Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Nie działa pilot od centralnego zamku
Autor Wiadomość
frankez 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/69KM
Dołączył: 11 Lip 2017
Posty: 82
Skąd: Legnica
Wysłany: 19 Lip 2017, 19:13   Nie działa pilot od centralnego zamku

Panowie ,
Sytuacja wygląda następująco ,
Kupiłem Fieste,
Pilot od centralnego zamka słabo działał, więc wymieniłem baterie, po miesiącu niestety znów musiałem wymienić baterie bo znów przestał działać :/

Minęły kolejne 2 tygodnie znów baterie jakby się wyładowały i byłem znów zmuszony do wymiany baterii, więc wymieniłem i 2 dni i znów nie działa , znów wymiana baterii i po wymianie nie działa w ogóle pilot nie otwiera drzwi, nie zamyka i jestem zmuszony wsadzać kluczyk do zamka i przekręcać :(

Pytanie czy jestem w stanie sam coś zrobić z pilotem ? próbowałem go czyścić ale nic nie dało , coś mogę sam zrobić bądź elektryk czy wymiana na nowy ? ale koszt 130 zł to jednak nie mało :/

dzięki z góry za podpowiedzi
 
 
soczex 

Model: Ford Fiesta Mk6`08
Wersja: Inna
Silnik: 1.3i/70KM
Wiek: 33
Dołączył: 04 Sty 2017
Posty: 5
Skąd: sand
Wysłany: 23 Lip 2017, 09:16   

Na jakie te baterie wymieniales? Jakies Chinole? Polecam bardzo baterie maxell.a co do pilota to moze Ci sie on rozprogramował. Da rade zrobic to samemu, wlkladasz kluczyk do stacyjki, przekrecasz na pocycje ii a potem 4 razy szybko z 2 -1 1-2 2-1 1-2 i powinien byc jakis dzwiek wtedy nacisnij przycisk.ktorykolwiek na pilocie i powinno dzialac. Mozesz poszukac tego w instrukcji forda strona chyba 30
 
 
frankez 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/69KM
Dołączył: 11 Lip 2017
Posty: 82
Skąd: Legnica
Wysłany: 23 Lip 2017, 19:51   

Maxell wystarczał mi na miesiąc max , teraz jakieś tańsze , ale zakupię warty bo widziałem w sklepie i spróbuje zaprogramować i dam znać
 
 
frankez 

Model: Ford Fiesta Mk6`02
Wersja: Inna
Silnik: 1.3/69KM
Dołączył: 11 Lip 2017
Posty: 82
Skąd: Legnica
Wysłany: 26 Lip 2017, 20:39   

frankez napisał/a:
Maxell wystarczał mi na miesiąc max , teraz jakieś tańsze , ale zakupię warty bo widziałem w sklepie i spróbuje zaprogramować i dam znać


Witam ponownie , kupiłem Baterie Varty, zrobiłem według instrukcji programowanie czyli z pozycji 0 do II tak cztery razy w ciągu 6 sek. następnie był sygnał dźwiękowym po czym wciska się dowolny przycisk i powinien być jeszcze jeden ale w tym momencie nie ma , czuje że na stykach coś jest nie tak , Jak myślicie elektryk może to naprawić czy lepiej nowy lub do aso ? tylko ciekawe ile oni wezmą za taką usługę bo no przykładowa diagnostyka silnika kosztuje 370 zł w aso a w takiej w miarę dobrej firmie gdzie są przeglądy itp 50 zł ,


P.S może lepiej dokupić sam sterownik czyli te pudełeczko i zaprogramować ? tylko jakie by pasowały , ktos kiedyś robił takie rzeczy na allegro dużo tego :)
 
 
leneczka8484 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: X100
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączyła: 05 Lip 2018
Posty: 2
Skąd: Staszów
Wysłany: 5 Lip 2018, 09:56   

Witam ma problem z pilotem od centralnego zamka...wczoraj jeszcze działał po wyjściu z pracy bo auto otworzyłam,ale po przejehaniu paru km pod sklepem juz nie mogłam zamknąc z pilota ,musiałam kluczykiem...próbowałam programowac gdyż sądziłam,że sie moge rozkodował,ale mimo sygnału dzwiękowego nadal nie działa,baterie wymieniłam i nic...dioda niebieska na pilocie świeci
Co jest przyczyną i gdzie szukać problemu???
 
 
leneczka8484 

Model: Ford Fiesta Mk6`03
Wersja: X100
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączyła: 05 Lip 2018
Posty: 2
Skąd: Staszów
Wysłany: 5 Lip 2018, 11:20   

leneczka8484 napisał/a:
Witam ma problem z pilotem od centralnego zamka...wczoraj jeszcze działał po wyjściu z pracy bo auto otworzyłam,ale po przejehaniu paru km pod sklepem juz nie mogłam zamknąc z pilota ,musiałam kluczykiem...próbowałam programowac gdyż sądziłam,że sie moge rozkodował,ale mimo sygnału dzwiękowego nadal nie działa,baterie wymieniłam i nic...dioda niebieska na pilocie świeci
Co jest przyczyną i gdzie szukać problemu???

Źle napisałm ja mam dodatkowy pilot całkiem osobny...przyciski na kluczyku działają czyl otwierają i zamykają auto zdalnie...ale ten dodatkowy pilot nagle padł...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: FAQ - Dlaczego 1.8 Diesel nie chce odpalić
Zajrzyjcie tutaj zanim spytacie o to samo.
Rkalitka Silniki diesla 230 23 Gru 2014, 20:23
Jaszczur
Brak nowych postów Przyklejony: Ustawienia centralnego zamka w MK6 - FAQ
Parzych Porady eksploatacyjne 1 25 Kwi 2016, 22:19
slawomirro
Brak nowych postów Przyklejony: Strony i linki o Fiestach i nie tylko
Nikuś Linkownia 23 22 Gru 2017, 09:59
autovairas
Brak nowych postów Przyklejony: Koło dwumasowe - jest czy nie ma? Wątek zbiorczy
Brak pewności co masz w swojej MK6? Pytaj tutaj.
medrek Mechanika ogólna 17 18 Lip 2021, 09:46
ttomek71
Brak nowych postów nie działa pilot centralnego
Gość Elektryka 11 26 Lis 2007, 17:25
Marcin


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.