Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Door Edge Protector
Autor Wiadomość
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 29 Lis 2018, 12:46   Door Edge Protector

Hej,
Założyłem ten temat, żeby podzielić się moimi doświadczeniami z tym wynalazkiem.

W teorii wygląda to super, drzwi nie obite, wyskakuje plastikowa nakładka i problemu obicia nie ma. W praktyce wygląd to niestety bardzo słabo.
Jeżdżę głównie sam, więc często otwieram jedne drzwi. Pozostałych używam może raz w tygodniu.
Od początku w tych mało otwieranych drzwiach nakładki te niestety nie wskakują na miejsce rantu drzwi jak należy. Odstają 1-2 cm od krawędzi. Taka sytuacja jest podobno nawet w nowym focusie. Słabo to wygląda.

Wczoraj miałem okazję pożegnać się z protektorem z drzwi pasażera.
Dlaczego?
Otóż cały mechaniczny system zamarzł przy -6 st C. Po otwarciu drzwi nakłada wyskoczyła, ale nie do samego końca. Zamykając drzwi pozostała ona w pozycji na drzwiach co poskutkowało jej oderwaniem (kobieta która zamykała drzwi dostała prawie zawału, że coś popsuła).
Co ciekawe w moich drzwiach również musiałem dopchnąć palcem nakładkę, żeby jej nie urwać.

Reasumując, coś co miało zapobiegać obiciom drzwi na parkignu, zostało źle zaprojektowane.
Zgłoszę sprawę ASO i jestem mocno ciekawy jak rozwiążą sytuację.

 
 
kris_IV 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 21
Skąd: Wlkp
Wysłany: 29 Lis 2018, 15:50   

Też jestem ciekawy jak się to rozwiażę. Podobno wymieniali na gwarancji - tak przynajmniej podawali użytkownicy na innych forach.
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Lis 2018, 16:13   

Z tego co czytałem na innych forach w kontekście Focusa, to niestety ale ten wynalazek jest dosyć awaryjny. Do tego drogi przy wymianie (w stosunku do tego, co kosztował przy zamówieniu). Był to drugi powód, dla którego zrezygnowałem z tego przy zamówieniu. Pierwszy to... powiem tak. Miałem Door Edge Protector w jednym samochodzie i zawsze musiałem uważać przy otwieraniu. Nigdy nie było 100% pewności, że nakładki akurat się zejdą idealnie z blachą samochodu obok. Czasami były po prostu bezużyteczne.
 
 
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 29 Lis 2018, 18:51   Re: Door Edge Protector

msky napisał/a:
Reasumując, coś co miało zapobiegać obiciom drzwi na parkignu, zostało źle zaprojektowane.


Fiesta żony stała od 30 stycznia do początku kwietnia 2018 pod chmurką. Pomimo mrozów dochodzących nawet do -15 nie miała nigdy problemów z tym systemem. Aktualnie Fiesta stoi w nieogrzewanym garażu, w którym od kilku dni rano jest -4 i też nie ma problemu.

mskgs napisał/a:
Nigdy nie było 100% pewności, że nakładki akurat się zejdą idealnie z blachą samochodu obok. Czasami były po prostu bezużyteczne.


100% pewności byłoby gdyby nakładki były na całej długości krawędzi drzwi. Od samego dołu do samej góry, ale wiemy, że jest to technicznie niemożliwe do zrealizowania :devil:
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Lis 2018, 19:33   Re: Door Edge Protector

Maciej87 napisał/a:

100% pewności byłoby gdyby nakładki były na całej długości krawędzi drzwi. Od samego dołu do samej góry, ale wiemy, że jest to technicznie niemożliwe do zrealizowania :devil:


Masz rację. ;) Dlatego nie jest to perfekcyjne rozwiązanie. Skoro i tak trzeba uważać. :) A ostrożnie to i normalne drzwi można oprzeć o sąsiadujące auto na upartego i też się nic nie stanie...
 
 
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 29 Lis 2018, 20:42   

Moja żona chciała Door Edge Protector, bo w poprzednim aucie zdarzyło jej się kilka razy, że drzwi przy otwieraniu potrafiły wyślizgnąć się jej z dłoni i przypierdzieliły w auto stojące obok :| Teraz ma psychiczny spokój, że jeżeli znów drzwi jej odjadą to jest większa szansa, że lakier pozostanie w całości i w Fieście i w aucie stojącym obok. Oczywiście o ile system będzie działał tak jak do tej pory.
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Lis 2018, 07:31   

U nas 13 miesięcy, mrozy, ani jednej nocy inaczej niż pod chmurką. System działa bez zarzutu. Jest idealny w ciasnych miejscach, można opierać drzwi o inne samochody - to prawda, warto zobaczyć, czy trafia się protektorem, ale w ponad 90% przypadków tak. W moim innym samochodzie już raz na porywistym wietrze uciekły mi drzwi i przywaliły o dystrybutor paliwa na stacji benzynowej. Musiałem malować ich krawędź.

Ale dzięki za ostrzeżenie, że nie jest to system dla osób, które nie otwierają drzwi zbyt często. Nie powinno mieć to znaczenia, ford dał ciała.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 30 Lis 2018, 10:17   

Rozumiem wasze podejście. :D Ja generalnie zawsze bardzo uważam, więc może stąd takie a nie inne podejście.
 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 30 Lis 2018, 10:38   

Gdyby te protektory były z gumy to problemu by nie było. Takie rozwiązanie nie uległo by zniszczeniu :)
Dziś przy -9 st C zamarzł mi protektor w drzwiach kierowcy. Otwierając drzwi usłyszałem trzask, nie wysunął się :D

Czyli mam już dwa popsute protektory. Byłem ostrożny, nawet świeżym pasażerom mówiłem o nich, żeby uważali.

Zaznaczam, że nie smarowałem i nie lałem wody w te otwory techniczne, a samochód przed mrozami nie był myty...
 
 
Frauka 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Sync Edition
Silnik: 1.1L Duratec TI-VCT/85KM
Imię: Monika
Dołączyła: 07 Lis 2018
Posty: 78
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 30 Lis 2018, 11:20   

Nigdy nie miałam sytuacji, żebym drzwiami w coś przywaliła dlatego tej opcji nawet nie brałam pod uwagę. Inni natomiast walili w moje poprzednie auto jak w bęben. Aż mnie serce boli jak pomyślę, że moja fiesta na pewno kiedyś dostanie drzwiami. Gdy patrzyłam na filmikach jak ten mechanizm działa to pierwszą moją myślą (jestem praktyczna) było "A co jak to się zepsuje i się nie schowa"?. :P
 
 
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 30 Lis 2018, 11:34   

Myślę, że system ten jest dobry w przypadku, gdy z tyłu jedzie dziecko. Czasami rodzic pewnie nie zdąży chwycić za klamkę żeby otworzyć swoje drzwi a dziecko już wali swoimi drzwiami w auto stojące obok i wychodzi ;) Myślę, że za kilka lat, kiedy mój syn podrośnie i o ile ten system będzie jeszcze działał przyda się na pewno, bo młody pewnie nie jeden raz szybciej otworzy drzwi ode mnie. Chyba, że zablokuję drzwi przyciskiem i po dojechaniu na miejsce przed odblokowaniem powiem mu, że nie ma wychodzić sam.
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Lis 2018, 16:16   

Ja nigdy tego systemu blokowania tylnych drzwi nie włączałem... bo bałem się, że przy jakimś tragicznym wypadku go nie otworzą. Szansa minimalna.
Ale fakt, door edge wziąłem głównie z myślą o dziecku... a to mi uciekły na wietrze drzwi w innym samochodzie, nie jemu, bo tak uważa (przyuczony od małego:-)
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 19 Gru 2018, 09:20   

UPDATE:

Finał sprawy jest dość zabawny - można to reklamować i wymienią na gwarancji.
Zamówili część i zaprosili an wymianę i smarowanie systemu we wszystkich drzwiach.

Podobno to dość częste uszkodzenie przy morzach...
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19 Gru 2018, 16:04   

A widzisz, smarowanie. Ja w pierwszą dobę zrobiłem Fieście pełną konserwację, zapewne to sprawia, że u nas ten system dobrze działa już w drugą zimę. W drzwi też przecież coś psikali.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 28 Sty 2019, 10:16   

Nadal czekam na wymianę już obu protektorów w przednich drzwiach.
Przy -18 st.C odpadł od strony kierowcy, sam po lekkim dotknięciu drzwiami.

Co ciekawe serwis obu tylnych plastików pomógł. Nie zamarzły i nie uszkodziły się.
 
 
WMboost 

Model: Ford Fiesta Mk8`19
Wersja: Inna
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 19 Paź 2019
Posty: 10
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 19 Paź 2019, 18:56   

Ciekawe, czy Ford coś poprawił w ich działaniu. Zamówiliśmy właśnie z tą opcją i po lekturze tego wątku mam wątpliwości, czy słusznie zrobiliśmy. :sad:
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Paź 2019, 20:04   

Minął kolejny rok i z door edge protectorów jesteśmy bardzo zadowoleni. Polecam.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 7 Lis 2019, 21:49   

Wojtek Wawa, spoko ja czekam na pierwszy przymrozek :)
 
 
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 13 Lis 2019, 23:09   

Fiesta żony będzie przechodzić 3 zimę i oby Door Edge Protector dalej spisywał się tak jak do tej pory ;)
 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 16 Lis 2019, 15:16   

Nie musiałem długo czekać :D
13.11 miał miejsce dość intensywny deszcz, a potem wisiała gęsta mgła - taka aura 9 st. C
Wyjechałem z pracy, wysiadam po sklepem zamykam drzwi (jest ciemno) słyszę trzask... Już wiem co jest grane, oczywiście wszytko ułamane, ale tym razem tak, że nie da się nawet schować tej prowadnicy, ani zamknąć drzwi. Wepchnąłem palcem i wskoczyło. Dlaczego tak się dzieje to nie mam pojęcia. Wszystko było smarowane czymś białym przez ASO (pewnie sylikon).

Tym razem napiszę do centrali Ford i zapytam co dalej zwrot 850 zł i instalacja zaślepek czy dalej gramy w rosyjską ruletkę... ;-(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Olej Castrol EDGE Sport 10W60
pawloplus Mechanika 10 29 Lut 2008, 20:25
Freeman


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.