Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

MP3 z SD/pendrive, z kontrolą z kierownicy, da się jakoś?
Autor Wiadomość
Huk 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 36
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 69
Skąd: ***
Wysłany: 20 Wrz 2016, 20:29   MP3 z SD/pendrive, z kontrolą z kierownicy, da się jakoś?

Witam.

Z góry sorry jeśli dział nie ten, ale chyba bardziej pasującego nie ma :)

W swoim Trendzie posiadam standardowe radio fabryczne z odtwarzaczem CD i wejściem AUX, nie mam ani wejścia na SD ani na pena. Ostatnio słucham muzyki z telefonu korzystając z AUX działa to fajnie ale brak możliwości zmiany utworu z poziomu kierownicy zaczyna mnie irytować (telefon mam zabezpieczony pinem, więc podczas jazdy też średnio jestem w stanie zmieniać utwór z jego poziomu - zresztą wiadomo jak z legalnością grzebania przy telefonie podczas jazdy :) ). Zastanawiam się jak to ugryźć, w zawiązku z tym miałbym kilka pytań:

1. Czy do Fiesty da się po postu dokupić jakieś radio w miejsce fabrycznego? Na allegro widzę tylko fabryczne za jakieś szalone pieniądze - no i żadne z nich nie posiada wejścia na SD/Pendrive :/

2. Alternatywnie czy może ktoś miał do czynienia z jakimś pilotem na kierownicę bluetooth, którym można by kontrolować Androida? Chodzi mi o coś w stylu:

http://www.peiying.eu/sit... ... py0001.png

Tylko na bluetooth, szukam od pewnego czasu ale o dziwo poza powyższym, niezbyt idzie coś znaleźć...

Jakieś inne pomysły czy muszę auto zmieniać :twisted: ?

P.S.

Czy ja dobrze widzę że Ford nawet w nowych Fiestach nie daje opcji odtwarzania muzy z kart SD :9: (SD tylko do trzymania map dla Navigacji)?

Pozdrawiam.
 
 
MisiekT 
Prince of Tor Kielce 2013


Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Imię: Michał
Wiek: 39
Dołączył: 20 Maj 2007
Posty: 1932
Skąd: Wawa
Wysłany: 20 Wrz 2016, 23:07   MP3 z SD/pendrive, z kontrolą z kierownicy, da się jakoś?

zmien moduł Bluetooth na wersje ze streamingiem (bluetooth audio) i wtedy masz poprzedni/następny normalnie na kierownicy + wyświetlanie nazwy utworu na ekranie
koszt jak się dobrze zakrecisz ~400, minus 100-150 za stary modul, można tez od razu dolozyc port USB
_________________
MK7 1.6 Ti-VCT Sport 3D Frozen White: http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=59056
 
 
 
Huk 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 36
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 69
Skąd: ***
Wysłany: 20 Wrz 2016, 23:35   MP3 z SD/pendrive, z kontrolą z kierownicy, da się jakoś?

@MisiekT:

Mógłbyś troszeczkę dokładniej napisać co i jak? Moja Fiesta nie ma żadnego modułu bluetooth (a przynajmniej ja pierwsze słyszę żeby cokolwiek takiego miała), nie mam zestawu głośnomówiącego ani nic z tych rzeczy, radio u mnie wygląda tak:

http://dacars.proste.pl/a... ... iocd.1.jpg

No chyba że można takie coś dołożyć do Fiesty? Tylko gdzie? W ASO? Nie ukrywam że w temacie samochodowego sprzętu audio jestem zielony, proszę o wyrozumiałość.

Pozdrawiam.
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 21 Wrz 2016, 19:40   MP3 z SD/pendrive, z kontrolą z kierownicy, da się jakoś?

Masz tam na radiu przycisk PHONE, to powinieneś sparować tel. z radiem.

Najlepiej podaj nr VIN (może być na pw) to sprawdzę jaki masz moduł.
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
Huk 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 36
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 69
Skąd: ***
Wysłany: 21 Wrz 2016, 21:08   MP3 z SD/pendrive, z kontrolą z kierownicy, da się jakoś?

@michal77:

Sorry wczoraj się nieco pospieszyłem (późna pora), moje radio wygląda tak:

https://data.motor-talk.de/data/galleri ... 434522.JPG

Czyli w miejsce przycisku "Phone" mam "Sound" - z tego co mi wiadomo nie mam żadnego modułu bluetooth niestety. VIN to: WF0JXXGAJJ9G54993 wg Etis'a posiadam:

Less Bluetooth
ICE-Mid Level CD+AM/FM Radio
[...]
Less Voice Activated Modules
[...]

Niestety autko dosyć "gołe" - poza klimatronikiem w zasadzie czysty Trend.

Pozdrawiam.
 
 
michal77 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Sport
Silnik: 1.4 Duratec
Wiek: 46
Dołączył: 11 Gru 2011
Posty: 606
Skąd: SWD
Wysłany: 26 Wrz 2016, 19:12   MP3 z SD/pendrive, z kontrolą z kierownicy, da się jakoś?

W takim razie musiałbyś dołożyć moduł i zmienić radio, do ogarnięcia ale koszty rosną.
_________________
Ford Fiesta mk7 sport sea grey
 
 
 
Huk 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Wiek: 36
Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 69
Skąd: ***
Wysłany: 2 Paź 2016, 18:22   MP3 z SD/pendrive, z kontrolą z kierownicy, da się jakoś?

@michal77:

Dzięki za info i sorry za późną odpowiedź... w takim razie chyba dam sobie spokój i poczekam na zmianę auta... ewentualnie dalej będę szukał czegoś co działa po bluetooth do telefonu - to rozwiązało by sprawę, jak ktoś ma jakieś namiary na coś takiego proszę dajcie znać :)

Pozdrawiam.
 
 
Przemko 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.6DuratorqTDCi/95KM
Dołączył: 30 Wrz 2017
Posty: 23
Skąd: Warszawa
Wysłany: 4 Paź 2017, 20:58   

Witam
Czy można dołożyć USB?? oraz mam moduł nokii ale nie znajduje mi go telefon czemu ??
VIN: WF0GXXGAJG8T86646
 
 
Qszysiek87 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2018
Posty: 4
Skąd: Katowice
Wysłany: 23 Maj 2018, 23:25   

Witam,

Jestem nowy na forum, chciałbym odkopać temat, żeby nie zakładać kolejnego.
Zostałem szczęśliwym posiadaczem Fiesty mk7, w standardzie mam radio nazwijmy to podstawowe, bez usb, bluetooth i klawisza phone. Moje pytanie to jaka będzie lista zakupów żeby osiągnąć BT ze streamingiem audio i gniazdo usb? Widzę po tematach, że nie każdy bluetooth pozwala na przesyłanie muzyki.

Potrzebne będą:
Radioodtwarzacz, ten z klawiszem phone,
Moduł bluetooth (jaki typ?),
Kabelki + gniazdo aux z usb.
Coś jeszcze?

Pozdrawiam, Qszysiek87
 
 
Magda M. 




Model: Ford Fiesta Mk3`92
Wersja: Xr2i
Silnik: 1.6i8V/110KM
Imię: Magda
Wiek: 40
Dołączyła: 20 Lut 2010
Posty: 1353
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 24 Maj 2018, 18:34   

A nie taniej kupić dedykowana zmieniarkę cyfrowa? Mam coś takiego w scenicu, ale podejrzewam, że spokojnie idzie coś takiego dorwać i do fiesty. Podpina się to do radia i masz port USB i SD plus wejście na kabel (trzeba dodatkowo dokupić) do podłączenia urzadzenia (telefonu, iPoda itp.). Zmieniarka to koszt około 350-400 zł, kabel zależy, ale około 100-150 zl
_________________
Bo Żółw to Wanna, a Wanna to Żółw. :)

K.I.T.T. [']
http://www.fiestaklubpols...pic.php?t=49816

My car, my choice, my pride - Siekierap! :)
 
 
 
Qszysiek87 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2018
Posty: 4
Skąd: Katowice
Wysłany: 24 Maj 2018, 21:06   

Wcześniej miałem Forda Pumę, do fabrycznego radia miałem zmieniarke cyfrową (wciąż ją posiadam, ale raczej będzie potrzebny nowszy model) , najczęściej do tego używałem kabla mini jack, podłączałem zestaw słuchawkowy bluetooth SBH50, który zawieszony na tym kabelku wisiał na lusterku wstecznym, tak aby zawsze pod ręką mieć guziki do przełączania piosenek. Teraz wolałbym żeby kable zniknęły, a żeby muzyką można sterować z poziomu radia i kierownicy :)
 
 
vegetagt 
Administrator / Klubowicz


Model: Ford Fiesta Mk2`87
Wersja: Inna
Silnik: 2.0 16V
Dołączył: 31 Sie 2007
Posty: 4003
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 24 Maj 2018, 22:49   

to o czym pisze Magda M. jest obsługowane "z radia".
Poprostu zamiast fabrycznej zmieniarki wtykasz tą na USB, i ona emuluje foldery z usb/sd jako płyty cd. Ja w ałdi mam taką: https://sklephadron.pl/zmieniarki-mp3/638-emulator-zmieniarki-xcarlink-do-audi-8-pin.html . Sprawuje sie fajnie, na ~pół roku użytkowania dwa razy radio przestało ją widzieć. Starczyło wyłaczyć i właczyć, po czym wszystko wróciło do normy.
Ten sam producent ma też urządzenie przewidziane do Forda. Tylko nie wiem, czy MK7 już obslugują. Trzeba by model radia spisać i poszukać
 
 
Qszysiek87 

Model: Ford Fiesta Mk7`10
Wersja: Sport
Silnik: 1.6Duratec/120KM
Wiek: 36
Dołączył: 23 Maj 2018
Posty: 4
Skąd: Katowice
Wysłany: 25 Maj 2018, 10:15   

Zgadza się, sprawę usb/sd taka zmieniarka załatwiała, do 6000CD działała, wiem jak, mam taką w posiadaniu. Tylko zależy mi najbardziej na bluetooth, chciałbym żeby nie było tylko rozmów telefonicznych, ale również strumieniowanie muzyki, a nie chciałbym tak jak do tej pory dopinać X urządzeń i kabelków. I tu pojawia się pytanie, który model fabrycznego modułu BT pozwala na takie coś?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Ogłoszenie: NASZE OSIĄGNIĘCIA - czyli chwalimy się :)
PUCIO Frakcja wielkopolska 8 5 Gru 2008, 21:51
PUCIO
Brak nowych postów Przyklejony: Chciałem/chciałam się przywitać....
Gość Hyde-Park 2067 19 Sie 2023, 14:14
bosscarpl
Brak nowych postów Przyklejony: CZYM SIĘ WOZI TEAM ZACHÓD
:) czyli nasza galeria i przywitalnia ;)
sowa Team Zachód 38 1 Maj 2013, 17:37
Howser
Brak nowych postów co zakupic i za ile by to jakoś grało
Gość Car Audio i CB 12 1 Mar 2005, 10:37
pvzon
Brak nowych postów Coś się tłucze w kolumnie kierownicy ?
Grabarz Mechanika 2 4 Wrz 2008, 11:55
Grabarz


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.