Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

[Ogólny] Smartfon - który wybrać??
Autor Wiadomość
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27 Cze 2012, 19:44   

Ola, jak już koniecznie smartfon, to idź w HTC, ale nie Mozart, tylko te na androidzie. Wildfire S (nowsza wersja Wildfire'a, na wyższym androidzie już). Bateria spoko ci kilka dni potrzyma. Albo Desire (ten z wysuwaną klawiaturą). Ewentualnie One V - telefon jest genialny, no ale... w stanie darmowym to ty go nie dostaniesz xD W All Inclusive też chyba nie. Jest za złotówkę w formule 4.0 ale abonament 130 zł, więc... Mam Wildfire'a, znam Wildfire'a S, od niedawna mam One V. Z czystym sercem moge polecić, z jednym drobnym zastzeżeniem. Nie wiem, czy tyczy się to wszystkich fonów na androidzie, czy to tylko przypadłość HTC, jednak mają one wadę. Jak się je podda konfiguracji fabrycznej (tej pierwszej, po wyjeciu z pudełka zaraz), lubią się wieszać i okoniem stawać. Mój Wildfire po tej automatycznej zwykłej nabrał dziwnej manii wieszania ekranu dotykowego zawsze, ilekroć ktoś do mnie dzwonił. Telefonu nie szło odebrać, po czym musiałam oddzwaniać do dzwoniącego... Irytujące. Poddany dokładnej konfiguracji ręcznej przestał szaleć. Ponieważ inni znajomi, którzy mają różne modele HTC i nie robili konfiguracji ręcznej, też narzekają na jakieś dziwne odchyły od normy, śmiem twierdzić, że to przypadłość Androida bardziej niż wina telefonu. Dlatego One V od razu poszedł na konfigurację do kogoś, kto się na tym zna, więc żadnych odchyleń od normy nie wykazuje na szczęście.
Co do możliwości telefonów, to są dość spore, zdjęcia robią fajne, zaletą jest faktyczne przybliżanie zdjęcia na ekranie, dzięki czemu mamy ostry obraz nawet na sporym powiększeniu. Jednak licz się z tym, że bateria max 2-3 dni wytrzyma... Wada smartfonów niestety.
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 27 Cze 2012, 19:54   

Telefon to dość indywidualna sprawa, wszyscy polecają Androida, można i tak, można taki kupić i przez 2 lata nie wgrać żadnej aplikacji,,, można wziąść Samsunga z Bada i z jego sklepu dograć masę zabawek,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27 Cze 2012, 21:00   

JoeMix, a Sklep Play (dawny AdnroidMarket) to co? Pies? Masa gier, aplikacji, płatnych, bezpłatnych... Nie wiem, jak to w Samsungu wygląda, nie miałam tego nawet fizycznie w ręku, ale na androida nie narzekam. Chociaż ma swoje ograniczenia też... Kontakty lepiej nie wpisywać w nim do telefonu, tylko na konto google i potem synchronizacja na przykład. Dlatego mówię, jak komuś nie potrzebny smartfon z fajerwerkami, to lepiej dać sobie spokój i wziąć zwykły telefon z WiFi i dobrym aparatem... No ale teraz modnie mieć "smyranego" smartfona dotykowca w ręku...
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 27 Cze 2012, 21:13   

Co z tego że jest sklep, jak z niego się nic nie zainstaluje,,, i nie chodzi mi że nie można, tylko chodzi mi że tak powiem o wole użytkownika.
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
emperor 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Ghia
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 34
Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 12
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 27 Cze 2012, 22:06   

Jeśli ktoś chciałby poczytać coś na temat Windows Phone 7 to polecam tę lekturę.
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 27 Cze 2012, 22:18   

JoeMix napisał/a:
Co z tego że jest sklep, jak z niego się nic nie zainstaluje,,, i nie chodzi mi że nie można, tylko chodzi mi że tak powiem o wole użytkownika.


???

Jak się nie zainstaluje? Nie rozumiem? Nawigacja? Jest, za darmo albo płatna... Latarka lepsza od wbudowanej? A chyba z 10... Gry? Zatrzęsienie, do wyboru do koloru. Aplikacji i gier od groma...
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
emperor 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Ghia
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 34
Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 12
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 27 Cze 2012, 22:20   

Jeszcze nikt w tym temacie nie wspomniał o smartfonach z Symbianem...
 
 
Pietrekk 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Piotrek
Wiek: 32
Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 1240
Skąd: Cieszyn
Wysłany: 27 Cze 2012, 22:21   

Symbian :hahaha: Wg mnie ciągnięcie na siłe czegoś co już umarło.
_________________
BMW e36 touring 325tds 1997
Profil Facebook
 
 
 
emperor 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Ghia
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 34
Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 12
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 27 Cze 2012, 22:23   

Zdania są podzielone :)
Do 2016 roku będą powstawały telefony z tym systemem.
Takie są informacje na dzień dzisiejszy, potem mają być tylko przez jakiś czas wspierane a potem Nokia będzie robić tylko z WP7.
Sam mam telefony z tym os ale jak by nie patrzeć to bardziej przyszłościowy będzie Andek.
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 27 Cze 2012, 22:37   

Symbian i smart w jednym zdaniu to przegiecie :-P
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
emperor 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Ghia
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 34
Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 12
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 27 Cze 2012, 22:46   

Jeśli interesujecie się smartfonami to mogę wam polecić pewne forum, zapewne znane Wam już... iPmart Forum Polska .

Nie reklamuję niczego (jestem nowy ale regulamin znam).

Na dzisiejsze czasy to Symbian już trochę leciwy jest ale jeszcze daje radę jak dla mnie.
Sam myślę nad przesiadką na coś innego. Mam N79 i E90 a chcę E52 i jakiegoś andka np ten Neo V.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 27 Cze 2012, 23:02   

Cytat:
Jak się nie zainstaluje? Nie rozumiem? Nawigacja? Jest, za darmo albo płatna... Latarka lepsza od wbudowanej? A chyba z 10... Gry? Zatrzęsienie, do wyboru do koloru. Aplikacji i gier od groma...
Połowa moich znajomych mając telefon z androidem od jego zakupu nic nie doinstalowała,,, bo nie widzą potrzeby,,, a telefon taki wybrali bo im doradzono,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
emperor 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Ghia
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 34
Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 12
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 27 Cze 2012, 23:06   

JoeMix zgadzam się. Trzeba dobrać telefon do własnych potrzeb. Po co ktoś kto czasem dzwoni i odpala nawigację ma kupować samsunga za 3 tys do grania w jakies gierki czy coś w tym stylu.
Trzeba się zastanowić do czego będzie nam taki smartfon potrzebny, czy pasuje nam system i cena.
Nie ma sensu kupować np SGS2 za 2500 tys z androidem jak się tylko dzwoni (taki przykład).
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 27 Cze 2012, 23:22   

SGS2 kosztuje w detalu 1600, w najdrozszym momencie kosztowal 1800 - wiec bez przesady... to raptem dwukrotnosc najzwyklejszego badziewia - co nie zmienia faktu,ze jak dla kogos smartphone ma pelnic funkcje zwyklego tel, to nie ma co przeplacac - dzwonic potrafia wszystkie
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
emperor 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Ghia
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 34
Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 12
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 27 Cze 2012, 23:28   

Dlatego napisałem że to tylko przykład.
Poza tym nokaut pokazuje
Cytat:
SAMSUNG Galaxy S II

77 ofert od 1628 do 2728 zł


Ja na prawdę bardzo dużo gadam a czasem w tym czasie muszę zrobić coś innego i dlatego mam 2 cegły wiem wiem można jeden ale ja wolę takie rozwiązanie.
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 28 Cze 2012, 00:05   

OK, JoeMix, ale w takim razie na Samsungu z Bada też pewnie nic by nie ściągali, bo nie mają takiej potrzeby. I OK, fajnie, ale ja się pytam, po co w takim razie smartfon? Rozumiesz ideę? Albo chcę telefon, który służy do dzwonienia, smsowania, ewentualnie ma wifi, fajny aparat, kilka dodatków, jak budzik albo latarka, czy może mieć nawigację i tyle - i wtedy kupuję zwykły telefon z fajnym aparatem, mocną baterią i odpowiadający mi wizualnie i funkcjonalnie. Albo potrzebuję mobilnego minikomputera, potrzebuję aplikacji, facebooka, gg, innych bajerów i biorę sobie smartfona, godząc się na to, że bateria max 3 dni (przy dobrych wiatrach), że cegła w kieszeni (bo mało który smartfon jest mały i poręczny), ze telefon dotykowy (nie zawsze to plus) i tak dalej. Jak ktoś tego nie potrzebuje, to jaki jest sens pakować grubą kasę, w coś, czego możliwości nie wykorzysta się nawet w 1/4? Bo co - moda? Na zasadzie "nie ważne, ze nie umiem obsługiwać, ale MAM"? Dla mnie bez sensu.

Też mam dwa telefony, do niedawna był to zestaw SE Elm i HTC Wildfire, obecnie Elma zastąpił HTC One. Czemu drugi smartfon? Ano temu, że się przydaje (internet, gg, facebook i maile zawsze dostępne, nawet jak komputer wyłączony, prognoza pogody, masa gier, wydruk zdjęć po wifi bezpośrednio z telefonu itp itd), i zasadniczo jak jeden się wyładowuje to drugi jest nałądowany, więc się po prostu uzupełniają. Ale jak ktoś nie potrzebuje "zabawki", to dla mnie nie ma to większego sensu...
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 28 Cze 2012, 07:40   

Magda M. napisał/a:
OK, JoeMix, ale w takim razie na Samsungu z Bada też pewnie nic by nie ściągali, bo nie mają takiej potrzeby.
Chodzi o to że się poleca Androida bo jest na niego masa aplikacji, ale na inne system też jest ogrom,,, dlatego uważam ze błędne jest odrzucanie telefonu bo,,, ma tak a nie inny system operacyjny, chyba że faktycznie jest to dla nas jakiś wyznacznik i na taki i taki system są lub własnej nie ma aplikacji które nas interesują,,,

Ja mam K800i i nie narzekam... :-P
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
emperor 

Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Ghia
Silnik: 1.1/50KM
Wiek: 34
Dołączył: 26 Cze 2012
Posty: 12
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: 28 Cze 2012, 07:46   

JoeMix ja nie mówię że polecam Andka, ja po prostu chciałem aby ktoś kto chce kupić telefon z Windows Phone 7 poczytał na ten temat zanim wyda dużo kasy i być może się zawiedzie.
W sumie ciekawy artykuł na temat tego wp7 7-x-7-powodow-by-nie-kochac-windows-phone-7.

Ja sam nigdy nie miałem andka i nie mam a telefonów miałem tyle że nawet nie pamiętam, trochę się znam na nich swego czasu je naprawiałem ale nie zawodowo bardziej hobbystycznie ale sprzęt dalej gdzieś czai się na strychu ;)
 
 
arecki 
Człowiek Whisky


Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: 1.6i16V/100KM
Wiek: 40
Dołączył: 04 Sty 2009
Posty: 1673
Skąd: WWL
Wysłany: 18 Lip 2012, 18:16   

ma ktoś może Sony Xperia S :?:
_________________




Była Fiesta jest Focus
 
 
 
madek 


Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.8i16V/130KM
Imię: Kuba
Dołączył: 23 Kwi 2006
Posty: 1755
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 18 Lip 2012, 18:36   

arecki, a lubisz baterię trzymającą 6h ? :twisted:
_________________
była sobie RS`ka...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Ogólny] Proszę o ocenę samochodu.
W tym temacie prosimy o ocenę auta z ogłoszenia i prośby o sprawdzenie
Freeman Przed zakupem 298 21 Maj 2021, 05:43
mariusz131
Brak nowych postów Przyklejony: [Ogólny] FOTA - oferta promocyjna na wybrane części do Ford
trzeci Przed zakupem 0 19 Cze 2012, 21:55
trzeci
Brak nowych postów Testery diagnostyczne -który wybrać?
scorpion69 Hyde-Park 9 5 Sty 2018, 23:53
scorpion69
Brak nowych postów [Ogólny] które radio wybrać JVC albo KENWOOD?
scorpion69 Car Audio i CB 5 22 Wrz 2018, 18:28
VoSooler
Brak nowych postów smartfon CAT S50 / 15Q - MANN 5S czy warto?
diablo189 Przed zakupem 1 26 Sie 2015, 21:42
Freeman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.