Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Za duże spalanie benzyny = Sonda lambda.
Autor Wiadomość
Diuned 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Oskar
Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 165
Skąd: Żarki Letnisko
Wysłany: 2 Lis 2020, 20:15   Za duże spalanie benzyny = Sonda lambda.

Nie wiem czemu tak mało się o tym mówi, zwłaszcza na tym forum i zwłaszcza przy mk3.

Robiłem wizualny remont komory silnika, wszystko było rozłączone, a niektóre rzeczy wyciągnięte. Po podłączeniu wszystkiego z powrotem auto działało, ale spalanie benzyny wynosiło 20-30 litrów na 100 km. Tankowałem 10 litrów benzyny zrobiłem 30 km i już miałem rezerwę.

Problem był taki, ze nie chodził mi gaz, tzn chodził tylko na wolnych obrotach. Na benzynie auto nie miało osiągów. Nie dało się jezdzić na gazie, bo przy naciskaniu przepustnicy, auto się dusiło. Myślałem ze to parownik, ustawiałem go na setki sposobów, ale nic to nie dało. Wcześniej wymieniałem membrany, więc myślałem ze może coś źle zrobiłem, ale przed remontem wizualnym auto po regeneracji parownika chodziło, tylko na gazie szarpało. (a za to szarpanie, odpowiadał uszkodzony termostat.)

Szukałem po kolei. Szukałem lewego powietrza przy gazie. Były podejrzenia z tymi zaworami, ale kompresja była ok.

Sondę oczywiście sprawdzałem, ale tylko komputerem. Jak była odpięta, to komputer ją wypikał, jak przypięta to niby nie było błędów.

Zwijałem się z bólu, auto nie chodziło mi tak jak powinno. Aż w końcu dotarło do mnie, którejś nocy we śnie, ze to musi być sonda lambda, ze muszę ją sprawdzić miernikiem.

Odpaliłem sobie dzisiaj auto i czekałem aż się nagrzeje, puściłem go na LPG na biegu jałowym, na którym tylko chodził.

Mówię, przyszedł czas na pomiar tej SONDY. Biorę kostkę do ręki, aby ją odpiąć, a tu WRRRUUU moc na gazie jak cholera... Poruszałem to wtyczką, wsiadam za stery, gaz w podłogę na LPG i auto jeździ...

Sondę mam sprawną, aby był jakiś problem z przewodami. Musiało być jakieś zwarcie, komputer myślał ze sondę ma, a ona nie dawała napięcia na komputer fiesty i emulator, na gazie.

Ja mam fiestę w LPG. Więc dla mnie w tej chwili, sonda będzie numerem jeden do sprawdzenia, kiedy nie będę miał wysokich obrotów na gazie.

Ale piszę dla innych użytkowników, aby na prawdę nie lekceważyć tego elementu, gdyż jest to po prostu numer 1. Tą sondę to trzeba sprawdzać, tak na dzień dobry, jak tylko zachodzi podejrzenia zbyt bogatej mieszanki.

Także na prawdę jak ktoś ma jakieś problemy, sprawdzajcie wszystko multimetrem cyfrowym.

Podsumowanie:

1.Zbyt bogata mieszanka, duże spalanie benzyny w okolicach 20 - 30 litrów = Sonda Lambda.

2. Brak wysokich obrotów na LPG przy instalacji II generacji, sterowanej silnikiem krokowym = Sonda Lambda.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 2 Lis 2020, 20:50   

Nie pisze się pewnych rzeczy co pewne sprawy są powiedzmy oczywiste,,, sonda w silniku na benzynę pracującym na gazie głupoty pokazuje i jej wartości można sobie wsadzić, dlatego potrzebny jest emulator sondy w prostych instalacjach by komputer nie wariował lub specjalny adapter tłumaczący wartości "na normalne" wynika to z różnicy w gazach wylotowych po spaleniu tych różnych paliw oraz innych proporcji "mieszanki idealnej",,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 3 Lis 2020, 07:54   

Diuned, diagnostyka problemu czasami trwa bardzo długo, nawet mając całe zaplecze do jej wykonania, a i tak czasami trzeba podchodzić do niej irracjonalnie.

Joe, to co piszesz to jedynie starsze systemy i instalacje max II-gen. Aczkolwiek instalacje z aktuatorem idzie tak ustawić, że sonda ma prawidłowe odczyty i ecu się nie burzy.
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 3 Lis 2020, 22:16   

Marcin, z tego co kojarzę to kolega ma instalacje z silniczkiem krokowym na wężu,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Diuned 

Model: Ford Fiesta Mk3`93
Wersja: Fun
Silnik: 1.3i/60KM
Imię: Oskar
Dołączył: 14 Maj 2016
Posty: 165
Skąd: Żarki Letnisko
Wysłany: 4 Lis 2020, 18:46   

JoeMix napisał/a:
Marcin, z tego co kojarzę to kolega ma instalacje z silniczkiem krokowym na wężu,,,


Zgadza się.
 
 
Marcin 

Model: Inne auto
Wersja: Titanium X
Silnik: 2.0 16V
Imię: Marcin
Wiek: 39
Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 3094
Skąd: Krosno Odrz.
Wysłany: 4 Lis 2020, 20:43   

Ok, co nie zmienia faktu, że diagnostykę zaczyna się od paliwa podstawowego, a sztywne obwinianie od razu sondy może czasami nie być trafione ;) ważne że tu pomogło.
_________________
Jest: Focus MK2FL, Mazda 2 DY, Puma MK1
Było: Clio 2, Mazda 323F BJ, Fiesta MK4
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MK4] Duże spalanie - sonda lambda i czujnik temperatury
piterrulez Elektryka 2 22 Kwi 2012, 20:39
trzeci
Brak nowych postów Za duże spalanie benzyny w Ford fiesta MK3
Diuned Mechanika ogólna 21 28 Lut 2020, 12:25
Diuned
Brak nowych postów [MK6] Sonda lamba, duże spalanie, pogrzewanie
Gość Elektryka 2 12 Lis 2009, 19:17
JoeMix
Brak nowych postów [MK3] Duże spalanie, test sondy lambda
dziwne zachowanie sondy, filmy z testu
Gość Mechanika 6 7 Sty 2010, 16:17
JoeMix
Brak nowych postów Sonda Lambda: Zasyfiona lambda
Gość Elektryka 15 28 Sie 2006, 19:56
opawelq


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.