Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Tagi tematu: Brak tagów.

Przesunięty przez: szynszyl
17 Kwi 2006, 11:09
Układ kierowniczy : stukanie przy skręcaniu kierownicą
Autor Wiadomość
malek 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Sie 2005, 16:25   Układ kierowniczy : stukanie przy skręcaniu kierownicą

Od jakiegoś czasu słyszę dziwne pyknięcie(puknięcie) na kierownicy, zaczęło się to w momencie gdy był zatarty krzyżak i kierownica ciężko chodziła. krzyżak jest teraz nasmarowany i kiera chodzi lekko ale pyknięcie pozostało.

Mniej więcej opisałbym to tak: zaczynam skręcać(prostować) koła i przy pierwszym obrocie w daną stronę słychać wyraźne PUK i czuć to też na kierownicy (tak jakby przeskoczyła może trochę więcej?). Czasem puknięcie nie występuje. Problem pojawia się też gdy pokonuję zakręt dość szybko (lub przy wyjściu dodam gazu, dzieje się to chyba tylko na zakręcie w lewą stronę), wtedy słychać jakby kilka szybkich puknięć pod rząd.

Co o tym sądzicie? Podobno to może być drążek kierowniczy... Po otwarciu maski puknięcie jest słyszalne raczej z prawej strony(czyli okolice krzyżaka), ale czy krzyżak mógłby mieć taki objaw?
Ostatnio zmieniony przez Żółwik Tuptuś 22 Lut 2009, 14:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
AeRJot
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sie 2005, 16:36   

stawiam na maglownice, a właciwie na wryobiony/wyłamany ząbek w zębatce, sprawdz czy przy tym "pyknieciu" jedno koło nie zostaje w miejscu a drugie sie przesówa. Jeli to jest to o czym mysle to faktycznie bedzie odgłos niejako od krzyzaka (miejsce, lecz to z maglownicy chodzi o zebatki przy slimaku), a to pykniecie poninieneś wyczuc na całej belce skrętnej.

a co do krzyzaka, to stukanie miałbys i w prawo i w lewo, i ... duzy luz na ĸółku, wiec jesli go nie masz to poszukaj w maglu.
 
 
malek 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Sie 2005, 17:46   

Niby przy puknięciu lewe koło się zatrzymuje.... nie wiem jak prawe, z tym, że problem występuje tez przy kręceniu w prawo, ale zawsze jest to przy pierwszym obrocie kierownicy, później już jest ok.
 
 
 
AeRJot
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sie 2005, 17:50   

hmm, jesli przy pierwszym to nie mam pewnosci ze maglownica, bo to powinno byc przy kazdym obrocie zebatki
Krzyzak nei bedzie mial tu nic wspołnego i ... nadal stawiam na maglownice
 
 
orelek 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: C
Silnik: 1.1i/50KM
Wiek: 44
Dołączył: 27 Wrz 2004
Posty: 29
Skąd: Pajęczno
Wysłany: 31 Sie 2005, 22:18   

a ja bym postawił na krzyżak, miałem u siebie identyczne objawy.
pozdrawiam
 
 
salamandra
[Usunięty]

Wysłany: 31 Sie 2005, 22:20   

U mnie jak był lekki chrobot lub coś przeskakiwało to był to krżyżak, jeśli w obie strony.Otwórz maskę dotknij krzyżaka i poruszaj nim, nie ma prawa się ruszać na boki tzn ma być cały zwarty.Krżyżak oryginalny kosztuje 140, zamiennik 70(poszedł po roku), po regeneracji 50, mozna dokupić sam krżyżak ze środka za 40zł, ale nie da sie bez sprzętu wymienić w większości krzyżaków.Cały krzyżak można samemu wymienić, nie dużo roboty, dwa klucze i młotek do wybicia go jak się zassał.
 
 
Qzyn 





Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Sport
Silnik: 1.6i/104KM
Wiek: 44
Dołączył: 22 Cze 2004
Posty: 1811
Skąd: Radlin
Wysłany: 1 Wrz 2005, 08:38   

Ej, ej , ej pomalutku. Zanimzaczniesz zajmowac sie maglownica to sprawdz sobie lozyska macpersona. Jesli jedno jest zatarte to przy skrecaniu zamiast calego talerzyka obraca sie sama sprezyna przeskakuja po talerzyku. Daje to dokladnie taki objaw o jakim ty piszesz i rowniez to czuc na kieorwnicy. Popros jakiegos kolege o pomoc - nich on ci kreci kieorwnica a ty lookaj czy aby lozyska przy amortyzatorach pracuja.
Pozdro
_________________
"Mission impossible" rozpoczęta :)
 
 
 
malek 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: 1 Wrz 2005, 19:11   

W sobotę może będę miał więcej czasu i przyjrzę się temu bliżej...
 
 
 
Darekmk3 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Darek
Wiek: 39
Dołączył: 30 Lip 2005
Posty: 917
Skąd: Żory
Wysłany: 2 Wrz 2005, 14:01   

hej Qzyn dobrze gada :brawo: aha mozesz to jeszcze w ten sposob sprawdzic :niech ktos ci kreci kiera aty przyloz reke na macperson mozesz wyczoc taki stok i wtedy to bedzie to pozdro
 
 
 
maerik 


Model: Ford Fiesta Mk3`94
Wersja: Inna
Silnik: 1.4i/71KM
Wiek: 40
Dołączył: 14 Kwi 2005
Posty: 722
Skąd: Kraków
Wysłany: 3 Wrz 2005, 18:49   

A ja mam pykniecie na kierownicy - tak jakby wieloklin przeskakiwal przy maxymalnym skrecie - czemu tak moze ktos wie? Dosc mocno mnie to niepokoi...
 
 
 
malek 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Imię: Michał
Wiek: 40
Dołączył: 13 Lut 2005
Posty: 104
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Wrz 2005, 14:24   

Hm... no i sprawdziłem te mcpersony, wygląda, że jest ok, teraz mam w ogóle drązki odkręcone i nic nie puka jak się kręci kołami, wygląda więc, że to jednak przekładnia, ale nieobciążona oczywiście nie puka ;-(

[ Dodano: Sob Wrz 10, 2005 7:40 pm ]
No i jednak jest to krzyżak, faktycznie ma luz i buja się cały na boki, jak go poprzednio wyjmowałem to tak nie było... 140 za oryginał to jakas normalna cena wszędzie czy można trafić drożej?
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK5] Silnik Zetec-S przerywa, szarpie przy dodawaniu gazu
silnik przerywa, szarpie przy dodaniu gazu - winna cewka zapłonowa
Raffaello Elektryka silnika 5 19 Wrz 2016, 21:17
Mizer 59
Brak nowych postów Zgrzyty przy wciśniętym sprzęgle i skręcaniu kierownicą
Czarnybb Mechanika silnika 0 17 Wrz 2014, 12:21
Czarnybb
Brak nowych postów [MK3] Stukanie przy skręcaniu
ojeju Mechanika 9 24 Lis 2011, 22:53
nydo58
Brak nowych postów [MK3] Stukanie i wibracje kierownicy przy skręcaniu
Przeguby ?
miki1405 Mechanika 8 30 Gru 2010, 20:32
jackrzec
Brak nowych postów Stukanie przy kręceniu kierownicą
magdabe Mechanika ogólna 15 20 Wrz 2017, 11:55
Radonis


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.