Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

kratek-projekt "futura diesel"
Autor Wiadomość
kratek 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Michał
Wiek: 41
Dołączył: 14 Sie 2005
Posty: 146
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 10 Kwi 2006, 20:12   kratek-projekt "futura diesel"

Witam wszystkich! Chcialem pokazac moj dlugo kompletowany zestaw :D calosc zbieralem ok 3 miesiecy. ( przedni zderzak zakupiony od Piotra RKR - wielkie THX :ok: ) tył poszukiwany dlugo i udalo sie - bo przyjechal z niemiec:-) jutro auto idzie do blacharza i lakieru - mam nadzieje,ze wyrobie sie do czasu ZG :he:




autko bedzie stoi na takich kółkach



na klapie jest zalozona lotka od Xrki - i tutaj pytanko do wszystkich co dodac a moze co zmienic aby auto nabralo smaku ;) ? w nastepnym czasie dodam fotki gotowego auta - Pozdrawiam
_________________
..:::Projekt Futura:::.
..:::Diesel TEAM:::...
..:::Fabka TDI:::.....
..::WIELKOPOLSKI SQUAD FKP::..
Ostatnio zmieniony przez LOY 31 Sie 2006, 00:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
mellow
[Usunięty]

Wysłany: 11 Kwi 2006, 00:52   

Ja bym wywalil zamek i wycieraczke ... przy okraglym zderzaku bedzie lepiej wygladala klapa z sama tablica.

Na moj gust troche fele nie pasuja do koncepcji auta, sa za kaciate... przy tych zderzakach przydaly by sie ladne RH CUP z rantem + obnizenie - taka moja koncepcja na to auto ;-)

Pozdro
 
 
KoRcZuS
[Usunięty]

Wysłany: 11 Kwi 2006, 10:41   

Ja mam zderzaki od futury, zobacz sobie na mojej www co i jak moze cos ci sie spodoba ;]
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 11 Kwi 2006, 19:07   

Hehe a ja lubie takie tematy! :P

Po 1wsze - gleba... :D Conajmniej -40 bo inaczej to ja Futury nie widze.
Po 2gie - mam nadzieje ze te listwy boczne zostana usuniete :] lub zalozone wieksze w kolorze nadwozia (pasujace do projektu Futury).
Po 3cie usuniecie znaczkow i naklejek ale to juz jest opcjonalne i kwestią gustu.
Pryśnij sobie od razu przedni hak holowniczy czy jak to sie tam nazywa bo ruda nadchodzi :P
Co by tu jeszcze - jakbys bardzo chcial to zamek klapy + wycieraczka out lub zastosowac wycieraczke od MK4.
Lusterka i lotke w kolor nadwozia.
No i jeszcze mozna zaspawac rynny/listwy na dachu :P
Badlook nie ostry lecz półkolisty i ew. usuniecie przetloczenia na masce :D
Jedna wycieraczka zamiast 2 - po co męczyć akumulator heehhe :D
No dobra juz dosc :)
Pozdrawiam!
 
 
 
kratek 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Michał
Wiek: 41
Dołączył: 14 Sie 2005
Posty: 146
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 11 Kwi 2006, 19:48   

Auto juz jest u blacharza - pod koniec tygodnia bedzie lakierowane - ruda zadomowila sie na dobre , szczegolnie spodobaly jej sie progi i okolice uszczelek - przedni hak - to pikus - w porownaniu z tym co widzialem przy rozkrecaniu auta :devil: Wiem napewno ze listwy i emblematy wylatują heh - gleba tez bedzie - wyslalem maila w sprawie sprezyn (-35), ale pewnie dopiero po ZG zrobie... narazie czekam na nakladki przednich blotnikow - bo tylko to mi brakuje...a w miedzyczasie kiera idzie do obszycia :D Pozdrawiam i dzieki za wypowiedzi :ok:
_________________
..:::Projekt Futura:::.
..:::Diesel TEAM:::...
..:::Fabka TDI:::.....
..::WIELKOPOLSKI SQUAD FKP::..
 
 
 
Piesek 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Kwi 2006, 12:42   

mellow jak takiś mądry to daj namiar na te fele :1xf: bo z rozstawem 4x108 to praktycznie nieosiagalne hihiih
 
 
 
mellow
[Usunięty]

Wysłany: 12 Kwi 2006, 22:01   

Piesek napisał/a:
mellow jak takiś mądry to daj namiar na te fele :1xf: bo z rozstawem 4x108 to praktycznie nieosiagalne hihiih


No widzisz piesku musz teraz Ci pokazac podwojnego :1xf: :1xf: albo nawet potrojnego :1xf: :1xf: :1xf: ...

...bo wystarczy wlaczyc allegro ...

http://moto.allegro.pl/show_item.php?item=96677509

...nie mowiac juz o gieldach i o handlarzach ktorzy sprowadzaja na zamowienie, a na zachodzie leza tego stosy...

o dystansach zmieniajacych rozstaw srub tez niewspomne...
 
 
Piesek 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 12 Kwi 2006, 22:34   

Mellow ja akurat w temacie alusów siedze od zeszłego roku ;p jak sprzedalem swoje dezenty :P i szukam 14" szerokich i jak narazie to tylko na rozstaw 4x100 i jak się pytałem (a pytałem się 4) kolesi co robią dystanse na zamówienie to koszt ze śróbami od 450-600zł, więc raczej mija się z celem. Co do giełd to od 3 tygodni jeżdzę na giełdę i wiesz kolesie obiecują że za tydzień że za tydzień coś przywiozą... i śmiać mi się chce bo typowe standardy przyworzą. A co do "na zamówienie" to tego już niema przyworzą wszystko jak idzie... pod dany model felgi to do vw owszem załatwią bo tego w pip jest... 15" odpadają bo niewejdą do mnie :P narazie mam 2 modele na oku... znaczy już "do wzięcia" ale z faktu że jestem wybredny ciągle to szukam coraz lepszych... narazie są schmidt revolution, ale niemają dekielków z literką S to już mi się niewidzą i riale z bardzo fajnymi oponkami... ale niestety niesą aż tak fajnie szerokie bo "tylko" 7 cali...ale oponki praktycznie nówki... mellow jak masz na kogoś namiar kto załatwia alu pod zamówienie to daj cynk
 
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Kwi 2006, 00:47   

Piesiu ma racje. Mi tez sie marza RH CUPY 8J z rozstawem 108 na dluzszych szpilkach niestety jest to prawie niemozliwe do znalezienia...
Wiem - nie mam co narzekac ale zawsze jest ktos/cos lepszego :P
 
 
 
mellow
[Usunięty]

Wysłany: 13 Kwi 2006, 23:31   

Swego czasu sam jezdzilem do Niemiec i wiem ze troche tam tego mieli, ten typ co Wy szukacie wygladajacy mniej wiecej tak :



i tak jest duzo drozszy niz zwykle RH bo najczesciej tyly maja z cal wiecej niz przody do tego offset jest mocno zblizony do -10 a nawet czasem 0 ...

No coz wyglad kosztuje :he: , teraz niestety nie wiem kto to moze miec bo siedze za granica i nie mam kontaktu z ludzmi ktorzy jezdza na zachod po czesc :-/

Czemu myslisz ze 15 nie wejdzie do Ciebie ?? ja jezdzilem na 16 i jak byly dobrze nakola przygotowane to nie bylo zadnego problemy z ocieraniem itd...

Pozdro
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Kwi 2006, 08:27   

mellow napisał/a:
Czemu myslisz ze 15 nie wejdzie do Ciebie ?? ja jezdzilem na 16 i jak byly dobrze nakola przygotowane to nie bylo zadnego problemy z ocieraniem itd...


Wyrecze go - jakbys mial glebe -80mm to tez by ci nie weszla 16"... :P
 
 
 
mellow
[Usunięty]

Wysłany: 14 Kwi 2006, 15:22   

Mialem - 60 na gwincie KONI... jak zmienilem na 16 to poprostu wsadzilem inne zawieszenie bo fakt nie weszlo :he: .

Pytanie tylko co bardziej ceni male kolka i niskie auto, czy duza fele i niskie zawieszenie.

Pozdro
 
 
Piesek 


Model: Ford Fiesta Mk3`89
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Wiek: 37
Dołączył: 28 Sty 2005
Posty: 1226
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 14 Kwi 2006, 16:07   

mello tą fotke co kokazałeś to jest z allegro nawet dzwoniłem do kolesia i gadałem... Et jej to 35.... ale już się nieprzejmuje już felgi są jutro jadę za Warszawę po moje aluśki :) też są niczego sobie... nawet sam mearik powiedział że są zajebiste :) A ma przecież RH cup :)
Co do 15" felg to przymierzałem i nieweszły oparły się o błotnik jak auto stało jeszcze na lewarku...
 
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 14 Kwi 2006, 17:24   

A Kratek nas powinien teraz siarczyście zj**ac za zaśmiecanie jego wątku :hahaha:
Pozdrawiam i mam nadzieje, że Kratek tez kocha german style :-P
 
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 14 Kwi 2006, 18:50   

maerik napisał/a:
A Kratek nas powinien teraz siarczyście zj**ac za zaśmiecanie jego wątku :hahaha :-P


eeee nie Kratek ale ja powinienem ;)
Ale gadacie ciekawie-więc kontynuujcie dyskusje a jak temat sie wyczerpie - to pousuwam OT-y. Niema problemu ..warnów nie będzie ;)
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
kratek 


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Inna
Silnik: 1.8D/60KM
Imię: Michał
Wiek: 41
Dołączył: 14 Sie 2005
Posty: 146
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 14 Kwi 2006, 18:56   

Cytat:
A Kratek nas powinien teraz siarczyście zj**ac za zaśmiecanie jego wątku
Pozdrawiam i mam nadzieje, że Kratek tez kocha german style

Stary - luzzz, fajnie poczytac o smacznych autach...german style zaje*** sprawa
podoba mi sie jeszcze styl w jakim angole robią swoje fiesty...



i cos na ten styl bede robił :D tylko emblematy wywale :mad:
...bo wlasnie z tej stronki dostalem oswiecenia zeby zrobic z mojej fofki futro :devil:
jeszcze interesuje mnie sprawa trojkątnych kierunkow od focusa - duzo trzeba przerabiac?
Pozdro ;)
_________________
..:::Projekt Futura:::.
..:::Diesel TEAM:::...
..:::Fabka TDI:::.....
..::WIELKOPOLSKI SQUAD FKP::..
 
 
 
Fordon 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: ST 170
Imię: Konrad
Wiek: 39
Dołączył: 02 Kwi 2005
Posty: 3803
Skąd: WLKP.
Wysłany: 14 Kwi 2006, 22:56   

Mam nadzieje ze do ZG bedzie juz pomalowana Fiestka Futura tak jak mowiles... ;)

Pozdrawiam
_________________

 
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Kwi 2006, 09:59   

A więc tak (zaporzyczone z www.fiesta-ka-forum.de):

Robisz szablon, wycinasz kawalek blaszki:


Stare oprawki od fiesty po '94 będą pasowały tylko trochę może być dziubaniny:


A to efekt jaki powinieneś uzyskać:


Niektórzy twierdzą, że to fuszera i lepiej wspawać blache z focusa, która ma oryginalnie wytłoczenie na kierunek i jest on odrobinę schowany. Niemniej jednak jeśli nie chcesz nic lakierować to polecam pierwszą metodę.
 
 
 
LOY 
Członek Honorowy FKP


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Wiek: 46
Dołączył: 16 Mar 2005
Posty: 1367
Skąd: Zamość/Łódź
Wysłany: 15 Kwi 2006, 12:15   

panowie dajcie spokój tym migaczom - to jest szukanie na siłę-akurat te migacze były spacjalnie projektowane pod linie stylistyczna focusa -przyjzyjcie się uważnie góra migacza nawiązuje do poziomego przetłoczenia błotnika a linia z przodu wpasowuje sie w skos błotnika-tam to mam sens, a w Fiescie-zadnego. Nowoczesny ,bardzo charakterystyczny migacz w starym nadwoziu.uwazam że nie upiekszy to fiesty.
_________________
dużo fiest było ..jeszcze jakaś będzie :)
 
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 15 Kwi 2006, 20:10   

Tak to prawda - stylistycznie ten kierunek nie pasuje do fiesty ale mimo tego dość sporo osób go stosuje
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - konserwacja filtra sportowego typu "mokrego"
dla niewiedzących :P
arecki Tuning mechaniczny 12 12 Wrz 2016, 23:23
olo_r
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Jak rozebrać fotele "Uszatki"
luk-90 Tuning stylistyczny 9 6 Wrz 2013, 02:02
fiestaRS
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: "Fiesta Miesiąca" - Regulamin
Czyli kalendarz na 2014 rok w 12 aktach ;)
Puff Kalendarz 2014 0 2 Gru 2012, 19:13
Puff
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - 1.8Diesel / Turbo Diesel
Fordon Tuning mechaniczny 140 30 Lis 2011, 09:21
szczupak


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.