I alarm nie wykrywa otwarcia drzwi pasażera. Wygląda na to, że czujniki połączone są z światełkiem sufitowym przez diody. Pytanie - gdzie te diody są ukryte? Albo gdzie najprościej znaleźć kabel idący do światełka sufitowego? (Tak aby mi alarm chronił oboje drzwi).

Pozdrawiam!
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 1 Lut 2005, 07:36   

Podłaczenie się alarmem pod czujniki od światełka w aucie nie jest dobrym pomysłem, alarm powienien mieć niezależną instalacje... przewód od drzwi pasażera znajdziesz najprościej przy dzwiach pasażera, zaraz czy właczniku krańcowym...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
machok
[Usunięty]

Wysłany: 1 Lut 2005, 09:13   

JoeMix napisał/a:
...przewód od drzwi pasażera znajdziesz najprościej przy dzwiach pasażera, zaraz czy właczniku krańcowym...


Dzięki, to wiem, ale potrzebuje przewód na którym będę miał "sygnał masy" z obu drzwi naraz, czyli napewno będzie to przewód idący do światełka sufitowego. Tylko gdzie go szukać?

PS: Nie zdecyduję się na wiercenie dziur i montaż niezależnych czujników drzwiowych. Te fabryczne mi wystarczą.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 1 Lut 2005, 17:16   

machok napisał/a:
Dzięki, to wiem, ale potrzebuje przewód na którym będę miał "sygnał masy" z obu drzwi naraz, czyli napewno będzie to przewód idący do światełka sufitowego. Tylko gdzie go szukać?

:? Przy światełku....
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
machok
[Usunięty]

Wysłany: 1 Lut 2005, 17:38   

Dzięki. Bardzo mi pomogłeś... :?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 1 Lut 2005, 18:45   

A czego oczekiwałeś... że pójde do auta... rozbiorę lampkę zeby zobaczyć jakie są kolory przewodów... a następnie rozbiorę 1/3 auta zeby Ci przekazeć, gdzie szukac tych przewodów w instalacji?
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Danio 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 391
Skąd: Tychy
Wysłany: 1 Lut 2005, 23:45   

nie rozumiem w czym problem..z tego co pamiętam to w lampce są trzy kabelki...jede plus i dwa minusy( kabelki od wyłaczników w drzwiach) z tego co mi się wydaje to minusy możesz spokojnie łaczyć więc: albo podciągasz kabelki od wyłączników w drzwiach (( zwykły konektorek trzeba przerobić)) albo bierzesz kabelki te które są w lampce...tak mi się wydaje...nie wiem ...może strzeliłem jakąś gafe...na chłopski rozum by działało..proszę mnie poprawić jeśli zawaliłem :P
_________________
Dobra Fiesta nie jest zła ;)

 
 
 
machok
[Usunięty]

Wysłany: 2 Lut 2005, 11:27   

Joe, nie bądź nerwowy. Jestem na forum od niedawna więc może się mylę, ale zasada jest chyba taka, że jak ktoś potrafi coś podpowiedzieć to pisze, a jak nie potrafi - to nic nie pisze... Przecież nie proszę Cię abyś specjalnie dla mnie rozbierał 1/3 auta i szukał kabelków. Jeśli ktoś wie (gdzie schodzi kabel od lampki), to napisze (chyba do tego służy forum, abyśmy dzielili się wiedzą).

Po prostu nie wiem którędy idzie kabel od lampki sufitowej. Czy w lewym słupku? A chodziło mi o to, aby znaleźć kabel, na którym dostanę masę po otwarciu którychkolwiek drzwi. Ale z postu Danio wynika, że kable z czujników drzwiowych idą bezpośrednio do lampki. Dzięki za podpowiedź.
Ale... przecież jest sygnał dźwiękowy o włączonych światłach, pojawiający się po otwarciu tylko drzwi kierowcy. Czyli kabel z czujnika lewych drzwi jeszcze musi iść do tego sygnalizatora, nie tylko do lampki. OK, poszukam i napiszę co znalazłem.

Pozdrawiam :)
 
 
Danio 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Wiek: 39
Dołączył: 16 Gru 2004
Posty: 391
Skąd: Tychy
Wysłany: 2 Lut 2005, 18:16   

no do sygnalizatora jest doprowadzony plus...a minus jest przerywany tym przełacznikiem drzwiowym...ja mam np że jak otwieram lewe drzwi to mi się zapala neon...to samo będę robił z prawymi...pozdrawiam
_________________
Dobra Fiesta nie jest zła ;)

 
 
 
MARIUSZ.B 


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 45
Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 1961
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Lut 2005, 09:05   

Wracając do odcięcia zapłonu uważam że to zły pomysł ponieważ prubując odpalić samochód z załączonym alarmem pompujemy paliwo do silnika a ono się nie spala i leci do kata niszcząc go. Więc lepiej odcinać pompe paliwa lub dwie rzeczy na raz.
_________________
PBXSERWIS centrale telefoniczne
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 3 Lut 2005, 17:39   

A kto normalny będzie próbował uruchomić auto z załaczonym alarmem? No chyba tylko złodziej... a wtedy starty moga być dużo większe... ważne zeby auto nie odpaliło... pozatym, katalizator jest zalewany niedopalonym paliwem przy praktycznie każdym uruchomieniu silnika...
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: Jak rozpoznać czy skrzynia ma LSD
stafcio Tuning mechaniczny 7 29 Sty 2016, 22:47
vegetagt
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 10:46
ttomek71
Brak nowych postów [MK3] Czy to immo? czy alarm? czy coś jeszcze innego?
Od czego ta migająca lampeczka?
Szymonnn Elektryka 6 20 Mar 2010, 05:26
kenczorf
Brak nowych postów [MK6] Wymiana przedniej szyby - koszt, czy założyć podgrzewa
Pękła szyba, czeka mnie wymiana.
Stasqe Elektryka 4 25 Cze 2013, 19:53
Stasqe
Brak nowych postów Radio, głośniki, tuba - czy dobry zakup, proszę o radę.
proszę o rade
Gość Car Audio i CB 3 16 Maj 2011, 19:38
skola


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.