Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Pierwszy 1000 km w Nowej Fieście - wrażenia
Autor Wiadomość
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 20 Lip 2019, 13:10   

Wojtek Wawa,
Już nie chce się spierać. Bębny robili kiedyś dawno temu...
Skoro takie są dobre i mają taką samą skuteczność hamowania to po co je montują w mocniejszych wersjach? Pyt ret.
mskgs,
W menu jest opcja światła adaptacyjne, jak wyłączysz to długie nie będą dostosowywać się wraz z prędkością :)
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Lip 2019, 06:24   

msky napisał/a:

W menu jest opcja światła adaptacyjne, jak wyłączysz to długie nie będą dostosowywać się wraz z prędkością :)


Ja tam opcji wyłączenia nie widzę. Jest tylko przełącznik na ruch lewo/prawostronny. :P
 
 
tantal 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 22 Wrz 2018
Posty: 37
Skąd: wlkp
Wysłany: 22 Lip 2019, 17:38   

Bębny mają jeszcze jedną zaletę. Nie brudzą felg, tak jak tarcze :ok: :)
 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 22 Lip 2019, 17:38   

mskgs, Mam dwie opcje: lewo / prawo oraz adaptacja (od 110 km/h wydłużają się światła chyba tylko ledy)
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 22 Lip 2019, 19:24   

Zrób zdjęcie, bo normalnie nie wierzę. :D Jak to możliwe niby, że Ty masz, a ja nie? Chociaż w Fordzie mnie już nic nie zdziwi...
Chyba że chodzi o drogowe, a nie mijania..? Bo ja nie mam automatycznego przełączania mijania/drogowe.
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 22 Lip 2019, 20:28   

msky napisał/a:
Wojtek Wawa,
Już nie chce się spierać. Bębny robili kiedyś dawno temu...
Skoro takie są dobre i mają taką samą skuteczność hamowania to po co je montują w mocniejszych wersjach? Pyt ret.


Według mnie tarcza jest dość bezobsługowa, czego nie można powiedzieć o bębnie.
 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 22 Lip 2019, 20:31   

mskgs napisał/a:
Zrób zdjęcie, bo normalnie nie wierzę. :D Jak to możliwe niby, że Ty masz, a ja nie? Chociaż w Fordzie mnie już nic nie zdziwi...
Chyba że chodzi o drogowe, a nie mijania..? Bo ja nie mam automatycznego przełączania mijania/drogowe.


Masz już odpowiedź :)
Ja np. nie mam eco trenera, a fiesta służbowa w dieslu już ma...
Ford to loteria :)
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 23 Lip 2019, 07:07   

mskgs napisał/a:
Jak to możliwe niby, że Ty masz, a ja nie?
Też nie mam tej opcji,ale Ja mam automatyczne światła tylko,że na soczewce,a nie full led. Więc opcje są 2 jest to tylko dostępne na full ledach,albo trzeba by zaktualizować Zestaw wskaźników (IPC).Bo jak widać ost aktualizacja była w lutym 2019,a Ja mam soft z 2017

 
 
Wasabi 

Model: Ford Fiesta Mk8`19
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Konrad
Wiek: 35
Dołączył: 03 Mar 2017
Posty: 18
Skąd: Chorzów
Wysłany: 23 Lip 2019, 08:36   

Też nie mam tej opcji, a mam full ledy. Auto wyprodukowane w maju 2019. Być może występuje to w pakiecie z aktywnym tempomatem i automatyczną zmianą świateł drogowych na mijania.
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 24 Lip 2019, 07:06   

msky napisał/a:

- stuki w układzie kierowniczym, ASO nie słyszy i nie widzie problemu ... Występuję tylko przy hamowaniu i jednoczesnym skręcaniu w lewo lub prawo


Dziś chyba zauważyłem to samo. Hamowanie + skręt i coś ewidentnie stuka... Niedługo przegląd, zobaczymy co mi powiedzą. :-)
 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 24 Lip 2019, 21:19   

mskgs, Już myślałem, że mam paranoję. To pewnie luz w układzie kierowniczym. Szczerze nie mam czasu na ASO...
Moje ostatnie spalanie po chipsie, wzrosło do 7,4 l wcześniej 6,8. Te same drogi, te same dni, te same korki.
 
 
Shago 

Model: Ford Fiesta Mk8`19
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 12 Maj 2019
Posty: 0
Skąd: Warszawa
Wysłany: 26 Lip 2019, 06:45   

No i stało się, odebrałem wczoraj swoją Fiestunię, pękło pierwsze 100km. Cóż mogę napisać... No coś pięknego
- Komfort jazdy na bardzo wysokim poziomie. To wchodzenie w zakręty i trzymanie się drogi...
- Cisza w środku przy prędkości drogi ekspresowej to jakaś bajka!
- Nie wierzyłem, że automat może działać TAK płynnie. 0 szarpania, bardzo płynna zmiana biegów, szybka reakcja na wciśniecie pedału gazu i redukacja na niższy bieg... No jazda po mieście to złoto.
- Światła FULL LED super, a doświetlanie zakrętów też daje radę.
- Takie detale jak podświetlenie wnętrza, przestrzeni na nogi, podświetlenie podłoża przy drzwiach przy wysiadaniu sprawiają naprawdę pozytywne odczucia.
- SYNC3 i głosowe wybieranie komend nawigacji bardzo ułatwia zadanie podczas jazdy.
- Czujniki martwego pola i ruchu poprzecznego przy cofaniu działają bardzo dobrze, tak samo jak czujniki parkowania i kamera cofania, bardzo przydatne.
- FordPass! Mega fajne, kiedy w telefonie mogę poznać dokładną lokalizację autka, stan paliwa, zużycie oleju, poziom ciśnienia w oponach. A i odpalić mogę, wychłodzić tuż przed jazdą zanim wsiądę do autka.. Mega!

Na dzisiaj do testów pozostał mi adaptacyjny tempomat, asystent parkowania i asystent pasa ruchu, wczoraj trochę się bałem xD.

Następne wrażenia z jazdy napiszę po pierwszych 1000km ;)
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 26 Lip 2019, 07:56   

Shago, podaj konfigurację auta z końcową ceną.
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 7 Sie 2019, 06:45   

Jakby ktoś z Was ;) albo znajomych chciał kupić Fiestę, to jednak mam swoją do "oddania" :)
http://fiestaklubpolska.p...pic.php?t=79317
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Sie 2019, 11:05   

msky napisał/a:
Wojtek Wawa,
Już nie chce się spierać. Bębny robili kiedyś dawno temu...
Skoro takie są dobre i mają taką samą skuteczność hamowania to po co je montują w mocniejszych wersjach? Pyt ret.


Bo się mniej grzeją tarcze, a raczej lepiej chłodzą/odporowadzają ciepło. Bęben by miał taką skuteczność hamowania jak przednie tarcze, chyba by się nie zmieścił w kole. Na szczęście tylne hamulce odpowiadają za około 20 % hamowania i nie muszą być wielkie. Szansa, że ktoś pojedzie na tor i będzie jechał na czas wersją 100 KM są znikome, w tych wersjach mocniejszych szansa rośnie, więc montują tarcze. Nie ma to nic wspólnego z drogą hamowania.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Pomnik 

Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Ghia
Silnik: 1.25i/75KM
Imię: Adam
Wiek: 25
Dołączył: 07 Sie 2019
Posty: 2
Skąd: Wrocław
Wysłany: 7 Sie 2019, 11:12   

Siema wszystkim , trafiłem do was bo stało się... zakochałem się w fiestach :D Fiesta mk4 w wersji ghia stała się moim pierwszym wózkiem jest w dość zaskakująco dobrym stanie mechanicznym , dokonałem drobnych wymian i napraw. Teraz poszukuję pomocy w sprawie wycięcia zgnitych nadkoli Z TYŁU i wsadzenia poszerzeń z plastiku. No , to tak na gorąco trzymajcie się ! :D
_________________
PmK
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 7 Sie 2019, 11:32   

Kolejny wpis do pamiętniczka.
Najpierw sąsiad nowym mercedesem c przerysował tył żonie wyjeżdżając z miejsca parkingowego. Potem jadąc na Mazury dosłownie metr przed samochodem wyskoczył zając prosto przed samochód - mimo jazdy na inteligentnym tempomacie (ustawione 3 belki) radar nawet nie wyświetlił ostrzeżenia. W sumie to nic dziwnego, musiałaby działać w podczerwieni, by wyhaczyć zwierzaka w krzakach.
Tym sposobem samochód będzie miał robiony przód i tył.

Sama jazda na Mazury była spokojna (może gdybym jechał szybko, to zwierzaka bym nie trafił:), średnie spalanie tam i z powrotem równo 5.5 l na 100 km (komputer i dystrybutor pokazały to samo) mimo trzymania na ekspresówce 140 kmh, a ekspresówka to spory odcinek jadąc z Warszawy na Mazury (do Zambrowa).

Zmiana ciśnień opon na zalecane też baaaardzo pomogła na komfort. Może pamiętacie moje zeszłoroczne narzekanie na brak komfortu? W tym roku na tych samych dziurach już nie narzekałem. Chyba o tym pisałem, ale po przesiadce z Golfa na Fiestę bardzo odczułem, że coś za dużo trzęsie i przypomniałem sobie, że mam w oponach 2.5 atmosfery zamiast 2.0/2.1.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 9 Sie 2019, 09:40   

A dziś Fiesta popsuła nam rano humory. W nocy mocno padało, rano żona nawet nie jest w stanie wejść do samochodu. Ja w drodze do pracy na rowerze. Zawróciłem i wzywam Asisstance, akurat gdy podawałem już numer VIN, dojechałem z powrotem pod dom, spróbowałem zobaczyć, czy jest jakikolwiek prąd w samochodzie, otwieram awaryjnie drzwi po usunięciu zaślepki zamka... a tu lusterka się otwierają. Do tego silnik odpalił na widok kluczyka. I to nie wszystko. Wracam z żoną poinstruować, jak się otwiera samochód w ten sposób, a tu samochód otwiera się z kluczyka.

Coś się zawiesiło, coś zwarło. Pamiętajcie, żeby w takiej sytuacji otworzyć samochód kluczykiem (nie przyciskiem na kluczyku, bo to nie działa), odpalić, zgasić, zamknąć, i powinno to pomóc. Nam pomogło.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 11 Sie 2019, 10:05   

Wojtek Wawa,
Tak bywa niestety za elektroniką.

U mnie w firmie mieli lepszą jazdę po deszczach, które padały intensywnie w czerwcu.
Kupili służbowe toyoty corolle z silnikiem 2.0 hybrid (bajka tak na marginesie) i wszystkie odmówiły uruchomienia się rano. Przyjechały lawety i jedną zabrali, a jak wrócili po drugą to już osuszyła się i sama uruchomiła. Silnik fajny, auto nawet, ale toyota robi auta dla starców, mało w nich polotu i przyjemności z użytkowania.

Ja swoją drogą zauważyłem po zmianie mapy silnika, częstą informację o obniżeniu mocy ślinika podczas hamowania (komunikat niebieski) oraz intensywniejsze działanie ASR podczas ruszania.
Mam wrażenie też, że dłużej działa pompa chłodzenia turbo po zgaszeniu silnika, albo wcześniej nie zwracałem na to uwagi.


Tak na marginesie kusi mnie :/
https://www.youtube.com/watch?v=zZGs9jSEpE4
Podobno ma być wersja ST :)
 
 
pewniaczek 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: ST
Silnik: 1.3i/50KM
Wiek: 44
Dołączył: 12 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 999/6/7
Wysłany: 13 Sie 2019, 12:37   

Moje wnioski są takie: jazda jest bardzo przyjemna, auto jest dobrze wyciszone, dobrze się prowadzi, mam poprawne przyśpieszenie.
Dużym plusem jest również moim zdaniem fakt, że jeździ się nowym autem, a więc ma się też tą świadomość, że samo auto się nie zepsuje, nie ulegnie awarii itd.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Pierwszy 1000 km w Fieście Mk8 - wersja ST-Line
Maciej87 Hyde-Park 20 25 Sie 2018, 19:34
Tared
Brak nowych postów relacje wrażenia zdjęcia
DziDzia II Jesienny Zlot FKP - Sulistrowiczki 2008 152 20 Lis 2008, 22:01
trzeci
Brak nowych postów Wrażenia i opinie po wywaleniu katalizatora
Gość Mechanika 29 26 Lip 2007, 16:58
Marcinus
Brak nowych postów [MK4] Radio Ford 1000 fm stereo
ścisza się charczy rzęzi
pantygrys Car Audio i CB 0 25 Wrz 2009, 13:34
pantygrys
Brak nowych postów [MK4] Wymiana radia z Ford Radio 1000
petertohen Car Audio i CB 1 21 Sty 2018, 11:31
Arturek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.