Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Woda w bagażniku, "na nadkolu"
Autor Wiadomość
andrzej.fra 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 20 Paź 2020
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: 20 Paź 2020, 23:07   Woda w bagażniku, "na nadkolu"

Dzień dobry,

Zwracam się do Państwa z prośbą o diagnozę. Niedawno zakupiłem Fiestę Mk7 z 2010 roku. Było tam kilka rzeczy do poprawy blacharsko, głównie po jakiś parkingowych rzeczach. Kiedyś też ktoś wjechał od tyłu na światłach w ten samochód, ale do wymiany był tylko zderzak.

Po deszczu wodę znalazłem tutaj:
https://1drv.ms/u/s!AuLDSVTXZim_tUrXywPslbhbqmu4?e=ythidM

Nie zauważyłem jej niestety od razu i te boki materiałowe zdążyły już podejść grzybem. Niemniej staram się odkryć możliwą drogę dostawania się tej wody więc dzisiaj wytarłem samochód w 100% do sucha i pojechałem na myjnie. Woda pojawiła się ponownie, kilka kropel w miejscach zaznaczonych na zdjęciu.

Przejrzałem już wszystko co jest dość prosto dostępne - sprawdziłem lampę, pod nią sucho, sprawdziłem uszczelkę, jest dobra, sprawdziłem te uszczelnienia co są od zdaje się przewodów z płynem do spryskiwaczy i z kablami, obydwa gumowe elementy wydają się być całe.

Buszując po forum znalazłem że przyczyną mogą być felerne otwory zaklejone jakąś taśmą uwidocznione na filmie: https://www.youtube.com/w...annel=Reuster82 . Nie jestem doświadczony w mechanice, jest to mój pierwszy samochód i boję się zdjąć zderzak. Już przy lampie miałem kłopoty i długo mi to szło.

Byłbym bardzo zobowiązany, gdybyście Państwo pomogli mi odnaleźć kierunek poszukiwań.

Z rzeczy mokrych, poza tymi wskazanymi na zdjęciu to były jeszcze dolne części tych bocznych materiałowych wykładzin, i podłoga po lewej i prawej stronie jest również mokra i zagrzybiała.

Z góry bardzo dziękuję społeczności forum za pomoc.
 
 
AnonimowyAlkoho 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 24 Sty 2014
Posty: 103
Skąd: Łódź
Wysłany: 22 Paź 2020, 22:12   

Zdjęcia się nie ładują. Skoro kiedyś ktoś wjechał, to sprawdź czy nie są widoczne pęknięcia na fabrycznym uszczelnieniu elementów blacharskich, posmarowane jakąś twardą pastą, na połączeniach dachu z błotnikami itp.- "szwy" widoczne po otwarciu klapy, chowające się m.in. pod listwy dachowe. Potrafią pęknąć same z siebie, a co dopiero po stłuczce. Woda z tych szczelin potrafi pokazać się dopiero na podłodze bagażnika, pod bocznymi tapicerkami- tak było u mnie, a nieszczelność wyglądała jak drobne pęknięcie lakieru na tej masie uszczelniającej
 
 
andrzej.fra 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 20 Paź 2020
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: 22 Paź 2020, 23:01   

Bardzo dziękuję za pomoc! Sprawdzę te rzeczy i dam znać. Na razie staram się to jakoś wysuszyć... ;-(

Czy w moim przypadku możliwe jest że stało się to co na tym filmiku?
https://www.youtube.com/w...annel=Reuster82
Bo w sumie, tam jest powiedziane że te taśmy zaklejające te dziurki to odklejają się same z siebie, to co dopiero po stłuczce :/.
 
 
wlodek318 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend ECOnetic
Silnik: 1.6TDCi/90KM
Imię: Piotr
Wiek: 36
Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 58
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Paź 2020, 11:27   

Wydaje mi się, że miejsca zaklejone taśmą (z filmiku) są za nisko, żeby woda wewnątrz bagażnika płynęła po nadkolu (jeśli dobrze rozpoznałem na zdjęciu?).
Borykałem się z tym problemem i wiem, że sprawa nie jest łatwa do znalezienia, szczególnie, jak przeciek nie jest duży. Toteż chyba poza wskazanym miejscem nikt nie będzie w stanie wskazać innego bez oglądania auta (też szukałem swojego czasu takiej porady).
U mnie (też po stłuczce) miejscem dostawania się wody było połączenie dachu z błotnikami, obok zawiasów klapy bagażnika. Rozszczelnienie było tak małe, że nie szło go dostrzec podczas oglądania auta.
Ja okleiłem wszystkie podejrzane miejsca (lampy, uszczelkę, zawiasy, wspomniane połączenia, przejścia przewodów elektrycznych i płynu do spryskiwaczy itp.) taśmą malarską i lałem na auto wodę. Odklejałem po kolei pojedyncze elementy i udało się znaleźć winowajcę. Niestety nawet demontaż tapicerki nie pozwala obejrzeć tych miejsc od wewnątrz.
Powodzenia w tej niełatwej walce.
 
 
andrzej.fra 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 20 Paź 2020
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Paź 2020, 15:21   

Bardzo dziękuję za podpowiedź! Spróbuję, bo na razie ciągle walczę :/
 
 
andrzej.fra 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Ambiente
Silnik: 1.25Duratec/60KM
Dołączył: 20 Paź 2020
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: 5 Lis 2020, 17:38   

Udało się! Okazło się że to łączenia blach przy tych niby-relingach.

Dziękuję za każdą okazaną mi pomoc :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - konserwacja filtra sportowego typu "mokrego"
dla niewiedzących :P
arecki Tuning mechaniczny 12 12 Wrz 2016, 23:23
olo_r
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Jak rozebrać fotele "Uszatki"
luk-90 Tuning stylistyczny 9 6 Wrz 2013, 02:02
fiestaRS
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: "Fiesta Miesiąca" - Regulamin
Czyli kalendarz na 2014 rok w 12 aktach ;)
Puff Kalendarz 2014 0 2 Gru 2012, 19:13
Puff
Brak nowych postów Woda w "kielichu" nad amortyzatorem pod maską
pawel_pila Mechanika ogólna 8 9 Gru 2015, 11:34
tomekromek
Brak nowych postów Nowe wnetrze -"blue edition" z "S"16V
zabawki od Loy'a :)
kratek Tuning stylistyczny 21 14 Sie 2006, 12:14
Piesek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.