Fiesta Klub Polska


Poprzedni temat «» Następny temat

Przeróbka zapalniczki "po zapłonie"
Autor Wiadomość
spiochu 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Piotr
Wiek: 47
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 50
Skąd: Dębe Wielkie
Wysłany: 8 Wrz 2015, 10:50   Przeróbka zapalniczki "po zapłonie"

W naszej (mojej i żony, choć bardziej jej ;) )Fieście napięcie w gnieździe zapalniczki jest cały czas. Ponieważ podłączona jest pod nią kamerka to wyjmowanie jej z gniazda za każdym wyjściem z auta i potem podłączanie jest dość upierdliwe (znaczy można zapomnieć ;) ). Do tego teraz jest też podpięte ogrzewanie siedzenia a kiepsko byłoby zostawić je włączone. A nie zauważyłem, żeby napięcie "znikało" po jakimś czasie. Dlatego postanowiłem przerobić zapalniczkę na "po zapłonie". Teraz już wiem, że jest to dość proste, trzeba mieć tylko sprawne ręce ;) I nie powinno zająć dużo czasu ;) Tak naprawdę największym problemem jest brak miejsca :)

UWAGA. Przed przystąpieniem do pracy należy odpiąć akumulator.
Najlepiej najpierw wyciągnąć zupełnie schowek. Jest zamontowany na trzpienie które trzeba po prostu wyciągnąć.
[attachment=0:353ur02l]zapal 1.jpg[/attachment:353ur02l]
Następnie odkręcić obie śruby od bezpieczników i zdjąć pudło bezpieczników. Zabezpieczone jest dodatkowo na dwa zatrzaski, zaznaczone na kolor zielony.Teraz najtrudniejsza część - trzeba zdjęć kratkę zabezpieczającą tył pudła. Jest założona na zatrzaski (kolor niebieski), które są z każdej strony.
[attachment=1:353ur02l]zapal 2.jpg[/attachment:353ur02l]

Nie zrobiłem zdjęcia z tyłu ale wygląda to tak, że każdy "wiersz" bezpieczników ma wspólną listwę zasilającą do której pociągnięty jest przewód wspólny (na zielono). U mnie trzeci rząd od dołu ma przewód ze stałym napięciem a dolny przewód z napięciem po zapłonie.
Druga część bezpiecznika wkładana jest do konektora od którego idzie przewód już do konkretnego modułu (na niebiesko).
Teraz najważniejsze - trzeba znaleźć wolne miejsce w rzędzie, który ma napięcie po zapłonie i przełożyć do niego konektor od zapalniczki. U mnie nie ma haka dlatego bez problemu mogłem go tam przełożyć (kolor czerwony). Sam konektor trzeba wypchnąć "od przodu" np. cienkim śrubokrętem. Najlepiej zrobić to jeszcze przed wykręceniem śrub.
[attachment=2:353ur02l]zapal 3.jpg[/attachment:353ur02l]
Pozostało złożyć i skręcić wszystko z powrotem.

Z góry przepraszam jeśli nie w tym dziale ale nie znalazłem na forum działu "manuale" :)
 
 
mrofiec 

Wersja: Ambiente
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Imię: Marcin
Dołączył: 24 Kwi 2016
Posty: 14
Skąd: Wadowice
Wysłany: 14 Paź 2016, 07:16   Przeróbka zapalniczki "po zapłonie"

Super poradnik a da się podciągnąć osobny kabel na nowe gniazdo ? Jak to najlepiej zrobić żeby się obeszło bez pożarów i palenia bezpieczników?
 
 
spiochu 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Piotr
Wiek: 47
Dołączył: 02 Kwi 2014
Posty: 50
Skąd: Dębe Wielkie
Wysłany: 19 Paź 2016, 07:43   Przeróbka zapalniczki "po zapłonie"

Jeżeli używasz gniazda też jako zapalniczki to proponuję dołożyć nowy bezpiecznik do skrzynki. Czyli musiał byś kupić taki konektor jaki jest tam zastosowany. Jeżeli gniazda maja służyć tylko do podłączenia CB, ładowarek i takich tam, masz dwa wyjścia. Pierwsze to podłączyć się do obecnego gniazda zapalniczki. Drugie, chyba prostsze, to kupić rozgałęźnik bezpiecznika i stamtąd wziąć napięcie. Piszę o czymś takim jak na zdjęciu.


Wysłane z telefonu
 
 
henryk4 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 26 Sie 2017
Posty: 2
Skąd: Szczecin
Wysłany: 26 Sie 2017, 11:16   

Witam
Opis fajny tylko czemu nie ma zdjęć (ja nie widzę )
 
 
pieceofhare 

Model: Ford Fiesta Mk7`11
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Dołączył: 27 Lut 2018
Posty: 4
Skąd: z internetu
Wysłany: 4 Mar 2018, 18:44   

Witam serdecznie,

świetny opis, w niedługim czasie będę również przerabiać zapalniczkę "po zapłonie" w mojej Fieście. Wyjmowanie z gniazda zapalniczki za każdym razem kabla od kamerki jest dość "męczące". spiochu, mógłbym poprosić o przesłanie zdjęć, bo na forum są niewidoczne? :)

Pozdrawiam serdecznie
pieceofhare
 
 
pawel_wawa 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Dołączył: 19 Mar 2018
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 8 Maj 2018, 15:42   

Cześć,

A próbował ktoś zrobić np drugie gniazdo np. pod kamerkę ale po napięciu z radia?
Można byłoby poprowadzić wszystko do tego schowka/zaślepki pod radiem. Kamerka nie obciąża dużo i może nie trzeba byłoby nawet bezpiecznika dokładać.

Pozdrawiam
P
_________________
PK
 
 
barcik 

Model: Ford Fiesta Mk7`16
Wersja: Trend
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Imię: Bartek
Dołączył: 21 Wrz 2016
Posty: 110
Skąd: Wrocław
Wysłany: 9 Maj 2018, 10:21   

pawel_wawa napisał/a:
Cześć,

A próbował ktoś zrobić np drugie gniazdo np. pod kamerkę ale po napięciu z radia?
Można byłoby poprowadzić wszystko do tego schowka/zaślepki pod radiem. Kamerka nie obciąża dużo i może nie trzeba byłoby nawet bezpiecznika dokładać.

Pozdrawiam
P

A nie lepiej pociągnąć napięcie z lampki kabinowej? Jest kilka plusów. Raz, że kable nie wiszą przez pół auta, napięcie jest do 15 minut po wyjęciu kluczyka ze stacyjki. Minus to trzeba zakupić coś takiego
_________________
Pozdrawiam
Barcik

"Zawsze bierz pod uwagę fakt, że możesz się mylić. "

Chrabąszcz zjada średnio
 
 
grz3hoo 

Model: Ford Fiesta Mk6`06
Wersja: L
Silnik: 1.4TDCi/68KM
Dołączył: 27 Wrz 2018
Posty: 5
Skąd: Górny Słąsk
Wysłany: 24 Wrz 2020, 08:37   

Może się to komuś przyda. Zrobiłem przekładkę bezpiecznika od zapalniczki na "po zapłonie" . Nie jest to specjalnie trudne ale trzeba wiedzieć jak, to wtedy da się to zrobić w kilka minut.
Dla ułatwienia podam, że to co spiochu pisał, że należy wycisnąć konektor przed odkręceniem skrzynki bezpiecznikowej to nie do końca tak jest, bo najpierw trzeba wiedzieć który konektor wypchnąć, dolny czy górny, i raczej trzeba to zobaczyć od tyłu, czyli trzeba odkręcić skrzynkę, a jak się już odkręci to można też wypchnąć delikatnie konektor.
Największy problem to długość kabla zasilającego od zapalniczki. Chcąc go przełożyć w jedyne jakie znalazłem wolne miejsce z zasilaniem po zapłonie, tzn. ten od haka holowniczego (są 2 ale chodzi o ten po lewej stronie), nie mogłem dostać się z tym krótkim kablem aby go wpiąć. Ale w końcu po kilku próbach udało się.
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 25 Wrz 2020, 06:19   

A w bogatszych Fordach wystarczy przełożyć bezpiecznik, bo kabelki są odpowiednio już ułożone w skrzynce :hihihi:
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
bagufix 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Adrian
Dołączył: 02 Wrz 2020
Posty: 7
Skąd: Szczecin
Wysłany: 25 Wrz 2020, 17:38   

dołączę się do tematu, udało mi się dodać dwa porty USB do Fiesty, podpiąłem plus w bezpieczniku od haka - zasilanie jest po odpaleniu auta ale mam mały problem, gdy mam włączone wycieraczki - opcja pracy cyklicznej to "cyka" mi w głośnikach
telefon mam podłączony do Baseus BA01



 
 
stilo_kielce 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Michał
Dołączył: 07 Mar 2022
Posty: 13
Skąd: Kielce
Wysłany: 7 Mar 2022, 22:18   

Cześć. W mojej Fieście mk7 z 2009 roku pod bezpiecznikiem który opisałeś jako hak jest informacja : "Układ pomocy przy parkowaniu (pojazdy z przednim układem pomocy przy parkowaniu)".

Czy to bezpiecznik na pewno od haka?
 
 
stilo_kielce 

Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Trend
Silnik: 1.25Duratec/82KM
Imię: Michał
Dołączył: 07 Mar 2022
Posty: 13
Skąd: Kielce
Wysłany: 7 Mar 2022, 22:21   Re: Przeróbka zapalniczki

Czy mógłbyś raz jeszcze wstawić zdjęcia?
 
 
JoeMix 


Model: Ford Fiesta Mk7`09
Wersja: Titanium
Silnik: 1.4Duratec/96KM
Wiek: 43
Dołączył: 23 Maj 2004
Posty: 12026
Skąd: Konstantynów
Wysłany: 13 Mar 2022, 20:35   

stilo_kielce napisał/a:
Czy to bezpiecznik na pewno od haka?
No numeracja bezpieczników bywała różna,,, pobierz ze strony Forda instrukcję wg nr VIN i będziesz mieć na 100% poprawną rozpiskę
_________________
Trist, yem nu enske ya vehatvase. Da!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [MK3] FAQ - Jak rozebrać fotele "Uszatki"
luk-90 Tuning stylistyczny 9 6 Wrz 2013, 01:02
fiestaRS
Brak nowych postów Przyklejony: FAQ - konserwacja filtra sportowego typu "mokrego"
dla niewiedzących :P
arecki Tuning mechaniczny 12 12 Wrz 2016, 22:23
olo_r
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: "Fiesta Miesiąca" - Regulamin
Czyli kalendarz na 2014 rok w 12 aktach ;)
Puff Kalendarz 2014 0 2 Gru 2012, 19:13
Puff
Brak nowych postów Czy można dostać się "od tyłu" do zapalniczki
Grabarz Elektryka 3 16 Lip 2009, 08:16
arecki
Brak nowych postów [MK3] "+" z zapalniczki tylko do zasilania radia?
Czy do el.anteny też?
Szymonnn Car Audio i CB 4 20 Kwi 2010, 17:19
Szymonnn


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group




Instagram




Fiesta Klub Polska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek treści umieszczane przez użytkowników forum.
Odpowiedzialność ta spoczywa na autorach tych treści.