Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Szyby elektryczne - raz działają, raz nie
Autor Wiadomość
Huk 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 36
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 69
Skąd: ***
Wysłany: 23 Maj 2016, 11:26   Szyby elektryczne - raz działają, raz nie

Witam po dłuższej przerwie.

Ostatnio z Fiesta dzieje się coś dziwnego - szyby raz dają się opuścić a raz nie. Nie wiem od czego to zależy - myślałem że może jakiś syf naszedł w prowadnice - ale po testach które przeprowadziłem jestem na 99.9% przekonany że to nie to. Generalnie wygląda to tak:

1. Wsiadam do auta i zapalam. O ile auto ma dobry humor i szyby śmigają - to działają jakby nigdy nic - żadnych większych oporów, zamykają się i otwierają szybciutko.

2. Przejadę 10 Km - szyby przestają nagle działać. Dzisiaj to wyglądało tak że szyba od strony pasażera była uchylona ~20% i nie mogliśmy jej zamknąć. W dół szła ale baaaaaaardzo powoli - jakby były jakieś niebotyczne opory, zaś w górę nic. Dojechałem do domu, po jakichś 20 minutach próbuję ponownie - nadal to samo. 5 minut pożnie zmartwychwstanie - szyby śmigają jak nowe (0 ingerencji z mojej strony).

Żeby było zabawniej, to zdaje się dziać synchronicznie - w sensie, jak działa to zarówno od strony kierowcy jak i pasażera, jak przestaje to też obie na raz...

Ktoś może spotkał się z podobnym przypadkiem? Zachowanie sugeruje mi problem z elektryką - myślałem że może bezpiecznik nieco zaśniedział i raz daje pełny prąd, a raz nie - ale o ile dobrze widzę w instrukcji, to to jest bezpiecznik 30A, nie serwisowalny poza warsztatem :(

Pytanie czy ma ktoś jakieś pomysły co to może być, czy powinienem szykować kilka stówek dla mechanika :( ?

Pozdrawiam.
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 23 Maj 2016, 12:57   Szyby elektryczne - raz działają, raz nie

Owa "synchroniczność" wskazywałaby na problemy ze stykami w guzikach do sterowania. Jak masz taki problem, to zdemontuj guziki i zepnij styki na krótko drutem. Jak zacznie trybić, to masz winowajcę.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
spiochu 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Piotr
Wiek: 47
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 50
Skąd: Dębe Wielkie
Wysłany: 23 Maj 2016, 13:30   Szyby elektryczne - raz działają, raz nie

Jak nie to co sprawdzenia wiązka między drzwiami a karoserią. Może któryś kabelek się przerwał? Choć to przypadłość raczej renówek :D

Wysłane z telefonu
 
 
dominiksoul 


Model: Ford Fiesta Mk7`13
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Dominik
Dołączył: 24 Mar 2014
Posty: 29
Skąd: Beeftown
Wysłany: 24 Maj 2016, 10:24   Szyby elektryczne - raz działają, raz nie

Mam podobny problem z szybami... O ile samo zamykanie i otwieranie zawsze działa o tyle czasem przestaje działać domykanie i otwieranie po "dwukliku". Dotyczy to szyb przednich po obu stronach. Brak jakichkolwiek błędów w komputerze.

Czy za sterowanie szybami odpowiada centralny moduł komfortu czy są jakieś moduły w drzwiach? Mam wersję z elektrycznymi szybami tylko z przodu + podgrzewane lusterka (bez składania). Obstawiam, że to ten moduł może fiksować.
_________________
 
 
Huk 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 36
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 69
Skąd: ***
Wysłany: 24 Maj 2016, 11:47   Szyby elektryczne - raz działają, raz nie

@dominiksoul:

Może rozkalibrował Ci się moduł położenia skrajnego? Coś jak tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=3-sRKOHJr7s

Jeśli tak to koleś na filmie pokazuje jak to niby zresetować.

@Puff && @spiochu:

Dzięki za odzew - samemu to ja pewnie nic nie zdziałam (pamiętajcie że to ja miałem problem z pociągnięciem za wajchę do otwierania pokrywy silnika :-P ) - znaczy rozkręcić pewnie dam radę, tylko w druga stronę może być problem :) - ale przynajmniej będę mógł nakierować mechanika... chociaż szczerze trochę mi nie do końca to pasuje - kiedy szyby nie działały to mimo wszystko było słychać że sam mechanizm "klikał" zarówno kiedy dawałem w górę jak i w dół - na wszystkich przyciskach. Do tego bardzo dziwi mnie samo zachowanie, czasami wystarczy zgasić auto i zapalić ponownie i problem znika... to trochę nie do końca podchodzi pod uszkodzony przycisk, jakby tak było to chyba bardziej efekt byłby że raz działa a raz nie, a tutaj jak "nie działało" to tak jak pisałem w pierwszym poście - ślamazarnie, bo ślamazarnie ale szyba pasażera jednak szła w dół...

A czy ktoś się orientuję jak wygląda sprawa z bezpiecznikiem od tego? To jest 30A - w instrukcji napisali że tylko "nisko prądowe" są wtykane, a jak jest z tymi? Przylutowali je czy co? Jest opcja żeby to się poluzowało/zaśniedziało tak że raz łączy a raz nie?

Co do wiązki między drzwiami a karoserią - jeżeli chodzi o to co widać na tym zdjęciu:

http://s222.photobucket.c... ... 5.jpg.html

To wygląda w porządku - no chyba że @spiochu ma na myśli coś co jest w środku drzwi...?

Pozdrawiam.
 
 
yoyo72 
Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk3`95
Wersja: Futura
Silnik: 1.6i16V/90KM
Imię: Dziadek
Wiek: 51
Dołączył: 29 Kwi 2010
Posty: 1021
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Maj 2016, 16:26   Szyby elektryczne - raz działają, raz nie

Miałem to samo w swojej MK3 prawa szyba czasami waliła focha i nie chciała się otworzyć. Czyściłem styki przycisków, prowadnice, te uszczelki nawet wyjmowałem co są w boczkach w drzwiach ,bo myślałem ,że za mocno ściskają i szyba nie ma siły schodzić w dół. Odkręciłem w końcu to takie co jest na zdjęciu ,wyczyściłem te takie metalowe styki i wszystko przeszło. Problem był tylko z prawą szybą. U mnie pomogło ,więc może spróbujesz.
_________________
Jest inne , ale tez Ford
Było MK3 1994r 1.1/2.0 136KM ;)
Było MK3 1995 r.1.6 16v 90 KM Futura swap 2.0 136KM
Było MK3 1993 r.1.3 NEWPORT z klimą ;) (ślimak)
Było MK3 1992 r.1.8 16v 130 KM (akwarium)

PRINCE OF RADOM 2016 ;) ;) ;)
 
 
 
spiochu 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Piotr
Wiek: 47
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 50
Skąd: Dębe Wielkie
Wysłany: 24 Maj 2016, 17:01   Szyby elektryczne - raz działają, raz nie

Tak, miałem na myśli tą wiązkę :)

Wysłane z telefonu
 
 
krynio5 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: L
Silnik: 1.1/55KM
Dołączył: 19 Sie 2019
Posty: 4
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 19 Sie 2019, 19:32   

Mam takie same objawy jak w pierwszym poście. Czy ktoś może podpowiedzieć co może być problemem.
 
 
krynio5 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: L
Silnik: 1.1/55KM
Dołączył: 19 Sie 2019
Posty: 4
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 20 Sie 2019, 13:20   

Czy posiada ktoś schemat do Fiesty MK7 lub cześć odpowiadającą instalacji elektrycznej szyb.?
 
 
krynio5 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: L
Silnik: 1.1/55KM
Dołączył: 19 Sie 2019
Posty: 4
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 20 Sie 2019, 22:55   

Czy ktoś może zrobić jakiś zrzut ekranu czy taki schemat elektryki szyb jest na ETIS bo ja tego nie widzę?
Jak wykupie dostęp do ETIS za np. godzinę to będę mógł ściągnąć schemat do drugiego samochodu czy tylko do jednego?
 
 
krynio5 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: L
Silnik: 1.1/55KM
Dołączył: 19 Sie 2019
Posty: 4
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 21 Sie 2019, 12:16   

Usterka naprawiona. Przełamana złączka od masy w kostce pomiedzy drzwiami a reszta auta.
 
 
piotras85 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium X
Silnik: 1.4 16V/90KM
Dołączył: 05 Lip 2021
Posty: 1
Skąd: Inowrocław
Wysłany: 5 Lip 2021, 08:25   

Mogę potwierdzić, w mojej żony Fieście był podobny problem. Problemem był wyłamany przewód gruby czarno-fioletowy przy kostce, która wchodzi w karoserię auta od drzwi (takie duże złącze z trzema kostkami. Kabel ułamał się w kostce przy styku. Zlutowałem go na stałe i puściłem bokiem. Kabel ten jest powiązany z masą, bo miernikiem sprawdziłem. Pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 09:46
ttomek71
Brak nowych postów [MK3] Kierunkowskazy - raz działają, raz nie działają
Miki Elektryka 1 7 Gru 2011, 15:13
JoeMix
Brak nowych postów [MK3] Na gazie silnik raz pracuje raz nie -brak logicznego z
massur LPG 22 22 Cze 2010, 07:37
pucio2


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.