Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Wada lakieru
Autor Wiadomość
Frauka 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Sync Edition
Silnik: 1.1L Duratec TI-VCT/85KM
Imię: Monika
Dołączyła: 07 Lis 2018
Posty: 78
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 3 Sty 2019, 14:28   Wada lakieru

W listopadzie odebrałam swoją Fiestę w kolorze Moondust Silver. Przy odbiorze mąż zobaczył małą wadę lakieru na tylnych drzwiach. Wygląda to tak, jakby ktoś tłustym paluchem dotknął blachy a potem polakierował. Możliwe, że część osób nawet by tego nie zauważyła. Dziś dzwoniłam do dealera co zamierzają z tym fantem zrobić. Podobno Ford odpisał, że lakierować i ku temu się skłaniają. Ja na samą myśl, że teraz będą zrywać stary lakier i kłaść nowy aż mam trzęsawkę. Pewnie też nie skończy się na jednym elemencie. Na razie kazałam sobie przysłać na piśmie informację na co zgodził się Ford i co zamierza zrobić salon. Potem będę musiała coś z tym zrobić. Myślałam, że prędzej wymienią mi drzwi a tu zonk. Podobno nie mają srebrnych Fiest, żeby przełożyć drzwi.
Przy odbiorze auta był akurat dyrektor generalny JDKulej, dał mi wizytówkę i mówił, że jak coś by było nie tak to mam dzwonić. Sam zresztą robił zdjęcia tej skazy. Mówił, że malowanie nie wchodzi w grę.
Salon w Olsztynie widzi to inaczej. Zanim zaczną się przepychanki chciałabym się poradzić Was co robić z tym fantem. :fox:

PS. Dostałam właśnie propozycję, żeby nic nie ruszać a w zamian dostałabym dodatkowo 3 lata gwarancji Ford Protect lub pierwszy przegląd gratis. Nie wiem co się bardziej opłaca.


 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 3 Sty 2019, 16:04   

Powiem tak: to na pewno nie jest miła wizualnie sprawa. Kupujesz nowy samochód i masz taki feler.

Ogólnie to na swoim widzę już kocie pazurki, sporo odprysków...

Jeśli masz FP na 5 lat i 100 tys km to raczej nie widzę sensu godzić się na dodatkową ochronę.
Taka wada lakiernicza przy sprzedaży np. 5-cio letniego auta będzie miała wpływ na cenę, bo niestety jest w widocznym miejscu (traf na kobietę a zobaczy).
To utrata wartości auta i pewnie nie miałaś upusty na tę wadę.

Walczyłbym o wymianę całych drzwi - mogą przysłać same gołe, a osprzęt przełożyć.
Warto uderzać do Forda na ul. Taśmowej 7 w Warszawie.
Odezwać się do pogromcy Mazdy tez nie zaszkodzi (on na pewno ma więcej doświadczenia w tej kwestii)
https://pl-pl.facebook.com/WarsztatBalkana

Dla Forda powinna być to kwestia wizerunkowa, więc wykop, FB ostatecznie.
 
 
Frauka 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Sync Edition
Silnik: 1.1L Duratec TI-VCT/85KM
Imię: Monika
Dołączyła: 07 Lis 2018
Posty: 78
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 3 Sty 2019, 16:12   

Raczej nie zamierzam sprzedawać tego auta, mam taką naturę, że jak się do czegoś przyzwyczaję to przy tym zostaję (mąz potwierdzi ;) ).
Gwarancję mam obecnie zwykłą, producenta ( dwa lata), nic dodatkowego. Obawiam się że przy tym lakierze nowe drzwi będą odstawać od reszty :(
Ford podobno odpisał, że lakierować. Mi się to nie widzi bo trzeba by pociągnąc pół auta przez jedno przebarwienie wielkości śliwki, które nawet nie rzuca się w oczy. Ja byłam tak przejęta odbiorem, że nawet nie zauważyłam, maz wyłapał. Tego pod pewnym kątem prawie nie widać.

Na tym zdjęciu już tak nie widać.
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 3 Sty 2019, 16:41   

1. ja połowy kolorów nie widzę, więc nie poradzę, bo nic nie widzę
2. brałbym gwarancję na dodatkowe 5 lat (negocjowałbym), bo ford z superbezawaryjności nie słynie, a jak my, chcesz zostawić fiestę na dłużej.
Z drugiej strony taka gwarancja kosztuje 1500 zł, wiadomo że to tańsze niż całe drzwi.

To pytanie z gatunku "co mam zrobić??", ale problem w tym, że nie wiadomo, co jest dla Ciebie ważne.

Na pewno warunki zaproponowane przez dealera są nie do zaakceptowania. Sam zaproponowałbym malowanie plus ford protect na 7 lat/140 k km. Dobrze, że piszesz o tym na forum, musisz opisać to na fejsie. Co do Jacka Bakłana - pewnie, że warto, ale raczej nikt się z nim z dealerów nie układa, więc można stoczyć razem z nim wojnę, ale potrwa wiele lat i będzie kosztować dużo pieniędzy (to przecież jego słowa z ostatniego filmu).
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Frauka 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Sync Edition
Silnik: 1.1L Duratec TI-VCT/85KM
Imię: Monika
Dołączyła: 07 Lis 2018
Posty: 78
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 3 Sty 2019, 17:00   

Jeśli bym miała pewność, że w tym miejscu nic się nie będzie dziać to chyba bym wolała tego nie ruszać. Nie mam gwarancji, że ewentualne nowe drzwi wpasują się kolorystycznie w całość. Żeby nie było potem zamienił stryjek siekierkę na kijek :( Czy cena za Ford Protect jest podawana roczna? Fiesta widzę coś ponad 200zł.
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 3 Sty 2019, 18:10   

Ciekawe jakby jakiemuś lakiernikowi to pokazać.Może można,by to tanim kosztem poprawić + wsiąść dodatkową gwarancje i cieszyć się autkiem :)
 
 
tantal 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Dołączył: 22 Wrz 2018
Posty: 37
Skąd: wlkp
Wysłany: 3 Sty 2019, 18:23   

Prawię nic nie widać. Zaraz auto obiją na parkingu i tyle będzie z lakierowania.
Brałbym pierwszy przegląd darmowy. Jest chyba droższy od gwarancji.
 
 
Frauka 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Sync Edition
Silnik: 1.1L Duratec TI-VCT/85KM
Imię: Monika
Dołączyła: 07 Lis 2018
Posty: 78
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 6 Sty 2019, 14:46   

Sprawdziliśmy dziś auto miernikiem lakieru. Dziwna rzecz. Całe auto ma powyżej 300 a te jedne drzwi z tą wadą max 150. Już nie wiem co jest grane. Jeszcze moze we wtorek podjadę do jakiegoś blacharza niech zerknie i coś doradzi.
To wygląda na to, że te drzwi nie są od mojego auta. W fabryce jeśli pomalowali całość dwa razy to malowaliby całość a nie że 1 drzwi zostawiliby bez poprawki. Może moje drzwi pochodzą od innego klienta. Myśleli, że kobita nie zauważy. Nr szyb ok. Nie wiem co robić.
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 6 Sty 2019, 15:53   

Robi się ciekawie. Bardzo ciekawie. Sprawdź u lakiernika, czy auto przypadkiem nie jest po "dzwonie".
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Frauka 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Sync Edition
Silnik: 1.1L Duratec TI-VCT/85KM
Imię: Monika
Dołączyła: 07 Lis 2018
Posty: 78
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 6 Sty 2019, 16:03   

Mała korekta. Całe drzwi mają o ok 100 μm mniej niz całość czyli ok 250. Miejsce z wadą ma 150μm. Pewnie ostro polerowali a mi wciskali kit, że pierwszy raz na oczy widzą ;) Jutro umówię się z rzeczoznawcą. Będę miała na papierze co i jak.
Wie ktoś może jaki jest koszt sprawdzenia lakieru u rzeczoznawcy?
 
 
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 6 Sty 2019, 23:04   

Na moje to Twoja Fiesta mogła być pomalowana x2 w fabryce a np. przy rozładunku u dealera coś się stało i chcieli to zatuszować stąd możliwe, że zjechali lakier do blachy i pomalowali od nowa na 150 μm, a że przy okazji coś spieprzyli stąd tłusta plama ;)
 
 
Frauka 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Sync Edition
Silnik: 1.1L Duratec TI-VCT/85KM
Imię: Monika
Dołączyła: 07 Lis 2018
Posty: 78
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 6 Sty 2019, 23:09   

Takie też są i moje przypuszczenia tylko nie wiem co robić. Zostawić jak jest i oglądać plamę. Kazać malować drzwi czy wymienić drzwi. Wolałabym tej plamy nie oglądać. Może jak ktoś nie wie że ona jest to jej nie dostrzega ale mi tam oko leci za każdym razem :D
 
 
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 7 Sty 2019, 00:04   

Kazałbym im malować drzwi w końcu masz niezgodność towaru z umową ;)

BTW Fiesta mojej żony na dniach też będzie miała malowane drzwi, bo ktoś się nudził i porysował :krzesłemgo:

 
 
zwardek 

Model: Ford Fiesta Mk3`91
Wersja: RST
Silnik: 1.6i8V/130KM
Dołączył: 19 Kwi 2010
Posty: 325
Skąd: Bielsko-Biała
Wysłany: 7 Sty 2019, 01:56   

Wygląda na to, że całe auto było malowane 2 razy, czyli coś jest grubo nie tak. Sprawdź miernikiem inne auta w salonie, najlepiej ten sam kolor i zapytaj ich wprost o co chodzi. Jak będę pokrętnie tłumaczyli to bierz rzeczoznawcę, zrobi papier, a Ty nie bierz tego auta
_________________
MK3 1989 1.1 Recaro 2005 - 2014
MK5 2000 1.6 16v - 2009 - 2013
MK3 1990 1.6 RS Turbo 2014 - 2018
SAAB 9-3 2005 1.9 TiD 150ps 2014 -
MK3 1991 1.6 RS Turbo 2019 -
VW Multivan 2.5 TDI 2022 -
Subaru Impreza GT 2.0 2023 -
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 10 Sty 2019, 11:14   

Jakieś updaty w temacie? Bo nie znam się na lakierze, ani nie jestem prawnikiem, więc niewiele mogę tu napisać. Ale temat jest tak gruby, że codziennie 3 razy dziennie sprawdzam forum, czy są jakieś nowe wieści.

Powodzenia!
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Frauka 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Sync Edition
Silnik: 1.1L Duratec TI-VCT/85KM
Imię: Monika
Dołączyła: 07 Lis 2018
Posty: 78
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 10 Sty 2019, 13:24   

Byłam przed chwilką u człowieka u mnie w mieście, który od lat ma swój zakład, ma nawet jakieś zwykłe uprawnienia rzeczoznawcy a do tego trzy lata sprzedawał nowe fordy. Powiedział, że w ciągu tych trzech lat zdarzył się przypadek jakiegoś paprocha pod lakierem ale nie nowe auto z warstwą lakieru ponad 400μm, np na dachu. Co do tego konkretnego miejsca na drzwiach to wg niego coś tam przycierali i dotarli do bazy a potem bez gruntu na szybko położyli lakier. Fabryczny lakier ma specyficzną strukturę a tu jej nie widać. Powiedział, żebym nie bawiła się w zwykłego rzeczoznawcę tylko poszukała jakiegoś dobrego z PZMOTu, zrobiła porządną aferę i zażądała nowego auta. Jeśli auto byłoby lakierowane 2x w fabryce to i tak powinnam zostać poinformowana i dostać jakiś upust bo kto ode mnie potem kupi auto z tak grubym lakierem.

Na razie mam mętlik w głowie ale moją pierwszą myślą jest skontaktować się bezpośrednio z Fordem i uzyskać informację co się z tym autem rzeczywiście działo. Byłoby nieźle gdyby się okazało, że w fabryce auto było malowane raz ;)

Może macie jekieś pomysły gdzie mam uderzać najpierw?
 
 
gulgulq
[Usunięty]

Wysłany: 10 Sty 2019, 14:19   

Zamów sobie ekspertyzę np. z Dekry. Koszt 400-500 zł. Później dobry prawnik.
 
 
Frauka 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Sync Edition
Silnik: 1.1L Duratec TI-VCT/85KM
Imię: Monika
Dołączyła: 07 Lis 2018
Posty: 78
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 10 Sty 2019, 15:02   

Napisałąm do Forda zapytanie nt procesu produkcji tego auta. Zobaczymy co odpiszą. Mam nadzieję, że nie okaże się, że auto na początku było czerwone :cojest:
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Sty 2019, 11:05   

Szczerze, to gdyby to było dobrze położone, i miałabyś papier, że to fabryczny lakier, to wolałbym mieć 2 wartstwy niż jedną fabrycznie. Lakier w naszej fieście schodzi nawet przy parkowniu obok żywopłotu/cienkich gałęzi. W Maździe mam 60μm, tego nawet nie da się polerować.

Gorzej, jak położyli ten lakier chałupniczo i ma się zacząć łuszczyć. Nie znaleziono szpachli?

Powodzenia, może jeszcze się okaże, że wszystko jest ok (w fabryce malowali np 2 razy, te drzwi dobrali ze stocku, a ktoś je odłożył na położenie kolejnej wartstwy). Nie wiem jak działają fabryki samochodów w szczegółach, ale wszędzie szuka się oszczędności.

BTW moi rodzice czekali chyba ze 2-3 tygodnie na samochód - też kazałem im sprawdzić grubość lakieru, czy przypadkiem im ten samochód nie "spadł z lawety". We wszystko uwierzę teraz.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Frauka 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Sync Edition
Silnik: 1.1L Duratec TI-VCT/85KM
Imię: Monika
Dołączyła: 07 Lis 2018
Posty: 78
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 11 Sty 2019, 11:19   

Na dzień dzisiejszy nie planuję sprzedawać auta, którym tak świetnie mi się jeździ. Dodatkowa warstwa lakieru położona w fabryce też by mi nie przeszkadzała. Nie jestem jakimś pieniaczem. Ale to jest dzisiaj a jutro mogę chcieć sprzedać auto i będzie problem. Dlatego też napisałam do Forda prośbę o informację, czy auto było malowane więcej niż raz a dodatkowo dziś wyślę pismo do dealera gdzie proszę o te same dane + o zapewnienie mnie na piśmie, że auto poza fabryką nie było lakierniczo tknięte i że wszystkie części są oryginalne, dot do głównie felernych drzwi. Nic na razie nie piszę o lakiernikach i rzeczoznawcach. Na razie tłumaczę się tym, że informacji potrzebuję aby podjąć decyzję co do sposobu usunięcia wady. Problem się zacznie jak informacje z kilku źródeł zaczną się wzajemnie wykluczać. Poczekamy, zobaczymy. Dziś wysyłam pismo do sprzedawcy, żeby nie było nic na gębę. Mówić przez telefon to jedno a podpisać się pod czymś to drugie.

Wydaje mi się, że powinnam wiedzieć nawet o dodatkowym malowaniu fabrycznym, żeby potem przy odsprzedaży nie wyjśc na krętaczkę. O innych rzeczach nie wspomnę. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów wada lakiernicza
złe pomalowanie, wzer na drzwiach
Zema1906 Mechanika ogólna 3 10 Sty 2020, 12:15
wujekcybul
Brak nowych postów Wada fabryczna Zetec-ów
Spotkał się ktoś??
anjko Mechanika 11 20 Sty 2010, 17:05
kuba87
Brak nowych postów [MK7] Wada fabryczna w skrzyni biegów.
megan Porady eksploatacyjne 35 7 Lut 2015, 17:39
michal1988-m2
Brak nowych postów spalony glosnik? czy wada glosnika?
Gość Car Audio i CB 10 4 Maj 2005, 19:57
lehu8
Brak nowych postów Kod lakieru
pawelec86 Mechanika ogólna 3 9 Gru 2017, 04:39
pawelec86


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.