Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Wyłączanie audio po otwarciu przednich drzwi pasażera.
Autor Wiadomość
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 11 Sie 2018, 15:41   Wyłączanie audio po otwarciu przednich drzwi pasażera.

Jest jedna rzecz, która mnie irytuje, a mianowicie automatyczne wyłączanie się systemu audio po otwarciu przednich drzwi pasażera. Ja rozumiem, że napis Vignale na tak dużym ekranie wygląda bardzo luksusowo, ale bez przesady. Skoro kierowca zostaje w aucie, to dlaczego system się wyłącza po otwarciu drzwi przez pasażera? Nie widzę w opcjach możliwości zmiany na wyłączanie audio po otwarciu drzwi tylko przez kierowcę. Pewnie trzeba będzie się do tego przyzwyczaić, ale może znajdzie się inne rozwiązanie?
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
Ostatnio zmieniony przez Mars 10 Kwi 2019, 12:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 11 Sie 2018, 19:50   

Pozwól, że zaspokoję ciekawość. Stajesz autem z włączonym silnikiem, ktoś wysiada i nagle audio milknie czy jak?
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 12 Sie 2018, 08:50   

Zatrzymuję auto, wyłączam silnik, pasażer wysiada i... ekran się wyłącza. Audio milknie. Kierowca zostaje w środku.
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
Ostatnio zmieniony przez Mars 10 Kwi 2019, 12:14, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 12 Sie 2018, 08:56   

stajesz gasisz silnik pasażer wychodzi i dup radio gaśnie no to szybko wciskasz włącznik radio startuje....pasażer wraca otwiera drzwi dup radio znowu gaśnie.Jakiś idiota chyba tak to rozwiązał i nie dał nawet opcji wyłączenia tego :9: Dobrze że otwarcie tylnych drzwi nie powoduje wyłączenia radia :hahaha:

Ja już się przyzwyczaiłem i po prostu po zgaszeniu auta przekręcam kluczyk na I pozycje i wtedy otwarcie drzwi nie wyłączy radia,albo czekam aż pasażer wysiądzie i wtedy gaszę auto.To samo robię gdy widzę ,że wraca to szybko kluczyk na I pozycje i radio gra :ok:


Ogólnie ktoś chyba stwierdził,że pasażer i kierowca wysiadają razem więc radio gaśnie po otwarciu obu drzwi ale jak już chcieli to tak rozwiązać to mogli by dać chociaż opcję wyboru.Tak samo jest z wyłączaniem radia siedzę na parkingu i słucham sobie radia i dup radio się wyłączy bo minęło ileś tam minut i żeby nie rozładować aku się wyłączyło...ale system powinien wykrywać że ktoś w aucie siedzi i słucha radia albo powinna być opcja po jakim czasie ma się radio wyłączyć.Moim zdaniem ten cały sync strasznie ubogie ustawienia ma jak tak popatrzę na filmikach z VW to tam opcji jest pełno a tutaj nawet Equalizer jest biednie zrobiony ;-(
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 12 Sie 2018, 09:27   

Tared napisał/a:
Tak samo jest z wyłączaniem radia siedzę na parkingu i słucham sobie radia i dup radio się wyłączy bo minęło ileś tam minut i żeby nie rozładować aku się wyłączyło...

Akurat to jest system, który już był implementowany z 10 lat temu w autach klasy premium (mam go w drugim aucie, jest jeszcze bardziej restrykcyjny niż tutaj). I o ile w klasie średniej-wyższej lub wyższej widok prezesa odpalającego auto z kabli byłby godny pożałowania (jaka to też jest reklama dla marki?), o tyle wsadzanie czegoś takiego do auta segmentu B to lekka przesada. No ale przecież Vignale, aspiruje do oczka wyżej, więc... :D

Nie wiem jak to Ford rozwiązał, w Peugeocie jest możliwość "dostosowania" systemu (wydłużenia czasu, jaki można słuchać radia; wymagany komputer serwisowy, więc byle warsztat tego nie zrobi), ale wyłączyć permanentnie się tego nie da (nawet w serwisie wyłączenie tego trybu działa tylko do kolejnego uruchomienia silnika).

Może warto zapytać w serwisie, czy nie da się komputerem zmienić działania tej opcji. Mnie to wygląda jak bug/lenistwo - zrobili cały przód, bo czy tłuką auto na kontynent, czy na Anglię, to system działa tak samo.
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 12 Sie 2018, 11:26   

Puff napisał/a:
Nie wiem jak to Ford rozwiązał, w Peugeocie jest możliwość "dostosowania" systemu (wydłużenia czasu, jaki można słuchać radia;
Tu jest tak że przykładowo podjeżdżasz na parking pasażer wychodzi i Ty sobie na niego czekasz po ok 10-15 min nie pamiętam dokładnie radio się wyłączy,ale kolejne włączenie już działa dłużej może wtedy na 1 H się przestawia nie wiem bo po 2 włączeniu zazwyczaj pasażer zdążył wrócić,a radio się nie wyłączyło.To jeszcze jest tak średnio denerwujące,bo jak grało radio to wciśnięcie włącznika praktycznie od razu radio poleci dalej,gorzej jak słuchasz muzyki po BT to wtedy trwa to dłużej bo radio się musi włączyć->połączyć z telefonem->i kontynuować odtwarzanie
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 12 Sie 2018, 16:11   

Właśnie dostałem drugą ankietę z Forda :jupi: . Pewnie pierwsza im się baaardzo spodobała :rotfl: .
Nawet znalazło się miejsce, gdzie mogę napisać moje zdanie na temat samoczynnego wyłączania się audio po otwarciu przednich drzwi pasażera :ok: .
Idealnie się wstrzelili :rotfl: .
Oczywiście wolałbym, aby było można to wyłączyć :yes: .
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 12 Sie 2018, 17:48   

Puff napisał/a:
Akurat to jest system, który już był implementowany z 10 lat temu w autach klasy premium


w pazdzierzach z segmentu B jest to od przynajmniej 18 lat ;)
 
 
Puff 
Forumowy Maruda


Model: Ford Fiesta Mk5`00
Wersja: Fun
Silnik: 1.8DI/75KM
Imię: Dawid
Wiek: 37
Dołączył: 22 Cze 2008
Posty: 5737
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 12 Sie 2018, 19:45   

vegetagt napisał/a:
w pazdzierzach z segmentu B jest to od przynajmniej 18 lat ;)

Ale mówimy tu o agresywnym wyłączaniu chyba? :D

U mnie jak radio się wyłączy np. po kwadransie (pół godziny to max, zależy od czasu, przez jaki pracował silnik do jego wyłączenia), to nie włączysz NIC. Ani radia, ani szyb nie opuścisz, ani lampka wnętrza się nie zapali. Nic nie działa. :D
_________________
"Rób to, co kochasz, żyj jak chcesz i nie patrz na to, co mówią inni,
 bo jeśli zaczniesz działać tak, jak chcą inni, to będziesz żyć dla innych, a nie dla siebie."


Wierny osiołek pochłania jedynie ;-))
:devil:
 
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 13 Sie 2018, 07:43   

Dla was to problem, dla mnie to dosyć "logiczne"... Niby dlaczego radio ma być włączone, skoro został wyłączony silnik i kluczyk jest w pozycji "0"? Chociaż Mars ma keyless więc tutaj faktycznie po zgaszeniu silnika pasowałoby wcisnąć przycisk (bez sprzęgła), tak aby tylko włączyć prąd. Natomiast w wersji z kluczykiem problemu nie widzę. Po prostu gaszę silnik i zostawiam kluczyk w pozycji "I" i radio nie wyłącza się po otwarciu drzwi.

Tared napisał/a:
Tak samo jest z wyłączaniem radia siedzę na parkingu i słucham sobie radia i dup radio się wyłączy bo minęło ileś tam minut i żeby nie rozładować aku się wyłączyło...ale system powinien wykrywać że ktoś w aucie siedzi i słucha radia albo powinna być opcja po jakim czasie ma się radio wyłączyć.


Teraz to się czepiasz na siłę. Pewnie gdyby radio się nie wyłączało, to byś miał pretensje, że Ci akumulator padł bo komputer nie odciął prądu... Nie za bardzo wiadomo czego po tym oczekujesz, praktycznie rzecz biorąc radio nie może sobie chodzić nie wiadomo ile, jeżeli akumulator nie ma ładowania.
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 13 Sie 2018, 09:06   

Tak, mam "ford key free", ale nie muszę wciskać przycisku zapłonu, bo wystarczy, że włączę radio.
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Tared 

Model: Ford Fiesta Mk8`17
Wersja: Titanium
Silnik: 1.0EcoBoost/100KM
Wiek: 30
Dołączył: 14 Sty 2018
Posty: 93
Skąd: nie wazne
Wysłany: 14 Sie 2018, 17:06   

mskgs napisał/a:
dla mnie to dosyć "logiczne"
No nie wiem co jest logicznego w tym,że np podjeżdżam z siostrą pod sklep,ona idzie na zakupy,ja siedzę w aucie i wychodząc wyłącza mi radio wracając ponownie je wyłącza,chyba,że trzymamy kluczyk na pozycji "I" ale wtedy oprócz radia inne urządzenia pobierają prąd,więc lepiej,żeby kluczyk był na pozycji "0" .Logiczne to by było gdyby kierowca otwierając drzwi wyłączał radio,a nie pasażer,a SYNC i tak aku nie rozładuje bo jak przez 1H słuchałem na dworze przy myciu auta to wyskoczył taki pasek postępu,że zamykanie SYNC żeby nie rozładować aku <8>

Może komuś nie przeszkadza takie coś bo zawsze z auta razem z pasażerem wychodzi,ale rozwiązanie tego w ten sposób i to bez opcji zmiany w opcjach radia jest dla mnie kiepsko rozwiązane
 
 
mskgs 

Model: Inne auto
Wersja: Inna
Silnik: Inny
Dołączył: 18 Wrz 2014
Posty: 86
Skąd: Kraków
Wysłany: 16 Sie 2018, 08:21   

No to możesz zostawiać w pozycji "I". :) Rozumiem że może Ci to nie odpowiadać, ale to trochę jakby się czepiać tego, że sterowanie tempomatem jest po lewej, a nie prawej stronie kierownicy. ;)
 
 
Mars 

Model: Ford Fiesta Mk8`18
Wersja: Vignale
Silnik: 1.0EcoBoost/140KM
Imię: Marcin
Wiek: 49
Dołączył: 05 Kwi 2014
Posty: 279
Skąd: Spod Bydgoszczy
Wysłany: 1 Gru 2018, 01:53   

Na tę chwilę mogę jedynie od razu dwukrotnie wcisnąć przycisk "ENGINE START STOP" bez wciskania hamulca oraz sprzęgła lub wcisnąć przycisk zasilania radia i nacisnąć przycisk na ekranie.
Jeśli ktoś wpadnie na pomysł, jak wyeliminować wyłączanie radia przy wysiadaniu pasażera z przodu, to proszę o info.
_________________
HDK ZdZN A Rh"-".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: Car Audio - FAQ
Czyli zanim zapytasz - zajrzyj !
molu Car Audio i CB 11 6 Lis 2023, 11:05
Wizja
Brak nowych postów Przyklejony: Fiesta - ciekawe montaże Car Audio
Linki i fotki
molu Car Audio i CB 4 17 Wrz 2018, 11:19
Lukasz341
Brak nowych postów Przyklejony: [MK6] Wygłuszenie drzwi - fotorelacja
Gość Car Audio i CB 15 22 Sie 2016, 14:24
slawomirro
Brak nowych postów [MK7] Demontaż boczków drzwi przednich pasażera
Maximus_89 Car Audio i CB 1 18 Mar 2014, 22:33
michal77
Brak nowych postów Podswietlenie po otwarciu drzwi
prosze o odpowiedź
machinesjb Elektryka 4 6 Wrz 2006, 16:53
machinesjb


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.