Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Pierwszy 1000 km w Nowej Fieście - wrażenia
Autor Wiadomość
seee8a 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Sebastian
Dołączył: 21 Cze 2018
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29 Lis 2018, 07:47   

Ja wczoraj miałem okazję przetestować podgrzewaną szybę. Sprawdza się.
Miałem zamarzniętą tylko szybę czołową, więc od razu wsiadłem do auta, zacząłem się ogrzewać i po półtorej minuty wycieraczkami ściągnąłem cały bród i lód z szyby. Przydatna funkcja, nie stoisz na mrozie, nie rysujesz szyby. A dużo więcej będzie sytuacji gdy tylko czołowa szyba jest przymarznięta, niż wszystkie naokoło. Jak dla mnie dobra rzecz z pakietem podgrzewanych foteli, których stopnie jednak mogłyby grzać inaczej, bo 1 w ogóle nie czuć, 2 jest słaby a 3 dopiero ogrzewa tyłek.
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29 Lis 2018, 08:22   

Każdy inaczej odczuwa ciepło - dla mnie 3 parzy, 2 jest trochę za mocny, 1 jest idealny :-) Ale moja żona ma jak Ty.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Jacoo 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Sync Edition
Silnik: 1.1L Duratec TI-VCT/85KM
Imię: Michał
Dołączył: 30 Paź 2017
Posty: 23
Skąd: ldz
Wysłany: 29 Lis 2018, 08:45   

Wojtek Wawa mam ten sam problem. Po lewej stronie ten zaczep od maskownicy wypada. Rzadko używam bagażnika i jeszcze go nie zgubiłem, ale też zamierzam jechać do ASO z tym. Na razie brak czasu
_________________
Każde miejsce, poza pierwszym, jest słabe.
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 29 Lis 2018, 09:28   

A nie skrzypi wam klapa bagażnika? :D Jak jest otwarta na max. i pociągam ją w dół to jest nieprzyjemny odgłos. ;)
 
 
seee8a 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Sebastian
Dołączył: 21 Cze 2018
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 29 Lis 2018, 10:19   

Od dwóch dni przy otwarciu na maxa klapy jest skrzypnięcie ;) pewnie od temperatury się zrobiło... hehe, w Gdańsku od 2 dni na minusie...
 
 
Maciej87 


Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 37
Dołączył: 25 Paź 2017
Posty: 27
Skąd: Nieważne
Wysłany: 29 Lis 2018, 11:51   

mskgs napisał/a:
A nie skrzypi wam klapa bagażnika? :D Jak jest otwarta na max. i pociągam ją w dół to jest nieprzyjemny odgłos. ;)


Skrzypi praktycznie od samego początku użytkowania, ale żonie to zwisa. W sumie mi też skoro nie wpływa to na bezpieczeństwo ani komfort jazdy :V:
 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 29 Lis 2018, 12:47   

Macie może taki problem z protektorami drzwi?
http://fiestaklubpolska.p...p=799115#799115
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Lis 2018, 07:25   

Jacoo,
dzięki za napisanie tego! Czyli będę reklamował zanim zacznę sam coś kombinować.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Frauka 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Sync Edition
Silnik: 1.1L Duratec TI-VCT/85KM
Imię: Monika
Dołączyła: 07 Lis 2018
Posty: 78
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 30 Lis 2018, 11:12   

nowy1 napisał/a:
W związku z tym,że w przyszłym tygodniu odbieram swoją Fiestę chciałbym się Was podpytać
jako już obeznanych z tym samochodem jak wygląda sprawa świateł dziennych w stosunku do świateł mijania. Obecnie w moim samochodzie mam włączone na stałe światła mijania, które służą mi również jako dzienne. Fiesta ma oddzielne światła dzienne. Czy to znaczy,że np. pod wieczór będę musiał ręcznie włączać światła mijania. Jak Wy tę sprawę rozwiązaliście w swoich Fiestach?


W sobotę odebrałam moją Fiestę 1.1 85KM SE i musiałam nią dojechać do domu prawie 100KM. Było pochmurno, mokro i aż się prosiło o światłą mijania. Niestety ja przejęta, pierwszy ford w życiu, dealer uspokoił, że automat zrobi wszystko i co? Nico, automat świateł mijania nie włączył. Aż mój ojciec w pewnym momencie wyprzedził mnie swoim autem, żeby zobaczyć czy w ogóle mam światła :D Jednak wszelkiego rodzaju automaty nie zwalniają z myślenia :P

Trochę wkurza mnie, że nie idzie w ogóle wyłączyć świateł, niby daję na 0 jak czekam kilka minut na męza gdy odbieram go z pociągu ale światła nadal świecą, tyle, że słabiutko.



Ogólnie moje wrażenia z nowej fiesty jak na razie na plus. Wyciszenie, trzymanie się drogi super. Nie czuć prędkości i muszę co chwila sobie powtarzać "Monia nie szarżuj" :D Audio gra pięknie, Google maps przez AA śmiga. Hamulce żyleta. Dobrze manewruje się na małym parkingu. Do miasta i na wypady za miasto wystarczy w zupełności. Dwa dni temu pierwszy raz zobaczyłam podgrzewaną przednią szybę w akcji. Najpierw myślę sobie no nie działa, nic się nie dzieje. Patrzę do tyłu i widzę, że w tylnej druciki grzeją aż miło a tutaj nic. Nagle po kilkunastu sekundach tafla lodu po prostu zaczęła ładnie zjeżdżać w dół. Normalnie dobrze, że mam na wyposażeniu uszy bo bym miała banana dookoła głowy :D
 
 
seee8a 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Sebastian
Dołączył: 21 Cze 2018
Posty: 21
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 30 Lis 2018, 11:38   

Hmm, to dziwne, u mnie zawsze jak robi się trochę ciemniej, nawet lekko to mijania same się włączają. Może coś z czujnikiem. Obserwuj i jak coś to do aso :)
 
 
Frauka 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Sync Edition
Silnik: 1.1L Duratec TI-VCT/85KM
Imię: Monika
Dołączyła: 07 Lis 2018
Posty: 78
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 30 Lis 2018, 13:29   

Taki mam plan. Będę musiała niedługo i tak podjechać do forda bo niestety przy odbiorze auta wypatrzyłam drobną skazę lakieru na tylnych drzwiach. Wygląda to tak jakby ktoś tłustym paluchem dotknął blachy a potem polakierowal. Czujnik nic nie wykazał żeby było robione. Protokół spisany. Wszyscy się w salonie zagotowali jak to wyszlo. Akurat wizytował ich dyrektor generalny firmy i sam nawet zrobił zdjęcia dla importera. Mam jego wizytówkę i jakby było coś nie tak to mam dzwonić. Powiedział że nikt mi raczej nie będzie tego lakierowal bo trzeba by było kilka elementów potraktować. Raczej pewnie wymienią drzwi czy coś. Od biedy prawie tego nie widać ale nie po to płacę za nowe auto żeby jeździć z babolem. Mam podobną sytuację co rodzice Wojtka, zarejestrowałam a potem odebrałam ;) Uroki mieszkania w małej miejscowości, wszędzie daleko.
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 30 Lis 2018, 16:10   

Frauka,

wielkie gratulacje, masz prawie to samo co moi rodzice (silnik, wersja... kłopoty:-)), ale jak pisali powyżej - coś z czujnikiem musi być nie tak, albo przypadkiem, kolanem, przełączyłaś światła z trybu A w kółeczku - po zamknięciu drzwi i odpaleniu samochodu od nowa, sam automat się włączy.
Sami rodzice są fiestą, jak Twoja, zachwyceni. Ostatnio na Black Friday władowali się w galerii na parkingu wielopoziomowym w ogromny korek. I strasznie zachwycił ich hill assist :-) W ogóle moi rodzice robili może 6000 km rocznie, a teraz od lutego zrobili już bodajże 9000, czyli jeżdżą co najmniej 2 razy więcej i szukają powodów by gdzieś jechać. Nawet mój starszy brat, który mieszka niedaleko nich, choć sam ma niezły samochód (citroena c5 "najnowszego" czyli już z 2 lata nieprodukowanego:-), zawsze jak mają jechać rodzinnie odwiedzić babcie, wybiera jazdę fiestą - bo taka to dla niego frajda (zakręty, ronda, dźwięk silnika).

Oby mi się udało trafić na wizytację wielkiego dyrektora jutro, jak będę reklamował brak plastiku w ASO :-) Jak pisałem, nie da się go kupić (a spodziewałem się ceny około 2 zł), trzeba by zamawiać całą tylną półkę...
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Frauka 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Sync Edition
Silnik: 1.1L Duratec TI-VCT/85KM
Imię: Monika
Dołączyła: 07 Lis 2018
Posty: 78
Skąd: Kętrzyn
Wysłany: 30 Lis 2018, 18:32   

Może rzeczywiście w roztargnieniu coś tam przestawilam. Ręki uciąć nie dam. Faktycznie muszę przyznać, że nie chce się z fiesty wysiadac. Jak jechałam z salonu te prawie 100km to czułam się jak w ciepłym kokonie :) Reakcja auta na ruch kierownicy super. Wieczorem we wnętrzu jest fajnie, oświetlenie daje fajny klimat. Świetnie wygląda z boku doświetlanie zakretow. Mój ojciec jadący przed nami na każdym rondzie patrzył w lusterkach jak to u nas się włącza i po chwili gaśnie . Coś w tym jest, że człowiek szuka powodu do jazdy a jak już trzeba wysiadać to przedłużam ten moment ile się da ;) Z hill assist jeszcze nie korzystałam, domyślnie ta opcja była wyłączona, dopiero włączyłam :)
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 1 Gru 2018, 01:58   

mskgs napisał/a:
A nie skrzypi wam klapa bagażnika? :D Jak jest otwarta na max. i pociągam ją w dół to jest nieprzyjemny odgłos. ;)


Auto z marca, ale ma dopiero 4 kkm przebiegu. Często stoi w garażu. Wczoraj wyjechałem na zakupy i z tyłu cisza- żadnych hałasów z klapy przy otwieraniu i jej zamykaniu.
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 1 Gru 2018, 12:56   

Mk8 ST Line napisał/a:
Mnie już po 400 plecy naparzały, mimo że teoretycznie jest regulacja lędźwi...
a Mi się jechało bardzo wygodnie może 3 przerwy na mopie,ale ogólnie po takiej trasie nie wyszedłem połamany.Generalnie dla mnie fotele są bardzo wygodne,jedynie z tyłu jest mało miejsca i nie można rozprostować tak nóg,ale ogólnie żadna z 4 osób nie narzekała na wygodę :)

mskgs napisał/a:
A nie skrzypi wam klapa bagażnika? Jak jest otwarta na max. i pociągam ją w dół to jest nieprzyjemny odgłos.
Nie akurat na razie nie odnotowałem tego problemu :ok:

seee8a napisał/a:
Hmm, to dziwne, u mnie zawsze jak robi się trochę ciemniej, nawet lekko to mijania same się włączają. Może coś z czujnikiem. Obserwuj i jak coś to do aso
no u Mnie też automat działa dobrze,jak zaczyna padać to mijania się włączają,trochę się ściemni to już się palą..Jedynie jadąc autostradą zdarzało się parę razy,że tiry mi długimi migali,bo moje długie ich ślepiły,a automat nie zawsze je wyłapał potem ręcznie obniżyłem i już nie było problemu :)
 
 
msky 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/125KM
Dołączył: 13 Cze 2018
Posty: 92
Skąd: Otwock
Wysłany: 4 Gru 2018, 22:46   

Tared napisał/a:
Jedynie jadąc autostradą zdarzało się parę razy,że tiry mi długimi migali,bo moje długie ich ślepiły,a automat nie zawsze je wyłapał potem ręcznie obniżyłem i już nie było problemu :)


To jest trochę problematyczne jak masz LEDy. Zbyt wolno gasną powoli długie.
Druga sprawa to niestety nie dają ciepła, przez co trzeba je częściej czyścić.
 
 
Jacoo 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Sync Edition
Silnik: 1.1L Duratec TI-VCT/85KM
Imię: Michał
Dołączył: 30 Paź 2017
Posty: 23
Skąd: ldz
Wysłany: 10 Gru 2018, 12:46   

Robiliście przegląd powłoki lakierniczej po roku?
_________________
Każde miejsce, poza pierwszym, jest słabe.
 
 
Wojtek Wawa 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Imię: Wojtek
Wiek: 43
Dołączył: 03 Sie 2017
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11 Gru 2018, 07:18   

Tak, w Warszawie w Auto Plazie na Popularnej kosztowało to 50 zł, jeszcze znośnie.
_________________
Fiesta mk8 100KM Race Red
 
 
Jacoo 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Sync Edition
Silnik: 1.1L Duratec TI-VCT/85KM
Imię: Michał
Dołączył: 30 Paź 2017
Posty: 23
Skąd: ldz
Wysłany: 11 Gru 2018, 10:00   

Coś konkretnego robili?
_________________
Każde miejsce, poza pierwszym, jest słabe.
 
 
kris_IV 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: ST-Line
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Dołączył: 10 Wrz 2018
Posty: 21
Skąd: Wlkp
Wysłany: 11 Gru 2018, 19:05   

Zgodnie z zapowiedzią - wrażenia po pierwszym 1000km ;)

Na początek plusy :jupi: :
- Wrażenia z jazdy znacznie lepsze niż zakładałem
- W przypadku mojej wersji 140KM dynamika jazdy na lepszym poziomie niż zakładałem
- Pakiet zimowy sprawdził się znakomicie w okresie zmrożonych szyb - około 120sek. i można jechać dalej, a podgrzewana kierownica dopełnia całości
- Mimo iż jest to ST-Line nie uważam, że zawieszenie jest zbyt twarde, nawet jeszcze bym je usztywnił ;)
- Współpraca z Android Auto zdecydowanie na plus. Trudno się w zasadzie do czegoś przyczepić. Aż chce się podpiąć ten telefon dla mapy nawet na krótkiej trasie po mieście bo a nuż znajdzie ciekawszą trasę. Spotify również działa bardzo dobrze, nie testowałem jeszcze Car Play.

Teraz trochę ponarzekam, żeby nie było zbyt kolorowo :sad: :)
- niestety lubi sobie poskrzypieć, o czym pisałem w innym wątku. Raz to podszybie, raz jakiś plastik w centralnej konsoli. Nie jest to regularne, więc ciężko nawet coś z tym zrobić i jakoś zaradzić, ale się zdarza.
- po 2-3 tygodniach znalazłem małą wade w lakierze, ale polerka w salonie rozwiązała problem w kilka minut
- spalanie. Średnie z 1000km to w moim przypadku 8.2l/100km, z ostatniego 450km średnia to 8.5 i zbiłem ją w zasadzie weekendowo na trasie z 9.0 (około 300km). Zakładając że realnie jest gorzej niż na komputerze, jest to trochę więcej niż zakładałem. Fakt, że blisko 90% tras jakie pokonuje ta Fiesta to około 4km odcinki na zimnym silniku, ale pozostaje niedosyt.

To by było na tyle :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Pierwszy 1000 km w Fieście Mk8 - wersja ST-Line
Maciej87 Hyde-Park 20 25 Sie 2018, 20:34
Tared
Brak nowych postów relacje wrażenia zdjęcia
DziDzia II Jesienny Zlot FKP - Sulistrowiczki 2008 152 20 Lis 2008, 22:01
trzeci
Brak nowych postów Wrażenia i opinie po wywaleniu katalizatora
Gość Mechanika 29 26 Lip 2007, 17:58
Marcinus
Brak nowych postów [MK4] Radio Ford 1000 fm stereo
ścisza się charczy rzęzi
pantygrys Car Audio i CB 0 25 Wrz 2009, 14:34
pantygrys
Brak nowych postów [MK4] Wymiana radia z Ford Radio 1000
petertohen Car Audio i CB 1 21 Sty 2018, 11:31
Arturek


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.