Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Sprawdzanie aktulanej pozycji gps samochodów
Autor Wiadomość
pewniaczek 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: ST
Silnik: 1.3i/50KM
Wiek: 44
Dołączył: 12 Wrz 2014
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 999/6/7
Wysłany: 20 Lip 2018, 08:33   Sprawdzanie aktulanej pozycji gps samochodów

Czy ktoś już to może przerabiał? Chodzi o możliwość sprawdzania takich parametrów, jak aktualne położenie, aktualna prędkość opcjonalnie inne parametry jak zużycie paliwa itd?
Podejrzewam, że musi to być oparte na dwóch modułach: gps oraz gprs (internecie mobilnym)?
 
 
jkk 


Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: S
Silnik: 1.6D/54KM
Dołączył: 24 Gru 2014
Posty: 21
Skąd: Warszawa
Ostrzeżeń:
 999/6/7
Wysłany: 20 Lip 2018, 12:45   

Taki system można stworzyć we własnym zakresie. Można kupić moduły GPS, GPRS. I skonfigurować. Wszelkie informacje potrzebne do tego typu rzeczy są powszechnie dostępne.

Z gotowych systemów, proponuję sprawdzić np ten od Infis np Infis Fleet Analyst: https://www.infis.pl/monitoring-pojazdow-gps/
 
 
Grot 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 16 Lis 2017
Posty: 26
Skąd: Zabrze
Wysłany: 4 Sie 2018, 12:00   

A może po prostu gdzieś w desce ukryć smartfona z ładowarką 12v gdzieś ładnie ukrytą w desce i jakaś apka? Może to być tańsze, choć możesz wtedy zapomnieć o parametrach (chyba że do tego jakiś dongiel OBD z połączeniem do smartfona ale to będzie się rzucać w oczy) ;) .
 
 
kimczi 


Model: Ford Fiesta Mk7`08
Wersja: ST
Silnik: 1.6D/54KM
Wiek: 35
Dołączył: 11 Kwi 2019
Posty: 0
Skąd: Pabianice
Wysłany: 12 Kwi 2019, 16:49   

Nowoczesne systemy oferują pomiar bardzo wielu parametrów, pytanie tylko czy potrzebujemy takich dokładnych danych. Do tej pory z rozwiązaniami telematycznymi spotykałem się głównie w firmach, które swoją działalność opierają o transport i spedycję, ewentualnie wśród przedstawicieli handlowych i mniejszych dostawców. W prywatnym samochodzie, takie rozwiązanie też może się przyjąć. Korzyści jakie z tego wynikają, to na pewno bardzie ekonomiczna jazda i oszczędności na paliwie. Obecnie jest trend na ecodriving. Tutaj https://teagle.io/usluga/analityka-stylu-jazdy-kierowcow/ jest bardzo ciekawy wpis na ten temat.
Ostatnio zmieniony przez vegetagt 23 Kwi 2019, 19:49, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 12 Kwi 2019, 23:16   

Jeśli tylko chcesz mieć lokalizację to wystarczy telefon za 100 złotych i gogolowskie mapy, włączasz udostępnianie pozycji na stałe (lub na x godzin) i na swoim telefonie i komputerze czy czy komu dasz linka masz podgląd na aktualną pozycje auta,,, jak się zalogujesz do konta Google to masz oczywiście podgląd lokalizacji wstecz (oś czas)

Równolegle można zainstalować https://glympse.com/ która też udostępnia lokalizację na podstawie linku, w dodatku za punktem, ciągnie się wstążką z historią pozycji, ileś tam czasu wstecz,,,






Jeżeli potrzebujesz więcej opcji, to dla domu czy małej firmy najlepiej wykupić abonament w jakiejś firmie gdzie dostaniesz moduł który sobie wepniesz w gniazdo diagnostyki i tyle instalacji w aucie, np. coś takiego https://flotis.pl/flotis-obd

Ja postawiłem na telefon jak widać, dzięki temu mam podgląd z kamer i dostęp do nagrań, nawigacje, yanosika i kilka innych bajerów,,, telefon wyląduje na stałe na desce,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 5 Cze 2019, 23:23   


Od dziś jestem posiadaczem takiego ustępstwa od T-mobile za 1 zeta i 30 zeta miesięcznego abonamentu,,, urządzenie po podłączeniu do auta tworzy hotspota wifi na 5 urządzeń z limitem transferu 10 giga (pewnie można zwiększyć) transfer danych lokalizacyjnych itp wchodzi w ten limit,,,


Jak widać nadajnik nie mieści się w "schowku" w mk7 w którym jest gniazdo diagnostyczne, ale szybka akcja wkrętakiem i wypiąłem je z mocowania i włożyłem luźno,,, schowek pełny ale da się zamknąć,,,

Wróciłem do domu i dostałem w podsumowaniu że spalenie to 12 z hakiem na 100 gdzie komp uparcie twierdzi od zawsze że jest 8,3,,,

Odłączenie nadajnika generuje alert, ponowne podłączenie powoduje założenie nowego profilu w aplikacji (nowe auto)

Na razie tyle, jak ktoś jest zainteresowany to mogę napisać coś więcej,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
pawel182 

Model: Ford Fiesta Mk6`05
Wersja: Inna
Silnik: 1.25i/75KM
Dołączył: 27 Sty 2008
Posty: 440
Skąd: Łódź
Wysłany: 20 Cze 2019, 09:36   

JoeMix napisał/a:
[url=https://images90.fotosik.pl/195/ef20f3175f2f9034m.jpg]Obrazek[/URL]
Od dziś jestem posiadaczem takiego ustępstwa od T-mobile za 1 zeta i 30 zeta miesięcznego abonamentu,,, urządzenie po podłączeniu do auta tworzy hotspota wifi na 5 urządzeń z limitem transferu 10 giga (pewnie można zwiększyć) transfer danych lokalizacyjnych itp wchodzi w ten limit,,,

[url=https://images92.fotosik.pl/196/13ef3fa0f59c5b12m.jpg]Obrazek[/URL][url=https://images89.fotosik.pl/195/e1e43229a7caa834m.jpg]Obrazek[/URL]
Jak widać nadajnik nie mieści się w "schowku" w mk7 w którym jest gniazdo diagnostyczne, ale szybka akcja wkrętakiem i wypiąłem je z mocowania i włożyłem luźno,,, schowek pełny ale da się zamknąć,,,

Wróciłem do domu i dostałem w podsumowaniu że spalenie to 12 z hakiem na 100 gdzie komp uparcie twierdzi od zawsze że jest 8,3,,,

Odłączenie nadajnika generuje alert, ponowne podłączenie powoduje założenie nowego profilu w aplikacji (nowe auto)

Na razie tyle, jak ktoś jest zainteresowany to mogę napisać coś więcej,,,


Ciekawe. Fajnie jakby miało wbudowany jeszcze interfejs ELM327 :)
_________________
Nic nie zastąpi dużej pojemności, a od dużej pojemności lepsza jest tylko....jeszcze większa pojemność :)
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 20 Cze 2019, 11:49   

pawel182, Na razie to nowość, pewnie za chwilę każda sieć będzie miała podobne, może rożnymi funkcjami,,, z informacji o samochodzie to poza pozycją masz paliwo w skali 4/4 lub 6/6 w szczegółowym podglądzie, akumulator z wykresem napięcia (punkt na wykresie jest co 24h), oraz "nie znaleźliśmy problemów z silnikiem" czyli nie wiem c się tam pojawi i jak kiedy jakiś błąd silnik złapie,,, wada: każdy alert wygląda tak: "Wykryto nieprawidłowość" i nawet z historii nie wynika co to było, czy ktoś otworzył drzwi czy uderzył w szybę, czy ogólnie zadziało się coś nieoczekiwanego,,, np. rozbrojenie alarmu o północy bo czegoś zapomniałem z auta zabrać,,,

Uruchomienie silnika powoduje "Rozpoczęcie nowej podroży" na osi czasu jest wykres drogi jaka przebyłeś, adres początkowy i końcowy (z numerem domu, kodem pocztowym itp), masz info ile km przejechanych, w jakim czasie, i ile wyniosła prędkość średnia i jaka była maksymalna,,, podawana jest też "wydajność" w litrach na 100km, ale wyniki są jeszcze gorsze niż te wyliczone przez komputer pokładowy,,, system rozpoznaje nietypowe zachowania na drodze i zaznacza ja na mapie i liczy: ile razy gwałtownie przyspieszyłeś oraz ile razy gwałtownie hamowałeś,,, oraz odnotowuje postój w miejscu z włączonym silnikiem - praca jałowa (najkrócej 3min mi pokazuje i pewnie to jest minimum do "zaliczenia") - wyłączenie silnika kończy podróż i generuje wspomniane wcześniej statystyki,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
kimczi 


Model: Ford Fiesta Mk7`08
Wersja: ST
Silnik: 1.6D/54KM
Wiek: 35
Dołączył: 11 Kwi 2019
Posty: 0
Skąd: Pabianice
Wysłany: 28 Paź 2019, 18:00   

A jak ma się kwestia takiego modułu GPS w kontekście popularnych wśród złodziei "zagłuszaczy", o których piszą tutaj https://www.gpsguardian.p...cic-sygnal-gps/. Da się jakoś przed tym zabezpieczyć? Czy amatorskie lokalizatory nie mają szans w starciu ze złodziejami?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 10 Lis 2019, 18:56   

Zależy na czym zbudujesz swój system,,, jeśli będzie to Telefon komórkowy to Google daje spore możliwości, GPS czy inny system jaki telefon obsługuje, a na nadajnikach GSM i sieciach WiFi i punktach BT kończąc, wiec zagłuszając GPS obniża się dokładność lokalizacji ale dalej telefon mniej więcej jest w stanie określić gdzie jest,,, Przypuszczam że Smart Car od T-mobile używa jedynie GPSa

Profesjonalne systemy lokalizacji używają sieci własnych nadajników, kij wie na jakiej częstotliwości dlatego zagłuszenie takiego systemu jest trudniejsze, ale system i abonament kosztuje,,,
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: EMCARS - części i akcesoria do Waszych samochodów
Sprawdzona firma
mikolaj_r Firmy współpracujące z FKP 0 7 Lip 2010, 21:45
mikolaj_r
Brak nowych postów Nawigacja GPS z wideorejestratorem
Nikuś Przed zakupem 2 16 Maj 2016, 23:37
Nikuś
Brak nowych postów ściągacze samochodów
szynszyl Hyde-Park 0 11 Lis 2015, 13:52
szynszyl
Brak nowych postów [MK7] Ekran z DVD/GPS/BT itd
shikaka Elektryka ogólna 2 27 Lis 2013, 09:27
shikaka
Brak nowych postów [MK4] Jak założyć nawigację GPS w samochodzie?
DewREW Car Audio i CB 14 2 Sie 2012, 12:59
sla32


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.