Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przesunięty przez: van
17 Sty 2020, 20:31
Ktoś z Was zakładał żarówki Led do fiesty mk8?
Autor Wiadomość
west 


Model: Ford Fiesta Mk8`19
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Wiek: 37
Dołączył: 06 Gru 2004
Posty: 96
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 24 Mar 2021, 20:48   

Dla porównania moje LEDy:



LED NARVA:



Dopowiem, że byłem na stacji kontroli pojazdów i stwierdzili, że wszystko jest OK.
No ale nie wiem, ta NARVA świeci baaardzo dziwnie. Aż nieprzyjemnie się jeździ.
Założyliśmy z powrotem H7.
_________________
Mk3, `91 - 1,1 8V
Mk3, `95 - 1,1 8V
Mk4, Flair `97 - 1,3 Endura - E
Mk4, GT `99 - 1,4 16V Zetec-S
Mk6, Trend `03 - 1,25 16V Duratec
Mk7, Ghia `08 - 1,25 16V Duratec
Mk7, ST-Line '17 - 1.0 Ecoboost
Mk8, ST-Line '19 - 1.0 Ecoboost
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25 Mar 2021, 10:08   

Tak, jak pisalem westowi na privie, u mnie wyglada to znacznie lepiej. U mnie swiatlo jest jednolite, ale slabsze niz porownujac z samochodem z oryginalnym LEDem.
Na zdjeciu powyzej, wedlug mnie to wyglada, jakby sie przynajmniej ta prawa zarowka wypiela z mocowania i krzywo swiecila w kloszu.
Ale patrzac, jak swieca te Autobeam, kusi mnie, by jednak je zamowic.
Niestety swoich Narva juz nie zwroce, gdyz zniszczylem opakowanie.

Jak bede mial okazje pojechac w ciemne miejsce by zrobic podobne zdjecie, to je wstawie.

Autobeam do konca marca dal 20% rabatu, czyli jesli ominie nas kontrola celna i vat, to mozna miec to za raptem ponad 120 zl wiecej niz zestaw kompletowany przeze mnie oparty na Narvie. Wedlug mnie nie warto oszczedzac.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Mar 2021, 10:49   

Autobeam dal znizke -25% (szkoda, ze nie na wysylke:-) i sie nie moglem powstrzymac. Zalozylem konto walutowe, podpialem do niego karte, kupilem i zaplacilem. 343 zl razem z przesylka i pokrywkami.

Dlaczego tak zrobilem? Przekonaly mnie zdjecia powyzej. Nie jest u mnie tak zle, swiatlo mam jednolite. Ale ta trupia barwa jest faktem, do tego zdjecie powyzej z zestawem Autobeam u Westa przypomina mi juz moj drugi, ukochany, samochodzik. Jak bede mogl miec takie same swiatla mijania w fiescie, to warte jest tych pieniedzy.


Jestem wiec 270 zl w plecy, bo poprzedniego zestawu juz nie moge odeslac. Tzn potargalem opakowanie od zarowek, a same przejsciowki i pokrywki to raptem 70 zl. Jakby ktos chcial sie pobawic, to sprzedam calosc (lacznie z zarowkami) za 70 zl, ale tylko odbior osobisty. Tak jak felge wystawie w wolnej chwili na olx.
Bardzo podoba mi sie juz obecnie jak fiesta wyglada, jak pisalem nie ma powrotu do H7.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Mar 2021, 07:11   

62.5 GBP z przesyłką, a dziś rano DPD doliczyło jeszcze 16 EUR vatu... bo wzięli cenę nie jaką zapłaciłem w promocji na Easter, tylko zwykłą, 25% wyższą, czyli 80 GBP.
I za to doliczyli sobie jeszcze... 5 EUR. I to nie wszystko, bo doszedł vat 21% od tego, razem 23 EUR
Zapłaciłem, bo tego naprawdę chcę i nie ma nigdzie indziej, ale już nigdy niczego (chyba) nie kupię w UK. Sam VAT ok, ale te dziwne kalkulacje i opłaty administracyjne, to jakiś koszmar.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
west 


Model: Ford Fiesta Mk8`19
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Wiek: 37
Dołączył: 06 Gru 2004
Posty: 96
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 31 Mar 2021, 08:00   

Ciekawe ile poczekasz na paczkę.
Na jedną paczkę z UK czekam 4 miesiąc.
_________________
Mk3, `91 - 1,1 8V
Mk3, `95 - 1,1 8V
Mk4, Flair `97 - 1,3 Endura - E
Mk4, GT `99 - 1,4 16V Zetec-S
Mk6, Trend `03 - 1,25 16V Duratec
Mk7, Ghia `08 - 1,25 16V Duratec
Mk7, ST-Line '17 - 1.0 Ecoboost
Mk8, ST-Line '19 - 1.0 Ecoboost
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31 Mar 2021, 09:51   

A gdzie Ci utknela? Moja jest niby w Niderlandach, tam musialem oplacic haracz.

Policzylem na nasze:
LEDY z pokrywkami (na super promocji -25%) 290 PLN
Przesylka z oplatami brexitowymi 170 PLN

Czyli sama przesylka z VATem i oplatami manipulacyjnymi tyle co Narva z dostawa. Ale Twoje zdjecia mnie mocno zachecily.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 6 Kwi 2021, 17:10   

Zarowki Autobeam zamontowane. Za 3cim razem wcale nie bylo latwo, ale calosc z montazem zajela mi 30 min. Praktyka czyni cuda.

Napisalem do nich na fejsie, zeby sie ogarneli i sprzedawali poza GB bez VAT, bo VAT i tak mi nalicza w UE (plus inne oplaty). Napisali, ze sie zastanowia, jak to zrobic. Czyli korzystajac z moich rad (nie kupowac pokryw gumowych u nich) wyjdziecie moze ze 150 zl do przodu (i 270zl do przodu na eksperymencie z Narva).

Natomiast musze napisac o porownaniu Narva z Autobeam
1. jakosc samych zarowek - te Narva wygladaja wg mnie zupelnie ok, ale te Autobeam sa jak bizuteria, naprawde solidne i wieksze w kazdym wymiarze.
2. Narva daja glos z wentylatorow, wg mnie wewnatrz przy pracujacym silniku/wentylacji niemal nieslyszalne, ale jak sie juz wie czego nasluchiwac, to bez watpienia wiemy, kiedy swiatla sa wlaczone (na postoju). Autobeam sa bezglosne, albo zalaczaja wentylator pozniej (ale od westa wiem, ze sa ciche)
3. Barwa - jest jeszcze dzien, ale widac golym okiem, ze mniej trupia.
4. Wspomniana wielkosc jest tez wada, zamontowac reflektor z powrotem jest ciut trudniej (o pare mm, ale zawsze), do tego nie polecam tych kapturkow z autobeam - sa wg mnie z za grubej gumy i jeszcze mniej sie mieszcza niz np te z allegro ktore kupilem za 30 zl (i moge sprzedac za 20 zl po tygodniu uzywania):
"ZAŚLEPKA GUMA LAMPY REFLEKTORA LED XENON 76mm"

Sam jednak zamontowalem te gumy z Autobeam - kosztowaly mnie z vat itp z 80 zl, to nie bede trzymal na polce, a uzywal takich za 30 zl :-)

Generalnie ani jedne, ani drugie gumy sie nie mieszcza. Jest tak ciasno w mk8 miedzy reflektorem, a wzmocnieniami z blachy. I nie wiem, czy nie powinno sie w ogole ich zdemontowac, ale wtedy szybko reflektor sie w srodku zakurzy, wiec na razie zostawiam jak jest.

5. w dzien nie ma wielkie roznicy patrzac na samochod z zewnatrz - chcialem zrobic zdjecie lewy/prawy reflektor Autobeam/Narva. Niby to sie kloci z tym co napisalem powyzej, ale takie mialem odczucia - trzymalem telefon w reku i chcialem zrobic zdjecie, ale doszedlem do wniosku, ze to bez sensu.

Jednak zdjecia westa obiecuja mi duzo w ciemna noc poza miastem. Az specjalnie zapisalem sie na szczepienie 160 km od Warszawy, zeby sobie zrobic nocna trase w piatek.

Myslalem tez, ze Narvy wykorzystam do dlugich, ale tam siedza H1 a nie H7, i w ogole mocowanie ledow tam moze byc problematyczne (jest ciasniej). Do dlugich tez nie mam zastrzezen, a w minione 4 lata byly uzwane krocej niz 1 h (i to licze z duzym okladem).

Powodzenia w Waszych bojach.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Kwi 2021, 13:28   

Pojezdzilem w nocy i
1. wentylatory tych zarowek chodza tak samo glosno, lub niewiele ciszej niz Narva. Wlaczaja sie pozniej
2. jakosc oswietlenia jest ciut lepsza, na pewno nie zaluje zmiany, ale czy warta ponad 2x wiekszej ceny, to juz ciezko mi okreslic. Jeszcze poziom oryginalnej lampy led z mx5 to nie jest, ale na pewno jest dobrze
3. barwa jest jak z oryginalnej lampy led - niby tylko 6000k zamiast 6500 k, ale roznice widac. Nie ma szans, by ktos sie domyslil, ze to nie jest fabryczny reflektor.

Zarowno na Narvie, jak i na Autobeam, jezdze na ustawieniu 2 zabki w dol. Cos zle ustawili na SKP, gdybym jezdzil na poziomie 0 to razilbym kierowcow niemal caly czas. Kiedys sobie to sam ustawie z powrotem, jak bylo z oryginalnymi H7. Czyli jak zmieniacie zarowki na LED, to nie jedzcie na SKP, bo Wam zle swiatla ustawia :-)
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
miru 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 36
Dołączył: 05 Lip 2018
Posty: 37
Skąd: Kraków
Wysłany: 9 Kwi 2021, 07:34   

Ciekaw jestem jak to wygląda jakościowo w porównaniu z Phillips'em Ultinon Pro9000...No i jak wygląda linia odcięcia w porównaniu z oryginalnym ledem w soczewce.
_________________
Fiesta MK8 1.0 EcoBoost 100 KM :-)
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Paź 2021, 10:00   

W wakacje zrobilem wielogodzinne trasy na tych swiatlach i moge tylko polecic. Nic nie mam do dodania do mojego postu z 7 kwietnia. Linia odciecia jest dobra, nawet wyrazniejsza niz na H7.

Zauwazylem jednak roznice do samochodu z seryjnymi ledami - automatyczne poziomowanie. W fordzie oczywiscie tego nie ma i na wybojach moze to skutkowac oslepianiem, stad podtrzymuje koniecznosc opuszczenia swiatel o 2 zabki w dol wzgledem tego co ustawili w SKP.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Ega 

Model: Ford Fiesta Mk8`19
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 22 Wrz 2020
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: 8 Paź 2021, 11:50   

Cześć, jestem tu początkujący i witam wszystkich w tym wątku :)

Mam wspominane LED-y z Autobeam, które kupiłem wiosną. Zamontowałem z poślizgiem bo okazało się, że kupiłem komplet bez dodatkowych uchwytów, które musiałem domówić. Montaż rzeczywiście kłopotliwy i przy pierwszym razie zarysowałem zderzak przy reflektorze ;-| LED-y świecą ok ale je zdemontowałem i jak dotąd nie zdecydowałem się na ponowny montaż. Przyczyna - jak pisze Wojtek Wawa te gumowe kapturki Autobeam są za długie i po założeniu lampy kapturki te są mocno "wgniecione" przez wystającą za nimi blachę nadwozia. Nie miałem pewności czy nie opierają się one na wystającej z tyłu LED-ów obudowie wentylatora chłodzącego i utrudniają w ten sposób ich chłodzenie. Na postoju wyraźnie słyszałem odgłos pracy tych wentylatorów, nawet przy zamkniętej masce.

Wojtek Wawa - masz może namiary na sklep gdzie można kupić takie kapturki nieco płytsze? Czy możesz napisać więcej o tym opuszczaniu świateł o 2 ząbki. Nie bardzo wiem o jakich ząbkach piszesz.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 9 Paź 2021, 20:37   

Ega, w kabinie masz regulację wysokości świateł 0-4 chyba i chodzi o zrzucenie z 0 - normalne na 2 czyli trochę niżej,,, pewnie o to chodzi, ja osobiście jeżdżę non stop na najniższym ustawieniu czyli 4,,, podnoszę tylko na nocnych trasach za miastem,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Ega 

Model: Ford Fiesta Mk8`19
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 22 Wrz 2020
Posty: 2
Skąd: Polska
Wysłany: 10 Paź 2021, 10:31   

OK wszystko jasne. Chociaż przyznam, że na tradycyjnych żarówkach świecenie na "krótkich" w mojej ocenie we Fieście jest rzeczywiście krótkie i przy jeździe za miastem mocno niewystarczające. Np. we Fiacie do Punto "krótkie" świecą dużo efektywniej, mimo że to model już nie produkowany, ze światłami starszej generacji.
Stąd zastanawiam się nad celowością obniżania wysokości świecenia we Fieście, chyba że jeździ się na mocnych LED-ach.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 11 Paź 2021, 22:52   

Kwestia dobrych żarówek i dobrego stanu lamp,,, ja na światła nie narzekam,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
miru 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 36
Dołączył: 05 Lip 2018
Posty: 37
Skąd: Kraków
Wysłany: 12 Paź 2021, 16:58   

Tez uważam, że lampy w fiescie (projekcyjne) świecą słabo. W mieście to nie problem. Zwykłe odbłyślniki w moim focusie dawały więcej światła. Ale to chyba standard, że lampy soczewkowe świecą słabiej, za to maja lepszą linię odcięcia.
_________________
Fiesta MK8 1.0 EcoBoost 100 KM :-)
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 15 Paź 2021, 00:23   

Soczewki świecą słabiej bo jest tam zwykła blacha która zasłania połowę żarówki i robi linie odcięcia,,, w zwykłych lampach całe światło jest kierowane na drogę systemem luster,,, każde rozwiązanie ma wady i zalety,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
legwan 

Model: Ford Fiesta Mk8`19
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 11 Cze 2021
Posty: 1
Skąd: Śląsk
Wysłany: 15 Paź 2021, 12:57   

qualin napisał/a:
Macie jakieś sprawdzone żarówki LED H8 na przeciwmgielne/doświetlanie? Nie ukrywam, że to żółte światło z fabrycznych halogenów wygląda słabo przy lampach full led :/


Czy ktoś coś poleci? Widzę w innym temacie, że qualin podmienił, też chcę zmienić.

Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Internetowe sklepy z częściami do Fiesty
Gość Serwisy / Mechanicy / Sklepy 14 7 Paź 2018, 09:52
Parzych
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - żarówki w Fiestach
Czyli jakie i gdzie
Parzych Porady eksploatacyjne 99 26 Paź 2020, 09:56
slawomirro
Brak nowych postów Żarówki LED
Bart Elektryka ogólna 7 15 Mar 2015, 23:13
Puff
Brak nowych postów żarówki LED
czy warto???
kaczoro Elektryka 24 19 Paź 2005, 21:43
Gość
Brak nowych postów Żarówki Diodowane Led
Nesor Elektryka 13 16 Mar 2009, 18:59
szogoon


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.